forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 21/07/2010 : 17:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ne, on je jabuka.
Nego, zar ne spada ovo u Bagijeve bujrume?
Da li si probao sa fotosopom? nije tako komplikovano kako izgleda. A bolje je od painta.
Evo, ovo je cela filozofija. odgore imas providan crtez, a dole farbas. Ko folije za crtani film.




Dobro si mu ovo demonstrirao, s tim da može da ima do 100 lejera
(filmova).

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 21/07/2010 : 21:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Evo ga:




Faca je ovakva jer je nekoga upucala i sad svršava.

Na onom predlošku koji je dat meni ne štimaju proporcije, ruke prekratke, noge preduge, ruke neprirodno drže pištolj. Pretpostavljam da je ovo kao neka žablja perspektiva, ali onda mi druge stvari ne štimaju kao npr glava.
Zadnji tuš je bezveze jer (pametan) nisam crtao na hameru. Sjenčio nisam namjerno jer mislim da je cilj ove vežbe pitanje proporcija i linija.

Što se tiče linija super su, samo zatvorite oči dok gledate.
Budite blagi s kritikama... bilo mi je prvi put... lol
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 21/07/2010 : 21:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
ups... sorry, slike su prevelike. Bit će bolje...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/07/2010 : 22:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
isi pazljivo rocitao zadatak. Tamo pise da mi ispravljamo ono sto je nesudjeni ''ucitelj'' zabrljao. Dakle taj deo zadatka si i ne znajuci dobro uradio. Proporcije su kod tebe mnogo bolje.
Prvo mi se pojavila skica i taman sam hteo da napisem bravo, kad...
Pojavili se tusevi.
Onako, zbrzani, daj tek da se uradi. Koliko je faca u skici imala nade da lici na nesto, toliko u tusu ne lici ni na sta.



zelena tacka je pogresno postavljene oci u odnosu na osu glave. Zuto znaci da crtao zenu hrcka (bar je ideja originalna)
Ljubicasto je da su draperije ofrlje. Obuci devojci mokru majicu za vezbu.
prvi ? je za rupu u kuku. Drugi ? je za cvornovatu grany koja je umislila da je noga.
Plavi krug je operisano koleno
Crvene linije su:
bikovski vrat
spojevi nogu sa karlicom nejednakog obima

Lepsi deo price, tj ono sto mi se svidja je u crvenim okvirima...

Kao sto vidis, bili smo blagi posto ti je prvi put
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 21/07/2010 : 22:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@sakijaki, dobro nam došao. Skice su ti odlične. Linija je slobodna, lepršava nije kruta.
Završni crtež, tako. Moglo bi bolje, nešto ti tuš baš ne leži. Probaj sve to nam prezentirati samo u olovci, a kad savladaš tuširanje (ne zaboravi vrijednost linije, ne smije linija imati isti karakter-debljinu)biće sve ok.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 21/07/2010 : 22:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Mamma mia !

Hvala na savjetima. Priznajem da sam zbrzao, a za tuš znam i sam. neću to više raditi. Inače mi tuš ispadne bolje a olovka lošije. Al dobro, bitno da sam naučio. Čekam sljedeći zadatak.

Može za zadatak grbavi kit pa da pošaljem ponovo isti ovaj tuš? hohoho!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/07/2010 : 22:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A da probas na popravni isto ovo, ili ti je dosadilo?
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 22/07/2010 : 06:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Ma da da, hoću. Htio sam vas iznenaditi.
Srećom sačuvao sam olovku, a to je inače bila jedna od grešaka jer nisam tuširao direkt na skicu nego sam radio ponovo. i ovaj put ću na hameru. Naravno, nemojte misliti da će druga biti bolja.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/07/2010 : 08:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Pripazi kod izvlacenja linija. Narocito onih dugackih kao sto su linije na nogama. Povuci ih iz najvise dva poteza.
Probaj da pre tusiranja, olovkom ''istusiras'' crtez da tacno vidis koje ces linije pokrivati.
Posebno pazi na vrat i glavu. Tu si najvise gresio.
Draperije uvek imaju svoju tacku zatezanja. Na tebi je da ih otkrijes za svaku konkretnu situaciju. Posto je to relativno tezak posao, superheroji uvek nose helanke gde nema draperija
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 22/07/2010 : 18:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote

Edited by - mlLandj3 on 22/07/2010 19:02:24
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 22/07/2010 : 21:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote


Evo poravni pa me ubijte. Nisam zadovoljan sa vilicom i glavom, ali ne znam kako da to bolje napravim.
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 22/07/2010 : 22:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
mlLandj3 meni je ova slika dobra, samo mi se čini da su mišići na nogama preizraženi, a sa bradom imaš isti problem kao i ja, kao i rupu u kuku. Bluza mi je super, po meni su ove draperije dobre. Položaj lijeve ruke je kao da gladi pištolj (možda ga i gladi pa je i to onda ok). Gun je dobar, oči su možda malo preširoke. Lijevo stopalo čudno stoji.

Opći dojam mi je dobar. možda će još netko od doktora reči nešto za koljena, ja isto imam s tim problema pa ne znam.

Tuš - definitivno bolji nego moj.
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 22/07/2010 : 22:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
all_ba hvala na pozdravu i komentaru.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 22/07/2010 : 22:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sakijaki

mlLandj3 meni je ova slika dobra, samo mi se čini da su mišići na nogama preizraženi, a sa bradom imaš isti problem kao i ja, kao i rupu u kuku. Bluza mi je super, po meni su ove draperije dobre. Položaj lijeve ruke je kao da gladi pištolj (možda ga i gladi pa je i to onda ok). Gun je dobar, oči su možda malo preširoke. Lijevo stopalo čudno stoji.

