forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 03/06/2010 : 20:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
@Jur

Uh, jaaaako dobri su ti ovi radovi. Svi su odlični.

.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 03/06/2010 : 22:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da smo se upoznali, Jure. Crtez koji sam prilozio je od Darjana JURincica, pa sam bio pomislio da ste mozda jedan lik.
Sistem rada na ovom topiku je jednostavan. Svako postavlja sta zeli, i svako svojim komenytarima pridonosi da autori kritickije sagledaju svoje radove. Dakle, bilo kakav tvoj doprinos topiku u vidu kritike, tutoriala ili jednostavnog saveta je dobrodosao.
Ja tu kao nesto postavljam zadatke tek da bi se imao privid organizovanosti, a iz aviona se vidi da je sve haoticno.
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 03/06/2010 : 22:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Dogodi se da ljudi imaju slične ideje.
Crtež je rađen na A4 kistom broj 2 i nakon skeniranja obojan u Paintu.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 03/06/2010 : 22:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Dakle, vidi se da boj bije i svijetlo oruzje. Linija ti je ovde mnogo sigurnija i nema one vidljive muka kao na predhodnim crtezima. Kakva su ti iskustva sa dvojkom? Sta ti se svidja a sta zameras?
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 03/06/2010 : 22:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Odlično Dupli, leže ti ovi Diznijevi junaci pravo.:)
A, vidi se i vrijednost linije.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 03/06/2010 23:18:30
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 04/06/2010 : 09:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
@cat claw - Ja tu kao nesto postavljam zadatke tek da bi se imao privid organizovanosti, a iz aviona se vidi da je sve haoticno.

Možda je bilo u početku ali se malo po malo strukturira.

@all_ba - Odlično Dupli, leže ti ovi Diznijevi junaci pravo.:)

Pa moram priznati da nisu baš lagani za crtanje. Nakon ovog crteža
drugačije gledam na ekipu iz Diznija.

@cat claw - Kakva su ti iskustva sa dvojkom? Sta ti se svidja a sta zameras?

Kao amateru, čini mi se da je dvojka pravi alat za A4. Sve što ću
reći je subjektivne prirode i iz ograničenog iskustva, a vrlo
vjerojatno (sigurno!) posljedica loše tehnike

Prednosti dvojke u odnosu na trojku:
- Vrh je uži cijelom dužinom pa je lakše vidjeti što ostaje na
papiru kada povlačiš liniju, a i malo pomicanje ruke gore-dolje ne
mijenja drastično debljinu linije.
- Manje je dlake na vrhu pa na zavojima ne dolazi do toga da se
dlačice nekontrolirano rastrče i podebljaju liniju.
- Drška je uža pa ju je lakše vrtiti među prstima i kist je lakši
pa ga ne treba držati čvrsto kao trojku što znači da vrh manje pleše
lijevo-desno.

Prednosti trojke u odnosu na dvojku:
- Drška je šira pa bolje leži u ruci.
- Nosi više tuša pa se rjeđe dogodi da linija "pukne" u pol pokreta.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 04/06/2010 : 10:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Dupli. Postoji vise nacina da prosiris drsku cetkice. Izolir traka, selotejp. Mozda je najbolje da skines sa neke stare hemijske onu gumu kod rukohvata. da uglavis cetkicu u neki stari flomaster.

Medjutim, sve je to stvar tvoje nenaviknutosti. Kroz par tabli stripa, dvojka ce, takva kakva je da ti sraste sa rukom...
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 04/06/2010 : 15:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Dogodi se da ljudi imaju slične ideje.
Crtež je rađen na A4 kistom broj 2 i nakon skeniranja obojan u Paintu.




Veoma dobar crtez - dinamican, linija je cista a likovi verno upodabljeni - ukratku sve sto dizni stil trazi je na broju .

