forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 20/06/2010 : 12:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Bane & co., nabavite najnoviji broj (koga zanima kako je nastajala savremena umjetnost-put ka apstrakciji)serijala Veliki slikari broj 12 "Nabisti". Biće vam od velike koristi da skontate neke stvari.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/06/2010 : 20:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
drugari, ako mi dozvolite samo mali upad u temu, ne znam gde da se pohvalim, a da ne moram da otvaram novu temu
Juce, u sklopu otvaranja nove striparnice u Oslu, organizovalo se malo takmicenje u crtanju u samoj radnji, na temu "Outland" (ime same radnje). Potpuno slobodna tema, jedini "must" je bio da crtez sadrzi kljucaonicu, koja je simbol navedenog lanca striparnica.

Posle oko 3 i po sata rada, osvojio sam trece mesto, te skromni vaucer z akupovinu u istoj radnji

evo ga:



oprosticete srednju vertikalnu liniju, crtez je radjen na dva komada A4, pa sam tako isto i skenirao, u nedostatku skenera vecih gabarita

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 20/06/2010 20:06:06
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/06/2010 : 20:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

drugari, ako mi dozvolite samo mali upad u temu, ne znam gde da se pohvalim, a da ne moram da otvaram novu temu



Cestitke!
Zasto ne otvoris svoju temu, imas vec dosta nacrtanog materijala
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 20/06/2010 : 20:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
@Lord Vader89

Lijep crtež. Bravo!

Ajd ako pogodiš gdje je ovo slikano, koliko forumaša ima na ovoj slici i koji su, plaćam piće kad se prvi puta sretnemo!



Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/06/2010 : 21:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ne vidim sliku

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/06/2010 : 21:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Slikano je na nekoj livadi :)

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 20/06/2010 : 21:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
...Fotoaparatom Olympus FE340/X855/C560.

Kad se vec igramo pogadjanja.

Nego, dcopic, kakve ovo ima veze sa Radnom Akcijom?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 20/06/2010 : 21:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ma nema nikakve. Kad sam vidio njegov crtež sjetio sam se da imam jednu fotku koja bi ga mogla interesirati.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/06/2010 : 22:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Lord Wader
Cestitam za trece mesto.
Probaj da nabavis Bluberija, epizodu Duh sa zlatnim mecima, po mogucstvu c/b. Mozda ti nacin na koji Ziro crta stene da poneku ideju.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/06/2010 : 22:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Budimpesta?
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 20/06/2010 : 22:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
pokušaj br. 3
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 20/06/2010 : 23:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Lord, iskrene čestitke.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/06/2010 : 23:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Odlican crtez sa, opet, malo price i naboja. Nije sramota koristiti tudja dobra iskustva, naravno ne bukvalno. Potrebno je drzati negde u glavi dobre stvari kao sto je bliski susret Riplijeve i Ejlijena. U tom slucaju bi tvoja kompozicija bila slicnija ovome.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/06/2010 : 23:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Mozda je isao logikom da je Balrog visi od Gandalfa
Tehnicki, savrseno odradjeno, svaka cast!!!!

@King Warrior
nekako mi je otvaranje sopstvene teme malo....snobovski if you take my meaning

@dcopic
dva forumasa, onaj ispred dvojra bi bio, ako se dobro secam, jang
a onaj sa ispruzenom rukom je neki slepi sledbenik mracne strane koji voli AC/DC

ovo je bas negde u ono vreme kada si se dopisivao sa devojcicom, ako se secas
a funny enough, ja nijednu od ovih fotki jos nisam video

@catclaw
hvala za cestitke, a Oslo je u pitanju, nisu Budim i Pesta

@allba
takodje veliko hvala


ovakve stvari su izuzetno male i beznacajne, ali daju izuzetno veliku motivaciju za dalji rad. za ovaj crtez konkretno mi je zao sto nisam imao vise vremena, bio bi mnogo lepsi i sa vise detalja.

ovako, zbrzano, ima zilion gresaka koje bih samo ja mogao da nabrojim, a kamoli vi znalci

no, glavu gore i napred

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/06/2010 : 23:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ovoliko visi?

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/06/2010 : 00:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ovoliko visi?





'Evo, zlato, samo da te tajo ljubi pa možeš poći u školu!'

