forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavanje knjiga DANI prestaje s radom!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 06/05/2010 : 18:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
... meni je ovo veliko razocarenje...


Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/05/2010 : 19:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Eto, pokušao si, potrudio se, ali nije išlo. Šteta, za tebe kao izdavača stripova, ali i kao poduzetnika. Nadam se da je barem bilo lijepo dok je trajalo. Drž se momak! Možda da pokušaš s nastavkom one Životinjske abecede?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 06/05/2010 : 21:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Zao mi stranaca. Jedan od retkih stripova na sceni ciji sam nastavak s nestrpljenjem ocekivao... :'(



Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7637 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/05/2010 : 22:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Baš je to šteta.

Baš sam se vezao za Spawna. Iako nije vrhunski strip, taj tip zabave je baš bio po mom ukusu. A izdanja koje je radio "Dani" su bila kvalitetna - dobro urađena u svakom pogledu i nisu bila skupa.

Da je izašao barem još br 3.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/05/2010 : 07:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
i kako je moguce da se ne proda po 250 komada?
a fibrine , libelusove i ludensove knjige lete?
:(

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2010 : 11:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Lete? Naravno da mi je žao što se Dani gasi, ali mislim da je jedan od razloga djelomično i u ovoj percepciji da ostalima ide sjajno, tj. da "lete".

Trouble will find me
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/05/2010 : 12:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja ne znam odakle nekome takav stav. Ako je prosijek od 200-250 knjiga "let", onda OK.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 12:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
tja... naravno da je percepcija takva kad se po festivalima govori o stanovima koji se kupuju, strašnim kolima koja se voze
to o stanovima se moglo pročitat i ovde na forumu...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2010 : 12:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

tja... naravno da je percepcija takva kad se po festivalima govori o stanovima koji se kupuju, strašnim kolima koja se voze
to o stanovima se moglo pročitat i ovde na forumu...


Koliko se ja sjećam, ništa od toga se nije odnosilo na libellus i fibru. Ili se varam?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/05/2010 : 12:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je sansa da neko od izdavastva kupi stan i bijesan auto ravna nuli.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 12:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Upadate u klopku... Za par stranica ovog topica vratite se i ponovo pročitajte ovaj post.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 07/05/2010 : 12:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Mislim da je sansa da neko od izdavastva kupi stan i bijesan auto ravna nuli.


dobro jutro

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 12:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jang

tja... naravno da je percepcija takva kad se po festivalima govori o stanovima koji se kupuju, strašnim kolima koja se voze
to o stanovima se moglo pročitat i ovde na forumu...


Koliko se ja sjećam, ništa od toga se nije odnosilo na libellus i fibru. Ili se varam?



na forumu je dotični pominjao Ludens (tu moram reči svoj stav da mi se ne sviđa da u par topica Ludensa piše svoje stavove kako je kupovanje tog stripa bacanje para i direktno pozivanje neka ljudi ne kupuju. Pogotovo što je na platnom spisku konkurencije.)
No u razgovorima na festivalima glasine nisu se odnosile jedino na Ludens nego na izdavače
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2010 : 13:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Aha, misliš na Curunira. Njegovi istupi su njegova stvar, ne bih u to ulazio, osim ako me se direktno ne tiče. Što se glasina tiče, one prečesto nemaju nikakvo uporište, zavisi od koga dolaze. U svakom slučaju, ja sam x puta dokazao da su lažne, javno pokazavši dokumente i argumente, pa ako treba, mogu i opet, nije nikakav problem. Ali, mislim da ovo nije topic za to, slobodno otvori novi topic, pa mozemo tamo raspravljati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/05/2010 : 13:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Bolje ostati van te price. Ja sam imao prilike da radim poslove iz ciste fanovske zelje da pomognem u razvoju stvari koje volim, i to se uvijek zavrsi tako sto te prilican "ostatak" fanovske zajednice pretvori u neprijatelja i profitera koji se obogatio za kratko vrijeme.
Niko se od fanovskog rada nikad nije obogatio. Zato svaka cast svim izdavacima koji rade ove tiraze do 500 primjeraka, jer sam siguran da kad se sve sabere, ako i imate dobitak, taj nije dovoljan ni da 2 covjeka zive na ivici siromastva, a kamoli da kupuju jahte, stanove i kola.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 13:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Aha, misliš na Curunira. Njegovi istupi su njegova stvar, ne bih u to ulazio, osim ako me se direktno ne tiče. Što se glasina tiče, one prečesto nemaju nikakvo uporište, zavisi od koga dolaze. U svakom slučaju, ja sam x puta dokazao da su lažne, javno pokazavši dokumente i argumente, pa ako treba, mogu i opet, nije nikakav problem. Ali, mislim da ovo nije topic za to, slobodno otvori novi topic, pa mozemo tamo raspravljati.


ma neču otvarati novi topic, on bi sigurno doveo do svađe... vrlo brzo čovjek završi kao zavidan, itd.... bilo je toga puno od crš-a preko zime do danas. Onda uleti taj prijatelj pa onaj prijatelj i tako u krug.
Moje je mišljenje u vezi Libellusa i Fibre je da vam ne ide loše. Broj razprodatih izdanja lepo polako raste, širite ponudu i broj izdatih izdanja. U ta izdanja uložili ste puno para i posla ali to če vam se sve polako vratiti + neka pristojna zarada.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 07/05/2010 : 13:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Elderane84

Mislim da je sansa da neko od izdavastva kupi stan i bijesan auto ravna nuli.


dobro jutro

Obojica griješite. Evo podatci koji su javno objavljeni, (dakle nisu nikakva tajna i svatko ih može provjeriti) od npr firme Strip agent:

