forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 489

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 28/08/2010 : 14:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
pomalo me iznenadjuju ove table. Koliko su stare i jesi li siguran da je on ovo crtao?



Nove su

Kao što kaže Zagor12, Mangiantini ima i dobrih i loših tabli kada crta - a mene nerviraju te oscilacije...


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/08/2010 : 22:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Mangiantini je jedan od onih čiji bi potpis na stripovima volio vidjeti što je rjeđe moguće. Slažem se s gore rečenim za Torricellija, straašno je koliko je čovjek napredovao, evo baš neki dan sam čitao ZS 881 i 882 Gospodar vremena/Kameni ubica, i tamo je bio solidan, ali ovo sada je mraaakkk, uz Nuccia moj favorit za Ferrijevog nasljednika za crtača naslovnica... Bio bi to praznik za oči, Torricelli je dokazani majstor, a ima i ohoho staža na Zagoru...
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 30/08/2010 : 08:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Ne sviđa mi se...

Zagoru crta bokove kao da je žensko, po ovim slikama ima mjere 90-60-90...

Na ovom drugom crtežu podlaktica je veća od natkoljenice, a to ne može biti do perspektive jer bi inače Zagor slomio vrat...

Po ovome što vidim, Nuccio je solidan crtač i ništa više... Ferrijev potez neće nikad imati... Na ove dvije vinjete me čak više podsjeća na della Monicu, pogotovo vukodlak... Zar je stanje u Zagoru toliko loše da je on najbolji crtač?

Jedino mi se sviđa kadriranje na drugoj vinjeti, ako je takav cijeli strip, onda bar neće biti dosadno i statično... Mada se vukodlak baš i ne uklapa u prostor kako bi trebao, ali ne izgleda neprirodno pa može proći...

Edit: a ako slučajno mislite da su to sitnice, samo pogledajte kakve su razloge navodili iz Bonellija kad su odbili Baneta Kerca...






Odbili Kerca??? Pa da li su normalni??? A zasto su ga odbili???


Toricceli majstor.



Edited by - Zeljko Ferri on 30/08/2010 08:52:29
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 30/08/2010 : 09:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

quote:
Originally posted by Beva

Ne sviđa mi se...

Zagoru crta bokove kao da je žensko, po ovim slikama ima mjere 90-60-90...

Na ovom drugom crtežu podlaktica je veća od natkoljenice, a to ne može biti do perspektive jer bi inače Zagor slomio vrat...

Po ovome što vidim, Nuccio je solidan crtač i ništa više... Ferrijev potez neće nikad imati... Na ove dvije vinjete me čak više podsjeća na della Monicu, pogotovo vukodlak... Zar je stanje u Zagoru toliko loše da je on najbolji crtač?

Jedino mi se sviđa kadriranje na drugoj vinjeti, ako je takav cijeli strip, onda bar neće biti dosadno i statično... Mada se vukodlak baš i ne uklapa u prostor kako bi trebao, ali ne izgleda neprirodno pa može proći...

Edit: a ako slučajno mislite da su to sitnice, samo pogledajte kakve su razloge navodili iz Bonellija kad su odbili Baneta Kerca...






Odbili Kerca??? Pa da li su normalni??? A zasto su ga odbili???


Toricceli majstor.



Ima li negde novijih tvojih crteža Zagora? Ono što sam video na nekom tvom sajtu ( bez ljutne) nije me inpresioniralo. Naravno ja ne znam ni toliko aliako smatraš da bi mogao crtati Zagora...

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10846 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/08/2010 : 12:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Torricelli, crtac cudne istorije. Kada oce ubija (Princ Vilenjaka) i da je takav bio bi jedan od najboljih u Bonelliju. Al ostali radovi su mu uglavnom teska osrednjost .
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 30/08/2010 : 17:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Legaz, bice uskoro novijih radova.

Magniantini ima sladunjav crtez, koji po meni pase za Zagora, ali ON sto gresi na proporcijama, pa to je neverovatno....
Ova prva Zagorova slicica..pa to je katastrofa! A ja kao crtam nepropocionalno :D
Ocigledno neki preko veze ulaze u Bonelli staff kao crtaci...niko me ne moze ubediti drugacije....Pa ovaj moj crtez na mom avataru je remek delo za ovog Magniatinija..bar po ovim crtezima gore...BRUKA!


Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2010 : 18:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Torricelli, crtac cudne istorije. Kada oce ubija (Princ Vilenjaka) i da je takav bio bi jedan od najboljih u Bonelliju. Al ostali radovi su mu uglavnom teska osrednjost .


ti radovi su mu stari 10-20 godina, bio je mlad i kopirao je Ferrija.
Sa vremenom je razvio svoj sopstveni stil.

