forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija No.2- scenaristi i crtači
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 09/06/2010 : 09:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Neeeee, kakav upitnik, brate. On sve zna i spreman je na buuum.



znam. ali ovo je potpuno novo tumačenje. Izašao baja da prošeta i ispuši cigaru kako bi sredio misli o svom jebenom životu i onda kvrc!
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 09/06/2010 : 11:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
ja ne volem kad se u stripu preterano arče znakovi pitanja i uzvika. deluje tupavo, kao da moraš čitaocu da objašnjavaš crtež. sve to lepo mo'š da pokažeš izrazom lica.






i moj lični fejvrit...






www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 09/06/2010 : 11:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
evo sve je super samo moram da kazem da mi ova zadnaj slika nema dovoljan efekat. vise mi izgleda kao dim cigarete nego bombe. mislim da oni koji prvi put gledaju ovaj strip nece bas skuziti da je on stao na minu i 2 slike nakon toga ista ta mina eksplodirala. mozda maaalo veci dim od eksplozije?

http://www.vvork.com/wp-content/uploads/2006/06/%20%20%20landmine1.jpg

Edited by - Lundvalnaden on 09/06/2010 11:28:35
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/06/2010 : 11:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo napisah jednu pjesmu za vrijeme sastanka na Zapisniku:))
Imam par ideja kako napraviti scenario od nje, isto bi išlo na jednu stranu.Budem to večeras, nemam sad vremena

LET ZA TOBOM

kroz stihove pjesme bol teče kao rijeka

duboka i hladna

ne preboljeh te nikad, ali neka

moja duša ostala te gladna



spas vidim na hladnome dnu

međ pjeskom i muljem gustim

neka moje oči u dubine padnu

ne želim tebe iz sebe da pustim



ogrlica od zlata prikriva

tvoj jeftin nakit duše

oreol tuge me pokriva

kako tiho zvuči kad se snovi ruše...



Budem to večeras nekak uobličil

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/06/2010 : 11:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ineče, momci svaka čast na gornjim interpretacijama

Milandj, štima ovo sa hodanjem, ali početna ideja je bila da on cijelo vrijeme stoji na mini i da je svijestan toga. Kada bi bilo da je taj trenutak stao na minu, onda bi trebalo crtež malo preoblikovati, jer nigdje se ne vidi da akter "hoda", odnosno da je u pokretu, cijelo vrijeme je statičan.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 09/06/2010 : 11:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lundvalnaden

evo sve je super samo moram da kazem da mi ova zadnaj slika nema dovoljan efekat. vise mi izgleda kao dim cigarete nego bombe. mislim da oni koji prvi put gledaju ovaj strip nece bas skuziti da je on stao na minu i 2 slike nakon toga ista ta mina eksplodirala. mozda maaalo veci dim od eksplozije?

http://www.vvork.com/wp-content/uploads/2006/06/%20%20%20landmine1.jpg



nema tu neke preterane potrebe za dimnim efektima. Recimo da se ova eksplozija posmatra iz daleka. Obzirom da je noć, biće dovoljan samo jedan poveći odsjaj na noćnom nebu.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 09/06/2010 : 11:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ineče, momci svaka čast na gornjim interpretacijama

Milandj, štima ovo sa hodanjem, ali početna ideja je bila da on cijelo vrijeme stoji na mini i da je svijestan toga. Kada bi bilo da je taj trenutak stao na minu, onda bi trebalo crtež malo preoblikovati, jer nigdje se ne vidi da akter "hoda", odnosno da je u pokretu, cijelo vrijeme je statičan.



ma nema problema, ja to malo demonstriram svoj blagi cinizam.
Super bi bila takva neka fora, melanholični vojnik razmišlja o životu, ljubavi, familiji, prijateljima, gradiš neku priču a onda iz čista mira- bum
Ima Bane Kerac jedan strip na takvu nekakvu foru. Kao, čovek ide ulicom kad odjedanput ga susreće smrt i kaže kako smrt uvek dolazi sa desne strane bla bla bla. I sad ti očekuješ neki djir u stilu Čuvara sedmog pečata šta li već, kad ono, ovom sablasnom kosaču naidje tramvaj s desna i satre ga.
Malo vuče na Monti Pajtona a ja to volim
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/06/2010 : 16:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Evo napisah jednu pjesmu za vrijeme sastanka na Zapisniku:))
Imam par ideja kako napraviti scenario od nje, isto bi išlo na jednu stranu.Budem to večeras, nemam sad vremena

