forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 12/06/2010 : 11:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Pokreti i figure vrlo korektni osim Konanove desne ruke. Konan je u pozi koju ja ni u ludilu ne bih pokusao da nacrtam jer samo stvara probleme (od kojih je onaj sa desnom rukom neresiv). Dakle, veoma hrabar potez Duplog.


Hvala
I da, problem s desnom rukom je nerješiv ali mislim da bi bilo instruktivno objasniti zašto. Ovako sam ja to vidio tokom crtanja. Položaj tijela, lijeve ruke i glave Konanove je baš taj najdinamičniji trenutak kad se oružje treba sunovratit na jadnog i kukavnog neprijatelja. Sretan što sam uspio uhvatiti taj momenat nacrtam i odgovarajuću desnu ruku i onda kad je trebalo docrtati mač skužim da se dotični baš i ne vidi najbolje jer biva zaklonjen djelovima Konana. To je naravno katastrofa jer bi se oružje trebalo vidjeti da pojača dojam. Jedino rješenje je bilo odustati od mača i dati Konanu nešto teže tako da on ne može s tim tek tako mahati tj. dignuti oružje preko ramena. Idealan je teški malj jer onda desna ruka ide bliže tjelu da zbog težine malja u tom trenutku služi samo kao oslonac, a još ne sudjeluje u zamahu. Sad je rješen problem da se oružje vidi no onda mi se učinilo vulgarnim da Konan ide maljem od 30kg na Sonju pa sam se odlučio na solomonsko rješenje - sjekira. E sad se javlja novi problem. Super bi bila bojna sjekira koja ima dva kraja no onda se jedan kraj ne bi vidio jer bi ga zaklanala Konanova desna ruka pa smo opet na početnom problemu s oružjem. Na kraju sam se odlučio na nešto što bi moglo biti između sjekire i kame s dužom drškom tako da dobije na težini zbog momenta.
quote:
Originally posted by cat claw

Tusiranje:
Dobar napredak, ali jos uvek ne razmisljas. Trebalo je da ti padne na pamet da si Sonjinu kosu mogao obraditi perom (bolje neg rapidografom)unutar konture izvucene cetkicom.
Najvise mi smeta satiranje. Jos uvek je prilicno nevesto. To se vidi po brlji na Sonjinim ledjima. U ovoj fazi, i za taj deo crteza koristi pero dok jos ne izvestis ruku. Satiranje na Sonjinoj desnoj nozi je pregrubo. U principu, satiranje je uvek finije od osnovne konture i radi se tanjim linijama.
Moras misliti i na pravac linija kojima oznacavas neku formu a koje predstavljaju senku. Ovde mislim na Sonjinu levu lopatizu koju si obrnuo.


Da, tuširanje i šatiranje mi je užasan problem. Noćna mora. To je jedna od stvari koju bih volio uvježbati tokom ovih Radnih akcija.
quote:
Originally posted by cat claw


Poslednja sitnica:
Nisi dovrsio njen rameni oklop.
Sekira je nedefinisana.
Najlosija stvar na crtezu je Konanova leva noga koju je ukrao nekom shar-peyu. Bolje bi bilo da je crna skroz do cizme. Na taj nacin nogu stavljamo u drugu ravan a svetlijom cizmom stvaramo iluziju trece ravni i ukupno pojacavamo efekt ekstrema i dinamike.


Odličan savjet.
Hvala još jednom na analizi.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 12/06/2010 : 12:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote


Sorry ljudi, nešto sam možda prekritičan ovih dana, ali tija bih pomoć.
Dupli, konanova liva noga ti je predebela, zato jer crtaš prvo robu a onda tijelo, livo stopalo mu pari desno,kad spojiš ono sta se ne vidi dobiješ nešto sasvim drugo, prevelike guzice... Evo, malo pogledaj moje korekture, pa možda pomogne.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 12/06/2010 : 12:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Mislim, najlakše je kritizirati sa strane, al ovo je takav topc, jebiga.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 12/06/2010 : 14:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

@Jur
Ako zanemarimo ono ''pre mnogo vremena'' i uzmemo ovo kao prvo mace, bacicemo ga u vodu.
Vidi se Jur da nisi skroz u stripu
Crtacki je sve okej, osim glava koje bi bukvalno trebale biti duplo manje da bi Konan bio Konan.
Osnova za bacanje je Marvel u francuskom formatu

Posto si ovo digitalno radio, da li bi ti bilo previse deranziranja da im smanjis glave da vidimo koliko ce popraviti utisak.
Ima jos jedna stvar koja mi bode oci: suvise svetla u birtiji. Morala bi pozadina biti mnoooogo tamnija a i ferlauf bi morao biti obrnut - gore tamno, a kod likova svetlije.



