forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2010 : 10:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Meni epizoda tek malo iznad proseka.
Jednostavno ne volim depresivnog Dilana, ne pašu mi takve priče - i dok kraj malo i "vuče" na Medu, ostatak priče nema ništa njegovo ( njegov Dilan je totalno drugačijeg psihološkog profila).
Naslovnica savršena, kao i Gručove fore.Presmešno, što bi rekao gosn Šunjić.
U stvari strip mi je i bio dosta korektan do ubistva noćnog čuvara, kojeg proguta noć.E taj mi se deo nije dopao, kao ni sledeće ubistvo kada Martijev šef eksplodira od smeha - takva nadrealna ubistva u realnoj priči, nikada mi se kod Sklavija nisu dopadala.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 25/09/2010 : 10:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Meni epizoda tek malo iznad proseka.
Jednostavno ne volim depresivnog Dilana, ne pašu mi takve priče - i dok kraj malo i "vuče" na Medu, ostatak priče nema ništa njegovo ( njegov Dilan je totalno drugačijeg psihološkog profila).
Naslovnica savršena, kao i Gručove fore.Presmešno, što bi rekao gosn Šunjić.
U stvari strip mi je i bio dosta korektan do ubistva noćnog čuvara, kojeg proguta noć.E taj mi se deo nije dopao, kao ni sledeće ubistvo kada Martijev šef eksplodira od smeha - takva nadrealna ubistva u realnoj priči, nikada mi se kod Sklavija nisu dopadala.


Kako mislis realnoj prici ?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2010 : 11:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bez paranormalnih pojava, slučajeva sa živim mrtvacima,vampirima i slično - priča o Dilanu i njegovom prijateljstvu sa jednim penzinerom, dok se u pozadini odigravaju realna ubistva .
U stvari, kada bolje razmislim, u pravu ste vas dvojica (Desolator i kasper), i sama priča (ali do ubistva čuvara) "podseća" na Medu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 25/09/2010 : 13:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
Ni meni se ne svidja taj deo od cuvara. Spolier : Mada kapiram da je to onaj prelomni trenutak kada mi citaoci treba da ukapiramo da ta ubistva nisu realna i da su plod maste. Na to nas Sklavi sve vreme navodi u delovima kada se Blok jada Dilanu kako nema nikakvog posla za policiju, dok mi gledamo masakre laznog Dzad Lou-a.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2010 : 14:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by desolator5

Ni meni se ne svidja taj deo od cuvara. Spolier : Mada kapiram da je to onaj prelomni trenutak kada mi citaoci treba da ukapiramo da ta ubistva nisu realna i da su plod maste. Na to nas Sklavi sve vreme navodi u delovima kada se Blok jada Dilanu kako nema nikakvog posla za policiju, dok mi gledamo masakre laznog Dzad Lou-a.