LET ZA TOBOM

kroz stihove pjesme bol teče kao rijeka

duboka i hladna

ne preboljeh te nikad, ali neka

moja duša ostala te gladna



spas vidim na hladnome dnu

međ pjeskom i muljem gustim

neka moje oči u dubine padnu

ne želim tebe iz sebe da pustim



ogrlica od zlata prikriva

tvoj jeftin nakit duše

oreol tuge me pokriva

kako tiho zvuči kad se snovi ruše...



Budem to večeras nekak uobličil



Evo, ovako nekako

6 slika

1. slika:pješački most preko rijeke. Vidimo ribiča kako peca. Pogled je "sa strane" (to se veli en face, jel?) Ribič ima smireno, potpuno opušteno lice te u ustima drži cigaretu koja se lagano dimi.Ribič ima bejzbol kapu. Ne vidimo rijeku, vidimo ogradu mosta, ribičev trbuh naslonjen na nju, te ribički štap i žicu kako nestaje prema dolje. Ribič se nalazi na desnoj strani kadra. sa njegove lijeve strane i iza vidimo mladi bračni par sa djetetom u kolicima kako ide "prema ribiču", a pored njih mladog čovjeka leđima okrenutog kako ide "od ribiča". Nazire se kraj mosta i nasip.Vide se i lagani obrisi drugih ljudi, tek toliko da se dobije dojam mnoštva na mostu.
TEKST(prvi stih na vrhu kadra, a drugi na dnu.Tako bi trebalo biti na svakoj slici):

kroz stihove pjesme bol teče kao rijeka

duboka i hladna


2. slika:s desne strane ribiča pojavljuje se čovjek koji se ima namjeru baciti u rijeku.Čovjek je tridesetih godina, trči prema ogradi (odnosno već se napola bacio preko nje.)Izraz lica mu je ljut. Bijesan je.Ruke su mu ispružene ispred njega.Lice ribiča se okreće, cigareta mu ispada, a izraz lica mu odaje zaprepaštenje. Bračni par iza ribiča je zaprepašten. Čovjek iza ribiča okreće glavu do pola. Vidimo da puši cigaretu.
TEKST:ne preboljeh te nikad, ali neka

moja duša ostala te gladna


3. slikaGledamo očima samoubojice. Vidimo mutnu rijeku ispred nas. Također se vide ubojičine ispružene ruke.
TEKST:spas vidim na hladnome dnu

međ pjeskom i muljem gustim


4. slika:vidimo kako čovjek pada u vodu. Krupni kadar. Ne vidi se ništa osim njegovog tijela koje je već do pola u vodi(do pupka, znači vide mu se noge i dio trbuha)
TEKST:neka moje oči u dubine padnu

ne želim tebe iz sebe da pustim


5. slika: gledamo iz "donjeg" kuta, nešto malo ispod pozicije gdje stoji ribič. On se hvata za glavu ( i dalje zaprepašten ), mladi čovjek je sada pored ribiča, smrtno ozbiljan i krut zauzima položaj da skoči za njim i spasi ga. I dalje drži cigaretu u ustima. Žena užasnuto vrišti. Muž je, iako naočigled preplašen, pokušava smiriti.
TEKST:ogrlica od zlata prikriva

tvoj jeftin nakit duše


6. slika:prikazuje se mjesto gdje je samoubojica skočio u vodu. vide se krugovi i mali valovi. Voda se polako smiruje
TEKST:oreol tuge me pokriva

kako tiho zvuči kad se snovi ruše...

KRAJ




Eto, šta velite?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 09/06/2010 16:23:20
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 09/06/2010 : 17:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Eto, šta velite?

Lijepo da te drži elan nakon što ti je Bane nacrtao prvi strip, ali ovo ne valja. Zašto?

- Zato što je prvi scenarij bio kompletna priča, a ovaj je samo scena pa u najboljem slučaju dobijamo ilustriranu pjesmu, a ne strip.

- Zato što prvi kadar u kojem je ribič centralan sugerira da će priča
biti o njemu, a nije.

- Zato što si počeo smarati u opisima kadrova, pri čemu zapravo ne znamo čemu su ti uopće služili svi ostali likovi osim samoubojice. Kužiš? Što gubiš ako ih izbaciš?

