forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/06/2010 : 10:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Sto rece Markos, glava malo velika, ali s obzirom da naginje karikaturi, moze da se tolerise. Faca je bolji Belmondo nego sto je Ziro crtao. Perspektiva odlicna, proporcija odlicna. Linija savrsena. Da nacrtas ceo strip mogao bi biti odmah objavljen, naravno u slucaju da su sve slike ovoliko ok.
Jedina zamerka je Bluberijev sesir koji je skroz nedefinisan. Malo mi smeta i to sto drska revolvera nije za icu ispred flase da bude jasnije sta radi. Ali to su sitnice.
Za jednog amatera iz doba Jure, zaista si prijatno iznenadjenje.
Zamolio bih te da se vratis par strana topica unazad, da pogledas prilozene crteze Psylocke i da pokusas da je nacrtas ako te ne mrzi. Da vidimo kako stojis sa zenama
Kazi nam i kako ti ide crtanje. Cini mi se da uzivas, al ne mora da znaci. Da li se dugo mucis ili ti ide od ruke?
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 02/06/2010 : 14:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
nema ga Rico sa onom svojom antropoZoo kolekcijom a sad mi baš pade na pamet kako bi mogao da proba da uradi glumca Peter Coyote-a u liku, jel'te, kojota...Pere

Edited by - mlLandj3 on 02/06/2010 14:13:39
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 02/06/2010 : 19:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/06/2010 : 19:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
4 muve jednim udarcem
Pa, i snalazenje je odlika dobrog crtaca
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/06/2010 : 19:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
meni se ideja bas dopada

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/06/2010 : 19:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
I meni, al tek ako je Milandj istusira.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 02/06/2010 : 20:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Milane, ono s kojotom je izvrsna ideja, za jedno 20 dana cu je 100% napravit. A ovaj tvoj miki paja dd i borovnica je dokaz jakog uma, svaka cast!!!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 02/06/2010 : 20:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

I meni, al tek ako je Milandj istusira.



pa ovo i jeste tuš. U stvari flomaster al' punjen tušom
ove mrlje od skice ne mogu da se brišu, jbg, ja to na poslu kad me smore kojekakvi ludaci, do'vatim neki dokument pa žvrljam na pozadini čime god dohvatim a najčešće je to hemijska olovka
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 02/06/2010 : 20:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Milane, ono s kojotom je izvrsna ideja, za jedno 20 dana cu je 100% napravit. A ovaj tvoj miki paja dd i borovnica je dokaz jakog uma, svaka cast!!!!!


'ajde, jedva čekam i hvala ti
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 02/06/2010 : 20:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Sto rece Markos, glava malo velika, ali s obzirom da naginje karikaturi, moze da se tolerise. Faca je bolji Belmondo nego sto je Ziro crtao. Perspektiva odlicna, proporcija odlicna. Linija savrsena. Da nacrtas ceo strip mogao bi biti odmah objavljen, naravno u slucaju da su sve slike ovoliko ok.
Jedina zamerka je Bluberijev sesir koji je skroz nedefinisan. Malo mi smeta i to sto drska revolvera nije za icu ispred flase da bude jasnije sta radi. Ali to su sitnice.
Za jednog amatera iz doba Jure, zaista si prijatno iznenadjenje.
Zamolio bih te da se vratis par strana topica unazad, da pogledas prilozene crteze Psylocke i da pokusas da je nacrtas ako te ne mrzi. Da vidimo kako stojis sa zenama
Kazi nam i kako ti ide crtanje. Cini mi se da uzivas, al ne mora da znaci. Da li se dugo mucis ili ti ide od ruke?



Hvala na pohvali .
Pa ne mogu reci da mi crtezi dolaze kao noseni tokom beskrajne kreativne rijeke koja tece iz mene (hvala Elmore). Trebam se potruditi ali to ne znaci da se bas mucim.
Ok nacrtacu i Psylocke - zene su uvijek zanimljive za crtati. To dokazije i ovaj topic - dok je trebalo crtati zenku bilo je puno vise poslanih crteza.
Ipak i Paja zasluzuje koji rad. Evo blizi se svetski kup u futbalu pa je on idealan da okarakterizira klasicnog navijaca .



-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/06/2010 : 20:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
E, ja cu sada da cutim i da pitam ostale sta kazu za ovo cudo koje je pobeglo iz Diznijevog studija?
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 02/06/2010 : 20:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

E, ja cu sada da cutim i da pitam ostale sta kazu za ovo cudo koje je pobeglo iz Diznijevog studija?



