forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 25/07/2010 : 19:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by cat claw

Photoshop 5 i njegov mali apdejt na 5.5 je iz 1998. godine
Dakle 12 godina sto mu u informatici dodje isto kao 120 godina.


Moram se malo našaliti, znam da je 12 godina star (fotošop koristim od četvorke i svaku sam njegovu inačicu prošao), ali za tebe je dovoljna i 5,5 (to je super verzija, možeš nakačiti na nju i dodatne filtere mali milion njih). Ko zna baratiti tom verzijom novije mu i ne trebaju.
A pošto sam ja profi grafički dizajner ja moram imati sve zadnje verzije grafičkih sofrvera. Trenutno koristim i Adobeov set Cs4 i CS5.



Onda si ti baja moj dosta para stuka na te fotošopove, ima se, može se:)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/07/2010 : 20:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
.......Trenutno koristim i Adobeov set Cs4 i CS5.



A sta to CS4 ima sto nema CS5?
Koliko znam, za razliku od InDesigna, Photoshop nije kurvanjski program kojem starije verzije ne mogu da otvore fajl.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 25/07/2010 : 22:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by cat claw

Photoshop 5 i njegov mali apdejt na 5.5 je iz 1998. godine
Dakle 12 godina sto mu u informatici dodje isto kao 120 godina.


Moram se malo našaliti, znam da je 12 godina star (fotošop koristim od četvorke i svaku sam njegovu inačicu prošao), ali za tebe je dovoljna i 5,5 (to je super verzija, možeš nakačiti na nju i dodatne filtere mali milion njih). Ko zna baratiti tom verzijom novije mu i ne trebaju.
A pošto sam ja profi grafički dizajner ja moram imati sve zadnje verzije grafičkih sofrvera. Trenutno koristim i Adobeov set Cs4 i CS5.



Onda si ti baja moj dosta para stuka na te fotošopove, ima se, može se:)


Ove programe ,na sreću dobijem sve gratis od prijatelja i kolega.
Kod nas se može još uvijek koristiti krekovane stvari.
Samo sam original Corelx3 dobio od jednog frenda kome je firma kupila original.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 25/07/2010 : 22:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
.......Trenutno koristim i Adobeov set Cs4 i CS5.



A sta to CS4 ima sto nema CS5?
Koliko znam, za razliku od InDesigna, Photoshop nije kurvanjski program kojem starije verzije ne mogu da otvore fajl.



Imam komplet Adobe Creativ suite CS4 i manji dio CS5.
Zato sam ostavio CS4. A skener mi nije kompatibilan sa Photoshop Cs5.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/07/2010 : 13:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Bane, okretanje papira ja mislim kreče od cs4, ali kao sto Jur ispravno kaze, oduvijek sam imao dojam da mi je ps7 brza 50% od ovih cs-ova

Sto se likvifaj:) filtera tiče, dobar je, ali jede rezoluciju.


Kad omaš jaku makinu svi programi brzo rade.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

mezmehudin
New Member



122 Posts

Member since 11/11/2009

Posted - 26/07/2010 : 15:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mezmehudin a Private Message  Reply with Quote
zadnjih par zadataka su bili vrhunski istvarno san tija nešto nacrtat al stvarno se nemogu natirat, posli prijemnog za akademiju mi se zgadilo crtanje al čin natiran svoju linu guzicu opalit ću jednu sexy bitch, ima san par dobrih ideja
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 26/07/2010 : 15:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by Rico

Bane, okretanje papira ja mislim kreče od cs4, ali kao sto Jur ispravno kaze, oduvijek sam imao dojam da mi je ps7 brza 50% od ovih cs-ova

Sto se likvifaj:) filtera tiče, dobar je, ali jede rezoluciju.


Kad omaš jaku makinu svi programi brzo rade.


