forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 09/06/2010 : 19:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@milandj3, moraš još malo poraditi na koloru i ne smiju ti se vidjeti bijele tačkice.
Vidi kako to Bane i Rico rade.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 09/06/2010 : 20:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Milane, ako želiš bojati ipak moraš proči PS tutorijale, vidim da nisi multiplicirao cb crtež i vjerojatno si bojao kanticom:)a još vjerojatnije da je sve bojano u jednom layeru.
Kad sam se ja susreo s tim problemima naručio sam 6 dvd ova i 2 miseca učija osnove PS-a, al isplati se.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/06/2010 : 20:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ijjooooj, kad cujem sve to, cetkica i mastilo mi zvuce kao med i mleko

a po meni, veci problem je u tome sto je Konanova leva noga bila u gipsu barem pola godine, dok je ostatak tela bildovan
a i generalno, celo telo nekako pati od viska misica

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 09/06/2010 : 21:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Milane, ako želiš bojati ipak moraš proči PS tutorijale, vidim da nisi multiplicirao cb crtež i vjerojatno si bojao kanticom:)a još vjerojatnije da je sve bojano u jednom layeru.
Kad sam se ja susreo s tim problemima naručio sam 6 dvd ova i 2 miseca učija osnove PS-a, al isplati se.



ovo je najobicniji paint, jedini alat koji mi je trenutno dostupan a tackice nastaju uploadovanjem
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 09/06/2010 : 21:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ijjooooj, kad cujem sve to, cetkica i mastilo mi zvuce kao med i mleko

a po meni, veci problem je u tome sto je Konanova leva noga bila u gipsu barem pola godine, dok je ostatak tela bildovan
a i generalno, celo telo nekako pati od viska misica



usudio bih se da pitam, sta je u Marvel univerzumu visak misica?

Edited by - mlLandj3 on 09/06/2010 21:17:04
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 09/06/2010 : 23:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@milane3, nemoj nam se sad pravdati, nego fataj se tutorijala za PS:), a anatomiju ćeš usput naučiti.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/06/2010 : 11:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3

quote:
Originally posted by Lord Vader89

ijjooooj, kad cujem sve to, cetkica i mastilo mi zvuce kao med i mleko

a po meni, veci problem je u tome sto je Konanova leva noga bila u gipsu barem pola godine, dok je ostatak tela bildovan
a i generalno, celo telo nekako pati od viska misica



usudio bih se da pitam, sta je u Marvel univerzumu visak misica?



a kapiramo se
najvise ledja, na primer, izgledaju kao gromadna planina i ruke isto tako

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 10/06/2010 : 11:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by mlLandj3

quote:
Originally posted by Lord Vader89

ijjooooj, kad cujem sve to, cetkica i mastilo mi zvuce kao med i mleko

a po meni, veci problem je u tome sto je Konanova leva noga bila u gipsu barem pola godine, dok je ostatak tela bildovan
a i generalno, celo telo nekako pati od viska misica



usudio bih se da pitam, sta je u Marvel univerzumu visak misica?



a kapiramo se
najvise ledja, na primer, izgledaju kao gromadna planina i ruke isto tako



brate Konan je to! Nije tamo neka seka-persa onaj, ..Volverin recimo
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/06/2010 : 12:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Mi smo to nekada zvali ''vreca krompira''/ Taj smo izraz uglavnom koristili za Bleka pa sam iskoristio priliku da iscrtam misice bez ikakve veze sa zivotom

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/06/2010 : 12:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
"vreca krompira"
mega!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/06/2010 : 12:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Patent by Radic Mijatovic
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 10/06/2010 : 13:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Mi smo to nekada zvali ''vreca krompira''/ Taj smo izraz uglavnom koristili za Bleka pa sam iskoristio priliku da iscrtam misice bez ikakve veze sa zivotom




prosto se pitam kako se desilo da mu nisi, u svom stilu, nacrtao pantalone kako pucaju po šavu izmedju nogu...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/06/2010 : 13:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Pa, poznat sam kao odmeren tip...
Narocito kad crtam u sta gleda Mala Sapa.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 10/06/2010 : 13:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Pa, poznat sam kao odmeren tip...
Narocito kad crtam u sta gleda Mala Sapa.



e dakle, ne daš se zeznuti

Edited by - mlLandj3 on 10/06/2010 13:49:57
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 11/06/2010 : 14:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote