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 04/06/2010 : 15:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@all_ba - Odlično Dupli, leže ti ovi Diznijevi junaci pravo.:)

Pa moram priznati da nisu baš lagani za crtanje. Nakon ovog crteža
drugačije gledam na ekipu iz Diznija.
----------------------------
Naravno da nije lako crtati u maniru Diznijeve produkcije i uopće nije lako crtati u karikaturaknoj maniri.
Koliko god je zahtjevno raditi realističan strip isto toliko je zahtjevno i u ovoj drugoj maniri.

@Dupli, što se četkice tiće ja bih ipak dao prednost trojki. Da ne bude zabune meni su sve četkice dobre i koristim ih sve po potrebi. Ali iz iskustva Žarka Bekera koji je sjajno radio ilustracije i stripove on preporučuje trojku. Na tebi je da isprobaš sve četkice, pa ćeš sam doći do najboljeg rješenja.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 04/06/2010 15:40:43
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 05/06/2010 : 01:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan brzinski na zadanu temu...



Wtf?

Edited by - bagi on 05/06/2010 09:55:37
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/06/2010 : 02:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>iskustva Žarka Bekera koji je sjajno radio ilustracije i stripove on preporučuje trojku.

Al' je radio na brat-bratu A2, a mozzda i B2 formatu.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/06/2010 : 07:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Evo brzinski, Bagi se dozvao pameti
Ne znam zasto, ali mi se cini da smo dobili prvi rad R. Kramba u Diznijevom studiju
Dobro je ovo, Bagi, s obzirom da znamo koliko mrzis ''cist'' crtez.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/06/2010 : 07:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zarko Beker je imao izuzetno velike originale, posto je rano poceo da nosi naocare.
Razlika izmedju dvojke i trojke je jaaaako velika iako brojevi to ne izrazavaju. Radi se o duzini dlake. Dvojka je ustvari mnogo kraca i nema onu cuvenu trojkinu savitljivost koja pocetnicima stvara problem.
Dvojka se cesto ponasa maltene kao pero, jer je ''tvrdja''.
Onaj ko je radio prirucnim alatima kao sto su hemijska, flomaster ili rapidograf lakse krece sa dvojkom.
Za trojku su potrebne pripremne vezbe vucenja tanko-debelo, kratki pravi potezi, kratki krivi potezi sa vrhom nadole i sa vrhom nagore. Narocito su vazne vezbe '' ka sebi'' i ''od sebe'' (koje ja, uzgred nikad nisam savladao pa moram da okrecem papir naopako).
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/06/2010 : 07:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Nema nijedan komentar na crtez Darjana Jurincica?
Rad je bas intrigantan.


Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/06/2010 : 08:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Tehnički je dobar, ali pojavom čudne poze, (baja s leđa) pokazuju se nedostaci, desna ruka, veličina tijela kada bi crtež dovršili to bi se vidjelo, ovako je svima super:)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 05/06/2010 : 08:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2010 : 08:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Nema nijedan komentar na crtez Darjana Jurincica?
Rad je bas intrigantan.




Znam da je ovo bilo upućeno ljudima koji se u stvari razumeju u crtež, ali čisto da se osvrnem na brzinu:

ovo su delovi koji mi se baš dopadaju (da li je moguće da se nekome svidi samo deo crteža? ;))



Iako je ova noga, na slici kod zgrčenog kolena, od oboda čizme pa nagore nekako ženska?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 05/06/2010 08:42:17
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/06/2010 : 08:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Dupli, ja bi se uvik opredjelio na kist br 3, jer br 2 je isti q kao pero, olovka ili flomaster, tek od trice počinje linija, ona prava s filingom. Dakle, povečati format papira, moj savjet. Dobra je i dvica za neke stvari, ali trica mi je za naglašene linije, amo reč vanjske koje bi trebale imati "život" ... ali danas to više niko i ne gleda, pa je na kraju sve isto:)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/06/2010 : 08:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
manhunter
naravno, desna noga ribe je tanja od lijeve, sto bi trebalo biti obrnuto, ali je zamračija sa robom, sise su takav model, mislim ima ih i takvih, u svakom slučaju su prirodne:)
Desna noga baje bi trebalo dovrsit cijeli crtez pa bi se vidjeli svi nedostaci.

