forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jeste li ikad ukrali, maznuli strip? Kako i zašto?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 09/10/2010 : 18:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message  Reply with Quote
moja je generacija narkomana,ali,eto,bilo je i onih koji kradu stripove...

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 09/10/2010 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message  Reply with Quote
ne,mozda ih zato nemam puno

stršljen spašen
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/10/2010 : 22:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goran split

ne,mozda ih zato nemam puno

Kah!Kah!...kakve su to insinuacije?
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 09/10/2010 : 22:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Ne! Ali znam da su moji poznanici osamdesetih mažnajvali jedni drugima!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8236 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 09/10/2010 : 22:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by azra x.

moja je generacija narkomana,ali,eto,bilo je i onih koji kradu stripove...


eee da je samo tvoja
a oni mlađi su još i gori

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 10/10/2010 : 11:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by goran split

ne,mozda ih zato nemam puno

Kah!Kah!...kakve su to insinuacije?



stršljen spašen
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 10/10/2010 : 14:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Naravno da jesam, uglavnom od rodjaka koji su bili dosta stariji od mene i uvjek su imali starijih Zagora, tako da sam uz pomoc njih popunjavao rupe u kolekciji!Jedina kradja mimo porodice se desila kada sam bio kod bake na raspustu i jedan lik je imao ZS 909 "Zmajevo Grotlo" koji mi je nedostajao (imao sam prvi i treci nastavak) i nije htio da se zamjeni bez obzira sta sam mu ja nudio u zamjenu! I tako, smuntam ga da mi ga bar da na citanje i tada ga je vidio zadnji put! Posle mi je bilo krivo ali sta da se radi, djecja posla...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4495 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/10/2010 : 15:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Nesto se mislim...danas je bas prilika za maznjavanje
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/10/2010 : 15:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Nesto se mislim...danas je bas prilika za maznjavanje

Zavisi s koje si strane kordona...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4495 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/10/2010 : 15:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ja bih za azra x.
kao sto znamo
stripove krao
da hoce samo

Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 10/10/2010 : 15:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message  Reply with Quote
azra x se,sto se iz gore navedenog vidi,snalazi po tom pitanju i bez tebe.

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 10/10/2010 : 18:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Ja redovno u darkwoodu mažnjavam. Kao posaljem goksija ili Slobu da mi donesu dilana iz magacina a onda zdipim koju Fibru iz radnje.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/11/2010 : 11:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Odgovor je vrlo jednostavan: NE!!!
Znan kako je kad ti netko ukrade strip i stvarno nije ugodan osjećaj. Pogotovo kad ste klapac...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/11/2010 : 10:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
jeSAM, na tržnici od nekog prodavača, ukrao sam da ih pročitam.
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
918 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 08/11/2010 : 19:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Nisam nikad, ali sam se zato kao klinac vozio par puta biciklom (kršem bez brzina) 12 km do grada i prvog kioska da kupim strip i onda nazad još 12. Jbg za cenu autobuske karte mogao sam kupiti strip, tad mi je to izgledalo kao dobra ušteda. I tako par puta dok me neko od komšija nije video i odruko matorcima. Onda sam dobio batina i zabranu upravljanja biciklom. Jednom sam drpio ćaletov švajcarski perorez i prodao ga da bi kupio prvi broj Marketprintovog Petra Pana. Ćale se neko vreme pitao gde mu je peorez i onda zaključio da ga je izgubio i nikom ništa. I da, za vreme bombardovanja 1999. godine sam par puta zbrisao do grada busem (iako su mi moji to izričito zabranili) da bi kupio politikinog Taličnog Toma (u to vreme to je bio jedini strip na kioscima). A u povratku bus prolazi pored kasarne, sirene za vazdušnu opasnost zavijaju, a ja ko pravi čitam Taličnog i boli me uvo za sve. Uh kad se samo setim.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 10/11/2010 : 02:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Ih, ko zna gde sam sta od stripova zdipio, ali to se mozda moze prebrojati na prste jedne ruke i to je bilo u situacijama kad je strip bio "must have" a vlasnik neki pedercici kome nije ni stalo do stripa, ali video je da je meni stalo pa je hteo da kule i gradove u zamenu a ja nikad nisam imao ni kule ni gradove
No, najsldje mi je bilo kad sam krao sam od sebe. Naime, mama mi nije dozvoljavala da citam stripove i redovno ih je bacala kad je nailazila na njih. Tako sam ja od najmanjih nogu morao da se igram Serloka Holmsa sa svojom mamom u neravnopravnoj borbi u kojoj je ona bila i Holms a i Blek (jer je bila jaca od mene). Tako je jednom, kad je naisla na, ni manje ni vise nego 600-tinak Politikinih zabavnika (i on, jel'te, ima strip u sebi pa mi ni to nije bilo dozvoljeno), plus desetine kojecega pride, videvsi o kolikoj gomili se radi, naterala me da sam to nosim sa treceg sprata dole u smece, turu po turu. Posto je bilo prilicno kasno i bio je mrak, nije me pratila do dole. Ja sam prvu gomilu stavio negde pored kontejnera, a posle, kad me vise nije nadgledala sa stepenista, sve ostale odnosio u podrum i ostavljao pored inace zakljucanog podruma, ne bih li ih sutradan pokupio i stavio na neko sigurnije mesto, sto nije bio problem jer u podrum u principu ljudi retko silaze tako da sam ih sutradan sve nasao tamo gde sam ih i ostavio. To mi je bila najsladja kradja stripova. Jest' da sam ih krao sam od sebe, ali nema veze, zaista mi je ta "kradja" bila sladja od bilo koje kupovine stripova ikada
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 10/11/2010 : 02:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Nisam nikad, ali sam se zato kao klinac vozio par puta biciklom (kršem bez brzina) 12 km do grada i prvog kioska da kupim strip i onda nazad još 12. Jbg za cenu autobuske karte mogao sam kupiti strip, tad mi je to izgledalo kao dobra ušteda. I tako par puta dok me neko od komšija nije video i odruko matorcima. Onda sam dobio batina i zabranu upravljanja biciklom. Jednom sam drpio ćaletov švajcarski perorez i prodao ga da bi kupio prvi broj Marketprintovog Petra Pana. Ćale se neko vreme pitao gde mu je peorez i onda zaključio da ga je izgubio i nikom ništa. I da, za vreme bombardovanja 1999. godine sam par puta zbrisao do grada busem (iako su mi moji to izričito zabranili) da bi kupio politikinog Taličnog Toma (u to vreme to je bio jedini strip na kioscima). A u povratku bus prolazi pored kasarne, sirene za vazdušnu opasnost zavijaju, a ja ko pravi čitam Taličnog i boli me uvo za sve. Uh kad se samo setim.



