forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/06/2010 : 21:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@MilAndj
Ako nista drugo, ovo zezanje te je nateralo da crtas ostale misice, i da znas, vecinu si pogodio. A sad idi na prvu zicaru i okaci se na nju za struk, da te vidimo kako ces da mases rucicama
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 22/06/2010 : 22:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/06/2010 : 22:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bethulk?
Nije lose kao ideja, ali ''jedro'' bi moralo da bude povezano s kukom.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/06/2010 : 23:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3

ljudi, uopšte ne razmišljate praktično! kao prvo, čovek je uspravno, vertikalno biće i sad zamislite kad bi mu krila bila pozicionirana na lopaticama! Leteo bi u uspravnom položaju a složićete se da je to aerodinamički posmatrano apsolutni promašaj. Zato sam ja mišljenja da bi krila morala biti na dnu kičmenog stuba tamo gde ledja gube svoje časno ime. To bi, jelte, bio prirodni nastavak kičmenog stuba a u letu bi imao efekat kao ona mala elisa na helikopteru, tj držala bi zadnji trap u uspravnom položaju kao na priloženoj slici.
Vodoravnost prednjeg dela tela, čovek bi već nekako održavao mlataranjem rukama, zadnji deo je problematičan. Na krilu vidimo jednu prednju površinu koja bi služila za preusmeravanje i kočenje kao ona zakrilca na avionu a na vrhu krila bi se formirala jedna trouglasta površina koja bi, kao što ona lopata na bageru zahvata šut, zahvatala vazduh i potiskivala ga ispod letećeg objekta jelte čoveka.
Eto toliko o letećim čovecima, a sad odoh da umirim ženu i objasnim joj da nisam potpuno poremetio pameću obzirom da me je malo čudno gledala dok sam crtao ovo

[URL=http://img718.imageshack.us/i/scan0001gt.jpg/][/URL]



@milane, nisam se odavno ovako ismijao.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 23/06/2010 : 00:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Za pun dojam fali još i pogon...


Wtf?
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/06/2010 : 00:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Za pun dojam fali još i pogon...




Eh, što se ismijah, mora da će mi prisjesti.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 23/06/2010 : 08:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Za pun dojam fali još i pogon...





pazi kad sam znao da nećeš odoleti
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/06/2010 : 12:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
da covjek ima krila, ne bi imao ruke
ovako nesto bi moglo biti relisticno, vise manje nego vise.

s tim da bi noge bile krace i nerazvijene, ledja i dupe drugacije formirani jer se ne vrsi pritisak na njih. Zbog nedostatka ruku, treba zaboraviti da bi pravili odjecu i sišali se.
Zbog kretanja vazduhom, kosu ne bi imali, vec bi se prilagodili kroz hiljade godina prirodi.Koža bi morala da ima drugaciji oblik.Mozak ne bi imao priliku da se razvija zbog nedostatka ruku za istrazivanje, nacin komunikacije bi bio drugaciji itd...itd...
Ukratko, bili bi ptice.
Da imamo krila sve bi bilo drugacije, s obzirom da nemamo, tako je kako jeste.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 23/06/2010 : 13:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Dečki,kad bi baba imala muda bila bi did,s toga ne palamudite puno oko šuplje priče, dajte malo crteža na temu...Bane,ne čitaj između redova tema se odnosi na čojka-ticu a ne na babu s kitom.

Wtf?

Edited by - bagi on 23/06/2010 17:12:35
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/06/2010 : 19:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bliza mi je ideja da su krila leteceg coveka od koze, slicno sismisu, posto su sisari. Mada je za fajte bolje kad leti perje
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/06/2010 : 22:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
manite se corava posla, znate kolika bi krila trebala da budu da bi podigla coveka od zemlje

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/06/2010 : 00:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Imas pravo Lorde. Ko je lud da crta raspon od najmanje osam metara.
Ajmo mi na neki konkretni zadatak:
Eci peci pec....