Da,da slažem se .
E sad da je to odradio Meda ili onaj stari Sklavi, moglo je ispasti i bolje, barem po mom ukusu.Ali dobro, nije loše ni ovako.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/09/2010 : 18:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Odstojalo je par dana, pa se sleglo. Stoga mirnih emocija mogu reci da mi je ovo jedan od najboljih DD, esecijalan strip istoga. Takodje ovo mi i prvi odlican DD posle Poslednjeg coveka na Zemlji, strip koji mi je bio preko potreban u ovom, da tako kazem, sada glupom svetu.
Brzo i kratko receno, ovaj strip jasno govori o hororu pojedinca, najobicnijem, najucestalijem i onom hororu o kojem se najmanje prica. Valjda je tako nesto sramota sta znam, svi mi volimo da krijemo, menjamo, ulepsavamo raznorazne losije trenutke. Samo sto je ovo kod dobrog Martija preraslo u tragediju.
Marti je covek apsoluno svetan svojega poraza, svoje nemoci, polozaja, tragedije. Bez prijatelja, sam u ovom jebenom svetu, gde se porazi cesto kaznjavaju i ne prastaju. Odatle i dolazi potreba da ako se nema pravi, da se ima virutelni prijatelj, savrsen, koji ce biti tu, koji ce biti sve ono sto on nije, covek koji je i sam prosao slicno i koji za razliku od Martija dobija sve (heftanje plavusa i crnki). Stoga u vecem delu stripa i nemamo presek Virtuelnoga i samoga Maritija, to su dve odvojene sudbine, i sto su one dalje Virtuleni se cini stvarnijim. Kako idemo dalje tako dolazimo i do preseka dve sudbine. Ubijanje roditelja je brutalno, surovno, krajnje. Mozda je i sam Marti u najgorem ocajanju krivio roditelje za svoj zivot.
Al opet, na kraju, sta coveku treba da se rastereti takve proklete sudbine. Jedan prijatelj koji ce ga saslusati i jedan pas koji ce biti tu, koji ce biti srecan kada ga vidi, koji ce ga prihvatiti vise nego sto su maltene svi ostali. I da li to pomaze Martiju. O da da. Dilan kao medij za ne znam ti ja koje svetove i raznorazne horore, ovde ima jednu od svojih najvecih uloga do sada. Oslobadja Martija svog tereta, svojim prisustvom kroz pricu. Na kraju se ta ubistva otaljavaju, brza su, nejasna, nerazumna, bez neke preteranog predugog izivljavanja. I na kraju, Marti od jednog gubitnika postaje zapravo pobednik. U zadnjim scenama kada mu je najteze vidimo ga sa kucovom i Dilanom, sa osmehom. Takav i umire. Tu kucu i ja dozivljam kao drugara, buduci da mi je i Posle ponoci TOP Dilan, sto samo pojacava epizodu.

Scenario 10.
Crtez 10.
Naslovnica 10.


Edited by - kasper on 25/09/2010 18:47:14
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/09/2010 : 18:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Ovo oko Medde. Pa on mi je jedini dobar scenarista na DD pored Sclavija. Al on jednostavno ne moze da poentira kao Sclavi, retko ko to moze.
Oko Scalvija, dobro je sto se povukao sa serijala posle 17x broja, na kraju mi je postao necitljiv. I tako treba, ako nemas sta da kazes povuces se i kada treba opet se vratis. Al to izgleda mogu samo veliki, ovi mali koji parazitiraju na DD, uh, grrrrrrrrrrrrrrrr.
Meni sada ostaje da uzmem jos broj 250 i da se manje vise oprostim od DD. Za razliku od Texa gde mogu da trpim svakakve gluposti kod DD ne mogu. Mozak mi je ipak podesen da guta vesterne

Edited by - kasper on 25/09/2010 18:46:43
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 25/09/2010 : 20:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
Moram da dodam i jos jednu stvar u vezi Mede, a to je da on ima oko 15ak samostalnih radova na Dilanu, procitao sam sve sto je izaslo na prostoru bivse juge i svaki strip koji je potpisao mi se jako svideo.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 26/09/2010 : 12:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
@Kasper
Lepo receno.


Ovo je jedna pomirljiva bitter sweet prica...teska, tuzna, melanholicna, po senzacijama koje izaziva - tipican Sklavi. Dosta me je deprimirala, sto mi se poodavno od DD epizode nije dogodilo.
Dilan mi ovde lici na imaginarnog prijatelja, glas razuma i utehe starom coveku tuzne zivotne sudbine. Stvarnih natprirodnih pojava nema, osim nasih unutrasnjih demona i cudovista - vise puta obradjivana tema u DD, ali retko kad ovoliko stvarno i jako.

I na kraju, kako je lepo primeceno u uvodu, zadnja slika umiruceg coveka: lep dan u parku, jedan prijatelj i jedan pas. Uh.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 26/09/2010 : 13:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote

JBG, sa velikim oduševljenjem posle čitanja sednem za komp da bacim neki osvrt na ovu odličnu priču - ali me desolator5, kasper i morrison preduhitriše

Onima koji nisu čitali - preporuke za kupovinu

Refundiraću novac onima koji budu nezadovoljni "Martijem"



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 26/09/2010 : 15:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras


JBG, sa velikim oduševljenjem posle čitanja sednem za komp da bacim neki osvrt na ovu odličnu priču - ali me desolator5, kasper i morrison preduhitriše

Onima koji nisu čitali - preporuke za kupovinu

Refundiraću novac onima koji budu nezadovoljni "Martijem"






I to najtoplije. Ne morate voleti Dilana da bi vas ovo odusevilo.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 26/09/2010 : 15:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

ultrase, fali ti jos podosta brojeva, apdejtuj!




