forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/06/2010 : 23:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Dupli
Moguce da su bile vezane. Opet, bile su na kolima u nekoj vrsti ograde okruzene svetinom i pandurima. A Zagorka jasno kaze da je sinisa obuhvatio Neru oko struka. Mozda vezane ruke ali napred? Najradije bih ignorisao tak detalj i pustio da sve mlatara okolo.
Konju je vrat prevelik. Nadjite na netu nekog konja koji se propinje.
Izbegavaj poklapanje noge sa telom.
Sporta radi, analiziraj malo visinu stremena i kako se ponasa jahac kada se sagne. Ovako kako si nacrtao, i Sinisa i Nera bi spali ispod konja.
Sinisin kostim je vrlo zanimljiv i originalan. Malo je, ipak, presavremen... MilAndj je nesto malo blizi.
Kolko se secam, Maurovic je uradio nesto slicno ovome i ispostovao vreme dogadjaja...
husar: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=326126
panduri: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=239289



Edited by - cat claw on 24/06/2010 23:23:48
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 25/06/2010 : 00:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote


mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 25/06/2010 : 08:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
@mcn

mislim da imamo hit!

Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 25/06/2010 : 10:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
i meni se najvise svidja mcn crtez..nekako kartunasti stil mi se najvise svidja (vecinom a volim i realisticni ponekad) jer se moze razne emocije nacrtati a da upale i ne izgleda staticno
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/06/2010 : 13:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ako cemo pravo, to za ''hit'' uopste nije bezveze. Posto imamo Maurovicevu ozbiljnu, jedna malo laksa i duhovitija adaptacija Gricke vestice je, bar po meni, jaaako dobra ideja.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 25/06/2010 : 13:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ako cemo pravo, to za ''hit'' uopste nije bezveze. Posto imamo Maurovicevu ozbiljnu, jedna malo laksa i duhovitija adaptacija Gricke vestice je, bar po meni, jaaako dobra ideja.



a ja bi pre nacrtao Bilija i onog njegovog konja. Naravno u adekvatnom kostimu
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 25/06/2010 : 14:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Ako cemo pravo, to za ''hit'' uopste nije bezveze.

Al' bimi svejedno netko mogao reći kako da popravim onu konjsku glavu. Bar to.

Što se adaptacije tiče, prekriži. Nasljednici (dvojbeni) su zajebani i pohlepni. Već su sabotirali Lordanićev strip, jednu kazališnu predstavu i, mislim, jednu TV seriju.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/06/2010 : 14:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Ako cemo pravo, to za ''hit'' uopste nije bezveze.

Al' bimi svejedno netko mogao reći kako da popravim onu konjsku glavu. Bar to.

Nemoj da precrtavas konje sa ''Gernike'' i to ti je to


Jako je tesko nacrtati konja iz glave. Ja licno sam se najcesce pomagao drugim crtacima koji dobro crtaju konje. Kao referensom, naravno. Precrtavanje nije moralno a malo je i nezakonito.


Što se adaptacije tiče, prekriži. Nasljednici (dvojbeni) su zajebani i pohlepni. Već su sabotirali Lordanićev strip, jednu kazališnu predstavu i, mislim, jednu TV seriju.
Naslov: Vestica sa Grica ili Gricka coprnica
umesto Sinisa - Stanisa,
umesto Nera - Neda
i pohlepnici mogu da se slikaju.
Bez sale, takav poduhvat bi zahtevao mnogo vise od opustenog sportskog rada. S obzirom na to gde smo, ko smo i kako smo, unapred osudjeno na propast.
Ono malopre sam mislio kao o ideji, nikako kao planu za realizaciju.



mcn


Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 25/06/2010 : 14:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by mcn

>Ako cemo pravo, to za ''hit'' uopste nije bezveze.

Al' bimi svejedno netko mogao reći kako da popravim onu konjsku glavu. Bar to.

[b]Nemoj da precrtavas konje sa ''Gernike'' i to ti je to







Ali to je art! Zar ne vidis uticaj kubizma?

