forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 07/05/2010 : 15:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
Ja mislio to Paul Stanley + sise
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/05/2010 : 16:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Al si kriv sto si joj metno Fendera kad zena svira Gibsona.



Valjda zato i nije napravila nista pametno osim te pesme sa slike...
Gande, da otvorimo topic Purple vs. Zepp?
Go to Top of Page

maza
New Member

Bosnia and Herzegovina
189 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 07/05/2010 : 17:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send maza a Private Message  Reply with Quote
Ne znam dali sam promasio temu ali evo i moj skromni doprinos. I da, manje price vise crtanja ako smijem da kazem.:) [URL=http://img94.imageshack.us/i/psylocke.jpg/][/URL]


Maza
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 07/05/2010 : 17:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Uf, Maza ga rasturi!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/05/2010 : 17:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
malko ruzna u faci, ali odlicna!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/05/2010 : 18:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Lijepo si ovo nacrtao. Mi ti volimo uz rad malo i pričati.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/05/2010 : 18:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Mic po mic, Maza jos i naucio da crta
Dalo bi se naci gresaka, al danas sam dobro raspolozen i necu da cepidlacim
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/05/2010 : 18:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Kratko je trajalo... Tako vam je sa dva sina studenta...
Dakle:
Ovde imamo klasican slucaj kada treba lagati za velicinu (leve) sake.
Figura zbog polozaja stopala nije u ravnotezi, sela bi ko Chico na kaktus da je pustis. Ovako na brzaka sam joj malo podebljao noge, ali vi zamislite da su tanje i stonokazu doooobre.
Kod zena ne treba upotrebljavati uglaste prelaze kao sto je na levoj podlaktici. Oblije i neznije, ipak je zensko, pa makar opasno.
Lice je problem zato sto Maza nije pratio paralele.

Go to Top of Page

maza
New Member

Bosnia and Herzegovina
189 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 07/05/2010 : 18:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send maza a Private Message  Reply with Quote
Hvala cika Bane :)

Maza
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/05/2010 : 18:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Molim, i drugi put. Hoces li da probas ponovo da nacrtas, da vidimo da saveti funkcionisu ili ja filozofiram?
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/05/2010 : 18:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Bane, opasna analiza nema šta. Vidio sam na prvu te neke nedostatke, posebno none i koljena, ali rekoh da ne napadamo odmah Mazu, biće kasnije vremena.:)
No, kod tebe nema protekcije ni po babu ni po stričevima.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/05/2010 : 18:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Ili ispravnije, opasna KOREKTURA crteža.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 18:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Uh!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

maza
New Member

Bosnia and Herzegovina
189 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 07/05/2010 : 19:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send maza a Private Message  Reply with Quote
Mi smo iz Bosne i RS dosta tvrdoglava magarad. Ja sam samo pozelio da se odmorim od crtanja za franke ali slobodno vi analizirajte, mozda neko se na mojim greskama nauci. Ja ucim svakodnevno. :)
[URL=http://img218.imageshack.us/i/pstus.jpg/][/URL]


Maza
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/05/2010 : 21:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Maza, generalno,lijepo djeluje ovaj tvoj rad, bez obzira na nedostatke o kojima je več bilo riječi.

Imam zamjerku jedne druge vrste, ali otišli bi u politiku. Ali evo moram ti reči, zasmetalo me što stavljaš Bosnu uz RS. To nema veze jedno s drugim. RS ima veze sa Federacijom. Dakle u kontekstu Bosne i Hercegovine RS i Federacija su nebitne, bitna je samo BiH.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

maza
New Member

Bosnia and Herzegovina
189 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 07/05/2010 : 22:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send maza a Private Message  Reply with Quote
Ni ja ne bih raspravljao o tom ali je entitet samo blize odredjenje, teritorijalno, ako me neces krivo razumjeti. Sto se tice crteza, zelja mi je bila da dam podrsku dobroj ideji radionice uz sve greske i nedostatke ovdje se ne borimo za posao nego zabavljamo i ucimo. Zivi mi i zdravi bili.

Maza
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/05/2010 : 22:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maza

Ni ja ne bih raspravljao o tom ali je entitet samo blize odredjenje, teritorijalno, ako me neces krivo razumjeti. Sto se tice crteza, zelja mi je bila da dam podrsku dobroj ideji radionice uz sve greske i nedostatke ovdje se ne borimo za posao nego zabavljamo i ucimo. Zivi mi i zdravi bili.


