forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 489

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 31/10/2010 : 02:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svarog

Katastrofa Chiarolla u zatvor pod hitno
Ja verujem da on ubija 20% prodaje


i više od toga

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/10/2010 : 06:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Crtaci moraju da shvate da je Zagor veci od njih




Zapravo i nije. Da nema crtača, ne bi bilo ni Zagora. Jednostavno.

Crtaci umiru i odlaze,Zagor ostaje
Zagor je zivot,ostalo su sitnice





Edited by - Sneaksie Thiefsie on 31/10/2010 07:14:46
Go to Top of Page

Zok
New Member



Bosnia and Herzegovina
121 Posts

Member since 02/10/2010

Posted - 31/10/2010 : 10:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zok a Private Message  Reply with Quote
Kakva je ovo iznenadna promjena misljenja u vezi sa kvalitetom Zagorovog crteza?Ja sam na jednom drugom topiku rekao da su losi crtaci unistili Zagora i tiraze i prodaju i popularnost,bukvalno sve i niko se nije slozio sa mnom,drvlje i kamenje na mene i jos su me napravili budalom.Konacno par ljudi sa koliko-toliko realnom slikom o tom Zagorovom problemu.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/10/2010 : 12:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mislim da je kvaliteta crteža generalno loša, odlični su Della Monica, Torricelli, Piccinelli, Bisi, Piere, Nuccio, Rubini, Esposito Bros, naravno Ferri, osrednji Laurenti, Pesce, Chiarolla (zbog crteža Zagora i Chica, samo zbog toga), Verni (ima šanse u gornji dom), a očajni Cassaro, Gamba, D'arcangelo, Segna, Sedioli, znam da sam neke zaboravio, nema veze, hoću reći da prevladavaju vrlo dobri i odlični crtači. Da ima ovoliko dobrih scenarista ne bi bilo zime, mislim da su oni veći problem.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/10/2010 : 12:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Imam utisak da loši crtači koje ste nabrojali u zadnje vrijeme nacrtaju bar 50% godišnje produkcije... To je takođe problem.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/10/2010 : 13:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu oni toliko lose da crtaju kol'ko ja mogu da podnesem
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/10/2010 : 13:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Imam utisak da loši crtači koje ste nabrojali u zadnje vrijeme nacrtaju bar 50% godišnje produkcije... To je takođe problem.



Dobro zapažanje, (braća) Cassaro, Chiarolla, Sedioli itd., nacrtaju najmanje trećinu (ako ne i duplo) više tabli od ovih "boljih" crtača.
Ali i Zagorova produkcija je vrlo velika, (12 redovnih epizoda, 1 almanah, 1 specijalac, 2 maxija preko 600 tabli, sad još i gigant od 224 table) to jednostavo netko mora nacrtati, a vrlo vjerovatno su ti crtači i nešto jeftiniji od ostalih.
Nažalost, Zagor nije Tex pa da se prodaje u 220.000 komada.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/10/2010 : 13:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Zok

quote:
Originally posted by Paka01

Al daj, da Zagor idalje izgleda kako ga je Ferri crta na počecima, to bi bilo smeće da prostite Po mom mišljenju...


Ti si debil.


Ok, sada ste kvit.
Pokusajte ubuduce uspostaviti ili normalnu komunikaciju ili se ignorisite.




A slušaj, šta god da on govori, to idalje ne umanjuje činjenicu da ako bi danas Zagor izgleda ko i u 60ima, to bi bilo totalno smeće od crteža. Nostalgija je jedna stvar, ali ne želit priznat da je nešto prigazilo vrime, to je glupost.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 31/10/2010 : 13:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zok

Kakva je ovo iznenadna promjena misljenja u vezi sa kvalitetom Zagorovog crteza?Ja sam na jednom drugom topiku rekao da su losi crtaci unistili Zagora i tiraze i prodaju i popularnost,bukvalno sve i niko se nije slozio sa mnom,drvlje i kamenje na mene i jos su me napravili budalom.Konacno par ljudi sa koliko-toliko realnom slikom o tom Zagorovom problemu.



