forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Zlatni francuzi (Vecernje Novosti)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2010 : 20:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:301887-Stizu-zlatni-Francuzi

Nova edicija uz Vecernje novosti..

Do sada izasle tri knjige Grof Monte Kristo, sledeca je Cica Gorio pa redom... 10 dela treba da bude objavljeno u 12 knjiga. Prva je bila besplatna a ostale su po 390 dinara.

Imam dve biblioteke Vecernjih Novosti, a ovo ce biti treca...

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/10/2010 : 20:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:301887-Stizu-zlatni-Francuzi

Nova edicija uz Vecernje novosti..

Do sada izasle tri knjige Grof Monte Kristo, sledeca je Cica Gorio pa redom... 10 dela treba da bude objavljeno u 12 knjiga. Prva je bila besplatna a ostale su po 390 dinara.

Imam dve biblioteke Vecernjih Novosti, a ovo ce biti treca...




Više - manje dobar izbor, osim "Jedne Swannove ljubavi".
A i izvrsno je to što od Flauberta nisu uzeli Madam Bovary

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/10/2010 : 20:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, mrzim ljubiće

Zapravo, sad me ovaj tekst podsjetio da je Čiča Goriot dio tog ciklusa "Ljudska komedija". Jel napisan kakav nastavak možda? Ona rečenica pri kraju knjige kad se okrene prema Parizu i kaže:"A sada je red na nas dvojici" baš priziva nastavak

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13414 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 24/10/2010 : 21:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Meni žao što sam Ruse propustio Francuze uzimam Sale, ko je još bio?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2010 : 21:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja imam dve biblioteke... Ne znam sada kako se zovu, ali su razni pisci... Uslikacu ti sutra kada dodjem sa posla pa ces videti... Bilo je bas dosta knjiga i ima 85% dobrih...
Ruse nisam uzimao zato sto imam komplet Tolstoja, Dostojevskog i Tihi Don od Solohova... Ne znam da li me jos nesto moze zanimati...

Od ovih knjiga sto ce izaci sam citao samo Goria i Monte Krista... Bice interesantno...

Inace, ako bude jos ovakvih stvari uz novine, javljajte cim saznate... Politika itd...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/10/2010 : 22:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ta biblioteka je jedna od rijetkih dobrih stvari koje se ovdje objavljuju. Kvalitet je odličan, kao i dizajn - ko uzme neće se pokajati!
Od Rusa sam pazario zbirku priča Aleksandra Grina (fantastika, prilično solidno) i drugu zbirku Gogoljevih priča (prilično dobar izbor - osim zadnje priče o Rimu).
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/10/2010 : 14:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Ta biblioteka je jedna od rijetkih dobrih stvari koje se ovdje objavljuju. Kvalitet je odličan, kao i dizajn - ko uzme neće se pokajati!Od Rusa sam pazario zbirku priča Aleksandra Grina (fantastika, prilično solidno) i drugu zbirku Gogoljevih priča (prilično dobar izbor - osim zadnje priče o Rimu).



Jesi li ti možda primijetio šta su sve u zadnjih 5-6 godina izdale Vijesti i Dan? Edicije: 20. vijek - 30 knjiga; Milenijum - 50 knjiga; Književnost za djecu - 25 knjiga; Crnogorski pisci - 15 kniga; Nobelovci - 15 knjiga; Sabrana djela Njegoša, Dostojevskog, Andrića, Dučića,... da ne nabrajam dalje.
A što se tehničkih kvaliteta tiče, ova biblioteka, kao i ona Zlatni Rusi, su po kvalitetu korica i papira gori od svih nabrojanih izdanja (ali btw. opet dovoljno dobri i za te pare vrijedni kupovine).

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 25/10/2010 : 14:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ništa od toga ti nije dolazilo u Pljevlja...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/10/2010 : 14:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Ništa od toga ti nije dolazilo u Pljevlja...



To mi je baš čudno. Te prve edicije (20. vijek i Milenijum) su izlazile u tiražu od 30-ak hiljada primjeraka (što je za Crnu Goru ogroman broj), a vi niste preko svijeta.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/10/2010 : 14:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Mislim da u redakcijama ovih novina i sad imaš da ih kupiš. Možda ne sve, ali većinu sigurno. A na sajmu knjiga u Pg i prošle i ove godine su se prodavale za 2 eura. Da čovjek ne povjeruje. Vrhunsko izdanje sa tvrdim koricama u koloru za tu cijenu. A kakvih tu knjiga ima: Njegoš, Dostojevski, Servantes, Man, Igo, Šekspir, Džojs, Tolstoj, Crnjanski, Krleža, Dante, Po, Tven, Gete, Čehov, Gogolj,...

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/10/2010 : 15:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Čiča Gorio i Evgenija Grande su dvije užasno dosadne knjige, ali bio sam primoran da to pročitam.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/10/2010 : 17:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Cica Gorio je vrhunska knjiga,... Nisi se dovoljno udubio... To je bar moje misljenje.... Evgenija Grande nisam citao...

