forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija No.2- scenaristi i crtači
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/06/2010 : 12:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> Mcn sigurno ima bolje, ali ne moze da nadje crtaca za to .

Vidiss, Bane, tu je ključna razlika. Ja ne mislim da je nešto bolje ili nije bolje, jer kod scenarija nije kao kod crteža. Mladjin scenarij funkcionira, a funkcionira i tvoja prerada. ALI ... rezultat je drukčiji strip, strip promijenjene atmosfere.

Da se vežemo na raniju diskusiju o urednicima: da sam ja urednik koji je odobrio Mladjin scenarij i zatim dobio tvoju tablu, bio bih razočaran. Ne zato što bi to bio slab strip, već zato što to više nije strip koji me zainteresirao - jednu od najjačih rečenica si izbacio, jednako kao i (meni) najjači kadar i zamijenio ih, po meni, banalnijim.

No, kako ovo nije moja produkcija već vaša suradnja, najbitnije je da Mladjo i ti (iz bilo kojeg razloga) budete zadovoljni postignutim. Napravljen strip je onda napravljen strip, nov entitet koji nema veze ni sa scenarijem od kojeg je pošao niti s potencijalnim drukčijim ishodima, i valja ga ostaviti čitateljima koji će ga, neupućeni u proces, suditi po vlastitim mjerilima.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/06/2010 : 12:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
@Rico - odskočna mina, a pogotovo PROM-1 se aktivira kad se pomakne zvjezdasti upaljač. Nema potrebe minu nagaziti direktno. Samo gurneš upaljač koji viri
iznad zemlje i ona se aktivira. Zato se i može postaviti kao potezna.


Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 08/06/2010 : 12:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
i na sljedecoj strani dolazi zombi ubojica sa neutazivim porivom da uzima zivot iz svih korisnika mobilnih uredjaja
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 12:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by mladjo

Evo, sa izmjenama bi to ovak zgledalo. E sad što se tiče crtanja - ha nemam pojma, da zamolim Bevu? On crta odlično, pa ako bi htio...



Eh, hvala, ali idućih mjesec dana su mi rokovi na fakultetu, tako da ne znam hoću li naći uopće vremena za crtanje... Nakon toga bih mogao pokušati, no kako već rekoše, bolje probaj s Ricom... On je dosta iskusniji od mene a i izgleda da uvijek ima vremena za crtanje...



Ma nema beda, biti će još scenarija

Nego Rico, jel bi se tebi dalo pozabaviti se s ovim?
Da vidimo kako si ti to zamislio

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 12:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by mladjo

Evo, sa izmjenama bi to ovak zgledalo. E sad što se tiče crtanja - ha nemam pojma, da zamolim Bevu? On crta odlično, pa ako bi htio...



Eh, hvala, ali idućih mjesec dana su mi rokovi na fakultetu, tako da ne znam hoću li naći uopće vremena za crtanje... Nakon toga bih mogao pokušati, no kako već rekoše, bolje probaj s Ricom... On je dosta iskusniji od mene a i izgleda da uvijek ima vremena za crtanje...



Ma nema beda, biti će još scenarija

Nego Rico, jel bi se tebi dalo pozabaviti se s ovim?
Da vidimo kako si ti to zamislio


I recimo da iskoristiš moju prvotnu verziju (sa 6 kadrova) pa da vidimo...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 08/06/2010 : 12:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Sta vam je ljudi? Ovo je samo skica od koje neko (mozda) nesto i napravi.




Ovaj rad je nešto najljepše što sam vidio od tebe. Ova tabla ima više umjetnosti nego sve što si do sad nacrtao. Ja bih ti preporučio da dosta toga u budućnosti napraviš u ovoj maniri. Bićeš rasprodat u Europi sa ovim stilom.
Naravno da ćeš Cat clou nastaviti u postojećem rukopisu.
Ovo sam najozbiljnije mislio.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 08/06/2010 14:04:36
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 08/06/2010 : 12:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
I onda se pitaš kako može apstraktni umjetnik da zna crtati, pa eto ti si sam na to pitanje svojim primjerom dao odgovor.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 12:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nego, ako mogu malo zanovijetat; četvrta slika - mislim da bi ipak bio bolji origigi tekst:


Tekst:"Nju? svaki dan umirem zbog nje, ne moram i danas. Ne danas."