Sorry, ali to mi je prvo palo na pamet kad sam vidio crtež :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 21/06/2010 : 08:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Meni se Bisleyeva kompozicija dopada! Balrog je taj koji je "badass", nadmocan demon i treba da gleda Gandalfa odozgo. Gandalfa se mu suprostavio jer drugog ishoda nije imao! Dobra ilustracija sa atmosferom i dobar posao oko karaktera!

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/06/2010 : 08:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Okej, al zasto mu Gandalf gleda u nos?
Okej, tet an tet je mozda suvise pravolinijski. Da se ispraviti rotiranjem 45 stepeni za Balroga.
Zato i razgovaramo.
Sam crtez tu nije toliko bitan koliko je bitno ono inicijalno razmisljanje kada se nadjemo pred praznim papirom. Da li nacrtati sto nam prvo padne napamet (sto je cesto zna da bude i najbolje) ili sesti, popiti kaficu i malo skrabati dok se ne dobije dobar rezultat (sto je takodje cesto vrlo efikasno).
Isplanirati crtez je uvek tesko. Za ovakve pojedinacne crteze jos i kakotako, ali kada imamo i susedne kadrove, ne smemo sebi dozvoliti trcanje grlom u jagode na prvu loptu.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/06/2010 : 09:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ovoliko visi?





oprostices, ne verujem da gandalf ima nekog posebnog razloga da cuci

ako, pak, Balrog malko samo cucne i savije ledja, dobijemo sigurno neku poziiju koju je bisley nagovestio.

i, dopada mi se Jurovo argumentiranje, s tim sto bih dodao da Gandalfova faca mozda vise nagovestava: "OK, ti mislis da si badass; da ti pokazem sad sta ja mislim o tome! (iako sam manji od tebe)" nego: "Oh, shit, sad moram protiv njega"

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 21/06/2010 : 10:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Ne gleda mu u nos nego prema njemu i misli si "E jadna mi je sudbina, kada se moram biti sa tobom, ali cu te ipak zaustaviti."

Ovo meni nije neki stripovski kadar, gde se nesto konkretno desava, pa moraju biti izrazi lica i sve ostalo u sluzbi toga da optimalno docaraju trenutak zbivanja.
Ovo je vise nekakva mala ilustracija dviju licnosti. Kako je Bisley do nje dosao (na prvu loptu ili eksperimentiranjem) ne znam ali meni se rezultat dopada. Ustvari mi je toliko bolji od njegovog prvog crteza na tu temu, da tezko poverujem, da je to crtao isti crtac.



-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/06/2010 : 10:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@LV
pa i ne cuci. Samo je malo savio kolena. Ko sumo rvaci

Ozbiljno, gornji crtez je samo objasnjenje kako mogu da budu u istoj visini a ne predlog kadra...
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/06/2010 : 10:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jur

Za crtez Doplog sam izjavio, da imaju stepenice pogresnu perspektivu. Izgleda, da sam pogresio ja! Sledi kratka analiza perspektive:
1) Koriscena je " 2 point" perspektiva ali ne klasicna varianta sa vertikalnim okomitim linijama. Ovde pravokutni raspored objekta omogucava "1 point" perspektivu i kada tako pozicioniranu kameru zarotiramo prema dole, dobijamo efektnu " 2 point" perspektivu.
2) Kamera ima ogroman kut gledanja (FOV) od oko 90°. Zanimljivo je, da zbog "2 point" perspektive i scene, gde su svi vazni elementi po sredini, utisak "distorzije" nije velik, pa i ovako velik FOV deluje prirodno i veoma efektno. Ipak treba je reci, da je ovo stvarno "opak" FOV. Nacrtao sam jednu kocku u "3 point" perspektivi, da vidite kako bi izgledala u ovoj sceni.
3) Vidimo, da su stepenice ok, a Gandalf i ostali momci iza njega nacrtani korektno. Za Balroga bih rekao, da nije nacrtan korektno sa perpektivom, ali si ni ne predstavljam kako bi ga trebalo crtati kod takvog FOV. Mislim ,da bi ga svaki crtac nacrtao na slican nacin - djeluje prirodno i efetkno u sceni.

Konacna ocena: Veoma dobar posao oko perspektive!


Wow, hvala na analizi.
Kako se određuje taj FOV?

I da ne bi bilo bez crteža, iliti Nulla dies sine linea, a motiviran
bisleyevom idejom:

YOU CANNOT PASS, BADASS!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/06/2010 : 10:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Eto, Dupli odradio posao. Na to sam mislio.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 21/06/2010 : 11:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/06/2010 : 11:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>I da ne bi bilo bez crteža

A di je osma tabla?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000