Moje misljenje je da je baja crtao robu na likovima prije nego sto je odredio dimenzije samog lika i tu je ukenjano.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2010 : 08:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Što je Jur-a tiče, ovo mu je najjači crtež, bio bi još bolji bez kompjutera ;)



Voleo bih da vidim strip od njega u ovom stilu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2010 : 09:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

manhunter
naravno, desna noga ribe je tanja od lijeve, sto bi trebalo biti obrnuto, ali je zamračija sa robom, sise su takav model, mislim ima ih i takvih, u svakom slučaju su prirodne:)
Desna noga baje bi trebalo dovrsit cijeli crtez pa bi se vidjeli svi nedostaci.

Moje misljenje je da je baja crtao robu na likovima prije nego sto je odredio dimenzije samog lika i tu je ukenjano.




Ma dobro, ja ne umem da gledam tako profesionalno, što je i razumljivo. Kod mene je više ono, "na oko", važno mi je da crtež ima neku atmosferu. A u gornjem primeru mi to imaju samo određeni delovi crteža.

Sad kad kažeš, vidim da ovaj tip ne bi mogao da ima guzove, a i ruka kojom drći mač je malo...

Mada, kao što rekoh, ipak mi je estetika u prvom planu, za ostalo sam premalo podučen.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/06/2010 : 09:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ljudolovac je nesvesno otkrio osnovne nedostatke Darjanovog crteza. To se mnogima desava (i meni, da ne bude zabune) da se pogube kod delova crteza koji im iz nekog razloga prestanu da budu bitni.
Darjabu bi se dosta toga dalo zameriti za neke delove anatomije, ali trenutno sam to skrajnuo zarad pravog crtackog entuzijazma na crtezu.
Svi detalji su jednako tretirani, svaki oblik je pazljivo sencen - i to ne odokativno, nego promisljeno i sa namerom. Zasad se vidi da je crtac vise okrenut artizmu a manje sadrzaju. Kompoziciono je crtez skroz haotican i nema nameru da nas ''vodi'' kroz crtez, vidljivo narocito na nelogicnom smeru pogleda devojke. Cela postavka je vrlo objektivna i neutralna, bez vidljive zelje za komunikacijom sa citaocem. Prosto receno, imamo savrseno iscrtane prste koji cine losu ruku, ali posto autor i nije imao te pretenzije, to mu necemo uzeti kao minus.
Vise se treba baviti smislom za detalje. Uz pravu pricu ili temu, ta minucioznost bi mogla da dodje jos vise do izrazaja.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/06/2010 : 09:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
To se mnogima desava (i meni, da ne bude zabune) da se pogube kod delova crteza koji im iz nekog razloga prestanu da budu bitni....

pogotovo kod stripa kad si ograničen s KADROM, i onda prilikom kidanja crteža dolazi do optičke varke koju mozes raskrinkati samo u slučaju docrtavanja dijelova koji se ne vide... al opet ponavljam, nema autora kojega ovdje ne bismo iskasapili:)))))

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/06/2010 : 09:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Što je Jur-a tiče, ovo mu je najjači crtež, bio bi još bolji bez kompjutera ;)

Voleo bih da vidim strip od njega u ovom stilu.




Nije mi jasno da se Jur ne bavi stripom malo angazovanije . Zaista nam fale ovako klasicno obrazovani crtaci koji se ne kriju iza ''stila'' i ''avangarde''.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/06/2010 : 09:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3





Petica za trud, kec za znanje. Marti Misterija nema tolike usi.
Pajine noge si lose zalepio za telo a i leva butina mu je cudno prekratka. Trebalo bi da vise pazis na ravni.

Edited by - cat claw on 05/06/2010 09:12:05
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.32 seconds. Snitz Forums 2000