Ma, oman ja ok stroj, nego osjetim brzinu. Al u principu si u pravu.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/07/2010 : 17:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezmehudin

zadnjih par zadataka su bili vrhunski istvarno san tija nešto nacrtat al stvarno se nemogu natirat, posli prijemnog za akademiju mi se zgadilo crtanje al čin natiran svoju linu guzicu opalit ću jednu sexy bitch, ima san par dobrih ideja


Kako sam shvatio, položio si prijemni. Čestitamo. To je najvažnije.

Šta je ovo skoro sve Crnogorci po ubjeđenju. Počnimo od mene.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 26/07/2010 : 19:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Predstavljam vam posebnu gošću Dana stripa Osijek 2011.:



Skeniranje crtkarije sam na Krku platio dvije kune + nekakvu upotrebu net-a od 10 kn, jer majstor nije znao snimit na USB, pa je slao na mail, pa nije stiglo, pa vamo-tamo, mene nije hito pustiti za skener, a nema jedino dodjeljen program koji otvara scan po scaniranju ttt, a odskeniro je gore no što sam ja nacrtao, tako da ću biti prisiljen otuširati i otići mu još malo zagorčat' votži. Buahahaha... kh... kh...

Ali to nije sve, dakle ime dotične je smsom predložio kolega koji također na osječkom poratlu piše o stripu (tzv. broj 2, ili Krajken), a ime glasi:

Coitia Opali Sensa Cunnie Amora Lin Yland Cuntia

uz to dao je i dio opisa djelatnosti kojima se bavi, ako ne možete pročitati evo ga:

lijevi scroll:

Povećava udove, prascima i napticima, no u nuždi i činima!
Smanjuje i povećava po vlastitoj ili "žrtvinoj" potrebi!
Misaoni i/ili alkemijski pripravci također zavode i odljubljuju!
Nadalje, baca i skida uroke, gata i baje, priziva inkatacijama, čita iz čistog i prljavog dlana, proriče i nariče!
Gleda u kulge i lubanje, pogađa i predviđa!
Komunicira sa mrtvima, nemrtvima i polu-nemrtvima!
Pretvara i prebacuje!
Traži i nalazi žrtve brodoloma!
Isteruje i ubacuje demone!
Podučava putene vještine indijskih magova, gurua i fakira!

Desni scroll:

Povrh svega toga uz pomoć sedam metala koji predstavljaju sedam planeta, Mojsijeve i Zosimove formule za pravljenje zlata i čitava niza bilježaka i crteža o "Velikoj Vještini" u kotlu trokrakom, Marije Hebrejke opsjednutima udvostručavnjem zlata stvara vizije kamena mudraca!

Eto, jel tema bila Sexy Witch? Malo sam od mora i piva možda popustio, ali otuširat ću danas-sutra. Pozdrav!


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 26/07/2010 : 20:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Evo, nadam se da sam dobro shvatio zadatak. ali htio bih čuti prije tuša što kažu stručnjaci, da pokušam to napraviti kako treba.


Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/07/2010 : 21:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Prilicno dobro i verno osim:

u startu si pogresno nacrtao srednju liniju lica pa su usta utisla u private messages.
Nos si nacrtao iz anfasa.
Glava je mala (to je onaj slucaj o prenosenju fotografije o kom smo pricali)
Vrat previse jak.
Nema sanse da na onom belom pauku istusiras levu ruku.
Desnu saku malo skrati (ne zaboravi da je saka iste velicine kao lice).
Kosu probaj da razdvojis na pramenove.
Draperije malo preciznije


Levo koleno je prilicno ulubljeno i iscaseno.
Stopala probaj da obradis stripovski a ne faktografski. Ispasce elegantnije.