Eto, nacrtah jedan strip posle duuuugo vremena

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 11/06/2010 : 14:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
jebi ga, dosadan sam, znam. Al reko' ionako se ništa ne dešava pa i nije neka šteta
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/06/2010 : 15:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja sam se nadao da nema nikakvog donjeg vesa

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/06/2010 : 18:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 11/06/2010 : 18:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Možda je baš ovo prava lokacija za sljedeće:

http://www.brokenfrontier.com/headlines/p/detail/preview-hawks-of-outremer-2

Odličan stripčić, ali u svjetlu Marvelovih proba, dinamike, kuta kamere, obratite pažnju na stranicu 7. Vrlo uzbudljivo prikazana "talking heads" situacija, ili mi se bar tako čini.

www.stripgen.com

Edited by - The Hammer of Hell on 11/06/2010 18:44:33
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 11/06/2010 : 18:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell
[ obratite pažnju na stranicu 7. Vrlo uzbudljivo prikazana "talking heads" situacija, ili mi se bar tako čini.



Ne čini ti se, eto pravi primjer.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 12/06/2010 : 02:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja napravih domaću zadaću.
Kist broj 2 na A4 + rapidograf za Sonjin mač.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/06/2010 : 08:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Pokreti i figure vrlo korektni osim Konanove desne ruke. Konan je u pozi koju ja ni u ludilu ne bih pokusao da nacrtam jer samo stvara probleme (od kojih je onaj sa desnom rukom neresiv). Dakle, veoma hrabar potez Duplog.
Tusiranje:
Dobar napredak, ali jos uvek ne razmisljas. Trebalo je da ti padne na pamet da si Sonjinu kosu mogao obraditi perom (bolje neg rapidografom)unutar konture izvucene cetkicom.
Najvise mi smeta satiranje. Jos uvek je prilicno nevesto. To se vidi po brlji na Sonjinim ledjima. U ovoj fazi, i za taj deo crteza koristi pero dok jos ne izvestis ruku. Satiranje na Sonjinoj desnoj nozi je pregrubo. U principu, satiranje je uvek finije od osnovne konture i radi se tanjim linijama.
Moras misliti i na pravac linija kojima oznacavas neku formu a koje predstavljaju senku. Ovde mislim na Sonjinu levu lopatizu koju si obrnuo.
Poslednja sitnica:
Nisi dovrsio njen rameni oklop.
Sekira je nedefinisana.
Najlosija stvar na crtezu je Konanova leva noga koju je ukrao nekom shar-peyu. Bolje bi bilo da je crna skroz do cizme. Na taj nacin nogu stavljamo u drugu ravan a svetlijom cizmom stvaramo iluziju trece ravni i ukupno pojacavamo efekt ekstrema i dinamike.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/06/2010 : 09:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>samo stvara probleme (od kojih je onaj sa desnom rukom neresiv).

Kad nešto pokušavam nacrtati i ne ide mi, moj je zaključak obično da ne umijem crtati. Čuti da Bane kaže kako su neki problemi nerješivi i kako neke stvari ne bi ni pokušavao nacrtati je ... otkrivenje.

> Na taj nacin nogu stavljamo u drugu ravan a svetlijom cizmom stvaramo iluziju trece ravni i ukupno pojacavamo efekt ekstrema i dinamike.

Još jedno.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 12/06/2010 : 09:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ono, meni ta Konanova ruka izgleda cudno, ali probah na ogledalu i ne moze se nikako drugacije nacrtati nego tako . A i nije sikira već kama, samo što je Konan vitla potpuno pogrešnom tehnikom (kritika Konanu, ne Duplom :) )


Ovaj Jurov stripić mi je skroz super odrađen.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/06/2010 : 10:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Jur
Ako zanemarimo ono ''pre mnogo vremena'' i uzmemo ovo kao prvo mace, bacicemo ga u vodu.
Vidi se Jur da nisi skroz u stripu
Crtacki je sve okej, osim glava koje bi bukvalno trebale biti duplo manje da bi Konan bio Konan.
Osnova za bacanje je Marvel u francuskom formatu

Posto si ovo digitalno radio, da li bi ti bilo previse deranziranja da im smanjis glave da vidimo koliko ce popraviti utisak.
Ima jos jedna stvar koja mi bode oci: suvise svetla u birtiji. Morala bi pozadina biti mnoooogo tamnija a i ferlauf bi morao biti obrnut - gore tamno, a kod likova svetlije.
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000