Edited by - King Warrior on 30/08/2010 18:01:45
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/08/2010 : 18:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
pa tajanstveno selo i nije baš tako staro a opet tamo je crtež teško sranje i nigdje veze sa princom vilenjaka. a i u sjeme nasilja/posljednjoj strelici nije baš briljirao.

on definitivno može biti odličan samo ako ima volje/vremena.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 30/08/2010 : 19:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message  Reply with Quote
Ma Torricelli je odličan crtač. Istina da je u početku kopirao Ferrija ali se vidi da je vremenom razvio svoj stil. Po meni je on malo zapostavljen što se tiče Zagora, a puno lošiji su ispred njega. Uz Della Monicu, Vernija, Nuccia i meni Sediolija jedini koji bi trebao imati veze sa Zagorom jer crtež je upravo ono što daje Zagoru poznate i prepoznatljive crte lica, a meni njegov Zagor odlično izgleda (jedina stvar koja mi se kod njega ne sviđa su pretanke obrve kod likova). Iskreno, po meni nisu samo loši tekstovi krivi za pad kvalitete Zagora nego i u velikoj mjeri crtež koji daje ono najbitnije. Mislim da se Torricelli nije dovoljno infiltrirao u stuff kad je Bonelli u kratkom vremenu od tri godine ostao bez dvojice crtača (Donatelli je umro '94, a Pepe '97 makar je i ovaj zadnji već ranije prestao crtat Zagora). Zato smo nažalost dobili Chiarollu, Cassara, Laurentija...Ne kažem da su oni loši crtači ali definitivno nisu za Zagora.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/08/2010 : 23:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonellistar

Ma Torricelli je odličan crtač. Istina da je u početku kopirao Ferrija ali se vidi da je vremenom razvio svoj stil. Po meni je on malo zapostavljen što se tiče Zagora, a puno lošiji su ispred njega. Uz Della Monicu, Vernija, Nuccia i meni Sediolija jedini koji bi trebao imati veze sa Zagorom jer crtež je upravo ono što daje Zagoru poznate i prepoznatljive crte lica, a meni njegov Zagor odlično izgleda (jedina stvar koja mi se kod njega ne sviđa su pretanke obrve kod likova). Iskreno, po meni nisu samo loši tekstovi krivi za pad kvalitete Zagora nego i u velikoj mjeri crtež koji daje ono najbitnije. Mislim da se Torricelli nije dovoljno infiltrirao u stuff kad je Bonelli u kratkom vremenu od tri godine ostao bez dvojice crtača (Donatelli je umro '94, a Pepe '97 makar je i ovaj zadnji već ranije prestao crtat Zagora). Zato smo nažalost dobili Chiarollu, Cassara, Laurentija...Ne kažem da su oni loši crtači ali definitivno nisu za Zagora.



Po meni je uljez samo Cassaro, tog ne mogu smislit, a ni Sediolija... Sad baš čitam Pepeovo Tonkino prokletstvo, šteta što je trenutno na Zagoru malo tako dobrih crtača... Iako nije znao raditi atmosferu kao Ferri (a tko zna), baš mi prija njegov jasan i detaljan crtež...
Go to Top of Page

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 31/08/2010 : 09:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by bonellistar

Ma Torricelli je odličan crtač. Istina da je u početku kopirao Ferrija ali se vidi da je vremenom razvio svoj stil. Po meni je on malo zapostavljen što se tiče Zagora, a puno lošiji su ispred njega. Uz Della Monicu, Vernija, Nuccia i meni Sediolija jedini koji bi trebao imati veze sa Zagorom jer crtež je upravo ono što daje Zagoru poznate i prepoznatljive crte lica, a meni njegov Zagor odlično izgleda (jedina stvar koja mi se kod njega ne sviđa su pretanke obrve kod likova). Iskreno, po meni nisu samo loši tekstovi krivi za pad kvalitete Zagora nego i u velikoj mjeri crtež koji daje ono najbitnije. Mislim da se Torricelli nije dovoljno infiltrirao u stuff kad je Bonelli u kratkom vremenu od tri godine ostao bez dvojice crtača (Donatelli je umro '94, a Pepe '97 makar je i ovaj zadnji već ranije prestao crtat Zagora). Zato smo nažalost dobili Chiarollu, Cassara, Laurentija...Ne kažem da su oni loši crtači ali definitivno nisu za Zagora.



Po meni je uljez samo Cassaro, tog ne mogu smislit, a ni Sediolija... Sad baš čitam Pepeovo Tonkino prokletstvo, šteta što je trenutno na Zagoru malo tako dobrih crtača... Iako nije znao raditi atmosferu kao Ferri (a tko zna), baš mi prija njegov jasan i detaljan crtež...