Edited by - cat claw on 26/07/2010 22:05:01
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/07/2010 : 22:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@sakijaki, opusti ruku. Nekako ti je linija kruta i kao da si u grču crtao.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 27/07/2010 : 00:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote

Edited by - mlLandj3 on 27/07/2010 00:14:16
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2010 : 00:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako se vama ostalima cini, ali ako uporedite MilanDJove crteze sa pocetka ovog topika i ovo iznad, ko da su dva razlicita coveka crtali.
Bas me raduje kad ova nasa mala zezancija da takav rezultat.
Ima tu naravno zamerki (visak linija na licu, cudan oblik sisa i kokosja noga umesto leve ruke) ali se to da ispraviti u tusu.
Dakle, pazljivo, nigde ne zurimo. Izbegni crtkanje kao sto je ispod grudi. Svedi sve na liniju. U olovci si vec definisao gde je linija tanja a gde deblja. Potrudi se da to ispratis potezom.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/07/2010 : 00:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Milan se popravio opasno, hoću reći napreduje opasno.
Razlika je dtastična. Njegovi crteži s početka topika i sada.
Za svaku pohvalu.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 27/07/2010 : 07:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Hvala. I opet nisam pogodio koljena. Buhuhu.
Što se tiče krutosti linije bio sam malo kratak s vremenom, možda je to.
Šteta samo što ne crtamo svi isto, mislim da bi više naučili.
Biće da ja opet nisam dobro razumio.
Milandj3 se i meni sviđa.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 27/07/2010 : 08:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ne znam kako se vama ostalima cini, ali ako uporedite MilanDJove crteze sa pocetka ovog topika i ovo iznad, ko da su dva razlicita coveka crtali.
Bas me raduje kad ova nasa mala zezancija da takav rezultat.
Ima tu naravno zamerki (visak linija na licu, cudan oblik sisa i kokosja noga umesto leve ruke) ali se to da ispraviti u tusu.
Dakle, pazljivo, nigde ne zurimo. Izbegni crtkanje kao sto je ispod grudi. Svedi sve na liniju. U olovci si vec definisao gde je linija tanja a gde deblja. Potrudi se da to ispratis potezom.



hvala svima a otkriću vam i tajnu. Ovo je treća verzija ovog crteža, uradjena metodom copy preko windows-a da ne kažem prozora. Prva je patila od moje stare boljke, tanke noge u odnosu na ostatak tela, na drugoj su me zezali Ivica i Marica.
Ja nisam zadovoljan izgledom i položajem njene leve ruke i položajem vrata što mi je zapalo za oko tek kad sam crtež pogledao u ogledalu, ali činjenica je da moramo prvo da nacrtamo nešto kako bi shvatili u čemu grešimo.
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 27/07/2010 : 15:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
mlLandj3

Dobar rad! Posto je Cat vec dao anatomski komentar ja cu da pomenem jedan kompozicijki detajl - metla pokriva desnu nogu na malo nezgodan nacin.

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 27/07/2010 : 15:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Bob Rok

Hvala, ali ne treba preterivati.
Ako se ukaze prilika nacracu nesto i sa Bobom Rockom, pa da vidis kako tek crtam njegovu nosurinu.

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 27/07/2010 : 15:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
sakijaki

Ovo je dosta ok, ali posto je precrtano i treba da je tako
Ali i precrtavanje je dobra vezba.

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 27/07/2010 : 18:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
@ Cat Claw
Ja se izvinjavam, ali čini mi se da je na onoj mojoj ispravci desna ruka ušla malo previše u kuk.
Ili griješim?
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2010 : 20:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Jeste.
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 28/07/2010 : 06:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
ok, hvala. pokušat ću ispraviti.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 30/07/2010 : 14:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sakijaki

Evo, nadam se da sam dobro shvatio zadatak. ali htio bih čuti prije tuša što kažu stručnjaci, da pokušam to napraviti kako treba.





@Sakijaki, jesi li završio crtež.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

sakijaki
Starting Member



Croatia
46 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 30/07/2010 : 15:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sakijaki a Private Message  Reply with Quote
Joooj nisam! Bio sam na putu, pa malo gužva na poslu.... mislim da je sutra gotov.
Obećao sam sebi da neću žuriti nego pokušati napraviti što bolje...
Ali stalno pratim forum!
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000