Hvala ti na odgovoru i dobro nam došao u našu radionicu, a sa svojim radovima samo je možeš još više oplemeniti.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/05/2010 : 23:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maza

Mi smo iz Bosne i RS dosta tvrdoglava magarad. Ja sam samo pozelio da se odmorim od crtanja za franke ali slobodno vi analizirajte, mozda neko se na mojim greskama nauci. Ja ucim svakodnevno. :)
[URL=http://img218.imageshack.us/i/pstus.jpg/][/URL]




E, moj Mazo, nema odmora kad te Fruzi uhvate, ali lepo je da retke slobodne trenutke posvetis i ovoj radionici.
Analiza i korektura nisu bile u biti namenjene tebi. Znam ja dobro kako ti radis i da je ova Psajlok vise onako radi sporta bez narocitog udubljivanja. Vise sam hteo da pokazem kako se crtez moze posmatrati i malo drugacije osim samo sa estetske strane jer na taj nacin ucimo da mislimo dok sami crtamo. Mladi crtaci vrlo retko misle na okolnosti u kojima se desava radnja i ne idu dalje od opisa u scenariju. Ravnoteza je nesto sto im ne pada cesto na pamet.
Go to Top of Page

maza
New Member

Bosnia and Herzegovina
189 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 08/05/2010 : 09:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send maza a Private Message  Reply with Quote
Nikakav problem nije sto se mene tice jer da mi smeta komentar ili sugestije nebih ni postavljao. Interesantno mi je raditi nesto sto nisam i usput se druziti i razmjenjivati iskustva. Nadam se Bane da se vidimo u Makarskoj, a ponijecu i ovih stvari sto radim za fr pa da cujem tvoje misljenje posto mi se desava da zele nesto sto si i ti ranije spominjao da treba da radim.
Ja cu svakako nastojati da se ovdje ponekad ukljucim i dam svoj doprinos.

Maza
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 08/05/2010 : 13:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote

@Bane,Rico,Renky & co., evo jedne table strip-slikovnice iz 2005. Od sedam tabli ovo je treća.
Projekat nikad nije doveden do kraja i ova strip-slikovnica nikada nije završena. Ovo je prva faza, kompozicija,osnovni crtež i kadriranje. Druga faza bojenja nije urađena..., vjerovatno nikad neće biti ni dovršena.
Ali, eto bilo je interesantno za mene isprobati se i u ovoj formi. Šta kaže kritika?:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 08/05/2010 : 13:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Ja ne bi tražio greške, jer ima ih svatko, jedino mogu reči da izgleda lijepo i vidi se da znaš.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 08/05/2010 : 14:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Ja ne bi tražio greške, jer ima ih svatko, jedino mogu reči da izgleda lijepo i vidi se da znaš.



Hvala @Rico, ova ti je na mjestu. Taj se još nije rodio da mu se negdje nije potkrala kakva greška. Onda, ima još jedna stvar, ne trebaš se nikad zadovoljiti postojećim stanjem. Uvijek može bolje.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 08/05/2010 : 15:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Da ima gresaka, ima, al nisu bitne posto i nije strip u kome se dosledno mora postovati stil i nacin crtanja. Pravilo (koje nije cvrsto kao kamen ali sluzi svrsi) je da jedan crtez, ako vec ne cela tabla, mora biti tretirana istim stilom. Slicno kao sto estetika kaze da na naslovnu ne treba trpati dvadeset fontova.
Od sedam ruku na strani, svih sedam je iscrtano u razlicitom stepenu.
Dok insistiras na foto realizmu (oblik glave, koji uzgred nikako nije dobrodosao kod deteta bez obzira sto u stvarnosti jeste takva)kod ociju, brade i sl, realizam potpuno zanemarujes kod saksije, kante i drveta.
Strip ne trpi takvu razliku, zato sto nije rasclanjen na pozadinu i prvi plan nego su oni u saglasju i dopunjuju jedno drugo. Za razliku od unikatnog crteza, nedostatak pozadine u stripskom kadru je takodje pozadina.
Lica su ok, ali nisu skroz stripska. vidi se da je foto referens i da je prenosena stvarnost. Ne vidi se neko tvoje tumacenje te fotografije. Doduse, ovo je tek olovka, i ko zna kako bi boja/tus to nadgradili.