Neto dobit 2008 iznosi 1.633.765 kn
Neto dobit 2009 iznosi 1.265.146 kn

Na žiro računu stoji iznos od 1.613.286,00 kn dakle vlasnik može slobodno u shoping

Ali ne znam zbog čega je negativan kontekst ako je netko dobro zaradio, kupio bijeno auto, stan, vikendicu ili nešto slično. Po meni svaka čast čovjeku koji je sposoban tako nešto. Naravno, pod uvjetom da je sve steknuto na pošten način.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2010 : 14:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang
ma neču otvarati novi topic, on bi sigurno doveo do svađe... vrlo brzo čovjek završi kao zavidan, itd.... bilo je toga puno od crš-a preko zime do danas. Onda uleti taj prijatelj pa onaj prijatelj i tako u krug.
Moje je mišljenje u vezi Libellusa i Fibre je da vam ne ide loše. Broj razprodatih izdanja lepo polako raste, širite ponudu i broj izdatih izdanja. U ta izdanja uložili ste puno para i posla ali to če vam se sve polako vratiti + neka pristojna zarada.


Upravo sam na to i mislio u svom prvom postu. "Moje je mišljenje u vezi Libellusa i Fibre je da vam ne ide loše." A na osnovu čega si donio mišljenje? Samo na osnovu toga što stripovi i dalje izlaze redovito i u relativno velikom broju? I onda na osnovu toga zaključuješ "pa sigurno ne bi i dalje toliko izdavali stripove da se ne prodaju i da nemaju zaradu". A što ako ipak bismo?!
Ljudi prelako donose zaključke, bez da imaju ikakav uvid u stvarno stanje i izdavačku problematiku.

Trouble will find me
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/05/2010 : 14:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ŽAO MI JE
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 14:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
evo Marko, več si počeo da se ljutiš a nismo ni počeli. I nisam promenio svoj stav ni za milimetar a ni ti za milimetar.

primjer Strip Agent: za mene je to pristojna zarada
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 15:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Završni račun ponekad zna biti vrlo varljiv. Recimo 15.12. imaš dospjeće računa u iznosu 1. 500 000 kn i platiš ga u narednoj godini. Knjižiš tek u narednoj godini.
Ne kažem da zarade nema no...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 07/05/2010 : 15:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Završni račun ponekad zna biti vrlo varljiv. Recimo 15.12. imaš dospjeće računa u iznosu 1. 500 000 kn i platiš ga u narednoj godini. Knjižiš tek u narednoj godini.
Ne kažem da zarade nema no...

Opet bi taj račun u završnom računu bio prikazan kao kratkoročne obveze tako da se ipak može dobiti neka realna slika.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 15:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, pitanje je koje se sve podatke pusti na net. No, znakovito je... To se slažem.
Ali triba uzeti u obzira da nije isto dana pokrenuti malu izdavačku kuću sa ( priznali to ili ne ) za ovo podneblje neatraktivnim naslovima i pokrenuti je prije 15 godina sa atraktivnim naslovima pa se sa takvom pokušati nositi. Činjenica da se danas u strip biznis ne može ući bez sigurnog, doooobrog, prihoda ( nevezanog za izdavaštvo ) i sa popriličnim kapitalom.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2010 : 15:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, uopće se ne ljutim, više ti se čudim. Djeluješ kao razuman čovjek, razuman čovjek donosi zaključke na osnovu činjenica, a ne glasina ili dojmova. Ja ću rado poslušati na osnovu čega si ti donio onaj zaključak.

To što sad navodiš Strip Agent je uspoređivanje krušaka i jabuka, ne možeš usporediti Strip Agent s npr. Fibrom. Osim toga, podatak koji je Hello iznio o zaradi je sluzbeni podatak porezne uprave i on se javno može naći na webu http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web/izbornik.do (ali radi samo s IE-om), pa se tu sve lijepo može provjeriti, crno na bijelo, na osnovu činjenica, a ne rekla-kazala...

Trouble will find me
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/05/2010 : 15:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa recimo mene kao kupca ne zanima koliko izdavač zarađuje i kakva kola vozi i gdje mu je stan,kuča,vikendica,.,....isto tako ne kupujem njegova izdanja zbog toga da bi mu pomogao u svemu tome ali ako mu ide dobro(izdavaču) super i ako mu ne ide dobro(baš me briga,nije moj problem a nije ni vaš) sve dok stripovi koje želim izađu van.Zar nije to normalno?
Logično je da svatki tko se bavi time ,če se prestat bavit ako je u minusu umjesto u plusu,....
Da netko sada izda neobjavljene priče maloga rendžera pa ja mu želim svo blago na tom svijetu iskreno od srca!
Samo da ja dobijem ono što ja želim a on (izdavač) može zbog mene da bude najbogatiji čovjek,uopšte me neče zanimati koliko je zaradio i to.
Tako da uopšte ne vidim smisla kako se izdavači uopšte upuštaju u ovakve razgovore,ali razumijem da se moraju braniti ali šta nas sve to briga,neka svatko radi svoj posao,izdavači neka izdavaju stripove a onaj kome se svidjaju takvi stripovi neka ih kupuje i to je to.
Pa i Coca Colu pijete pa vas valjda ne zanima koliko zaslužuje npr Generalni direktor Coca Cole a isto tako ne pijete Coca Colu da biste pomogli njemu da bude što bogatiji,pijete je zbog toga što vam se sviđa i uvijek je tako da se dobre stvari dobro prodaju e sada šta je dobra stvar je stvar ukusa.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000