Glave su velike a i njuske niso suvise realisticne. Hteo sam, da je crtez karikaturisticni stilom ali je verovatno ispalo nekonsistentno. Glavni krivac je Sonja... ne mogu a da ne mogu, da crtam zene realisticno . Kud muskarca nema problema - njima sa zadovoljstvom crtam cudne njuske pa i tjelo nije neki problem. Imas li koji savjet ili primjer za zacrtanje lepih, seksi zena koje niso realisticne

A u krcmi je suvise svetlo da. Imao sam tamnije ali nisam hteo, da mi boja gusi liniju pa sam paranoicno na kraju udario jedan brightness layer na kolor. Pogreska.

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 12/06/2010 : 14:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
jur, meni kao citaocu, strip je bio uzitak za citanje!
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 12/06/2010 : 15:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lundvalnaden

jur, meni kao citaocu, strip je bio uzitak za citanje!



jurov strip je u fazonu Dikan i Vukoje te ako se taj strip može uzeti kao primer nečeg što bi nazvali jugoslovenska škola karikaturalnog stripa, onda bi i Jurov strip mogao da se oceni kao solidan.
Primedba za Duplog. Suštinski, Konan je varvarin, divlji surovi ratnik te mu u tom smislu ne leži ovakav baletski trokorak. Ja bih na tvom mestu nacrtao korak koji odgovara njegovom brutalnom karakteru a pod tim podrazumevam nešto u ovaom fazonu

Edited by - mlLandj3 on 12/06/2010 15:41:38
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 12/06/2010 : 15:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ma nije to trokorak, on pokušava na načepi (nagazi) Red Sonju :P
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 12/06/2010 : 16:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima kome se svida stripic. Ja cu ga prepraviti sa Banetovim savjetima, da vidimo kako ce ispasti. Verovatno bolje, jer je sada zbilja suvise realistican, pa velike glave odudaraju.

A za ovaj crtez Duplog -Bane je rekao sve. Ja cu samo dodati, kako mi je cudno, da snagator poput Konana treba obe ruke, da zamahuje jednom malom sekiricom .

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 12/06/2010 : 16:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
to je magicna sekirica!
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 12/06/2010 : 19:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

[quote]
...
I da, problem s desnom rukom je nerješiv...


pa sad...



nego, veći je problem što ti konan ima dva desna stopala.


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/06/2010 : 19:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]Originally posted by Jur

Imas li koji savjet ili primjer za zacrtanje lepih, seksi zena koje niso realisticne




Natasha
Inace, ja taj problem redovno imam kod Bilija Pljuca.

Edited by - cat claw on 12/06/2010 19:32:13
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/06/2010 : 19:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ne vredi, Djeno, opet ruka izgleda ko slomljena. Dzaba sto je prilicno ispravna, izaziva nelagodnost.
Kad malo razmislim, ne valja to sto je lakat ostao na kuku.

Edited by - cat claw on 12/06/2010 19:29:36
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/06/2010 : 19:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Mi smo to nekada zvali ''vreca krompira''/ Taj smo izraz uglavnom koristili za Bleka pa sam iskoristio priliku da iscrtam misice bez ikakve veze sa zivotom






Jedno pitanje za crtače: dosta vremena u prošlosti išao sam u teretanu i naučio nešto o samoj izgradnji mišića i muskulaturi tijela.
Ono što želim reći je da je nemoguće da ovakvi mišići "izrastu" prirodnim putem, bez složenog vježbanja koje uključuje različite oblike nabijanja mase/definicije. dakle, ovi mišići su jebeno izdefinirani i za postići ovako nešto moraš, osim biti jak kao konj, imati i složene tehnike vježbanja/sprave kojima se to postiže. Moje mišljenje je da Blek, Tarzan,Conan idr. nikada ne bi mogli imati ovako definirana tijela (dobro, ruku na srce, ovaj gore primjer nije baš pogodio mišiće leđa po rasporedu). Uglavnom, mislim da crtači pretjeruju u definiciji mišića kod snagatora jer nema šanse da su to oni u uvjetima svoje prirodne okoline mogli izbiflati