Učinjeno

Klik na


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 26/09/2010 : 16:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
U prošlom broju smo imali Dilana koji nije Dilan, u ovom ubistva koja nisu ubistva, u nekom sledećem će Sklavi staviti gomilu praznih listova među korice, pa će to biti strip koji nije strip (i koji će btw biti vredniji čitanja nego njegova tri zadnja rada).

Po forumu se provlači teza da ljudi od Sklavija očekuju čudo pa se razočaraju kad to ne dobiju.Pa od koga da očekujem čudo? Od Ruđua? Setite se i sami šta ste pomislili kad ste čuli da nas očekuju nove Sklavijeve epizode. Ekstaza, a?Pa jel' ovo što smo dobili vredno ekstaze? Daleko od toga da su ove priče dno, ali su u najboljem slučaju teški prosek, a ja od Sklavija očekujem priču koja će mi zavrnuti šiške unazad (što kaže Vil Hanting) i ništa manje od toga.
Kroz ovaj serijal je prošlo na desetine Martija; neshvaćenih, usamljenih likova sa margine i sad u xyz broju Sklavi odluči da je vreme da stavi jednog takvog u prvi plan pa još ubaci i onog džukca, pošto češanje o staru slavu jelte, ne može da škodi.

Onaj stari Sklavi je tata za sve scenariste u Boneliju.To je moje mišljenje i neće ga promeniti ni 10 "Ukronija" ili "Martija".Ali, jednostavno ne želim da posle čitanja stripa tražim izgovore za mog scenaristu - idola ili da se bacim na ponovno čitanje u nadi to možda samo ja nisam razumeo iz prve, kad se iz daleka vidi da je car go.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7611 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/09/2010 : 16:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
"Hvala" svima na nenajavljenim spoilerima. Treba da se uvede pravilo da se epizode ne prepričavaju, kao i da se ne razjašnjavaju bitni elementi bez prethodne napomene-opomene, da se ne bi ostalim, budućim čitaocima kvarilo uživanje.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 26/09/2010 : 21:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Odlicna prica, istina baca malo u bedak, ali i dalje odlicna. Ne znam ko je rekao da je ovo pomirenje Sclavija sa svijetom, ali se potpuno slazem sa ovom konstatacijom. Marti jeste Sclavi, cak bih rekao da bi fizicki mogli i liciti kada Tiz (ako bog da) dodje u te godine. Dilan jeste njegova utjeha, prijatelj koji mu je pomogao u teskim trenucima, svojim kvalitetima i od Sclavija pravio boljeg covjeka. Dilan je takodje Sclaviju isto sto i Dzulijan Martiju, alter ego koji je istovremeno i zavodnik (sto Sclavi nikad nije bio), ali i katalizator preko koga je Sclavi, posredno, kroz cudovista i serijske ubice izrazio svoje strahove i mracne misli. Ni pas nije tu slucajno, bas zato sto je Sclavi poznati ljubitelj zivotinja, koje su mu cesto predstavljale jedine prijatelje u momentima usamljenosti.

Sve u svemu, Sclavi misli da ce kad ode, zaista biti tuzni jedino Dilan, i njegovi psi, i da su oni jedino vrijedno sto ostaje iza njega. Jedini trenuci srece koje pamti su vezani upravo za Dilana i psa, sto je dovoljno za svojevrsnu katarzu i prihvatanje nepostojanja. Interesantno da u ovoj katarzi nema mjesta za Cristinu Neri, da li zbog toga sto bi pokvarila jasnu i jednostavnu strukturu price, ili zbog necega drugog, ne znam.