Za crtanje konja i zivotinja uopste postoje i knjige. Jedna od boljih je sigurno:

http://www.amazon.com/Draw-Animals-Perigee-Jack-Hamm/dp/0399508023/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=books&qid=1277468995&sr=8-4

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 25/06/2010 : 14:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Nemoj da precrtavas konje sa ''Gernike'' i to ti je to

To je bila i moja asocijacija.

>Ono malopre sam mislio kao o ideji, nikako kao planu za realizaciju.

O, znam, ne boj se.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 25/06/2010 : 15:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

@Dupli
Moguce da su bile vezane. Opet, bile su na kolima u nekoj vrsti ograde okruzene svetinom i pandurima. A Zagorka jasno kaze da je sinisa obuhvatio Neru oko struka. Mozda vezane ruke ali napred? Najradije bih ignorisao tak detalj i pustio da sve mlatara okolo.


Ja sam se rukovodio direktno Zagorkom i logikom. Piše da
"Sale je davao Mikici znakove neka požure sa smještajem vještica u kola. Otac Smole uzalud je nastojao da se progura do Nere i zaštiti je makar svojim tijelom."
To znači da Nera nije još bila u kolima jer onda ne bi bilo logično
da se Smole pokušava progurati do nje.
Dalje piše "a nekoliko kamenova, koji poletješe zrakom, udariše Neru po grudima, po glavi i ramenima." Ako su joj ruke slobodne ili vezane
naprijed teško da se ne bi instinktivno zaštitila rukama.
Nadalje, Zagorka jasno kaže "U isti mah nagne se k Neri i jednim dobro pogođenim zamahom pograbi je ispod PAZUHA".
Inače, da je Nera vezana naprijed hvat ispod pazuha bi je leđima okrenuo Siniši pa ona s užasom ne bi mogla gledati u svog spasioca
quote:
Originally posted by cat claw
Konju je vrat prevelik. Nadjite na netu nekog konja koji se propinje.
Izbegavaj poklapanje noge sa telom.
Sporta radi, analiziraj malo visinu stremena i kako se ponasa jahac kada se sagne. Ovako kako si nacrtao, i Sinisa i Nera bi spali ispod konja.


Istina. Popravit ću. Hvala.
quote:
Originally posted by cat claw
Sinisin kostim je vrlo zanimljiv i originalan. Malo je, ipak, presavremen... MilAndj je nesto malo blizi.


To je bilo samo za skicu
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/06/2010 : 18:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Dupli
Tekst se moze razlicito tumaciti, npr, telom se moze braniti i neko ko je na kolima. Ovo ''ispod pazuha'' je malo opasno bukvalno shvatiti. Onako kako si ti nacrtao je, kako bih rekao, prekomplikovano za spasioca koji nema puno vremena.. Treba prvo naciljati a onda proturiti ruku ispod leve ruke i stici do desnog bedra i to bez Nerine saradnje.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 25/06/2010 : 22:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
na kraju se opredelih za trecu varijantu koja je neka vrsta kombinacije prve i druge. Bio sam nestrpljiv pa sam postavio ovu skicu na kojoj sam drvenim bojicama oznacio gde ide koja boja. Sad nastupa tempera
[URL=http://img256.imageshack.us/i/scan0004sh.jpg/][/URL]
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/06/2010 : 22:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Okej, ali pandurima popravi kape. Nosili su subare koje nisu kupaste nego kao lonac. Ovako lice na Turke.
Konj bas nista ne valja, ali u sklopu cele slike moze da prodje.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/06/2010 : 22:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Evo jos malo referensa
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 25/06/2010 : 22:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

@Dupli
Tekst se moze razlicito tumaciti, npr, telom se moze braniti i neko ko je na kolima. Ovo ''ispod pazuha'' je malo opasno bukvalno shvatiti. Onako kako si ti nacrtao je, kako bih rekao, prekomplikovano za spasioca koji nema puno vremena.. Treba prvo naciljati a onda proturiti ruku ispod leve ruke i stici do desnog bedra i to bez Nerine saradnje.