Hej, bas ti zavidim. To je stvarno prava i neponovljiva avantura, posebno kad si klinac jer male su sanse da kad odrastes uradis bilo sta od toga a kamoli da sve to prozivljavas na taj nacin. Ta klinacka bezbriznost je neponovljiva
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 10/11/2010 : 08:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by azra x.

moja je generacija narkomana,ali,eto,bilo je i onih koji kradu stripove...


eee da je samo tvoja
a oni mlađi su još i gori



oni mladji su u svaku boju

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 10/11/2010 : 08:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Odgovor je vrlo jednostavan: NE!!!
Znan kako je kad ti netko ukrade strip i stvarno nije ugodan osjećaj. Pogotovo kad ste klapac...



meni je teze kada mi ga neko osteti da ga ne mogu ni prepoznati , a ne kad ga ukradu , ako ga vec krade makar da znam da je u sigurnim rukama

feka
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/11/2010 : 17:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

quote:
Originally posted by Zlotvor

Odgovor je vrlo jednostavan: NE!!!
Znan kako je kad ti netko ukrade strip i stvarno nije ugodan osjećaj. Pogotovo kad ste klapac...



meni je teze kada mi ga neko osteti da ga ne mogu ni prepoznati , a ne kad ga ukradu , ako ga vec krade makar da znam da je u sigurnim rukama

Da, i to je ružno iskustvo, a bilo je i takvih nažalost...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 10/11/2010 : 23:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

Ih, ko zna gde sam sta od stripova zdipio, ali to se mozda moze prebrojati na prste jedne ruke i to je bilo u situacijama kad je strip bio "must have" a vlasnik neki pedercici kome nije ni stalo do stripa, ali video je da je meni stalo pa je hteo da kule i gradove u zamenu a ja nikad nisam imao ni kule ni gradove
No, najsldje mi je bilo kad sam krao sam od sebe. Naime, mama mi nije dozvoljavala da citam stripove i redovno ih je bacala kad je nailazila na njih. Tako sam ja od najmanjih nogu morao da se igram Serloka Holmsa sa svojom mamom u neravnopravnoj borbi u kojoj je ona bila i Holms a i Blek (jer je bila jaca od mene). Tako je jednom, kad je naisla na, ni manje ni vise nego 600-tinak Politikinih zabavnika (i on, jel'te, ima strip u sebi pa mi ni to nije bilo dozvoljeno), plus desetine kojecega pride, videvsi o kolikoj gomili se radi, naterala me da sam to nosim sa treceg sprata dole u smece, turu po turu. Posto je bilo prilicno kasno i bio je mrak, nije me pratila do dole. Ja sam prvu gomilu stavio negde pored kontejnera, a posle, kad me vise nije nadgledala sa stepenista, sve ostale odnosio u podrum i ostavljao pored inace zakljucanog podruma, ne bih li ih sutradan pokupio i stavio na neko sigurnije mesto, sto nije bio problem jer u podrum u principu ljudi retko silaze tako da sam ih sutradan sve nasao tamo gde sam ih i ostavio. To mi je bila najsladja kradja stripova. Jest' da sam ih krao sam od sebe, ali nema veze, zaista mi je ta "kradja" bila sladja od bilo koje kupovine stripova ikada



lepa prica

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Guzonjin sin
Starting Member



Serbia
96 Posts

Member since 27/10/2008

Posted - 11/11/2010 : 02:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Guzonjin sin a Private Message  Reply with Quote
Drpio sam kao klinac krajem osamdesetih pet stripa od jednog kolekcionara koji mi je davao na čitanje
Još uvek me grize savest pa se sećam tačno i koji su:
LMS 556 VELIKI BLEK: Crni jahači, 660 VELIKI BLEK: Prokleto srebro, 683 VELIKI BLEK: Trba fon Grba
ZS 780 TEKS VILER: Afera Spenser, 784 KOMANDANT MARK: Markovo venčanje

...a meni su zdipili jedno 10x puta više

Mrzim duge postove
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000