A Beren, kazes da je to bilo na sajmu za 2 eura... Sokiran sam.. Kada bi to bilo u Beogradu na sajmu....
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/10/2010 : 18:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Cica Gorio je vrhunska knjiga,... Nisi se dovoljno udubio... To je bar moje misljenje.... Evgenija Grande nisam citao...

A Beren, kazes da je to bilo na sajmu za 2 eura... Sokiran sam.. Kada bi to bilo u Beogradu na sajmu....



Novine koje izdaju te kolekcije (Vijesti) na sajmu imaju svoj štand i prodaju sve što su izdali, a toga je brdo. Knjige koje su u redovnoj prodaji bile 3 eura, na sajmu su 2, a one od 4, po 3 eura. Malo je reći džabe. Ko je kod vas to izdavao? Čudi me da nemaju svoj štand na sajmu.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/10/2010 : 19:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mozda ce i biti... Od Vecernjih Novosti imam 2 kolekcije koje su bile vredne... A ovu trecu sada kupujem.. Vecinu Rusa imam u drugim edicijama..
Go to Top of Page

torgalgames
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 05/08/2010

Posted - 26/10/2010 : 01:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit torgalgames's Homepage  Send torgalgames a Private Message  Reply with Quote
da li ce biti na sajmu vecernjak ,mislim imali su neke lepe diznijeve enciklopedije za decu ako se ne varam
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/10/2010 : 09:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Cica Gorio je vrhunska knjiga,... Nisi se dovoljno udubio... To je bar moje misljenje.... Evgenija Grande nisam citao...

A Beren, kazes da je to bilo na sajmu za 2 eura... Sokiran sam.. Kada bi to bilo u Beogradu na sajmu....


Naravno da jesam, morao sam

Meni je to užasno dosadno.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11375 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/10/2010 : 09:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Čiča Gorio i Evgenija Grande su dvije užasno dosadne knjige, ali bio sam primoran da to pročitam.



Slazem se. Balzak je, po meni, isiljeno pisao...dosadno, nepotrebno, sa stotinu nebitnih detalja, previse opisa itd.



https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13414 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 26/10/2010 : 11:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Čiča Gorio
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 26/10/2010 : 13:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message  Reply with Quote
Da sam znala da je Grof Monte Kristo teska artiljerija,ne bih ni uzimala knjigu. Ovako sam uzela prvu za dz,pa reko ajd' i druge dve. Ponecu ih kad podjem na pusto ostrvo pa nemam sta da radim.
Od ovih ostalih pisaca koje ce objaviti,zanima me samo Kami.I Sartr.

Razocarala sam se sto nema pesnika,to je ono sto najvise volim od francuske knjizevnosti.

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/10/2010 : 13:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Grof Monte Kristo ti je odlican i ne treba da zalis sto si dala pare za njega... A tako vecina ljudi ide i uzme prvu knjigu kompleta za dzabe pa nema za one koji ce uzimati sve ostale... To nije dobro sto radis...
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 26/10/2010 : 13:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message  Reply with Quote
Pa uzela sam i druge dve... sta znam,mozda i procitam nekad,mada sam od toliko obimnijih dela jedino za Dostojevskog imala strpljenja,ne racunajuci obavezne knjige za skolu i fax.

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/10/2010 : 13:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
OK, ti si uzela.. Svaka cast.. Ali milion ljudi uzme prvu samo zato sto je dzabe i onda zajebe one koji bi sve da uzmu... Ja na primer idem po selima i Zrenjaninu da nadjem jednu knjigu za sebe a hocu sve da uzimam zato sto se ove seljacine kod mene razgrabe samo zato da bi dobili nesto dzabe.. Govno da im upakuju u kesu ali da je dzabe uzeli bi...
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2436 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 26/10/2010 : 16:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

OK, ti si uzela.. Svaka cast.. Ali milion ljudi uzme prvu samo zato sto je dzabe i onda zajebe one koji bi sve da uzmu... Ja na primer idem po selima i Zrenjaninu da nadjem jednu knjigu za sebe a hocu sve da uzimam zato sto se ove seljacine kod mene razgrabe samo zato da bi dobili nesto dzabe.. Govno da im upakuju u kesu ali da je dzabe uzeli bi...




Znas kako kazu kad je dzabe i sirce je slatko
Zato sam ja uzeo dve besplatne knjigeAl sam kupio i nastavke

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/10/2010 : 18:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Odličan je Čiča Gorio



Misliš Čiča Smorio...

...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/10/2010 : 19:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Imrahil

Odličan je Čiča Gorio



Misliš Čiča Smorio...

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11375 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/10/2010 : 20:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

OK, ti si uzela.. Svaka cast.. Ali milion ljudi uzme prvu samo zato sto je dzabe i onda zajebe one koji bi sve da uzmu... Ja na primer idem po selima i Zrenjaninu da nadjem jednu knjigu za sebe a hocu sve da uzimam zato sto se ove seljacine kod mene razgrabe samo zato da bi dobili nesto dzabe.. Govno da im upakuju u kesu ali da je dzabe uzeli bi...



To je penzionerima hobi. Uzmi sve sto je za dz.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000