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/06/2010 : 19:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3

jebi ga, dosadan sam, znam. Al reko' ionako se ništa ne dešava pa i nije neka šteta




Evo, npr. ovakvi mišići. Čovječe nema teoretske šanse da se ovo napravi bez hektolitra proteina, ugljikohidrata i složenih vježbi. Ne govorim o masi, nego o definiciji tijela. Ali dobro, to valjdad ima učinak kao i eksplozija broda usvemiru koja se "čuje", makar u svemiru nama zvuka. Djeluje efektivno, pa svi zanemare tu pojedinost

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/06/2010 : 19:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja mislim mladjo, da je vise bila poenta da bi ovde mogao naci dobar deo misica koji na stvarnom, pravom i zdravom, homo sapiensu zapravo ne postoji

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/06/2010 : 19:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma znam samo lupetam prije izlaska

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 13/06/2010 04:28:41
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 12/06/2010 : 20:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ja mislim mladjo, da je vise bila poenta da bi ovde mogao naci dobar deo misica koji na stvarnom, pravom i zdravom, homo sapiensu zapravo ne postoji



osim ako ih nije do'vatila ekipa iz ovog filma
http://www.imdb.com/title/tt0312358/
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 12/06/2010 : 21:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Evo preradena verzija. Bane je imao pravo, ovo je stvarno bolje sa normalnim glavama. A doterao sam i kolor u krcmi, pa scena deluje zivlje i kontrastnije.

Eh! Planirao sam karikaturalni strip, a na kraju ispalo ovo.


-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 12/06/2010 : 23:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jur

Evo preradena verzija. Bane je imao pravo, ovo je stvarno bolje sa normalnim glavama. A doterao sam i kolor u krcmi, pa scena deluje zivlje i kontrastnije.

Eh! Planirao sam karikaturalni strip, a na kraju ispalo ovo.





u principu već postoji karikaturalna verzija Konana - Kran

Ja bih na tvom mestu još više smanjio glavu Konanu ili prosto muskulaturu povećao do nekih idiotskih razmera. Naravno, grimase treba da budu što iskarikiranije i to je onda pun pogodak


Edited by - mlLandj3 on 12/06/2010 23:30:26
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 13/06/2010 : 00:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Otprilike i ja mislim da bi trebalo Konanu jos smanjiti glavu
http://www.cracked.com/blog/the-way-of-the-barbarian-infusing-your-spiritual-life-with-conan/
Ocigledno je da njemu ide 87 glava u telo
Izrazi lica su vec nesto drugo. Tu ima bas puno posla.

I jos poslednji napor: desaturisi celu stranu za 35% da dobijemo turobno sivilo i svu beznadnost varvarskog doba (ala sam ovo strucno rekao!?).
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/06/2010 : 04:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jur

Evo preradena verzija. Bane je imao pravo, ovo je stvarno bolje sa normalnim glavama. A doterao sam i kolor u krcmi, pa scena deluje zivlje i kontrastnije.

Eh! Planirao sam karikaturalni strip, a na kraju ispalo ovo.





Dobro je ovo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 13/06/2010 : 08:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Ne diram ja vise ovo! Ne vidim nekih ocitih gresaka, a stilski i dalje malo podseca na karikaturu zbog faca i cistih linija. Hvala svima na sugestijama ali za mene je "mission accomplished!"

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 13/06/2010 : 08:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
meni je i prvi crtez bio super za gledat, komotno bi se mogao objavljivati u nekom casopisu na zadnjoj strani
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 13/06/2010 : 08:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Jeste, dobro je, ali uvek moze i bolje
U Jurovom slucaju, ok je da se ne vraca vise na ovu tablu.
Ali mora da pazi sta radi na sledecoj .
Jur, predlazem ti da se povezes sa zivahnom slovenackom strip scenom (Stripburger i slicno) i da za rekreaciju pocnes da se bavis ovakvim stripom. Ova kratka forma nije zahtevna za vremenom.
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 13/06/2010 : 09:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
btw - mislim da bi mogli poceti razmisljati o novom zadatku uskoro!
samo da ne bude nikakav nabildani golać ovaj puta po mogucnosti
malo sam razmisljao, da netko nacrta grube karikature tarzana, konana, herakla i he-mana, samo po boji kose i eventualno oruzju bi ih se moglo razlikovati :S
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000