forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 27/08/2010 : 22:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
@Barker
Ma,b'e,znas me,ja si teram salu...na opste veselje!Nema se Feniks ljuti,znam...
P.S.Jos nisam dograbio primerak novog DD-a,al' cim bude ce ga iskomentarisemo...
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 28/08/2010 : 20:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Posto ja nisam gledao pomenuti film, epizoda mi je jako dobra.

Klasican Sklavijev trip.
Stano mi ne valja, uopste mi se ne dopada ovaj stil koji fura u 'nepozeljnom gostu' i ovde...cak sam negde na forumu i procitao u intervjuu koji je prenet iz kol. DD da mu je bas ova epizoda (ako se ne varam) jedan od najboljih radova u serijalu (!)...uopste se ne slazem.

There ain't no grave gonna hold my body down.

Edited by - morrison on 28/08/2010 20:29:00
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/08/2010 : 21:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Jel' zna neko da li ovaj Sklavi možda voli da kocka? Možda je u nekim kreditima čovek ili je uzeo pare na ler od Koza Nostre pa kamata ide?
Ja sam mislio da se on posle pet godina vratio zato što ima nešto da kaže, a on je izgleda tu zbog lake love (pored onoga što mu inače plaćaju iz SBE).
Ukronia mi je bzvz al' je bar originalna, koliko već scenario koji se sastoji od gomile pozajmljenih ideja može biti originalan.
Ubica je Među Nama je totalni ripoff (našeg filma Točkovi).Majstore, ako si ovo smišlj'o pet godina, bolje se vrati u istoriju..ili ukroniju.

Stano standardno dobar, mogao je malo bolje da prikaže motel.Ili je zift crn ili je toliko beo da liči na one Japanske "papirnate" kućice.

Go to Top of Page

DarkPhoenix
Starting Member



82 Posts

Member since 30/07/2010

Posted - 28/08/2010 : 21:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DarkPhoenix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

ovi juznjaci su bas bistri (ajd' sto su i duhoviti :) )

za ostale: smetam = smatram, mislim

za feniks: izvini sto izigruvam ovlasten preveduvac od mk, ama na drugion topik morav da objasnam sto znaci dolovuva ;) nema ljutis, neli?


Nema.Obichno popravam toa ama vcera ne mi bese denot.
@dessa-Ovako je mnogo preglednije.Ne mogu da se snadzem sa Ludensova izdanja.Neke teme se cak i dupliraju,uzas...
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/08/2010 : 01:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Ja danas procitao epizodu. Da, u toku citanja provalio sam odakle je Sklavi krenuo..."Identity" sam odgledao pre 3-4 godine i bas mi je legao taj filmcic ;)
Solidna epizoda, laganica...

STANO RAZBIJAČ!


Ja goreg Dilana nisam procitao odavno.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2010 : 02:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Dno dna!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 29/08/2010 : 08:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Tek sad procitah strip...i otidoh na forum...hteo sam da napisem da je plagijat super filma Identity iz 2003, ali je vec to napisano...
Mada je Sclavi i ranije bio plagijator, ali kao sto on sam kaze - to je namerno radio i uvek dobro upakivao!
Ovaj put nije cak dobro ni upakovano!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 29/08/2010 : 10:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Kakvi hvalospevi...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 29/08/2010 : 10:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
Posle ovoga, jedva čekam da pročitam priču

