Zna li neko kojih 10 epizoda Prica sa Divljeg Zapada nisu objavljene kod nas ,i postoji li negde uporedni spisak. Koliko vidim od objavljivanja ovog fantasticnog serijala za sada nema nista.,pa se moram potruditi da uzmem pirate sa losim otiskom. Unapred hvala.
U Zlatnoj Seriji i Lunov Magnusu izaslo je 65 epizoda sto znaci da 10 ili 11 nije izaslo u staroj juigoslaviji.I prelistavajuci neke pirate video sam nekoliko nepoznatih epizoda. Kupicu ih u piratima dok se mozda Libbelus ili neko drugi ne seti koliko je dobar ovaj serijal,a uz to i relativno kratak. Neznam samo koje su price preskocene .
pirati su ok, u par brojeva malo naborane stranice i lošiji otisak, i preskočena svaka druga naslovnica, koja je stavljena na zadnju stranu knjige, dobro da je to netko objavio, pa magari ko pirat a i malo nesreče jer se toga sada nitko neče prihvatit, kao imate ZS/LMS i pirate, šta če vam ponovno izdanje.... po mome jedan divan serijal i da ga netko objavi tako ko treba nabavio bi ga odmah brez razmišljanja.
CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI! STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
možda ludens kad završi sa markom i blekom počne sa mikijem i PSZD kao dvije nove serije... sa ovom cijenom koja je kod marka i bleka,i sa kiosk izdanjem, to bi bilo idealno za strip fanove,ali daleko od toga da bi i za izdavača bilo nekog profita.
Prošle godine smo Bruce i ja nedeljama pisali na tu temu u topicu "Priče sa Divljeg zapada" ali predstavnik nijedne izdavačke kuće nije našao za shodno da nam se obrati. A mnogo ljudi je u međuvremenu ostavilo svoje postove i izrazilo želju za reprintom te sjajne edicije...Znači,interesovanje kod nas ljubitelja stripa postoji,još samo da neko od izdavača pokaže malo dobre volje!
Trebalo bi to objaviti u malo kvalitetnijem izdanju, taj strip to zaslužuje. Bez cenzuriranja stranica i s boljim prijevodom. Ne vjerujem da ne bi bilo kupaca.
Naci ce se vec neko pametan,a onda ce ostalima biti krivo zbog toga. Poenta Ne verujem da je razlog sto je strip los,ni to sto nema zainteresovanosti,ima i nje,izgleda da izdavace nesto drugo muci.Prava,visoka cena ili jednostavno je neko stavio veto za ove krajeve. Sto se tice kvaliteta i ostalog,ja bih svakog izdavaca poljubio u dupe kada bi ovo izdanje izaslo u tvrdim koricama svaki broj posebno svih 75 sa tekstuelnim dodatkom.
To sam i ja odavno predložio - da se svaka epizoda posebno izda zbog prelepih naslovnica i eventualnih tekstualnih dodataka koji bi sadržali osnovne istorijske podatke,slično kao što je u izdanju "System comicsa" izlazio Ken Parker. "Priče sa Divljeg zapada" prate istorijat porodice Mekdonald/Adams kroz ceo XIX veka i njeni članovi su učesnici u svim bitnim istorijskim događajima tog perioda (Ekspedicija Luis/Klark,Indijanski ratovi,Rat za Teksas,Osvajanje Kalifornije,Zlatna groznica,Građanski rat,Borbe sa Sijuksima,itd. Tako kompleksna tema zahteva i odgovarajući predgovor u svakom broju,obogaćen ilustracijama koje oslikavaju to vreme. Znači jedna epizoda+predgovor = oko 110.stranica. Može da ide i u SC i u HC varijanti. Kupaca bi se našlo...
štata što se Markos opredelio za neke druge stvari, ovo bi na način kako je odradio Ken Parkera, izgledalo predivno....šteta,možda se predomisli...imam pirate, ali to nije to kako zaslužuje.
CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI! STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!