Da, definitivno najbolja od tri Sclavijeve povratnicke epizode. I da, ovakve epizode dokazuju da su Dilanovi vrhunci ujedno i vrhunci Bonellija, a za mene licno i medju vrhunskim momentima stripa uopste.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 27/09/2010 : 08:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Bravo za diskusiju!Jos se nisam dokopao primerka svog pa mi zazubice izbijaju i na nosu... Mozda bi sklavijeve epizode trebale da imaju nagradni kupon,kinder iznenadjenja,ili kesice sampona za one koji ocekuju nesto vise od dobre price?
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4325 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/09/2010 : 09:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
jos nam je jedna ostala..slavijeva poslednja epizoda..i oprostaj od dilana..posto vise nece pisati....dilan dog broj 250 za kraj....kraj sto se tice sclavija
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/09/2010 : 09:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

jos nam je jedna ostala..slavijeva poslednja epizoda..i oprostaj od dilana..posto vise nece pisati....dilan dog broj 250 za kraj....kraj sto se tice sclavija



Odlazi kao velikan, sto i jeste . Kritike onih koji su procitali 250 su odlicne, tako da sa mirom cekam 6 meseci na taj strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2010 : 10:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras


JBG, sa velikim oduševljenjem posle čitanja sednem za komp da bacim neki osvrt na ovu odličnu priču - ali me desolator5, kasper i morrison preduhitriše

Onima koji nisu čitali - preporuke za kupovinu

Refundiraću novac onima koji budu nezadovoljni "Martijem"





Uplati prijatelju pare na 801-145258-63 Hypo - 190 dinara
Kao što rekoh - malo iznad proseka!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2010 : 10:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nolo contendre

U prošlom broju smo imali Dilana koji nije Dilan, u ovom ubistva koja nisu ubistva, u nekom sledećem će Sklavi staviti gomilu praznih listova među korice, pa će to biti strip koji nije strip (i koji će btw biti vredniji čitanja nego njegova tri zadnja rada).

Po forumu se provlači teza da ljudi od Sklavija očekuju čudo pa se razočaraju kad to ne dobiju.Pa od koga da očekujem čudo? Od Ruđua? Setite se i sami šta ste pomislili kad ste čuli da nas očekuju nove Sklavijeve epizode. Ekstaza, a?Pa jel' ovo što smo dobili vredno ekstaze? Daleko od toga da su ove priče dno, ali su u najboljem slučaju teški prosek, a ja od Sklavija očekujem priču koja će mi zavrnuti šiške unazad (što kaže Vil Hanting) i ništa manje od toga.
Kroz ovaj serijal je prošlo na desetine Martija; neshvaćenih, usamljenih likova sa margine i sad u xyz broju Sklavi odluči da je vreme da stavi jednog takvog u prvi plan pa još ubaci i onog džukca, pošto češanje o staru slavu jelte, ne može da škodi.

Onaj stari Sklavi je tata za sve scenariste u Boneliju.To je moje mišljenje i neće ga promeniti ni 10 "Ukronija" ili "Martija".Ali, jednostavno ne želim da posle čitanja stripa tražim izgovore za mog scenaristu - idola ili da se bacim na ponovno čitanje u nadi to možda samo ja nisam razumeo iz prve, kad se iz daleka vidi da je car go.


Drago mi je da nisam usamljen u razmišljanju o zadnje tri epizode koje potpisuje Sklavi!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2010 : 10:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Ovo oko Medde. Pa on mi je jedini dobar scenarista na DD pored Sclavija. Al on jednostavno ne moze da poentira kao Sclavi, retko ko to moze.
Oko Scalvija, dobro je sto se povukao sa serijala posle 17x broja, na kraju mi je postao necitljiv. I tako treba, ako nemas sta da kazes povuces se i kada treba opet se vratis. Al to izgleda mogu samo veliki, ovi mali koji parazitiraju na DD, uh, grrrrrrrrrrrrrrrr.
Meni sada ostaje da uzmem jos broj 250 i da se manje vise oprostim od DD. Za razliku od Texa gde mogu da trpim svakakve gluposti kod DD ne mogu. Mozak mi je ipak podesen da guta vesterne


Takođe!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2010 : 10:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djuro

Odlicna prica, istina baca malo u bedak, ali i dalje odlicna. Ne znam ko je rekao da je ovo pomirenje Sclavija sa svijetom, ali se potpuno slazem sa ovom konstatacijom. Marti jeste Sclavi, cak bih rekao da bi fizicki mogli i liciti kada Tiz (ako bog da) dodje u te godine. Dilan jeste njegova utjeha, prijatelj koji mu je pomogao u teskim trenucima, svojim kvalitetima i od Sclavija pravio boljeg covjeka. Dilan je takodje Sclaviju isto sto i Dzulijan Martiju, alter ego koji je istovremeno i zavodnik (sto Sclavi nikad nije bio), ali i katalizator preko koga je Sclavi, posredno, kroz cudovista i serijske ubice izrazio svoje strahove i mracne misli. Ni pas nije tu slucajno, bas zato sto je Sclavi poznati ljubitelj zivotinja, koje su mu cesto predstavljale jedine prijatelje u momentima usamljenosti.