KAPETAN SINISA SPASAVA KONTESU NERU

Ako niste citali Gricku Vesticu (a trebalo je) kratak opis za lencuge je ovde
http://www.iskrica.com/weblog/com.php?ID=210121&WID=483016
A malo detaljniji scenario

MARIJA JURIĆ ZAGORKA

KONTESA NERA - izvadak

Neki stadoše vikati prema sudbenom povjerenstvu da se Nera odmah stavi na lomaču, a drugi se prijeteći potisnuše prema Neri. Ali slavonski vojnici zadržali su raspaljene ljude.
Neki su grdili vojnike, drugi ih opet nagovarali da ne brane takvu zlotvorku. No vojnici su, na zapovijed poručnika Branka, svojim konjima napravili oko Nere obruč i potisnuli svijet.

Gradski sudac očito je s uživanjem gledao bijes svjetine.
Sale je davao Mikici znakove neka požure sa smještajem vještica u kola. Otac Smole uzalud je nastojao da se progura do Nere i zaštiti je makar svojim tijelom.
Nera je stajala nepomična, blijeda i odvažna s tvrdokorno uzdignutom glavom, spremna na smrt.
- Gledajte, ljudi Božji! Još je više podigla glavu!
- Bacite joj kamen u gubicu.
- Razderimo obeščašćeno tijelo!
- Ubijmo coprnicu!
- Neka crkne ovdje na cesti kao pašče.
- Čekaj, okupat ćeš se u svojoj krvi!
Žene i muškarci tiskali su se i gurali naprijed, tko će prije doseći vješticu. S glava im padoše rupci, muškarci izgubiše šubare, znoj im se cijedio po užarenom licu. Svjetina je loma-tala pesnicama i prijetila batinama, a nekoliko kamenova, koji poletješe zrakom, udariše Neru po grudima, po glavi i ramenima. Njezine oči planuše i ona gnjevno nešto vikne, ali nitko nije čuo što.
Iza leda svjetine oko tornja potrese u taj mah zrak stotinu očajnih vrisaka.
Iznad kapelice sv. Uršule valja ljude strava. Jedni se sklo-piše u nepomično klupko, drugi nagnuše u bijeg, a treći od strave i užasa popadahu po cesti. Preko njihovih tjelesa jurio je niz brdo podivljali vranac. Oči mu sijevaju, a iz ralja cijedi mu se pjena. Na njemu sjedi strašan konjanik. Od pete do glave crven je kao da mu je po tijelu izrasla crvena koža. Crven mu je vrat i lice i glava, a na vrh glave ispružio je crvenilo i dugi šiljak. Samo oko očiju prorezana mu je crvena koža. Kroz otvor sukljaju dva plamena, prijeteća, strašna oka kao upaljene žeravice.
Kao daje nikao iz pakla jurnuo je preko svjetine ravno ulicom na Kamenita vrata. Svjetina vrišti, gura se natrag, jedni
padaju na koljena, drugi pokrivaju oči rukama, žene se ruše u nesvijest, mladež bježi bez obzira, a starci se križaju i padaju na koljena. Jedan kalfa, htijući da pobjegne, izgubi od straha svijest, potrči konju ravno pod noge i ovaj ga pregazi, jureći niz brdo kao da ga vjetar tjera.
Strašni konjanik dojuri do vještica. Pritegne konja koji se propne baš uz prestrašenu kontesu. U isti mah nagne se k Neri i jednim dobro pogođenim zamahom pograbi je ispod pazuha, povuče je strelovito k sebi na konja. Onda jurne dalje preko svega što mu je stajalo na putu, pa izjuri ispod Kamenitih vrata i nestade ispred očiju svjetine kao bljesak munje.
Na ustima mnoštva osušio se krik, u grudima zastao dah. Svjetina je stajala nijema, ošinuta stravom, ukočena, kao da joj je uz lice zviznula strijela.
Ono stoje sada vidjela potreslo je do kostiju.