Usprkos opasnosti da me se proglasi davežem i cjepidlakom moram još
malo komentirati jer sam ipak neko vrijeme dumao da li se sve to realno dade izvesti.
Da stvar nije lako izvesti vjerojatno je bila svjesna i sama Zagorka.
Nije napisala "uhvati je oko struka (pazuha) i povuče je k sebi na konja" već spominje dobro pogođeni zamah ("U isti mah nagne se k Neri i jednim dobro pogođenim zamahom pograbi je ispod pazuha, povuče je strelovito k sebi na konja.") Inače, to je jedini način da
se nekog povuče na konja, a da usprkos opiranju taj ne može ispsti.
Nera ima najmanje pedeset kila. Svaka čast ostalim skicama ali
pedeset kila na jednom bicepsu neznam da li bi i Švarceneger uspio
dignti u najboljim godinama pod tim uvjetima. Logika je sljedeća.
Propneš konja što te spusti niže nego kad konj stoji uspravno. Podhvatiš Neru tako da je možeš potrbuške povući (nasloniti) na konja, a da ona pritom ne ispadne. Kad se konj počne vraćati u
stojeći položaj on podiže Neru od zemlje. Pet do deset sekundi kasnije već si dovoljno daleko od Kamenitih vrata da zaustaviš konja, s obe ruke povučeš Neru skroz gore i nastaviš dalje.
Nemojte ovo pokušavati kod kuće i bez nadzora iskusnih intruktora
Što se tiće kola tu sam imao sljedeće dvojbe. Za očekivati je da su
kola za vještice zatvorena rešetkom ili su vještice vezane za kola. Nitko ne želi da vještice pokušaju bijeg u zadnji čas kako bi se
spasile lomače. U oba slučaja Zagorkin bijeg je nemoguće izvesti.
Krajnji argument da Nera nije bila na kolima je u samom tekstu
"U isti mah NAGNE SE K Neri ..." Da je Nera na kolima i na njima stoji bila bi na visini usporedivom sa Sinišom na konju.
Sad sam već sam za sebe zaključio kako previše davim
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 25/06/2010 : 23:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Ovi panduri sa svim rojtama epoletama i djindjuvama su dusu dali za iznenadne, munjevite akcije...

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 25/06/2010 : 23:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by cat claw

@Dupli
Tekst se moze razlicito tumaciti, npr, telom se moze braniti i neko ko je na kolima. Ovo ''ispod pazuha'' je malo opasno bukvalno shvatiti. Onako kako si ti nacrtao je, kako bih rekao, prekomplikovano za spasioca koji nema puno vremena.. Treba prvo naciljati a onda proturiti ruku ispod leve ruke i stici do desnog bedra i to bez Nerine saradnje.


Usprkos opasnosti da me se proglasi davežem i cjepidlakom moram još
malo komentirati jer sam ipak neko vrijeme dumao da li se sve to realno dade izvesti.
Da stvar nije lako izvesti vjerojatno je bila svjesna i sama Zagorka.
Nije napisala "uhvati je oko struka (pazuha) i povuče je k sebi na konja" već spominje dobro pogođeni zamah ("U isti mah nagne se k Neri i jednim dobro pogođenim zamahom pograbi je ispod pazuha, povuče je strelovito k sebi na konja.") Inače, to je jedini način da
se nekog povuče na konja, a da usprkos opiranju taj ne može ispsti.
Nera ima najmanje pedeset kila. Svaka čast ostalim skicama ali
pedeset kila na jednom bicepsu neznam da li bi i Švarceneger uspio
dignti u najboljim godinama pod tim uvjetima. Logika je sljedeća.
Propneš konja što te spusti niže nego kad konj stoji uspravno. Podhvatiš Neru tako da je možeš potrbuške povući (nasloniti) na konja, a da ona pritom ne ispadne. Kad se konj počne vraćati u
stojeći položaj on podiže Neru od zemlje. Pet do deset sekundi kasnije već si dovoljno daleko od Kamenitih vrata da zaustaviš konja, s obe ruke povučeš Neru skroz gore i nastaviš dalje.
Nemojte ovo pokušavati kod kuće i bez nadzora iskusnih intruktora
Što se tiće kola tu sam imao sljedeće dvojbe. Za očekivati je da su
kola za vještice zatvorena rešetkom ili su vještice vezane za kola. Nitko ne želi da vještice pokušaju bijeg u zadnji čas kako bi se
spasile lomače. U oba slučaja Zagorkin bijeg je nemoguće izvesti.
Krajnji argument da Nera nije bila na kolima je u samom tekstu
"U isti mah NAGNE SE K Neri ..." Da je Nera na kolima i na njima stoji bila bi na visini usporedivom sa Sinišom na konju.
Sad sam već sam za sebe zaključio kako previše davim