Opći dojam mi je dobar. možda će još netko od doktora reči nešto za koljena, ja isto imam s tim problema pa ne znam.

Tuš - definitivno bolji nego moj.



Da li je to Ališa Silverstoun ili neka već od tih glumica, nosila u nekom filmu ovakvu uniformu i sećam se da je imala takva kolena a la Robert Prosinečki pa me povuklo gradivo.
Brada je nasledjena sa originalne skice. Ne znam da li taj demonstrator nema pojma ili nam je Bane namerno ostavio najgrublju moguću skicu, tek ostavio sam je takvu kakva jeste pa kud puklo da puklo. Donji rakurs mi uvek predstavlja veliku nepoznanicu naročito kod žene kojima se mora naglasiti ta zaobljenost lica za raliku od muških oštrih crta.
Što se tiče očiju tu nema leka. One prosto moraju biti kudikamo krupnije
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/07/2010 : 00:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@mladjo, ovo ti je dosad najčišći crtež i najbolja studija gledano uopćeno. Vidi se da si se potrudio i za to čestitke najiskrenije. No, ima dosta stvari koje treba popraviti. Koljena su katastrofalna, nema potrebe da potenciraš muskulaturu (noge iako mršave izgledaju kao da su od fudbalera). Njeno lijevo stopalo loše, treba da bude okrenuto u suprotnu stranu (kao kod Baneta i sakijakija). Draperija i sjenčenje ok, ali položaj i izgled brade mislim da nisu u luku kao kod tebe, nego da se ipak može (diskretno) razaznati brada.
Dakle opći utisak je ok, osim lijevog stopala. Ostalo je analiza.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/07/2010 : 00:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@sakijaki, tvoj crtež iz popravnog je dosta korektan i dosta stilizovan. Ali nisam vidio vrijednost linije, ono o čemu smo govorili. Karakter linije. Linija je dosta siromašna, da ne kažem kruta. Ona mora da teče. Probaj sa kistom da vježbaš karakter linije.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 23/07/2010 : 06:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Ubija me ta linija. Radim na tome. Zapravo mogu ja to izvježbati kistom, ali nikako da shvatim gdje ona treba biti deblja a gdje tanja. Ja sam očito proizašao iz tehničkog crteža koji mi je uvijek išao. Dugo vremena sam radio samo s perom i sjenčao šrafurom, sviđao mi se "čisti" crtež tipa Bednjanec. Kasnije sam vidio da je puno toga u kistu. Može koji savjet?
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 23/07/2010 : 07:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
A možda je u pitanju i kist. Crtam sa jedinicom.
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 23/07/2010 : 08:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote


Da isoristim priliku, danas sam na godišnjem. Ne znam koliko sam pogodio. Meni se čini bolja nego prethodna.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 10:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Osim glave, kolena i jos uvek natecenog levog risa, mnooogo bolje.
U strahu su velike oci, pa si sad onu rupu na kuku previse sravnio
Desno rame ne bi smelo da bude kao da je iskocilo. Kad se ruka tako spusti deltoidni misic nije tako komprimovan nego se istegne. To vazi i za levo rame.
U zaru bitke si skroz omanuo na povezivanju grudnog kosa i struka na levoj strani.
Iz donjeg rakursa bi morao da se vidi deo dupeta.
Kolena imaju neke svoje specificnosti koje treba prouciti.
Kod svakog je stopalo najsire tamo gde se sastaje sa prstima.
Glavna mana je em mala glava em jos sitnije lice.



Bilo kako bilo, namerno sam postavio kao zadatak taj nesrecni i ekstremni donji rakurs lica. Iz prostog razloga sto ga treba IZBEGAVATI!
I na ovoj nabrzaka konstrukciji se vidi da to nikada ne moze izgledati korektno (iz vise razloga - dvodimenzionalan crtez, spadanje usiju na vrat, preveliko laganje krivine ociju koje su pak skoro pa ravne, always izgleda presiroko lice itd).
Dakle, zensko lice crtamo iz donjeg rakursa samo malo. Insistiranje na ovakvim ekstremima moze dovesti do faktografski tacnog crteza, ali i tako uradjen, nece nikada imati dovoljnu estetsku vrednost.


Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 23/07/2010 : 10:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Što je to levi ris? Što je sa naborima na majici?
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 10:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ris je metatarsus, tj gornji deo stopala od clanka do korena prstiju. Kada nam se cipela razvali kod jezika pa ne mozemo da vezemo pertle, kazemo da imamo visok ris. Bar ovde u Vojvodini. Rec je verovatno germanizam. Ne znam ni slovenacki ni hrvatski pandan.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 10:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Nabori na majici su dosta tvrdi, tj svi su jednaki, a znamo da su neki plici a neki dublji, neki siri a neki uzi. A ima ih i previse. Za ovakav tip crteza je dovoljno nabore samo naznaciti sa pet sest razlicitih linija izvucenih brzim potezom.

Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 23/07/2010 : 10:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Kužim. Hvala.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 10:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ima jos jedna stvar. Ako te ne mrzi, nadji na ovom topiku deo gde smo raspravljali o crtanju kose (mislim da je onaj deo sa Psylocke).
Kosa se iscrtava drugacije od kozze i tekstila. Potez mora biti laksi, tanji i mora sugerisati tacan pravac rastenja kose. Narodski receno, crtamo slapovena plitvickim jezerima. Zakljucak: kosu i tekucu vodu crtamo istim potezima
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000