forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Izrazavanje cena na aukcijama u valuti....
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 17/09/2010 : 22:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Smatrate li da jedan svetski sajt (posto ima korisnike iz vise drzava ne samo Balkana, vec i Evrope a bogami i sa druge strane Atlantika)
kao sto je www.stripovi.com na svojim aukcijama treba da ima cene izrazene u HRK (Hrvatskim kunama) ili bi mozda bilo primerenije da ima cene izrazene u nekoj "tvrdoj" valuti tipa dolar ili evro?


Evo predloga.
Sta mislite od tome da se cene na aukcijama izrazavaju u $ ili E?



Choices:

Smatram da je sadasnje stanje dobro, neka ostanu kune
Smatram da bi bilo bolje da cene budu izrazene u nekoj jakoj valuti tipa dolar ili evro
Potpuno mi je svejedno, neka bude i u dinarima


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/09/2010 : 22:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
kune.ne moran ništa preračunavat

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/09/2010 : 22:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da kupujem i prodajem samo unutar hrvatske, sve osim cijene u kunama mi je potpuno bespotrebno.
No, shvatam da nije svima tako...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 17/09/2010 : 23:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

A da prodajes i van Cro?
Mislim da tvojim mogucim kupcima ne bi bilo svejedno. Sta kazu ostali?


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 17/09/2010 : 23:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

EDIT: Samo vas je pet glasalo, zar se toliko bojite da kazete svoje misljenje?

Da se prebrojimo malo:

Ovde nas ima iz Slovenije, Hrvatske, BIH/RS, Srbije, Crne Gore, (ne znam ima li makedonaca?) vidim da ima i clanova sa Kosova (ako sto da ne, nemam nista protiv) ima clanova iz raznih zemalja sirom Evrope, ali i Amerike (atilla77 na primer) dakle, iz celog sveta. Mozda ne dolar, mozda je dolar ipak nama ovde malo vise stran, ali evro?
Evro nam je najblizi zajednicki imenioc, da tako kazem. Svima nama.
Neke zemlje ga koriste zvanicno (Slovenija i Crna Gora - mada ova druga vise poluzvanicno, ali drugu valutu nemaju)
Svi znamo koliko je evro, koliko vredi, dok je kupcu iz Nemacke potrebno da preracunava koliko je to eura taj strip? Koliko je to u evrima?
Kupci u Srbiji takodje. Zasto ne bi presli na evro?

Sta kaze administracija za ovo?

Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...

Edited by - Marenovic on 17/09/2010 23:16:07
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 18/09/2010 : 00:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Definitivno kune

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2311 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 18/09/2010 : 00:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Pa uvijek si svatko može preračunati tečaj kune u valutu svoje zemlje i obrnuto,pa to bar nije teško,a postoji i hrpa programa za to na intenetu

#!??
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 18/09/2010 : 00:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
moguce je, mada nisam siguran, da ima i pravnih zackoljica tu; naime, u Srbiji nista (izuzev nepokretnosti) ne sme da se prodaje u stranoj valuti vec iskljucivo u dinaru. Doduse, moguce je i da sam se nalupetao gluposti. Iako mi je u biti svejedno. Doduse, ne kupujem mnogo na sajtu i ostvarih samo jednu aukicju..

A i ne znam sta je toliki problem:
http://www.google.com/search?btnG=1&pws=0&q=127+HRK+in+EUR

Edited by - Grujah. on 18/09/2010 00:59:55
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/09/2010 : 02:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
moglo bi osim u kunama imati automatski cijene i u nekoj stranoj valuti
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26446 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/09/2010 : 07:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Marenovic

BIH/RS,



Valjda si mislija FBIH/RS ?Ili si triba staviti samo BIH.
Kune.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/09/2010 : 07:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Strana valuta... 100% jer kune odgovaraju samo Hrvatima.. Sto kaze ovaj ludak, ne mora nista preracunavati..
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12441 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/09/2010 : 09:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic


EDIT: Samo vas je pet glasalo, zar se toliko bojite da kazete svoje misljenje?

Da se prebrojimo malo:

Ovde nas ima iz Slovenije, Hrvatske, BIH/RS, Srbije, Crne Gore, (ne znam ima li makedonaca?) vidim da ima i clanova sa Kosova (ako sto da ne, nemam nista protiv) ima clanova iz raznih zemalja sirom Evrope, ali i Amerike (atilla77 na primer) dakle, iz celog sveta. Mozda ne dolar, mozda je dolar ipak nama ovde malo vise stran, ali evro?
Evro nam je najblizi zajednicki imenioc, da tako kazem. Svima nama.
Neke zemlje ga koriste zvanicno (Slovenija i Crna Gora - mada ova druga vise poluzvanicno, ali drugu valutu nemaju)
Svi znamo koliko je evro, koliko vredi, dok je kupcu iz Nemacke potrebno da preracunava koliko je to eura taj strip? Koliko je to u evrima?
Kupci u Srbiji takodje. Zasto ne bi presli na evro?

