forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Western za sva vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 25/07/2010 : 18:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Po meni, ovaj rimejk je jedan od retkih koji su ispali bolji od originala. I meni se svidela ta Deadwood atmosfera koja je postala trend. Vigo je (iako skoro neprepoznatljiv) sjajan. A Ed Haris briljantan.
Iznanadila me Zelvigerica, narocito njena transformacija u ruznu zenu.
Zamerio bih samo izvesnu sporost. No, s obzirom da nije akcioni film, moze da se podnese.



he, he, he
remake kojeg filma???
nema veze s istoimenim filmom u kojem glavnu ulogu ima Brando!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 25/07/2010 18:29:20
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/07/2010 : 19:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Eto, krivo sam obavesten. Jos sam se pitao kakav je to rimejk gde nista ne lici jedno na drugo. Bilo kako bilo, ono Brandovo je i po ondasnjim merilima slabo. Tj. dobro je ali je kao vestern lose.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 25/07/2010 : 20:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
ima dobru atmosferu i maestralanu rolu....nije los film!
a ovaj Eda Harrisa je, uz Proposition jedan od jačih zadnjih godina!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/07/2010 : 20:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Meni je Proposition previse krvav... Ali, ja sam klasicar, pa se moje ne racuna.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 25/07/2010 : 21:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
i kak bi rekel Cave:
"...za razliku od američkog vesterna, u ovom nema pedera"

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 26/07/2010 : 01:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam taj Proposition jučer.
Zanimljiv i čudan film. Vrlo dobar.
No, to nije western, nego eastern.

A Appaloosa je zakon.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 29/07/2010 : 17:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Cika Bane,kad smo vec kod Dasta ,jesi li uvrstio u kolekciju film "Prasina"(DUST),Milche Manchevskog ?Odlican,su(i)rovi(sa balkanskim zacinima )western!Onaj deo kada Dejvidu Venhamu pukne film i raspali po vojsci(k'o zavrsna pucacina u Divljoj hordi ) mi je jedna od najjacih akcionih scena!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/07/2010 : 17:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam veliki deo tog filma na TV (ako je to taj). Dogadja se negde u Makedoniji, cini mi se. Ko da ga je Zika Mitrovic snimao. Nisam znao da se tako zove. Ako znas link, posalji mi na PM.

I kad smo kod vesterna, hocemo li Kapetane Lesije i Esalon Dr. M ubrojiti u njih?
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 29/07/2010 : 18:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Gledao sam veliki deo tog filma na TV (ako je to taj). Dogadja se negde u Makedoniji, cini mi se. Ko da ga je Zika Mitrovic snimao. Nisam znao da se tako zove. Ako znas link, posalji mi na PM.

I kad smo kod vesterna, hocemo li Kapetane Lesije i Esalon Dr. M ubrojiti u njih?



onda mozemo i "zlatnu pratjku"
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/07/2010 : 18:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A sto da ne. Vecina glumaca je iz Vinetua.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 29/07/2010 : 19:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
E,sad...Kakav Zika the Mitrovic,bre,i kapitano Lesi("Banditen!Partizane in kukuruzen!Halt! )? Radnja u Prasini se odvija malo u Americi,a malo u Makedoniji 1900-te godine."Cistokrvni revolveras sa divljeg zapada" dolazi na Balkan kao placenik i,dok stekcu koltovi i vincesterke zar je bitno da l' je kanjon Kolorado il' Sitjevachka klisura?
Salu na stranu,moze da prodje kao dobar western...nazalos',nemam link,al' imam film u oridjinalu...
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 29/07/2010 : 19:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Plus toga,prica je "teska" i jako zanimljiva...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/07/2010 : 21:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Cekaj malo, u Lesiju nema Nemaca.... I ima dvoboj u reci po svim pravilima ''ako kauboj pobedi gadnog indijanca, dobice konja nazad''.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 30/07/2010 : 08:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Sinovi Keti Elder!
Dzon Vejn! Klasika!