I tak'.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/06/2010 : 17:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Eto, šta velite?



quote:
Originally posted by mcn



- ovo ne valja.


- Zato što si počeo smarati u opisima kadrova, pri čemu zapravo ne znamo čemu su ti uopće služili svi ostali likovi osim samoubojice.
mcn




mladjo, izbaci ga
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/06/2010 : 17:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
dobro, hvala puno na odgovoru
Probati ću to nekako promijeniti ili napraviti nešto novo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/06/2010 : 17:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by mladjo


Eto, šta velite?



quote:
Originally posted by mcn



- ovo ne valja.


- Zato što si počeo smarati u opisima kadrova, pri čemu zapravo ne znamo čemu su ti uopće služili svi ostali likovi osim samoubojice.
mcn




mladjo, izbaci ga



Da, budem. smara me

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 13/06/2010 : 15:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
Ako moze samo pojasnjenje ovog navoda:

" Zato što je prvi scenarij bio kompletna priča, a ovaj je samo scena pa u najboljem slučaju dobijamo ilustriranu pjesmu, a ne strip."

prvi scenarij je cijelo vrijeme lik stoji na jedom te istom mjestu, razmislja, i u biti prica traje od trenutka kad zapali šibicu, do trenutka kada ista padne na pod + lik pomakne nogu = max cca 20 sekundi.

u ovom drugom ima puno vise toga. od uvoda u kojem se vidi smirenost trenutne situacije koju prekida samoubojica koji se baca u vodu, utapa se i nestaje u istoj sto traje u principu dosta dugo i nekako mi izgleda da bi trebalo jos par slika dodati da povezu radnju i prodube malo pricu.

btw, autor ova dva scenarija mislim da bi trebao popricati malo s nekim, ovo mi se cini previse samoubilackih misli na jednom mjestu !
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/06/2010 : 15:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lundvalnaden




btw, autor ova dva scenarija mislim da bi trebao popricati malo s nekim, ovo mi se cini previse samoubilackih misli na jednom mjestu !





vjeruj mi prika, ja sam ti totalni veseljak, bez ikakvih samoubilačkih primisli

A ako misliš da od (izmjenjenog) scenarija može biti nešto - budeš ga nacrtal?


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 13/06/2010 : 16:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
:D ja ti nisam bas nest tolko vješt da idem ovakve stvari raditi :)
pokusat cu se naterat, al moram trenutno ucit za ispite + posao + pokusavam iskemijat stripgen natjecaj
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2010 : 09:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Ako moze samo pojasnjenje ovog navoda:

>" Zato što je prvi scenarij bio kompletna priča, a ovaj je samo scena pa u najboljem slučaju dobijamo ilustriranu pjesmu, a ne strip."

>prvi scenarij je cijelo vrijeme lik stoji na jedom te istom mjestu, >razmislja, i u biti prica traje od trenutka kad zapali šibicu, do >trenutka kada ista padne na pod

Eh, ali u tih dvadeset sekundi sabijen je cijeli njegov odrasli život, i dani su razlozi rezignacije. Plus, kroz uvodno razmišljanje o mobitelu dobili smo njegov karakter. U sceni o samoubojici vidimo da se ubio zbog nesretne ljubavi i ... koga briga za nekog mulca koji se ubija zbog pizdarije, a da nas autor prije toga nije zainteresirao za njega već nas je krivom kamerom naveo da mislimo kako je priča o ribiču?

Znaš ono: kad se izvrne autobus pun djece, to je strašno, ali nije tragedija samo po sebi (osim za uključene). Tragedija (u literaturi) nije, da citiram Raosa, kad je smrt jedini izbor već kad je smrt NAJBOLJI izbor, što je slučaj u Mladjinom prvom scenariju.

> par slika dodati da povezu radnju i prodube malo pricu.

Vidiš da i tebi nešto u tom stripu fali.

>btw, autor ova dva scenarija mislim da bi trebao popricati malo s >nekim, ovo mi se cini previse samoubilackih misli na jednom mjestu !

Samoubilačke misli su puno opasnije kod onih koji o njima ne govore, nego kod onih koji stalno pričaju o tome.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 15/06/2010 : 23:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Iako je ovaj topic zamro, "near death experience" tema na mene je djelovala inspirativno, pa sam odlučio okačiti ovdje što sam prema njoj složio. Link na scenarij (4 stranice):

http://rapidshare.com/files/399437738/Flashback.doc

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!