Ja i dalje nisam promjenio mišljenje i za pad kvalitete izričito krivim loše scenariste. Crtača je i prije bilo loših (Segna je najgori crtač u Bonelliju ikada) pa nije bio toliki problem jer su Zagora držali Nolitta, Sclavi, Castelli koji su donosili prevagu u kvaliteti.
"Drvlje i kamenje" je kako ti kažeš na tebe poletjelo kada si izvalio da Torricelli ne zna crtati jer se tebi ne sviđa kako on crta Zagora što je smješna izjava.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/10/2010 : 13:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Nema kod mene "pregazilo vreme".Dobra mi i Djokonda i Bobbi Starr
Samo,ne gledam ih isto A i kako bih,jer kad je bila Mona Liza bio sam mali
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/10/2010 : 13:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisi svatija šta sam tija reć Stari Zagori, prvi brojevi... Njih nije prigazilo vrime, slažen se ko ni većinu starih stripova i starijih od Zagora. Htjedoh reć da kad bi neko danas proba napravit nešto tako, znači zamisli da danas Superman izgleda ko u 40ima, misliš da bi to prolazilo? Ja čisto sumnjan, al idalje su stare priče iz toga razdoblja skroz u redu

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/10/2010 : 13:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ne bi proslo samo kod sminkera
Go to Top of Page

Zok
New Member



Bosnia and Herzegovina
121 Posts

Member since 02/10/2010

Posted - 31/10/2010 : 14:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zok a Private Message  Reply with Quote
Glavni problem su crtaci a ne scenaristi,koji doduse imaju svoj dio krivice.To se vidi ako uporedimo ovog sad Zagora i onog od prije 30 i vise godina.Onda su bili samo dva crtaca i treci povremeno i to je sve islo bez problema,cak je bilo i to zlatno doba koje se nece vise nikad ponoviti,a danas imate 15-16 ljudi koji prave pravu pravcatu redaljku na Zagoru,cas jedan,cas drugi sto govori da su ljudi iz Bonellija svjesni problema i da mjenjajuci te silne crtace pokusavaju da nadju nekog koga ce citaoci prihvatit,al ne ide.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/10/2010 : 14:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Ne bi proslo samo kod sminkera




A slušaj, ako ti ne idu kompleksnije priče od Velikog Marcusa, samo izvoli.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/10/2010 : 14:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
A sad...
Većina Bonelijevih starijih serijala su napravljeni kako bi dugo izlazili, održavajući vječiti status kvo. Kao što reče Mlađo, procentualno gledano mnogi od njih imaju podjednak broj vrhunskih epizoda kao najpoznatiji strani serijali, ali vezivno tkivo koje održava mjesečni ritam je gomila prosječnih priča. Razmatrajući stripove koji su daleko nadživjeli vremenski trenutak i fazu kulture u kojoj su nastali (Mister No, Zagor, pa možda donekle i Marti Misterija), neizbježno se postavlja pitanje:"Da li je bilo vrijedno toga?". Da li je velika dugovječnost vrijedna laganog nestajanja i deformisanja osnovnih ideja autora? Sve vremenom izblijedi i potpadne pod inerciju. Ljudi koji su nekada trčali na trafiku kada bi izašao novi broj sada hladnokrvno dočeuju priče koje su otišle daleko od onoga na šta su navikli, sjecirajući ih u najmanje detalje i sitnice. Mi sada više ličimo na kritičare, nego ljubitelje Zagora. Zagor je izgubio "krug života", no ne u nekoj velikoj bici, mučnom porazu ili krahu jednoga svijeta... Ne, izgubio ga je prostim nagrizanjem kandže vremena.
Zagor se ne može snaći i opstati u današnjem vremenu bez velikih promjena - ali onih nabolje. Bez reformi, djelovaće kao tužni ostatak prošlosti, koji ondje gdje je nekada izazivao ljubav - služi za podsmjeh, i onde gdje je izazivao oduševljenje - gađenje. Već vidimo koliko se kod dijela čitalaca promijenio odnos prema Zagoru od kada su otkrili zrelije stripove. Zagorove najbolje priče su nekada bile kultne i samo se o njima govorilo (nekada mi se čini i da je ovaj sajt na samom početku stekao ogroman broj članova radi Zagor diskusija o najboljoj priči, crtaču itd.), dok sada Ferijeve naslovnice služe za šprdnju (grubo zvuči, ali budimo iskreni). Buretove nevjerovatne slučajnosti, zvuči li poznato? Zbog takvih idiotluka i mi koji još uvijek čitamo Zagora izgledamo kao zaluđenici, mazohisti što čitaju stripove za desetogodišnjake. Izlivi iskrenog oduševljenja su rezervisani za odlične stripove koje izdaje Fibra i Libellus. Neki (ja i preostali čitaoci) mogu paralelno čitati ta dva svijeta, ali mnogo ih ne može. No, šta ako u tom procesu izgubi dušu i onu žilu kucavicu koja spaja "Velikog Markusa" i "Morsku stravu" u jednu sagu?
Ipak, mislim da je Paka01 u pravu. Neka se Zagor za početak ugleda na druge vrhunske stripove i prihvate neke moderne standarde - a duša... Pa, sigurno je nema ni onaj Zagor iz "Krvavih piramida".