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 29/08/2010 : 11:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
Priča uopšte nije loša, samo što izgleda ljudi od Sklavija očekuju čuda. Pa koliko danas imamo originalnih ideja u svetu filma recimo, a koliko rimejkova, obrada, omaža, posveta...
Osnovna ideja Sklavija jeste iz filma Identitet, ali rasplet je originalan, njegov...Da li ste mogli da pretpostavite ko je ubica dok ste čitali strip? Ja nisam.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 01/09/2010 : 16:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Paznja!Moguca je infekcija spojlerima!
Ubica je medju nama
Odlicna epizoda.Kada je procitas,prvi osecaj je slican onom kada odes na zurku gde ocekujes da vidis neku bivsu za kojom ti srce jos uvek treperi...i nje nema...
...epizoda bez DD-a...a opet,epizoda DD-a...Genijalno!Novo!Prvi put vidjeno(briga me za film,ja branim boje na zastavi stripa )!Neznam,mozda je to sve zbog toga sto je epizoda markirana (Sklavi/Stano),ali stvarno je veliko zadovoljstvo ovakvu epizodu imati u rukama(jos je i oblacno napolju,evo,samo sto nije kisa...)...i citati je,naravno. Da sam samoubica,odlozio bih sve...bar do jos jedne sklavijeve epizode...
Jedini nedostak je grucova odsutnost.Tog cirkusanta nikad dosta...
P.S.Zagledan u dizajn naslovnice,ucini mi se kao da je naslov "Fušer je medju nama"...
EDIT:Ma,mora uvek nesto da zaserem...

Edited by - Pajtos on 01/09/2010 17:33:20
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 01/09/2010 : 17:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos
P.S.Zagledan u dizajn naslovnice,ucini mi se kao da je naslov "Fušer je medju nama"...



Go to Top of Page

DarkPhoenix
Starting Member



82 Posts

Member since 30/07/2010

Posted - 03/09/2010 : 18:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DarkPhoenix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Paznja!Moguca je infekcija spojlerima!
Ubica je medju nama
Odlicna epizoda.Kada je procitas,prvi osecaj je slican onom kada odes na zurku gde ocekujes da vidis neku bivsu za kojom ti srce jos uvek treperi...i nje nema...
...epizoda bez DD-a...a opet,epizoda DD-a...Genijalno!Novo!Prvi put vidjeno(briga me za film,ja branim boje na zastavi stripa )!Neznam,mozda je to sve zbog toga sto je epizoda markirana (Sklavi/Stano),ali stvarno je veliko zadovoljstvo ovakvu epizodu imati u rukama(jos je i oblacno napolju,evo,samo sto nije kisa...)...i citati je,naravno. Da sam samoubica,odlozio bih sve...bar do jos jedne sklavijeve epizode...
Jedini nedostak je grucova odsutnost.Tog cirkusanta nikad dosta...
P.S.Zagledan u dizajn naslovnice,ucini mi se kao da je naslov "Fušer je medju nama"...
EDIT:Ma,mora uvek nesto da zaserem...



E sad zelim da procitam ovu pricu! Zanimljiva mini-recenzija.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 04/09/2010 : 01:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Problem sa Sclavijevim novim epizodama lezi upravo u prevelikim ocekivanjima zagrizenih fanova. Sclavi jednostavno vise nije isti covjek kao nekada, nema vise alkohola i elektrosokova, izgleda da je prebrodio neke komplekse, sto je super za njega, ali je izgleda, paradoksalno ili ne, otupilo njegovu stvaralacku ostricu. Kad sledeci put pomislite da kazete: "Ma nije to kao nekad, sto ne napise opet nesto kao sto su Uspomene nevidljivog", prisjetite se kakvi ste vi sami bili prije 15-20 godina, a kakvi ste sada, pa se zapitajte da li je zaista cudno sto sada imate 20 kg vise, dva puta manje kose i sto ne nalazite vise toliko zadovoljstvo u stripovima, kao nekad, ma kakvog kvaliteta oni objektivno bili.

O samoj epizodi: kao ni Ukronija, ni ovo nije spektakularno, ali je dobro. Ne "dovoljno dobro", vec zaista dobro. Ubica medju nama je cini mi se znatno preciznija prica, koja je nesto manje slozena od Ukronije, ali je prilicno fokusirana i svodi se na par osnovnih ideja i motiva prepoznatljivo dilandogovskog karaktera.