Edited by - Škrky on 15/06/2010 23:54:25
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/06/2010 : 11:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Iako je ovaj topic zamro, "near death experience" tema na mene je djelovala inspirativno, pa sam odlučio okačiti ovdje što sam prema njoj složio. Link na scenarij (4 stranice):

Prvo, jeb'o te rapidshare, da te jeb'o.

Dalje, primjedbe na scenarij.

Tehnički okej. Sadržajno ... upitan, jer autor nije dovoljno razmišljao. Klinac kojeg mater mlati završi na fakultetu? Jedine dvije opcije - i pojam dobra i zla - su demagog i tiranin? Demagog i tiranin završe razračunavajući se na vrhu litice? U kojem to svijetu? Da je sve pomaknuto u western ili vitezove, imalo bi više smisla. Da je to završetak jednog dužeg stripa, za čije smo se likove zagrijali, isto bi bilo drukčije, ali ovako ...

Plus, poanta nije najjasnija. Ako sudimo po tekstu pozitivac se promijenio ... ali samo na čas, jer su se nakon toga obojica vratili svojim primarnim impulsima? Zapravo, mislim da je tu problem što je svaka priča, po definiciji, priča o pokušaju promjene, koja se dogodi ili ne. Priča u kojoj se nitko ni ne pokušava promijeniti ... nije priča, već pamflet, tzv. propovijetka ((c) Jurica Palijan). Drugim riječima, što dobijamo iz potencijalnih slika tvog stripa, što ne bismo dobili iz teksta bez slika?

Na kraju, kako je negativac išta u stanju raditi s prebijenom kičmom (što tvoj scenarij sugerira), stvarno mi nije jasno.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 21/06/2010 : 12:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
>Prvo, jeb'o te rapidshare, da te jeb'o.

Okej, sljedećeg puta ću odabrati neki drugi način, npr. prekopirati u post. Barem nije pdf. Oglasi sve neprihvatljive načine objavljivanja scenarija da smo na čistom :)

>Klinac kojeg mater mlati završi na fakultetu?

Kako ga mlati?! Sjedi joj u krilu, ona mu pripovijeda.

>Jedine dvije opcije - i pojam dobra i zla - su demagog i tiranin? Demagog i tiranin završe razračunavajući se na vrhu litice? U kojem to svijetu? Da je sve pomaknuto u western ili vitezove, imalo bi više smisla. Da je to završetak jednog dužeg stripa, za čije smo se likove zagrijali, isto bi bilo drukčije, ali ovako ...

Pa ovdje je pomaknuto u lagani superherojski žanr iako nisam dodijelio nikome supermoći, htio sam po odjeći naznačiti lagani superherojski i superzločinački karakter dvojice glavnih likova (njih dvojica bi zapravo trebali predstavljati tipičnog superjunaka i tipičnog superzlikovca, ali očito je da to nisam dobro opisao), a opet zadržati priču u nekakvom realističnom svijetu. Nisu li sve češće moderni superherojski stripovi postavljeni u stvarni svijet gdje ostatak svijeta i dalje sluša Britni Spirs (jebla ih ona da ih jebla) i brine svoje brige?

>Plus, poanta nije najjasnija. Ako sudimo po tekstu pozitivac se promijenio ... ali samo na čas, jer su se nakon toga obojica vratili svojim primarnim impulsima? Zapravo, mislim da je tu problem što je svaka priča, po definiciji, priča o pokušaju promjene, koja se dogodi ili ne. Priča u kojoj se nitko ni ne pokušava promijeniti ... nije priča, već pamflet, tzv. propovijetka ((c) Jurica Palijan).

Onda se ovdje radi o propovijetki. Očito samo rijetkima poput mene popularan žanr.

> Drugim riječima, što dobijamo iz potencijalnih slika tvog stripa, što ne bismo dobili iz teksta bez slika?


Dobijemo tekst sa slikama.

>Na kraju, kako je negativac išta u stanju raditi s prebijenom kičmom (što tvoj scenarij sugerira), stvarno mi nije jasno.


Tu sam očito zeznuo, trebo sam mu samo noge polomit.