Sve u svemu, Sclavi misli da ce kad ode, zaista biti tuzni jedino Dilan, i njegovi psi, i da su oni jedino vrijedno sto ostaje iza njega. Jedini trenuci srece koje pamti su vezani upravo za Dilana i psa, sto je dovoljno za svojevrsnu katarzu i prihvatanje nepostojanja. Interesantno da u ovoj katarzi nema mjesta za Cristinu Neri, da li zbog toga sto bi pokvarila jasnu i jednostavnu strukturu price, ili zbog necega drugog, ne znam.

Da, definitivno najbolja od tri Sclavijeve povratnicke epizode. I da, ovakve epizode dokazuju da su Dilanovi vrhunci ujedno i vrhunci Bonellija, a za mene licno i medju vrhunskim momentima stripa uopste.


E do qurca!
Pa najgora epizoda Riđbradog meni je tri puta bolja od ove epizode - kako se ukusi razlikuju ponekad, to je prosto za neverovati!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/09/2010 : 10:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Pa najgora epizoda Riđbradog meni je tri puta bolja od ove epizode - kako se ukusi razlikuju ponekad, to je prosto za neverovati!



Ja Ridjoga ni ne citam, svet je definitivno razlicit .
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 27/09/2010 : 10:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
cudno je kako nam samo malo treba da se opet osetimo srecnim i pomalo nervoznim ocekujuci na kioscima svog favorita. prosto zudim za vremenima kad je skoro svaka sveska bila njegova. a ova tri broja su zivi dokaz za to, sad jos malo strpljenja do #250 i onda muk. bice to samo puko redjanje na policu uz povremena prijatna iznenadjenja.

iskreno, ubica je medju nama je meni prica koja i nema tipicni sclavijev smek. cak bih rekao da je mogla biti i rujuova ( u nekim njegovim momentima kreativnog ludila) i mislim da mi je ovo najbrze procitan dilan ikad. strane se gutaju u zanosu, akcije nikad dosta (a i poodavno nikad vise u jednom stripu), stano briljira, ona njegova kisa me je zivog pokvasila. i posto nisam gledao identity nisam ocekivao takav kraj, ali mi je bio dobar. tic se ocigledno poigrava sa nama, servirajuci nam strip bez glavnog junaka, ali kad se to uradi na ovaj nacin (mada je djole u pravu, ovo vise lici na jednu skicu ili stilsku vezbu), nije u redu biti nezadovoljan.

marti je pak klasicni sklavi. ovde se on ne poigrava niti sa nama niti sa sobom, jednostavno nam se otvara. konacno je na neki nacin dostupan, svako moze svoje alter-ego da koristi na svoj nacin. djuro je lepo objasnio kako je njemu dilan pomogao. iako je jos od pogleda na samu naslovnicu koja je vrlo sugestivna i svakako savrseno nacrtana jasno sta nas ocekuje izmedju korica, istovremeni osecaj zadovoljstva i teskobe. casertano samo jos vise doprinosi uzitku (jos jednom se potvrduje pravilo da vrsni crtaci dobijaju izvrsne price).
takodje izuzetno me je iznenadilo da je jos neko osim mene primetio tu zlokobnost koju nosi dzad lou sa sobom. istu onu koju vidim i u ocima marije sarapove.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2010 : 10:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
Pa najgora epizoda Riđbradog meni je tri puta bolja od ove epizode - kako se ukusi razlikuju ponekad, to je prosto za neverovati!



Ja Ridjoga ni ne citam, svet je definitivno razlicit .


Pa i nije!
Ja upravo gustiram Petra Pana - završio sam "Crvene ruke" !
Ovo već liči na ono što je rekao Đuro!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000