Prvo, ovo je jasan omaz Hickoku, ne samo zbog Bates Motela, vec prije svega zbog insistiranja na suspensu, koji raste iz vinjete u vinjetu, sve do razresenja, tj (anti)klimaksa na kraju. Naravno, ovdje strasno bitnu ulogu igra Stano koji zaista jeste maestralan. Kisa je vizuelni lajtmotiv stripa, pa iako smo kisu cesto gledali u DD-u, nikada nije bila toliko stvarna kao ovdje. Dok citamo strip, maltene osjecamo kako nam se vlaga uvlaci u kosti. Kisa od otvorenog prostora pravi opasnu i prijetecu pozornicu za razne vrste ubistava, koja cini nevidljiva ubica, neminovno ali i stihijski, skoro kao prirodna sila. Tamo gdje nema kise, u zatvorenom, stvari se cine sigurnijim i laksim, ali i to se ispostavlja kao privid jer je i motel zarobljen u oluji, koja kao prijeti da ga proguta i zbrise svako skloniste od stihije, ili ako vise volite, Id-a.

Elem, drugu osnovnu ideju Marchelo jasno objasnjava u svom uvodu/pogovoru, a to je vrlo zanimljiv metanarativni momenat kojim se prevazilazi pomalo banalna i bukvalna repeticija zapleta filma Identity. Ideja o postojanju vise slojeva i nivoa sna, tj. maste, tj. fikcije, koju je Sclavi vise puta obradjivao, eto i prije Nolanovog ubacivanja ove ideje u mainstream kroz film Inception, dobija nove i zanimljive implikacije, koje bi u krajnjoj konsekvenci unijele red u Sclavijev diskontinuet i haos. Haos se dakle uoblicuje kroz ludilo i kroz njega dobija svoj smisao.

Za mene, ovih par stvari su sasvim dostojne i onog starog Sclavija. Istina, "nesto" fali, ali vjerovatno to nesto ne bih nasao ni u Uspomenama nevidljivog, pa cak i da ih prvi put citam.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/09/2010 : 17:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Nabavio Martija, procitao, nemam vremena sada da razglabam, al ne mogu sakriti odusevljenje. Strasan Dilan, strasan. Najbolje od VC, svog Ludensa i skoro cele SD. Sclavi, care .

Edited by - kasper on 21/09/2010 17:46:13
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 21/09/2010 : 18:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote

Kasper je već nabavio Dylana


Dylan Dog broj 35

"Marti"








Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 22/09/2010 : 17:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
Dobar i osvezavajuci strip, meni najbolji od ovih sklavijevih novih epizoda u izdanju VC-a. Sam scenario mi deluje kao da je i Meda umesao prste, njegov fazon skroz.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/09/2010 : 18:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ko crta ovu epizodu?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 18:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Kasertano.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/09/2010 : 18:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison

Kasertano.



The King himself

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/09/2010 : 11:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by desolator5

Sam scenario mi deluje kao da je i Meda umesao prste, njegov fazon skroz.


Misliš, vidi se od kog je Meda skidao fazone?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 24/09/2010 : 00:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by desolator5

Sam scenario mi deluje kao da je i Meda umesao prste, njegov fazon skroz.


Misliš, vidi se od kog je Meda skidao fazone?


Xexe, pa pazi meni je Meda jedan od omiljenih scenarista, posle sklavija najbolji na DD serijalu, a ova epizoda mi nekako ima njegov shmek, da nisam znao scenaristu tipovao bih na njega.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 24/09/2010 : 10:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
procitao..i nije me odusevio....ali dobro..ukusi su ipak razliciti
Go to Top of Page

akitb
Starting Member



Serbia
38 Posts

Member since 20/07/2010

Posted - 24/09/2010 : 10:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send akitb a Private Message  Reply with Quote
Pa dobra je epizoda,ne bas predobra al je dobra :)
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



424 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 25/09/2010 : 09:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message  Reply with Quote
Zapadoh u bedak posle ove epizode
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000