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/07/2010 : 08:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da je trebalo da bude klasicni allstars spektakl, Sinovi Keti Elder je ispao preko ocekivanja.
Ali, ako cu da biram nesto od Vejna, necu izabrati najbolji (The Shootist) vec cu glas da dam onom stripu od filma Warwagon.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/07/2010 : 08:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Odgledao sam DUST. Za razliku od ''vestern'' scena, onaj deo koji se odigrava u sadasnjosti me je prilicno nervirao. Sinhronizacija je srecom ubila uobicajeno recitovanje u domacim filmovima, tako da gledano sa strane niko ne bi mogao da primeti da je nas covek radio film. Izdaju ga tek po koje tipicno domacefilmski umetnicarenje (scena kad se vojnici smeju jedan po jedan - na znak reditelja, inace skroz nepotrebno, mogli su da se smeju i u totalu).
Scene fajte i pucnjave su vise nego korektne.
Sama prica je zbog flesbekova malo konfuzna. Likovi su najslabija karika. Nijedan od glumaca nije niti dovoljno zvezda niti dovoljno obican pa su likovi ispali ni tamo ni ovamo.
Najvise mi je zasmetalo ono nemotivisano grizenje za uvo. Suvise glupo za bazicni konflikt.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 30/07/2010 : 13:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
He,he,he,i ja sam ga opet "prelistao" sinotj Pa,da...Oseca se da je Milcha isforsirao dosta toga oko makedonske istorije(sto je i razumljivo),ali je to odlicno ukombinovao sa westernom.Pucnjave i sukobi su odlicni,surovost prikazana do tancina,a vidi se i da je detaljno poradio na "uniformama" bandi kojih je bilo sa svih strana("...ali svi su voleli boju zlata...")...Deo kada Venham na kraju,zbog trudnice,oplete djuture po svima je,ripitujem,u visini pekinpoove zavrsne gusve u "Hordi"! David Wenham,inace,nije sitna riba...ima ga u dosta filmova(recimo u Gospodaru prstenova...)
P.S.Ono oko uveta...aahh,perverzne li zene... ...pa i bracu je zavadila!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1981 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 30/07/2010 : 19:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Na novoj tv je prije neki dan u dva dijela prikazana vestern mini serija Put iskupljenja.Seriju je rezirao slavni Walter Hill a glavnu ulogu glumi legendarni Robert Duvall.Fenomenalan mini serijal.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 10/08/2010 : 11:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Mada, ima tu mnogo dobrih filmova...
Najbrzi revolveras, Vicita, Jelouston Keli, U tri i deset za Jumu, Dobar los zao, Za saku dolara, Rio grande, Nosila je zutu traku, Tumbston, Plavi vojnik, Tonka, Dejvi Kroket i gusari, Igra sa vukovima, Sejn...
Meni su vestern filmovi bas pri srcu...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/08/2010 : 00:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Hihihi.... Pola filmova koje si nabrojao su u sustini...hm... ajde da kazemo, osrednji filmovi. Vise smo vezani izgleda za nase mladalacko ushicenje nego za pravi valitet filma.
Ja licno sam mrzeo neka remekdela zato sto nije bilo pucnjave (High Noon, npr) a divio se treshu kakav je Probuseni dolar....
Nedavno sam ponovo (posle 45 godina)ponovo gledao Tonku. I pokvario jednu divnu uspomenu.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 11/08/2010 : 07:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Hihihi.... Pola filmova koje si nabrojao su u sustini...hm... ajde da kazemo, osrednji filmovi. Vise smo vezani izgleda za nase mladalacko ushicenje nego za pravi valitet filma.
Ja licno sam mrzeo neka remekdela zato sto nije bilo pucnjave (High Noon, npr) a divio se treshu kakav je Probuseni dolar....
Nedavno sam ponovo (posle 45 godina)ponovo gledao Tonku. I pokvario jednu divnu uspomenu.



Pazi, nije mi mladalacko ushicenje, malo malo, pa odgledam neki od ovih filmova. U stvari u kolekciji do sada imam mnogo vesterna (videcu da kad budem imao malo vise vremena prebrojim koliko ih tacno imam, i stavim spisak ovde), bar onih koje volim da gledam, nisam nikad kupovao ili snimao one koje ne mogu da gledam.

A sto si pokvario uspomenu na Tonku, meni je taj film i danas podjednako dobar kao i pre 22-23 godine kad sam ga prvi put gledao...
Jbg, svi mi podetinjimo s vremena na vreme...


Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/08/2010 : 09:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Kao klinac nisam obracao paznju ni na dijaloge, ni na glumu a posebno nisam imao pojma o istoriji. Dakle, uspomenu mi nije pokvario sam film (uvek je bio takav kakav je - dobra prica i profesionalna realizacija) nego moje godine i znanje da je Kaster bio pizda.
Kao klinac sam plakao kad su Tonku ubili, a sad.... ovlazile su mi se oci kad sam se setio kako sam plakao.
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1198 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 18/08/2010 : 16:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
Evo moje liste najboljih:

