forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Original zastitne vrecice...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 15/08/2010 : 19:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
U blizini imam striparnicu i to najvecu u Njemackoj,kako bih rekao, kao kod nas jedna robna kuca,na tri je sprata i ima u njoj milion stripova raznih(Bonelli malo sasvim) i citav taj milion stripova je u zastitnim vrecicama koje nisu zatvorene sa gornje strane.Eto,ako im je vjerovati,a mislim da znaju sta i kako se radi sa stripom,trebalo bi tako da je ok

Evo linka sa par slika

http://www.sammlerecke.de/sammlerecke/comic-galerie.html

Edited by - bihac-una on 15/08/2010 19:42:21
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/08/2010 : 20:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

U blizini imam striparnicu i to najvecu u Njemackoj,kako bih rekao, kao kod nas jedna robna kuca,na tri je sprata i ima u njoj milion stripova raznih(Bonelli malo sasvim) i citav taj milion stripova je u zastitnim vrecicama koje nisu zatvorene sa gornje strane.Eto,ako im je vjerovati,a mislim da znaju sta i kako se radi sa stripom,trebalo bi tako da je ok

Evo linka sa par slika

http://www.sammlerecke.de/sammlerecke/comic-galerie.html





uff koliko stripova!!!!!!!!!!!!
Zašto ko dnas ima samo bonelli po trafikama????
Pogledajte koliko ima stripov aza koj emi vjerovatno nikad nečemo ni čuti..........

DOSTA MI JE PROKLETIH REPRINTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

D*A*J*T*E N*E*Š*T*O N*O*V*O !!!!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
586 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 17/08/2010 : 23:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
@bihac-una

Ima li u ovoj robnoj kuci stripova:)stripova na engleskom ili su ovo sve izdanja na nemackom jeziku?
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 18/08/2010 : 16:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Po mojoj procjeni mislim da je sigurno pola-pola Njemacki-Engleski jezik,ali opet neznam 100%.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/08/2010 : 20:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
iman ja nešta tih vrečica .korištenih al još uvik solidnih

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 24/08/2010 : 00:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

i citav taj milion stripova je u zastitnim vrecicama koje nisu zatvorene sa gornje strane.Eto,ako im je vjerovati,a mislim da znaju sta i kako se radi sa stripom,trebalo bi tako da je ok

Evo linka sa par slika

http://www.sammlerecke.de/sammlerecke/comic-galerie.html



Ako je zaista tako, ne znaju sta rade. Takvo cuvanje stiti papir samo od prasine, a zapravo pruza priliku da plastika sa unutrasnje strane oksidira i lagano pojede boju sa naslovnice.

Ali mi je tesko poverovati- tip na slici drzi fino zapecaceni Amazing Fantasy #15 iz 1965-te godine, koji je NM oko $4.000. Da je taj strip proveo par meseci u otvorenoj kesici, izlozen konstantnoj cirkulaciji vazduha, izgubio bi i glatkocu i sjaj i boju, a samim tim i vrednost.

Jedino ako imaju salu sa pazljivo, zapravo savrseno regulisanom vlaznoscu 24/7... kao arheoloski arhiv. A u to takodje sumnjam.

Pretpostavljam da su nezapecaceni stripovi osteceni ili oni male vrednosti, cije brizljivo ocuvanje nije narocito bitno.

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

imt53
Starting Member

Germany
18 Posts

Member since 09/01/2004

Posted - 11/11/2010 : 19:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send imt53 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Ima li ko originalni Bonelli vrecica zastitnih na prodaju????



Elvise znas li (ili neko drugi od forumasa) koje mjere su „originalne“ za Bonelli-formate?
Mogao bih nabavit preko firme gdje mi zet radi,po svakoj mjeri (gore otvorene ili koje se zatvaraju).
Ja sam uzeo sebi od PE (Weichmacherfrei-neznam na nas kako se kaze) jacine/debljine 50µm i standardne velicine od 165mm x 220mm +ca.40mm onaj dio koji se presavija i zatvara kesicu (samolepljivo-otvaraj,zatvaraj koliko hoces)-do sada najbolje sto sam nasao.
E sad,za neke su mozda malo posiroke,za kartonce opet pokratke…cini mi se da opet najbolje pasu za one starije malo deblje od lms-zs,mada i ludensovi idu. Ako bi bilo interesa za narucivanje po mjeri na vise ja sam za (samom mi se ipak ne isplati vise varijanti narucivat)