Sve sto si do sada prezentovao, bazirano je ili na modelu ili na nekom vizuelnom referensu. Voleli bismo da vidimo nesto ''iz glave''.
Voleli bismo da vidimo Psajlok u akciji, stripski crtez primeren stripskim zahtevima a ne autorskim impresijama i odrazima raspolozenja.
Kad smo vec kod toga, interesantno je da, cim je zena kao zadatak, odmah svi pohrle za Plejboj pozama....
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/05/2010 : 15:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
E all_ba, sad mi nije jasno zašto ne crtaš onim žemskama glave kad ih jako dobro crtaš. Ja bih iznio greške koje su meni na prvi pogled upale u oko. Na prvom kadru ima nekakvih problema s perspektivom. Da nema poljevača za vodu možda bi se na prvi pogled i prikrilo. Desna stopala djece (posebno djevojčice) su u nemogućem položaju. Dječak sjedi u prvom planu, a djevojčica u drugom ali su vaze u obrnutom redosljedu djevojčicina naprijed, a dječakova nazad i uopče nisu ispred djece nego sa strane jako prema lijevom koljenu. Na drugom kadru su dječaku ramena jako nesimetrična.
Po meni je najveća greška stripovski dio. Jednostavno mi ne funkcionira. Prijelaz s prvog na drugi kadar je "nemoguć". Tekst te vuće da ideš dolje, a drugi kadar da ideš gore desno. Na kraju izgleda kao da si crtao strip oko crteža drugog kadra koji se tu našao eto tako sam od sebe. Možda da si stavio tekst prvog kadra ispod crteža prvog kadra, a onda tekst drugog kadra iznad dječakove glave u drugom kadru. Kadriranje trećeg kadra je loše s obzirom na tekst. U prva dva kadra smo postavljeni kao promatrači nečjeg intimnog svijeta sa strane dok se u trećem kadru koji bi trebao biti najviše intiman i pokazivati ljubav dobrih ljudi prema dječaku sve okreće prema nama.
E sad, ja sam amater i vjerojatno griješim u analizi. Volio bih čuti što misle profiji pa da i ja naučim na svojim greškama.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 08/05/2010 : 19:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Dragi moji forumaši (Bane i Dupli), ovo je ipak prva faza koja čak i u toj fazi nije dovedena do kraja.
Naravno da ima grešaka ( Dupli imaš dobru percepciju), no u kasnijoj fazi se one eliminiraju.
Ipak je ovo bio moj izlet u jedan novi medij strip-bajku (ne strip-slikovnica kao što sam naveo)
koju sam prvi put s nekim podijelio. Dakle, to je sve u neku ruku osnova za studiozniji rad u drugoj završnoj fazi.

@Bane, prvi i drugi kadar su iz glave, a treći je po predlošku urađen. Što se stila tiće, kao klincu uzor mi je bio Don Lorens ( pa je možda i stil foto realističan) od inostranih, a od domaćih Beker i Maurović.
U karikaturalnoj formi najdraži su mi bili Nojgebauer i Uderzo. Ne bih se baš složio da (mada je to univerzalno pravilo strip autora) stil mora biti kroz cijeli strip isti. Ovo pravilo demantuje F.Fernandez
u Kapetan Zora i zato ga ja neizmjerno cijenim. Tu raskoš stila i rukopisa još niko nije nadmašio. Pa on se igrao i ekperimentirao od crnog krejona , olovaka u boji, tuša, preko akvarela, gvaša do uljanih boja.
Naravno, da sam ja naučen da crtam po modelu i da je to osnova mog realističnog rada.

Kad je u pitanju moj umjetnički rad sve je iz glave i sve je čista apstrakcija. Od 2000. Ekperimentiram na kompjuterskoj grafici, 3d grafici i elektronskoj multimedijalnoj grafici.

Kad je strip u pitanju tu sam ja amater, ovo je samo bio pokušaj i na tome će ostati. Sreća je pa imam u svojoj arhivi i takvih stvari pa da ih mogu vama prezentirati. Žao mi je što su mi radovi sa studija i poslije do 92. nestali ili uništeni (92.-95.)pa da vam pokažem prave studije portreta, aktova etc.

Ti si @Bane svakako najveći autoritet kad je strip u pitanju, ali mislim da olako prelazite preko mojih radova, imalo bi se dosta toga naučiti. Ne mislim na ove strip table, nego na one radove koje sam radio za Lovački list. Pa i onaj akt iz 91. bez obzira na greške iz anatomije. Ondje se može dosta naučiti o vrijednosti linije etc...



C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000