Mislim da se ovdje više naglašava surovost ljubavi koju je protagonist okusio. Njeni odlasci, njena "zbogom"...to je kao jedna mina unutar njega samog koja ga razara iznova iz dana u dan. Tu ulaze i njena pisma, njene oči u odlasku, njeno sve koje ga napušta...




@Bane

Jel možete samo staviti ovu rfečenicu, pa da vidimo kako to funkcionira...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/06/2010 : 13:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Nego Rico, jel bi se tebi dalo pozabaviti se s ovim?

I eto ljudske pohlepe na djelu.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 08/06/2010 : 13:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
:)
to je posao za jedan dan i nije mi nikakav problem, dapače, bilo bi mi drago, međutim trenutno radim onaj hamerov strip od 5 tabli, pa ako ste voljni pričekat nekoliko dana, može.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 08/06/2010 : 13:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
*nekoliko=desetak

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 13:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

A dobro malo pretjerah sa zahtjevima

Evo, neka gospon Bane ubaci ovu rečenicu gore umjesto one koja je i ja zadovoljan

Jel može?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 13:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Probati ću napisati još nešto što bi bilo upotrebljivo, pa to možeš ti Rico, naravno ako želiš i budeš imao vremena

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 08/06/2010 : 16:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> Mcn sigurno ima bolje, ali ne moze da nadje crtaca za to .

Vidiss, Bane, tu je ključna razlika. Ja ne mislim da je nešto bolje ili nije bolje, jer kod scenarija nije kao kod crteža. Mladjin scenarij funkcionira, a funkcionira i tvoja prerada. ALI ... rezultat je drukčiji strip, strip promijenjene atmosfere.

Da se vežemo na raniju diskusiju o urednicima: da sam ja urednik koji je odobrio Mladjin scenarij i zatim dobio tvoju tablu, bio bih razočaran. Ne zato što bi to bio slab strip, već zato što to više nije strip koji me zainteresirao - jednu od najjačih rečenica si izbacio, jednako kao i (meni) najjači kadar i zamijenio ih, po meni, banalnijim.

No, kako ovo nije moja produkcija već vaša suradnja, najbitnije je da Mladjo i ti (iz bilo kojeg razloga) budete zadovoljni postignutim. Napravljen strip je onda napravljen strip, nov entitet koji nema veze ni sa scenarijem od kojeg je pošao niti s potencijalnim drukčijim ishodima, i valja ga ostaviti čitateljima koji će ga, neupućeni u proces, suditi po vlastitim mjerilima.

mcn



Idi begaj, sta si se tako uozbiljio? Sad ne smem da ti posaljem novog Bilija na odobrenje.

Nisam skicu uradio da bi pokazo sta je bolje, nego samo kako moze. Razni ljudi razlicito citaju scenario.
Da si ti urednik, onda bi valjda bilo i nekog dogovora. Da si Fruski urednik, nema tih para da radimo zajedno.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 08/06/2010 : 16:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 17:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo sjedim doma i otvorio sam dvije pivice:jednu za crtača a jednu za scenaristu:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9321 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/06/2010 : 20:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ovaj, ja se baš ne kužim u to ali zar tekst na kraju posljednjeg kadra i kraja puta kojim čitamo strip ne ukazuje na to da strip ne završava eksplozijom nego njegovim razmišljanjem? jer mi se čini da tako tekst odvraća pozornost od finala.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/06/2010 : 20:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Ja bih tablu ovako složio. Činilo mi se da je simbolika šibice nešto
što se treba naglasiti.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 20:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dupli, ovo je isto izvrsno
Nego, ovaj dim na zadnjoj vinjeti je od cigarete a ne od eksplozije, jel?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/06/2010 : 20:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Dupli, ovo je isto izvrsno
Nego, ovaj dim na zadnjoj vinjeti je od cigarete a ne od eksplozije, jel?


Ma ne, to je dim od olovke tj skice. To bi trebalo biti bijelo.
U stvari tip nije ni pripalio cigaretu, samo je dočekao da se šibica
ugasi.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 22:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ah
Al baš dobro zgleda s tim "dimom"

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 08/06/2010 22:06:45
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7290 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/06/2010 : 22:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni se scenarij baš i ne sviđa, ne dirne me ipak na kraju, možda bi tribalo na 2 stranice, nedovoljan efekt za samo jednu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/06/2010 : 23:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Idi begaj, sta si se tako uozbiljio?

A koja je svrha radionice, ako nije ozbiljna?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 09/06/2010 : 08:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 09/06/2010 : 09:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Neeeee, kakav upitnik, brate. On sve zna i spreman je na buuum.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000