Je, i ja gledam i pitam se da li ne znamo za njega zato jer mu je crtanje premali izazov da bi se zezao s njim.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/06/2010 : 20:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj, ja sam laik, ali meni se ovo gore čini izvrsno nacrtano.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/06/2010 : 21:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Prvo Mladjo tebe da pohvalim, dobro ti ide ovo sa Diznijevim junacima.:)

@Jur, izvrsno.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/06/2010 : 21:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja cu kao laik isto da kazem da mi se veoma svidja.
jednostavno, a efektivno.
paja izuzetno pogodjen, sto po proporcijama, sto po izrazu lica, sto po karakteristicnom govoru tela.

ne volim kada kompjuterska tehnika nije diskretna, ali covek kaze da je maher sa kompjuterima, pa nema zamerke

isto tako, negde linije nisu spojene kako treba, na primer na komodici, ali to se issto zanemaruje, jer upadne u oko tek kad zagledas, a i siguran sam da Jur nije posvetio puno vremena.

sjajno!!!!


zaboravih da pohvalim i oblacice!!!!
bas je nas!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 02/06/2010 21:29:47
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/06/2010 : 21:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi lepo da nam Jur objasni svoj nacin rada.
I, ne insistiram, ali mislim da nije zgoreg da se predstavi. Nije stos da ovakav talenat ostane anoniman.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2010 : 22:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jur



Tristo mu hudičev! Pa ti pod hitno trebaš početi crtati stripove!

Trouble will find me
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/06/2010 : 22:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Jur busted!
Nasao sam mu radove na netu, al necu da ga demaskiram bez njegove dozvole.

Edited by - cat claw on 03/06/2010 00:04:56
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/06/2010 : 11:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
hmmmmm
iz ovakve perspektive bi se trebala vidjeti gornja strana ormarića
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 03/06/2010 : 13:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

hmmmmm
iz ovakve perspektive bi se trebala vidjeti gornja strana ormarića



ma nemoj
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 03/06/2010 : 13:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Supermark ima dobro oko, posto se radi o bukvalno jednom milimetru
Dobro, jesmo cepidlake, ja pogotovo, al ajde da ne preterujemo.
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 03/06/2010 : 14:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
gornja strana ormarica se ne treba nuzno vidjeti, ako uzmes npr da su prednja strana i bocna strana ustvari više za 2-3 cm . nije crtac kriv neg stolar
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 03/06/2010 : 16:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Bane, nisam ja nikakav talent. Talent je onaj koji sa cca 20 godina postigne nekakav profesionalni kvalitet. Da pokazem moje crteze iz toga perioda u ovoj temi, ti bi jih pocrtao, da se ne bi vedelo sto je ispod . Sta mozem! Tako ti je to kad odrastas na Zagoru i Kapetanu Mikiju i smatras ih kvalitetom koji valja kopirati . Sada znam da je kopija lose kopije shit. Treba kopirati original - stvarni svet, pa mozda dobijes nesto pametno.

Kazes, da si me nasao na netu? DeviantArt in negde drugje? Prvo je ok, tamo imam neke novije stvari. Ali ima i mjesta gdje jos mozes videti i starije radove, a tamo bi voleo, da im crknu serveri .



-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 03/06/2010 : 17:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bice da si odrastao precrtavajuci neke cudne Zagore i Mikije, posto u ovim obicnim nikada nisan video toliko tacnosti i promisljenosti.
Sto de neta tice, nasao sam Janeza koji prilicno dobro crta i sadrzi mu se Jur u imenu i prezimenu, sto naravno ne mora da znaci da si ti u pitanju, ali mi je dobro doslo da te malo isprovociram.
Ako je ovo tvoj crtez, nema cega da se stidis. Ako nije, opet OK.
Bilo bi lepo da se autor javi pa da imamo dva Geeka Janeza u razredu

Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 03/06/2010 : 19:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Bice da si odrastao precrtavajuci neke cudne Zagore i Mikije, posto u ovim obicnim nikada nisan video toliko tacnosti i promisljenosti.
Sto de neta tice, nasao sam Janeza koji prilicno dobro crta i sadrzi mu se Jur u imenu i prezimenu, sto naravno ne mora da znaci da si ti u pitanju, ali mi je dobro doslo da te malo isprovociram.
Ako je ovo tvoj crtez, nema cega da se stidis. Ako nije, opet OK.
Bilo bi lepo da se autor javi pa da imamo dva Geeka Janeza u razredu



Govorio sam o mojim crtezima iz vremena kada sam bio star 20 godina, a point je bas u tome - ne mozes da naucis dobro crtati precrtavajuci neke Zagore i Mikije. Barem meni nije uspjelo. To sto sada bolje crtam je zasluga toga sto sam poceo da ucim iz ozbiljnijih materijala. Znas... knjige o anatomiji, perspektivi i slicno

A sto se Janeza tice, momak lepo crta ali ja nisam on. Ja jesam Janez u smislu da zivim u Sloveniji ali ime mi je Jure . Evo sad sam dodao puno ime u moj Profile. Nisam u sukobu sa zakonom ili mafijom, da krijem svoj identitet . A moje ilustracije se mogu videti ovde: http://jugival.deviantart.com/

A za sledecu temu predlazem perspektivu. Nesto je vec bilo rijeci o tome ali mislim da zasluzuje detaljniju obradu, ili cak nov topic. Mnogima je perspektiva problematicna ali ne mora da bode tako - stvar je potpuna tehnicnog karaktera i egzaktna. Cak i neko ko nema pojma o crtanju bi mogao da nacrta neoporecnu "mrezu perspektive" na podlagi vazecih pravila.




-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000