The Good, the Bad and the Ugly (1966)
The Wild Bunch (1969)
For a Few Dollars More (1965)
Little Big Man (1970)
Duck You Sucker (1971)
The Ballad of Cable Hogue (1970)
Jeremiah Johnson (1972)
Vera Cruz (1954)
McCabe & Mrs. Miller (1971)
The Shootist (1976)
The Outlaw Josey Wales (1976)
Unforgiven (1992)
Shane (1953)
A Man Called Horse (1970)
The Man Who Shot Liberty Valance (1962)
The Long Riders (1980)
Wild Bill (1995)
The Life and Times of Judge Roy Bean (1972)
Angel and the Badman (1947)
The Alamo (1960)
Major Dundee (1965)
Pat Garrett & Billy the Kid (1973)
The Searchers (1956)
Django (1966)
My Name Is Trinity (1970)
The 5 Man Army (1969)
Dances with Wolves (1990)
The White Buffalo (1977)
The Magnificent Seven (1960)
Tom Horn (1980)
Gunfight at the O.K. Corral (1957)
There Was a Crooked Man... (1970)
Tombstone (1993)
Wyatt Earp (1994)
Calamity Jane (1953)
Rio Bravo (1959)
Dirty Dingus Magee (1970)
Pale Rider (1985)
The Last Days of Frank and Jesse James (1986)
Frank & Jesse (1994)
Young Guns (1988)
Once Upon a Time in the West (1968)
Hour of the Gun (1967)
Lonesome Dove (1989)
Nevada Smith (1966)
Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
She Wore a Yellow Ribbon (1949)
They Died with Their Boots On (1941)
Red Sun (1971)
Last Train from Gun Hill (1959)
The Last Wagon (1956)
White Feather (1955)
The Gunfighter (1950)

https://www.youtube.com/@HororFilmPlaygroundpredstavlja/videos - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/08/2010 : 20:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam jako dobru recenziju za Plave bluze i veoma mi se svideo ovaj uopsteni deo. Posto bih voleo da sto vise vas to procita, uzeo sam slobodu da taj deo prenesem ovde. Nadam se da se autor nece naljutiti.

Generaciji moga oca ništa nisu značili Transformersi, Voltron, He-man ili Ninđa kornjače. Njihova droga zvala se western, kolokvijalno nazvano – kauboji i indijanci. Znali su sve. Od toga kako napraviti luk, glasati se poput životinja i kako nekoga pogoditi kamenom s druge strane ledine. Jedino konje nisu znali jahati ali samo zbog toga što su živjeli u primorskom kraju u kojemu konja nikada nije bilo. Odrasli na klasičnom westernu, na Karlu Mayu i Zaneu Greyu, nikad nisu mogli shvatiti modernistički western poput Unforgivena, a mislim da im je i Man who shot Liberty Valance bio gledljiv samo zbog Johna Waynea. Njihov je western bio čist, žanrovski jasan film u kojem se uvijek znalo tko je pozitivac, a tko negativac. Film jasne radnje i još jasnije poruke, film u kojem su zapravo jedino bili bitni lukovi i strijele, priroda, bitke i indijansko shvaćanje časti. To je western kakvog Bonelli gura u Texu već pola stoljeća. U takvoj slici westerna nije bilo mjesta za parodiju niti za igranje sa žanrovskim postavkama.
Mojoj generaciji western nije značio gotovo ništa. Gledali smo ga, u manjoj mjeri no što su ga gledali stariji, no svijet američkog zapada, onako kako je prikazan u tim filmovima, nije se mogao mjeriti u privlačnosti sa space-age crtanim filmovima, naprednim oružjima akcijskih filmova B-kategorije i, općenito, s pojavom računala. Znali smo sve velike face westerna no nisu nas posebno impresionirale. Današnjoj generaciji, onoj koja tek sad upisuje fakultete ili kreće u škole, western, ako ga uopće poznaju, znači još manje od toga. Stoga je zanimljivo vidjeti (i prilično simptomatično za naše tržište) da strip-izdavači ne odustaju od westerna. Ne znam hoće li mi pasti na pamet svi, ali zadnjih godina kod nas su se u novom ruhu pojavili Magični vjetar, Buddy Longway, Cartland, Ken Parker, Mali rendžer, Billy the Pljuc, Blueberry (u raznim inkarnacijama) i nezaobilazni Lucky Luke. Dobar dio ovih serijala zbog svog opsega bit će prisutan na domaćem tržištu godinama. Govori li nam to što o profilu strip-publike koje trenutačno čita i kupuje stripove kod nas? Vjerujem kako odgovor možete i sami naslutiti.


Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 18/08/2010 : 20:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Za mene daleko najbolji western je Mali veliki čovjek sa Dastinom Hofmanom u glavnoj ulozi.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000