forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Veseli četvrtak Zagor Kolekcionarsko izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 212

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/04/2010 : 01:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Shvatljivo je.
A što bi prekidao sa kolekcionarski izdanjima(i i DD)?
Kapiram, logika je da u DD da obuhvatiš one "problematične" brojeve, a u Zagorovom nepravilan redosled LuEx izdanja. Ali zašto bi tada stao? I jesi li siguran da ćeš moći da staneš?



Hocu,ne volim da dupliram izdanja
Mada,nikad ne reci nikad,svidjaju mi se naslovnice koje crta Roi i rad svih onih koji rade na prevodu,adaptaciji,tekstualnim dodacima - daleko bolje od Lu A Lu ima prednosti sto se tice tehnickih detalja. Ma ne staj mi na muku,mislicu o tome sutra sto bi rekla Skarlet
Mozda i nastavim sa KI,ali onda cu da prodam DD Extra i ZEX.
Ne ide dupliranje sto iz finansijskih razloga,sto zbog prostora - ne znam sta mi je veci problem
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 14/04/2010 : 01:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Pa da, na to sam i mislio. Bolje je, kad već kreneš, da rokaš dalje sa kol. izdanjima, a ove kiosk lepo proda(je)š.
Ja bih tako radio.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/04/2010 : 02:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Pa da, na to sam i mislio. Bolje je, kad već kreneš, da rokaš dalje sa kol. izdanjima, a ove kiosk lepo proda(je)š.
Ja bih tako radio.



Ukoliko i dalje budu isli reprinti,moguce.
Voleo bih da vidim bar jos KIZ reprint do petice i to bi me mozda prelomilo da nastavim sa KIZ.
Kod KIDD samo reprint sa naslovnicama u koloru ili ostajem ipak pri Ludensu posle KIDD 16. Ne svidjaju mi se kako su tehnicki uradjeni,izuzev par tehnicki korektno uradjenih brojeva ovo ostalo je manje-vise lose.
A kod KIZ imam sve naslovne u boji + Laurenti i mnogo su vece sanse da s njim nastavim i posle vampira. Ali,daleko je to.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/04/2010 : 03:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by dessa

Shvatljivo je.
A što bi prekidao sa kolekcionarski izdanjima(i i DD)?
Kapiram, logika je da u DD da obuhvatiš one "problematične" brojeve, a u Zagorovom nepravilan redosled LuEx izdanja. Ali zašto bi tada stao? I jesi li siguran da ćeš moći da staneš?



Hocu,ne volim da dupliram izdanja
Mada,nikad ne reci nikad,svidjaju mi se naslovnice koje crta Roi i rad svih onih koji rade na prevodu,adaptaciji,tekstualnim dodacima - daleko bolje od Lu A Lu ima prednosti sto se tice tehnickih detalja. Ma ne staj mi na muku,mislicu o tome sutra sto bi rekla Skarlet
Mozda i nastavim sa KI,ali onda cu da prodam DD Extra i ZEX.
Ne ide dupliranje sto iz finansijskih razloga,sto zbog prostora - ne znam sta mi je veci problem



Pa polako rasprodavaj duple stripove i kolekcije i kupuj kvadrate stambenog prostora, pa ces imati viska prostora. Kako god okrenes, ne valja. Da ne citiram sad jednu narodnu u vezi svega...

Edited by - ---dp--- on 14/04/2010 03:15:23
Go to Top of Page

tenay
New Member

115 Posts

Member since 02/04/2010

Posted - 05/05/2010 : 23:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tenay a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima ,ja sam tek skoro poceo kupovati KiZ (imam prvu knjigu (drugo izdanje) , iknjigu br.11)
Dugo sam se premisljao da li da zapocnem sa ovim ,ali ipak nisam odoleo iskusenju ,mada sam zadovoljan ovim brojevima koje imam .Nadam se da ce nastaviti sa reprintima i odrzati stepen kvaliteta. Dizajn UZASAN,OCAJAN ..ali sta je tu je .
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/05/2010 : 23:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tenay

Pozdrav svima ,ja sam tek skoro poceo kupovati KiZ (imam prvu knjigu (drugo izdanje) , iknjigu br.11)
Dugo sam se premisljao da li da zapocnem sa ovim ,ali ipak nisam odoleo iskusenju ,mada sam zadovoljan ovim brojevima koje imam .Nadam se da ce nastaviti sa reprintima i odrzati stepen kvaliteta. Dizajn UZASAN,OCAJAN ..ali sta je tu je .