Edited by - Mhejl on 31/10/2010 14:38:34
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/10/2010 : 14:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Crtaci umiru i odlaze,Zagor ostaje

Zagor ostaje ako ima prodaje. Ako nema prodaje, nema para. Ako nema para, ne mogu se platiti scenaristi i crtači. Ako nema scenarista i crtača, nema Zagora.

Zagor postoji zbog svojih autora, a ne obrnuto.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/10/2010 : 15:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ja bih voleo da se malo prica i o idiotlucima u drugim stripovima.A ima ih..Ovako,sve izgleda kao neka kampanja protiv Zagora.

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/10/2010 : 15:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Pa ima ih, nije da nema. Ali, ovo je ipak najpopularniji strip na Balkanu (vječito pod lupom, znači) i lovi mu se svaka greška...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/10/2010 : 15:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zagor ostaje ako ima prodaje. Ako nema prodaje, nema para. Ako nema para, ne mogu se platiti scenaristi i crtači. Ako nema scenarista i crtača, nema Zagora.

Zagor postoji zbog svojih autora, a ne obrnuto.

Ne zivi svako shekel hakodesh.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/10/2010 : 15:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je slanje Zagora u južnu Ameriku slab potez za povećanje prodaje.

Zagoru (i nekim drugim Bonellijevim stripovima) bi trebalo radikalno prodrmati status quo.

Bilo bi dobro kada bi se doveo jedan talentirani scenarist sa svježim idejama (npr. Manfredi, ili čak neki stranac, zašto ne?) i pustiti ga da radi što želi.

Mislim da je to eksperiment koji bi se više isplatio od recikliranja starih ideja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/10/2010 : 15:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Slazem se.Osim,sto to sa Juznom Amerikom,mozda,i nije tako los potez.Jedino sto ne treba da bude i jedini.Jesam za promene.Nadam se,dobre.Mislim da su i oni svesni toga.Ne rade od juce.Mislim,takodje,da imaju nekih problema da to i urade.

Ja bih voleo da se malo ugledaju na druge i da,recimo,prave razne verzije svojih junaka,za najmladje (a i mi,matori,mozemo to citati ),nesto ovako:

,sa nekom laganom pricom,i neku verziju kao sto je onaj Zagor sa sminkom a la King Diamond (ne mogu sad da nadjem sliku),pa neke sporedne price kao kod superheroja i sl.

Kazem,verovatno,imaju neki problem da to ili nesto drugo realizuju.Koji,to samo oni znaju.

Na italijanskom forumu ima jedna tema o tome,a valjda svoje bolje cuju nego nas.

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 31/10/2010 16:09:56
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7785 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/10/2010 : 16:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl


Sve istina, Zagor nije više no što je nekad bio i skoro svaku novu epizodu dočekujemo kritikama, ali opet će mi Zagor prije izazvati izljeve odušeevljenja nego neki od ovih drugih stripova koje spominješ.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/10/2010 : 17:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

A sad...
Većina Bonelijevih starijih serijala su napravljeni kako bi dugo izlazili, održavajući vječiti status kvo. Kao što reče Mlađo, procentualno gledano mnogi od njih imaju podjednak broj vrhunskih epizoda kao najpoznatiji strani serijali, ali vezivno tkivo koje održava mjesečni ritam je gomila prosječnih priča. Razmatrajući stripove koji su daleko nadživjeli vremenski trenutak i fazu kulture u kojoj su nastali (Mister No, Zagor, pa možda donekle i Marti Misterija), neizbježno se postavlja pitanje:"Da li je bilo vrijedno toga?". Da li je velika dugovječnost vrijedna laganog nestajanja i deformisanja osnovnih ideja autora? Sve vremenom izblijedi i potpadne pod inerciju. Ljudi koji su nekada trčali na trafiku kada bi izašao novi broj sada hladnokrvno dočeuju priče koje su otišle daleko od onoga na šta su navikli, sjecirajući ih u najmanje detalje i sitnice. Mi sada više ličimo na kritičare, nego ljubitelje Zagora. Zagor je izgubio "krug života", no ne u nekoj velikoj bici, mučnom porazu ili krahu jednoga svijeta... Ne, izgubio ga je prostim nagrizanjem kandže vremena.
Zagor se ne može snaći i opstati u današnjem vremenu bez velikih promjena - ali onih nabolje. Bez reformi, djelovaće kao tužni ostatak prošlosti, koji ondje gdje je nekada izazivao ljubav - služi za podsmjeh, i onde gdje je izazivao oduševljenje - gađenje. Već vidimo koliko se kod dijela čitalaca promijenio odnos prema Zagoru od kada su otkrili zrelije stripove. Zagorove najbolje priče su nekada bile kultne i samo se o njima govorilo (nekada mi se čini i da je ovaj sajt na samom početku stekao ogroman broj članova radi Zagor diskusija o najboljoj priči, crtaču itd.), dok sada Ferijeve naslovnice služe za šprdnju (grubo zvuči, ali budimo iskreni). Buretove nevjerovatne slučajnosti, zvuči li poznato? Zbog takvih idiotluka i mi koji još uvijek čitamo Zagora izgledamo kao zaluđenici, mazohisti što čitaju stripove za desetogodišnjake. Izlivi iskrenog oduševljenja su rezervisani za odlične stripove koje izdaje Fibra i Libellus. Neki (ja i preostali čitaoci) mogu paralelno čitati ta dva svijeta, ali mnogo ih ne može. No, šta ako u tom procesu izgubi dušu i onu žilu kucavicu koja spaja "Velikog Markusa" i "Morsku stravu" u jednu sagu?
Ipak, mislim da je Paka01 u pravu. Neka se Zagor za početak ugleda na druge vrhunske stripove i prihvate neke moderne standarde - a duša... Pa, sigurno je nema ni onaj Zagor iz "Krvavih piramida".