Generalni zaključak je dakle, da ovakve priče nema smisla pripovijedati (ili propovijedati), tj. ako smatram da se ljudi u velikoj većini slučajeva ne mijenjaju, da zadržim to za sebe.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!

Edited by - Škrky on 21/06/2010 12:11:42
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/06/2010 : 12:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Kako ga mlati?! Sjedi joj u krilu, ona mu pripovijeda.

" U negativčevom novom flešbeku vidimo kako mu se, u studentskim danima,"

Sori, otac ga mlati.

>Generalni zaključak je dakle, da ovakve priče nema smisla pripovijedati

Noup, poanta je da priče ne treba pričati tako da kažeš što imaš, već da pričaš nešto drugo, a da ljudi na kraju sami zaključe što ti je bilo na umu.

Osim, okej, u Hrvatskim velikanima koji jesu propovijetke.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/06/2010 : 12:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>sada kad sam čitao ovo vidim da si spomenuo Juricu Palijana,

Nemam pojma, nakon što je dobio Sferu za Sfemir, po koju nije došao, GAFIA-o je i više nisam čuo za njega.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 21/06/2010 : 12:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
>Osim, okej, u Hrvatskim velikanima koji jesu propovijetke.

Znao sam da mi sve naučeno na Velikanima valja zaboraviti

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 05/08/2010 : 04:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
Mozda ne bi bio lose da cujemo neku dobru pricu prvo, pa onda da razvijemo po scenama, kadrovima, prolazimo kroz karakterizaciju likova itd.. ali mislim da je to za prvi razred.
Po meni najvaznija je prica. Ako je prica OK, onda je lako napraviti scenario...

quote:
Originally posted by mcn

>Kako ga mlati?! Sjedi joj u krilu, ona mu pripovijeda.

" U negativčevom novom flešbeku vidimo kako mu se, u studentskim danima,"

Sori, otac ga mlati.

>Generalni zaključak je dakle, da ovakve priče nema smisla pripovijedati

Noup, poanta je da priče ne treba pričati tako da kažeš što imaš, već da pričaš nešto drugo, a da ljudi na kraju sami zaključe što ti je bilo na umu.

Osim, okej, u Hrvatskim velikanima koji jesu propovijetke.

mcn


Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 05/08/2010 : 08:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
@vesele_saonice

vidju ovako, ti vrlo dobro znas moj stav. Imas taj nerv da pokrenes dobru pricu. Najbitnije je da pisac "iznutra" oseca ono o cemu govori, to je valjda osnovni uslov da mu i citaoci poveruju.
Ono sto ti nedostaje je poznavanje zanata i disciplina da ono sto pripovedas ukalupis u komercijalno prihvatljivu narativnu formu.
Zato mislim da si ovde na pravom mestu. Centralna licnost ovog topica ti je MCN tj. covek po imenu Darko Macan. On ti je godinama radio scenarija za americkog izdavaca Dark Horse, izmedju ostalog i za Star Wars fransizu. Mislim da od njega na ovim prostorima nema relevantnijeg da od tebe stvori ono za sta vec imas dosta preduslova.
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 06/08/2010 : 02:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
jeste, samo mnogi zaboravljaju da je trziste fluid, a ne stena.
ono se menja, i ono sto se ne radi je da vec u startu sam sebi kresese krila. Pusti druge, ima onih koji uzivaju mnogo u tome.
furaj svoj fazon. Ako ga nemas, nadji ga.. podji od svojih dechachkih snova...

quote:
Originally posted by mlLandj3

@vesele_saonice

vidju ovako, ti vrlo dobro znas moj stav. Imas taj nerv da pokrenes dobru pricu. Najbitnije je da pisac "iznutra" oseca ono o cemu govori, to je valjda osnovni uslov da mu i citaoci poveruju.
Ono sto ti nedostaje je poznavanje zanata i disciplina da ono sto pripovedas ukalupis u komercijalno prihvatljivu narativnu formu.
Zato mislim da si ovde na pravom mestu. Centralna licnost ovog topica ti je MCN tj. covek po imenu Darko Macan. On ti je godinama radio scenarija za americkog izdavaca Dark Horse, izmedju ostalog i za Star Wars fransizu. Mislim da od njega na ovim prostorima nema relevantnijeg da od tebe stvori ono za sta vec imas dosta preduslova.


Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000