forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 LAST - Moć krabe (La théorie du crabe)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/05/2009 : 23:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Kod nas izašao u Zabavniku, brojevi #2213-2215. Sredinom 90-ih, slabo se sećam detalja...

Mislim da je išlo c/b, radnja se velikim delom dešavala na nekom brodu, a glavni lik može ruku da pretvori u klješta raka. Sećam se jednog kadra gde tako uspeva da preseče konopac kojim je vezan...

Proganja me ovaj strip mesecima, pa ću nekako morati da nabavim. Jedva sam našao nešto o originalu...



http://www.bedetheque.com/album-10520-BD-La-theorie-du-crabe.html

Čitao neko, zanima me da li se iko nečeg još iz stripa seća?

Edited by - Gil-galad on 26/05/2009 03:04:07

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 21/08/2010 : 03:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Nedavno mi se javio lik od koga sam kupio ova tri Zabavnika i tako nabavio skoro sve stripove koje sam čitao/imao kao klinac, ali su se iz ko zna kog razloga zagubili...

A ovaj strip mi nije bez veze ostao urezan u sećanju. Mislim da se radilo o (neslavnom) pokušaju da se pokrene novi serijal, koji se završio samo na jednoj epizodi, mada moguće da i jeste bilo zamišljeno kao one shot...

Elem, priča je sledeća: veliki broj dece u vremenu u kom se dešava radnja stripa (ne tako daleka budućnost) rađa se sa deformacijom pluća. Zbog toga su prinuđena da piju Dah života, lek koji se pravi od posebne vrste algi, čiju tajnu znaju samo alhemičari naroda Nedi.

Nedi bivaju izmasakrirani, a u čitavu priču slučajno se umešaju Last (poslednji - ali, poslednji šta?), misteriozni lovac na bisere, samotnjak i ljubitelj putovanja, koji ubrzo upoznaje lepu i sposobnu Rivu, koju prati smotani sluga Malis.

Last je pomogao jedinom čoveku koji je preživeo masakr, iza koga stoje pripadnici zabranjene sekte, pa Riva insistira da (uz pomoć vidovitog opata i njenog prijatelja) obaveste vladara o tome... Njegovo interesovanje da se otkrije onaj ko stoji iza ubistva čitavog jednog naroda je veliko, jer je i vladarev sin zahvaćen mutacijom i neophodan mu je Dah života.

Ostatak pogađate - Last, Riva i Malis kreću u opasnu avanturu ploveći morima punim opasnosti, da bi se susreli sa alhemičarima i sektašima i da bi Last konačno otkrio ko je on zapravo...

Ovo su samo okviri radnje, neću da spoilujem, jer imam nameru da skeniram ovaj strip kad stignem, pa ću okačiti link...

Fin strip, u svakom slučaju!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000