Edited by - cat claw on 24/06/2010 07:57:58
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 24/06/2010 : 00:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kriticni

Jbg, moja su krila u drugom planu al uvjeravam vas da su zglobovi onako kako treba da budu



@Kritični, ovo ti je jako dobar crtež.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 24/06/2010 00:49:54
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 24/06/2010 : 00:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Bane, dobar si zadatak odabrao.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/06/2010 : 01:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Evo i malo referensa za Nerin lik


Edited by - cat claw on 24/06/2010 07:56:06
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 24/06/2010 : 15:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
Bane, obzirom da voliš Paju, kako ti se čini ovaj lik i njegov nastup ( da ne kažem njegova samopromocija)
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/dzet_set_svet/story/122921/Ja+sam+novi+Paja+Jovanovi%C4%87%21.html
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/06/2010 : 15:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ja sam novi Harold Foster. Docrtavao sam stripove u Dnevniku i Stripoteci, imam i sertifikat za to. Moja zbirka naslovnih strana za Zlatnu seriju i LMS je radjena skoro dve godine bez ikakvog doradjivanja. Ocekujem da u privatnoj prodaji, original moje naslovne za Modesti Blejz dostigne cenu od najmanje milion evra ako ne i milion i po (posto se uvek nadje neka bogata budala bez ukusa).
Moje poznavanje proporcija je neupitno, narocito kad crtam konjanike.
Najbolji sam autor stripova istocno od Backog Petrovca, a poneki put i zapadno (cak do Baca).
Kao mali stanovao sam u ulici pored ulice Djordja Balasevica i jednom sam video Klinta Istvuda u hotelu Park.
Jedina mana mi je sto sam se osisao pa sada ne licim na umetnika.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/06/2010 : 15:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Milane, Milane scenaristo... S obzirom.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 24/06/2010 : 19:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


KAPETAN SINISA SPASAVA KONTESU NERU




je li to nesto otprilike ovako?
[URL=http://img189.imageshack.us/i/scan0002pzw.jpg/][/URL]

malo mi fali kostimografije ali cu se potruditi da pronadjem referens. Ako sam dobro shvatio, Sinisa je obucen nekako kao Dardevil?

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/06/2010 : 20:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Maurovic je to resio sa klasicnom togom koja vijori na vetru i kapuljacom sa rogovoma na kojoj su samo oci. Zagorkin opis koze vise odgovara predstavi onoga sto vide purgeri.
Namerno nisam hteo da stavim tu Andrijinu scenu da vam ne sugerisem.

Crtez je zanimljiv, ali ne valja sto je konj u glavnoj ulozi. Ustvari, ne valja gornji rakurs jer:
em nas cini pasivnim am nas cini neprirodnim za ovu priliku (osecamo se ko vrapci koji gledaju ozgor).
Ovoj sceni bi, mislim, vise odgovarala suva klasika nekakve psece perspektive ucesnika koji je vec pao i gde ce Sinisa (djavo) da dominira.
Okolo su Trenkovci, husari Marije Terezije i purgeri obuceni prilicno siromasno srednjovekovno.
Kamenita vrata kroz koja su pobegli imate ovde
http://www.google.com/images?hl=en&source=imghp&q=kamenita+vrata&btnG=Search+Images&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=f&oq=&gs_rfai=
Zagrepcani bi mogli da nam kazu da li je zgrada magistrata bila iznad ili ispod Kamenitih vrata, eventualno da postave sliku (ja nisam nasao).


Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/06/2010 : 20:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Zagrepcani bi mogli da nam kazu da li je zgrada magistrata bila

Najvjerojatnije iznad, jer se kroz Kamenita vrata izlazi iz Gradeca i ide prema Kaptolu.

Plus, ove sstikle na na Neri su mi malo upitne za period.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 24/06/2010 : 20:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Zagrepcani bi mogli da nam kazu da li je zgrada magistrata bila

Najvjerojatnije iznad, jer se kroz Kamenita vrata izlazi iz Gradeca i ide prema Kaptolu.

Plus, ove sstikle na na Neri su mi malo upitne za period.

mcn



ah, što ćeš...fetiš
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 24/06/2010 : 21:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


Ovoj sceni bi, mislim, vise odgovarala suva klasika nekakve psece perspektive ucesnika koji je vec pao i gde ce Sinisa (djavo) da dominira.





jebi ga sad sam pa otisao u drugu krajnost...
[URL=http://img693.imageshack.us/i/scan0003q.jpg/][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 24/06/2010 : 22:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Evo prve skice. Ja sam pretpostavio da su coprnjice vezane.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/06/2010 : 23:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bolje izgleda. Konja malo spusti jer opet pretenduje da bude Bred Pit, a i zanimljivije je da Sinisa grabi Neru u naletu a ne da je stao kraj nje.

Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000