Pa sta ocekujes od dizajna ako iko drugi osim Ferrija to radi?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tenay
New Member

115 Posts

Member since 02/04/2010

Posted - 05/05/2010 : 23:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tenay a Private Message  Reply with Quote
Ma mislio sam dizajn od VČ-a . Meni licno gadni hrbati ,losa zadnja korica (slika).Ako uporedis sa Magicnim Vetrom (Libellius) videces kolko je dizajn lepsi ,moderniji. Ovo je za moj ukus previce sareno i kicasto (nije 2000 din malo para ,mogli su se malo potruditi ).Ali nastavicu kupovati ovo ,sad mi je najbitnije da su knjige tehnicki ispravne
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 06/05/2010 : 00:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tenay

Ma mislio sam dizajn od VČ-a . Meni licno gadni hrbati ,losa zadnja korica (slika).Ako uporedis sa Magicnim Vetrom (Libellius) videces kolko je dizajn lepsi ,moderniji. Ovo je za moj ukus previce sareno i kicasto (nije 2000 din malo para ,mogli su se malo potruditi ).Ali nastavicu kupovati ovo ,sad mi je najbitnije da su knjige tehnicki ispravne



Da ti pravo kazem, o tome ja nista ne bi znao - nemam ni jedan taj ZKI, ali u Libellus imam puno povjerenja, jer oni njihovi Mr. No brojevi su savrseni. Htjeo sam da pocnem da skupljam te VC ZKI, ali imam sve te iste u Zagor EXTRA Ludensu, pa da ne trozim pare ponovo. Ludens nije hronoloski ispravan, ali sto se tice tehnicke ispravnosti, blizu su

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 06/05/2010 : 07:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Imam dosta tih prvih epizoda u izdanjima "ZS i LMS",hrvatsko izdanje "Zagor extra" nisam kupovao (i oni su ponešto skraćivali i izbacivali,ako se ne varam),tako da je KI Zagor u izdanju "Veselog četvrtka" idealna prilika da konačno imam komplet "Duha sa sekirom" kakav i treba da bude...
Go to Top of Page

jimy1968
New Member



USA
124 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 07/05/2010 : 16:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jimy1968 a Private Message  Reply with Quote
najbolje Zagorovo izdanje u nasim prostorima,da su ih uradili spolja kao Libellus bilo bi to najbolje Zagorovo izdanje u Evropi,barem iznutra je savrseno,jos samo kad bi mogli da izdaju barem 15 brojeva godisnje
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 07/05/2010 : 16:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jimy1968

najbolje Zagorovo izdanje u nasim prostorima,da su ih uradili spolja kao Libellus bilo bi to najbolje Zagorovo izdanje u Evropi




Istina

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 17/06/2010 : 22:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote


Knjiga 12
- KUCA UŽASA (Nolitta/Ferri) 134
Br.orig. 32-34 (ZS 21, SDZEX 70-72)


- ŠUMSKI ŠAKALI (Nolitta/Ferri) 80
Br.orig. 34-35 ((SDZEX 72-73)


- AVANTURA U ČIKAGU (Nolitta/Ferri-Bignotti) 241
Br.orig. 35-37 (LMS 21-22, SDZEX 73-75)


Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/06/2010 : 22:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Opet mi bolja prica nema naslovnicu
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 18/06/2010 : 08:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Ljudi koja je naslovna obradjena i koja je na rikni?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 18/06/2010 : 09:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
Naslovna - Kuća užasa i po meni dobro urađena
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2918 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 18/06/2010 : 09:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Sve je to u redu ali stvarno je skupo

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2010 : 09:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Kuca uzasa je losije odstampana od ostalih stripova u ovom broju.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 18/06/2010 : 09:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Kuca uzasa je losije odstampana od ostalih stripova u ovom broju.


mislis na k.izdanje(koje si vec kupio),ili na sd??
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2010 : 09:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

mislis na k.izdanje(koje si vec kupio),ili na sd??