Evo slike jednog upakovanog lms:



Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/11/2010 : 20:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Nista ti stari ne narucivaj extra,jer ova ti je kesica fantasticna.Odmah da ti kazem da bih ja prije uzeo ovu sto ti je strip u njoj nego original Bonelli koja je cini mi se sira za nesto od ove tvoje,koliko tacno neznam.U ovu tvoju pase svaki strip od LMS i ZS osim kartonaca ZS i LMS (mislim).Ako mozes do ovih kesica ,ja bi ih uzeo,ali bih ipak volio imati jednu pa da malo experimentisem s njom.Ako si voljan posalji mi jednu pa da je opipam.
Go to Top of Page

imt53
Starting Member

Germany
18 Posts

Member since 09/01/2004

Posted - 11/11/2010 : 23:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send imt53 a Private Message  Reply with Quote
ma nema problema,
posalji mi adresu na pm ili mail pa cu ti poslati koju
"zum begutachten".
u pravu si,ove su super ali je moguce iste za sve one razlicite formate stripova s nasih prostora "skrojiti".
ja sam prije narucivao razlicite od comic-händlera(vecina nisu nikako za nase stripove),dok nisam dobio ove koje su mi nekako najbolje,a posto si i ti sigurno vise vrsta testirao,imas sigurno "oko" za procjenu...
pa da cujem i tvoje misljenje (u vezi i materijala,debljine...jer osim velicine
sigurno igra znacajnu ulogu i jacina kesice koja bi se isto mogla po zelji odrediti-ako bi znali
sta najbolje odgovara nasim formatima stripova)
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 12/11/2010 : 20:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Weichmacherfrei-znaci na nasem jeziku kao"ona sto ostaje tvrda",ili"koja se ne meksa",tacnu rijec neznam, a nisam siguran ni da postoji.Uglavnom,te su kesice prave,bas te koje su kruce i tvrdje i uz to ako su kristalno ciste ili bistre,tad je sve perfektno.A mislim da jesu
Opet ti kazem,nista ne trazi dalje,to je to.A po mogucnosti,ako mozes naruci "NAM" 100 komada za one kartonce(vise nam i netreba),i problem rijesen
Ziv bio
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 31/10/2012 : 20:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
Evo da izvučem malo temu iz zaborava.

Zanima me jel itko pakira Libellusove stripove (Marti, MNo, Nathan) u zaštitne vrećice? Kakve koristite (može link, gdje se kupe, cijena)? Pri tome ne mislim na obične vrećice od zimnice.

Moram dio stripova arhivirati u drugi ormar u kojem se skuplja dosta prašine pa ih moram zaštititi.

Ukratko - našao sam ove vrećice na ebayu:

http://www.ebay.com/itm/280666818023?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Dimenzije kažu da su 8.875 x 11 inča što znači cca 22.5 x 27.9 cm. Visina mi odgovara, jedino mi je širina malo upitna? Koristi li itko ove vrećice za Libellus?
Go to Top of Page

zvobed
Starting Member



Croatia
71 Posts

Member since 06/02/2005

Posted - 01/11/2012 : 08:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zvobed an ICQ Message  Send zvobed a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

Evo da izvučem malo temu iz zaborava.

Zanima me jel itko pakira Libellusove stripove (Marti, MNo, Nathan) u zaštitne vrećice? Kakve koristite (može link, gdje se kupe, cijena)? Pri tome ne mislim na obične vrećice od zimnice.


Dimenzije kažu da su 8.875 x 11 inča što znači cca 22.5 x 27.9 cm. Visina mi odgovara, jedino mi je širina malo upitna? Koristi li itko ove vrećice za Libellus?


Ja stavljam sve stripove u vrećice i to ne takve već one sa patentnim zatvaračem.Prezadovoljan sam sa njima.Na knjigama koje sam kupio otprilike u isto vrijeme,a nisu bile u vrećicama vide se žuti rubovi valjda od prašine dok stripovi imaju potpuno bijele rubove.
Sad sam počeo nabavljati vrećice sa UV zaštitom za skuplja izdanja.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000