Meni je Sedioli sasvim ok samo treba još puno vježbat da bi dostigao razinu kvalitete koja Zagoru u zadnje vrijeme neophodno fali. Pepe je bio fenomenalan crtač ali njegovog Zagora nikad nisam prožvakao. Naravno da bi svaki crtač trebao imati razvijen neki svoj stil ali bi se trebali držati i zadanih parametara kao što su crte lica, izgled tijela, pokreti... Mislim, dovoljno je usporediti Pepeovog i Laurentijevog Zagora koji apsolutno nemaju nikakave poveznice sa Ferrijem. Ni Donatelli nije bio neki crtač ali su ga ljudi prihvatili vremenom iz prostog razloga jer su se navikli na njega i jel je uz Ferrija bio od prvih dana u stuffu. Crtanje prirode, detalja ili nekih kompliciranijih stvari su kod njega bili nepoznanica. Uglavnom, Torricelli je zakon.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 31/08/2010 : 19:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam na Strip-Zoni forumu da je neko odradio Zagora na engleskom, Zagor Prica/Duh sa Sjekirom epizodu. Nisam member tog sajta, zbog nekih problema ne mogu nikako da se registrujem, kazu da ne prihvataju mom e-mail, ne znam zasto. Ipak, ako neko ima vise informacija o tome, molim vas da mi date link, ili contact clana ko je to stavio tamo.

Stvarno me interesuje kako to izgleda, mozda bi to i moglo da digne Zagora ovdje u US ako se svidja nekim stampanskim kucama

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/08/2010 : 21:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Vidio sam na Strip-Zoni forumu da je neko odradio Zagora na engleskom, Zagor Prica/Duh sa Sjekirom epizodu. Nisam member tog sajta, zbog nekih problema ne mogu nikako da se registrujem, kazu da ne prihvataju mom e-mail, ne znam zasto. Ipak, ako neko ima vise informacija o tome, molim vas da mi date link, ili contact clana ko je to stavio tamo.

Stvarno me interesuje kako to izgleda, mozda bi to i moglo da digne Zagora ovdje u US ako se svidja nekim stampanskim kucama



Možda nisam kompetentan o tome pričati kao ti, ali sumnjam da bi se Amerima, pravim Amerima, mogao svidjeti strip kao što je Zagor... Jednostavno, premalo je "super"...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/08/2010 : 21:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Pepe je u ono vrijeme bio prilično hrabar jer je od početka gradio i furao vlastiti stil, vjerovao sebi, a imao je za to debele razloge... Svjedoci smo da su mnogi pokušaji kopiranja Ferrija neslavno završili... Iako je to "lakši" put.
Torricelli mi se stvarno sviđa tek otkada ima svoj stil, od Princa Vilenjaka to je za mene sasvim novi, nevjerojatno dobar crtač. Volio bi da više radi, nešto su rijetke njegove crtačke role.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 02/09/2010 : 14:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Kaj još nema novog redovnog Zagora u SnK? Sad sam se naviko svaki dan, novi broj. Ne da mi se ići do tamo samo po extra.

No sikiriki
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/09/2010 : 17:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
evo Bisijeve stranice:
http://www.paolobisi.it/index.html

prolistajte malo po crtezima, covjek izgleda bas talentovan.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/09/2010 : 17:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

evo Bisijeve stranice:
http://www.paolobisi.it/index.html

prolistajte malo po crtezima, covjek izgleda bas talentovan.



sad sam gledo. Stvarno super, da vise crta odlicno bi bilo

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 03/09/2010 : 19:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

evo Bisijeve stranice:
http://www.paolobisi.it/index.html

prolistajte malo po crtezima, covjek izgleda bas talentovan.

Odlicne su table

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/09/2010 : 19:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
uuuuuu, šta bi da priču sertăo ne piše mignaco?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 03/09/2010 : 20:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
zato ce mignacco sa della monicom napraviti epizodu bahia..takodje u juznoj americi...plus jos cetiri epizode u narednom periodu...ali juznu ameriku..tu su boselli i buratinii glavni
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 03/09/2010 : 20:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

evo Bisijeve stranice:
http://www.paolobisi.it/index.html

prolistajte malo po crtezima, covjek izgleda bas talentovan.


Odličan je, crta dosta detaljno, ne otaljava posao
Go to Top of Page

satko
New Member



Bosnia and Herzegovina
213 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 03/09/2010 : 20:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send satko a Private Message  Reply with Quote
Paolo Bisi ne da jebe već rastura! Čova je budućnost Bonellija (ne samo Zagora već i ostalih junaka) ali ako ga ne kupe francuzi.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/09/2010 : 21:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ludens je ako se ne varam izbacio jednu Bisijevu priču (almanah s Digging Billom).
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 03/09/2010 : 21:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Nisam u toku, jel' to onaj Bisi što je radio Lazarusa?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/09/2010 : 21:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Mislim da jest.
Go to Top of Page
Page: of 489 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000