Ovo, koje sd?
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 18/06/2010 : 10:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Kuca uzasa je losije odstampana od ostalih stripova u ovom broju.


Nisam primetio, proveriću kad budem kući
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2010 : 10:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svarog

Nisam primetio, proveriću kad budem kući



Obrati onda paznju i na drugi strip u predhodnom kolekcionarcu. Vidljivo losija stampa od ostalih brojeva.
No, kako god ovim nije zahvacen Odlucujuci udarac, stoga je moja bol zanemarljiva.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 18/06/2010 : 10:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by cronos six

mislis na k.izdanje(koje si vec kupio),ili na sd??



Ovo, koje sd?


sd je imala one sivkaste papire,ponekad,i losu stampu,a k.izdanje,kupio si medju prvima,pa me to malo zbunilo.
u svakom slucaju,i dalje stampaju,kako im se cefne.nekad lose,a nekad super.
normalno je da ce se sad javiti oni,kod kojih je sve u redu.
godinu dana se premisljam da nastavim s k.izdanjem.stao sam na one prve 2 fus knjige(koje su fala bogu reprintovane kako valja),ali eto,opet se javljaju propusti,kojima nema kraja.
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 18/06/2010 : 10:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by cronos six

mislis na k.izdanje(koje si vec kupio),ili na sd??



Ovo, koje sd?


sd je imala one sivkaste papire,ponekad,i losu stampu,a k.izdanje,kupio si medju prvima,pa me to malo zbunilo.
u svakom slucaju,i dalje stampaju,kako im se cefne.nekad lose,a nekad super.
normalno je da ce se sad javiti oni,kod kojih je sve u redu.
godinu dana se premisljam da nastavim s k.izdanjem.stao sam na one prve 2 fus knjige(koje su fala bogu reprintovane kako valja),ali eto,opet se javljaju propusti,kojima nema kraja.


Nisam skupljao SD extra, ali u SD redovnoj imam primerke gde je stvarno neki siv i tanak papir, mislim da gori ne postoji. Možda nekoj pekari ostalo višak papira za burek, pa oni iskoristili

Edited by - Svarog on 18/06/2010 10:37:20
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2010 : 10:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

sd je imala one sivkaste papire,ponekad,i losu stampu,a k.izdanje,kupio si medju prvima,pa me to malo zbunilo.
u svakom slucaju,i dalje stampaju,kako im se cefne.nekad lose,a nekad super.
normalno je da ce se sad javiti oni,kod kojih je sve u redu.
godinu dana se premisljam da nastavim s k.izdanjem.stao sam na one prve 2 fus knjige(koje su fala bogu reprintovane kako valja),ali eto,opet se javljaju propusti,kojima nema kraja.



Sa velikim izlivom mrznje sam udarao po SD pre 10tak godina po forumima bas zbog toga, a sve sto imam od te extra serije rasporodano je isto tako nesto davno. Ovaj Kolekcionarac je prosto neuporediv (u pozitivnom smislu) sa djubretom koje nam je servirala SD.
Jedan strip po broju jeste losije odspampan, meni je to vidljivo. Jbg. savrsenstvo ne postoji. A ovaj broj sam kupio zbog nenadjebivog i nadmocnog Odlucujuceg. Ala Ferri ovde rastura, uh uh. Steta sto celu epizodu nije sam crtao.
I bilo bi dobro kada bi ukinuli Buretovo pisanije, doticnoga ne podnosim, a sam tekst mu je slican stripovima koje piskara. Laurenti je dobar

Edited by - kasper on 18/06/2010 11:06:05
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 18/06/2010 : 11:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svarog

Naslovna - Kuća užasa i po meni dobro urađena

Extra,prizeljkivao sam tu.
A na rikni(hrbatu)koja je naslovna?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page
Page: of 212 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000