nemoj da se ljutiš, ali žešći si nego onaj Banetov ortak što ne veruje da je Supermen brži od voza

jesi l' čitao kako su hohštapleri bukvalno naterali Zagorku da piše te romane. Kakva inspiracija takva i kreacija

wikipedia:
Grička vještica nije jedan jedinstveni roman, nego ciklus romana od sedam svezaka. Prvi roman čuvenog ciklusa pod nazivom "Tajna krvavog mosta" počinje izlaziti 1912. godine u Malim novinama, a tiska se u svescima. Uspjeh je tako živ da vlasnici tiskare, ne pitajući Mariju Jurić Zagorku, objavljuju na kraju romana da je to tek uvod i da će se uskoro pojaviti nastavak.

Zapregnuta u taj pripovjedačko-novinarski jaram, autorica piše iz dana u dan
, te objavljuje uoči I. svjetskog rata (1913.-1914.) "Kontesu Neru", "Gričku vješticu" i "Malleus maleficarum". Poslije rata u "Novostima" i "Večeri" ostale romane koji se ideološki i tematski nadovezuju na one spomenute: "Dvorska kamarilla", "Suparnica Marije Terezije" i "Buntovnik na prijestolju".
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/06/2010 : 00:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Dupli
Ma, okej je razgovor. Moram te ipak potsetiti da Zagorka NIJE gledala filmove ili citala stripove i SIGURNO nije u zivotu videla kako neko nekoga grabi s konja. Eventualno je citala neke romanticne romane i morala da zamislja. Tu naravno dolazi do izrazaja zenska masta kao kod one kretenke Roulingove koja je milione zaradila na Paklenom andjelu koji napasnika tera roze kisobranom. Drugim recima, nije im za verovati, a jos manje ocekivati da ce razmisljati o visini kola i jahaca.
Kola za dovoz osudjenih na smrt su najcesce samo sa ogradom i to ne narocito visokom da bi gomila mogla lepo da baca kamenje, jaja i paradajz na nesrecnike. Sto se bekstva tice, nema teorije, posto je oko kola uvek bila jaka straza.
Tvoje studiozno razmisljanje je na mestu, ali ono mora doprineti sto prostijem i sto efikasnijem resenju. Ako ovako temeljno pazis na bas svaki detaljcic, neces imati vremena da crtas. Ne zaboravi da u stripovima moramo malo da lazemo da bismo bili uverljiviji. Zato su cesto stereotipi dobrodosliji od logike (pod uslovom da nisu skroz nelogicni, svakako).
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 26/06/2010 : 21:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote

ovo na kraju jos dobro i ispade, koliko ja ne znam da bojim
[URL=http://img685.imageshack.us/i/scan0005zm.jpg/][/URL]
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/06/2010 : 23:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zin'te usta, falite me...
Ali sto jes-jes... Manje si brljao neg' sto smo ocekivali
Vidi se da ti je konj nocna mora. Mogao si uraditi i savremenu verziju da Sinisa bude na motoru
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 28/06/2010 : 09:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
Imam utisak da više neće biti novih radova pa možda ne bi bilo loše da vidimo Maurovićevo rešenje scene?
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 28/06/2010 : 10:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3

Imam utisak da više neće biti novih radova pa možda ne bi bilo loše da vidimo Maurovićevo rešenje scene?


Ja ću dovršiti svoje ali zbog trenutne gužve ne očekujem da će biti gotovo do srijede, četvrtka.
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 28/06/2010 : 10:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Ja ću dovršiti svoje ali zbog trenutne gužve ne očekujem da će biti gotovo do srijede, četvrtka.



Pratim...guzva....

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 28/06/2010 : 11:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Polako. Niko nas ne juri. Cak ni Jur.
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000