Sta kaze administracija za ovo?





pa.....hvala ti
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 18/09/2010 : 12:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote


Dosad glasalo 22.
Koliko forum ima clanova?
Bilo bi zanimljivo cuti i voditelje, sta oni kazu.

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Marenovic



Svi znamo koliko je evro, koliko vredi, dok je kupcu iz Nemacke potrebno da preracunava koliko je to eura taj strip? Koliko je to u evrima?
Kupci u Srbiji takodje.

Nemojte misliti da kupci i prodavci u Srbiji uzimaju dinar kao osnovu, niko vise ne gleda na dinar, euro je osnova svega.



Zasto ne bi presli na evro?

Sta kaze administracija za ovo?





pa.....hvala ti


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/09/2010 : 13:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Moze u kunama, a u zagradi evro, za one koje mrzi da ukljuce konverter. Ali, te opcije nema u pollu....
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 18/09/2010 : 13:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Moze u kunama, a u zagradi evro, za one koje mrzi da ukljuce konverter. Ali, te opcije nema u pollu....



Bane, mi sa ove strane granice sve racunamo u evro, koliko je to u evrima. Verujem da sa druge strane nije drugacije, mislim da nam domace valute nisu tako bitne kao evro ili dolar.

A sajt je svetski, okuplja ljude iz vise zemalja.
Mnogima ce trud biti ustedjen ako se predje na tvrdu valutu, ili barem, kao sto ti kazes, na dvovalutni sistem u aukcijama.
Samo, kako ces onda licitirati?
Povecavas cenu u evrima ili u kunama?

;)

Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 18/09/2010 : 14:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

A ovo sam napisao u temi o sajtu strip - kluba Darkvud:

"quote:
Originally posted by Magico_Vento

Sretno

Dobro bi bilo kad bi pored cijena u dinamirama u zagradi bila cijena u eurima

__________________________________
Eh,ovo sam ja predlagao Markosu.
Mislim, sajt je svetski, ima posetioca sa svih strana, iz EX YU i iz inostranstva, pa je sajt, realno receno - svetski.
Zato i cene treba da budu izrazene u nekoj svetskoj valuti.
Dolar ili evro.
Meni je svejedno koja valuta, samo kad bi se to realizovalo.
Verujem da bi svima bilo lakse.
_____________________________________

Razmislite.....



Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 18/09/2010 : 14:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Definitivno u evrima,pomalo je bezveze jer ima kupaca iz Srbije,Bosne,Crne Gore.Ako ne samo u evrima onda da stoji cena u evrima ili dinarima pored kune.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 18/09/2010 : 15:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote
Nemoj dinare molim te, pa kako ce onda kupci iz drugih zemalja.
Dovoljan je samo evro.

I ako bi bili dinari, ja bih opet morao preracunavati.


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 18/09/2010 : 15:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Obavezno bar u eurima, ovako stalno moramo preračunavati i kontati da nismo šta zajebali.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/09/2010 : 15:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic


A da prodajes i van Cro?
Mislim da tvojim mogucim kupcima ne bi bilo svejedno. Sta kazu ostali?





ja prodajen i van i onda preračunan u eure ili dolare(rjeđe)

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 18/09/2010 : 18:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote
lwood-e, razlika je izmedju eura i evra o kom ja govorim... ;)


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 19/09/2010 : 06:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Na Limundu imas cenu u dinarima i automatski postavljenu cenu u zagradi u evrima...tako da ne moras nista preracunavati...verujem da Markosu ne bi trebalo predstavljati veci problem napraviti nesto slicno...uostalom i on sam bi trebao uvideti cinjenicu da mu je vecina korisnika izvan granica HR.

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2010 : 09:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Većina korisnika ipak nije izvan HR. Što se tiče "ne bi mu trebao predstavljati problem", na prvi pogled ne radi se o nekom velikom problemu, međutim, da bi se stvar napravila kako treba (da bi svaki korisnik mogao birati da mu se prikaže valuta po želji, da se kursevi svakodnevno ažuriraju itd itd) ipak treba puno više vremena. A vrijeme je nešto čime oskudijevam... A ni Marenović svojim pristupom ne pomaže.

Trouble will find me
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 19/09/2010 : 09:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Tema je prilicno uzaludna, posto je i po hrvatskom zakonu, kao i po srpskom, zabranjeno isticanje cena u stranim valutama (valjda majmuni na taj nacin kriju da smo svi prezaduzeni i u dreku do ociju).

Pravo pitanje je, u stvari, da li da se u interfejs strana za aukcije ugradi stalni link na neki free valute converter.
Iskreno, ovaj ustupak lenjivcima je pomalo smesan posto nam zdrav razum kaze da se treba malo i kretati
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 19/09/2010 : 09:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A evo i jedno elegantno resenje od kojeg najmanje boli glava

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26446 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/09/2010 : 10:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koliko priče oko gluposti.samo zato šta je nekima teško podijeliti broj.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000