Moram ti protivrjeciti, od prve do posljednje rijeci.
Kao prvo, govoris u ime NAS koji smo nekada bili citaoci, danas tek kriticari. Tebi je 17 godina, nisam siguran da spadas u tu nasu grupu i da mozes govoriti u nase ime. Nemoj da me pogresno shvatis kao nedavno, postujem i cjenim te, nadam se da shvatas sta hocu s time da kazem. Ti si jos u fazi trazenja sopstvenog strip ukusa, mozda Zagor i nije pravo stivo za tebe. Sigurno da imas mnogo vise mogucnosti nego sto smo mi tada imali, imas vise izbora da utancas svoj ukus nego mi dinosaurusi preko 30 godina. Govoreci o stivu za desetogodisnjake, pa nedavno sam ponovo uzeo u ruke epizodu sa Komancima, ja stvarno vise ni sam ne znam sta se smatra pod djecijim stripovima na Balkanu, ali u zapadnom svijetu stvari kao ubijanje dijece, skalpiranje i masovna ubistva sigurno ne spadaju pod djeciju literaturu. Moglo bi se razgovarati o tome koliko su neke epizode naivne i nemastovite ili ne, ali sigurno ne o tome da li su to djecija stiva. Sigurno da ces od nekih dobiti potvrdu da si u pravu za to, medjutim ti isti ce reci kako je npr. Tex stivo za odrasle, strip koji ne odudara mnogo od Zagora, pa se treba zamisliti koliko su mjerodavni odgovori tih osoba.
Sto se tice sprdnje o naslovnicama, ozbiljni kriticari kritikuju kada treba, oni sto stalno nesto imaju da kazu su jedni te isti, rade to iz nekih drugih razloga koji su prije svega nezadovoljstvo zbog uspjeha i popularnosti ovog junaka na nasim prostorima i razocarenjem sto njihov omiljeni junak kod nas igra tek u trecoj lizi. Ti sigurno nisu odmjer kada je nesto dobro uradjeno ili ne.
Kultne peizode uzivaju jos uvijek kultni status, kako drugacije objasniti da se "Americka odiseja" sa velikim uspjehom reprintuje po stoti put, dok neki drugi nemaju uspjeha niti sa premijernim epizodama. Fibra, Libellus i co, izdaju dobre stripove, bas po mom ukusu, ali primjetno je da izbacuju stripove sa nakladom od 500, od sada neki cak i sa 400 komada, dok Zagor jos uvijek mjesecno izlazi u nekoliko desetina hiljada primjeraka, sa svim edicijama VC i Ludensa.
Najnoviji primjer VC, kao i Fibrin tiraz od 400, kazuju na to da Zagor jos uvijek ide naprijed, dok svi ostali unazad. Toliko o tome da Zagor ne moze opstati u danasnjem vremenu.

Sto se tice reformi, ja bih prvi uveo neke u serijal, ne samo Zagora vec i drugih SBE junaka, ali poznajemo starog Sergia, on neke radikalne promjene jednostavno ne zeli i sigurno ih nece biti sve dok on ima pravo glasa.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/10/2010 : 17:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Mladost ne opravdava besvest
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 31/10/2010 : 17:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Mladost ne opravdava besvest


Ko sa dvadeset nije revolucionar taj nema srce,a ko sa trideset ostane revolucionar nema pameti...
Go to Top of Page
Page: of 489 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000