forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Najomiljena komedija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 29/12/2010 : 01:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
1.


Dobar je i Young Frankenstein i Spaceballs, takodjer su i Marx brothers vrh, MASH, Airplane, Dr.Strangelow, Life of Brian... ali Blazing saddles

Ima jedan dobar razlog Posto sam ne bi mogao bolje napisati, citiracu

"One of my all-time favorite comedies is Mel Brook’s Blazing Saddles.
Truly a product of its time, the racially provocative mock Western could not be made today.
Nor could it have been made any time before it was
. The moment in popular culture was
just right for black Sheriff Bart and his quest to earn the respect of skeptical townsfolk in time to save them from annihilation.

A large part of what made Blazing Saddles both an effective comedy and a scathing social commentary was
its unapologetic confrontation of racial stereotypes.
The film did not minimize the ethic differences between racial groups.
Rather, it proposed that those differences matter less than where individuals stand on freedom.

This is a message largely lost on today’s political culture,
where racial and ethnic identity is often expected to determine political ideology.
The black community in particular is expected to display loy
alty to the Democratic Party,
to Marxist “social justice,” and a professed victim status.
While the voting habits of the black community meet this expectation,
it is high time for conservatives to present them with an alternative.



Nezaboravne scene:

KKK
http://www.youtube.com/watch?v=TJkHykGRXrw

Sheriff is a nigg...
http://www.youtube.com/watch?v=upvZdVK913I&feature=related

The camp town ladies
http://www.youtube.com/watch?v=0H2W1lK7P-I

Koja je vaša omiljena
Komedije domace produkcije mozemo ostaviti za neki drugi topic.

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 29/12/2010 : 01:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Ah da, film je iz 1974

http://www.imdb.com/title/tt0071230/
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
704 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 29/12/2010 : 01:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt0212235/

Shriek If You Know What I Did Last Friday the 13th-isto što i Mrak Film,ali puno,puno,PUNO smješniji

My username was a mistake.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/12/2010 : 03:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Dr. Strangelove
10
The Producers (1968)
Kingpin
Bruno

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/12/2010 : 12:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
As goodi as it gets (1997)
Bad Santa (2003)
Hot Shots! Part Deux (1993)
Dumb & Dumber (1994)
Monty Python and the Holy Grail (1975)
Dr. Strangelove (1964)

Edited by - supermark on 30/12/2010 16:52:13
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 29/12/2010 : 12:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Gamers: Dorkness Rising
Independent ali taaako dobro :)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25128 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/12/2010 : 13:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Some like it hot
Noises off
Dumb & dumber
Meet the parents
40 years old virgin
Borat

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 29/12/2010 13:06:46
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 29/12/2010 : 13:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Due Date

Go kneel and weep
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/12/2010 : 14:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Some like it hot
Noises off
Dumb & dumber
Meet the parents
40 years old virgin
Borat




Good choices ;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 29/12/2010 : 18:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
nemam baš neku najomiljeniju komediju, ali sam sad u ljeto gledao "Get him to the Greek" s jonahom hillom i russelom brandom. odlično!

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/12/2010 : 19:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Four Rooms je nešto što mogu uvijek ponovno pogledat

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5832 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/12/2010 : 20:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Some like it hot
Noises off
Dumb & dumber
Meet the parents
40 years old virgin
Borat




Sad mi bas nisi jasan...
Noises Off i Dumb&Dumber na istoj polici da ne kazem u istoj glavi?
Dobro, mogu se voleti razne vrste komedije, ali postovaoci komplikovanih (i za vecinu neduhovitih) ujdurmi poput Noises Off retko kad mogu da gledaju Kerijevo kreveljenje.
Zlobno pitanje: zar je moguce da ti Bwajanovo zitije nije ispred Meet the Parents?
Zreo si za dvoboj kinoprojekorima sa Rommelom
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2010 : 21:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
U noćnom vlaku prema rivijeri, amerikanac Freddy Benson (Steve Martin) pokušava na svoj način izvući novac za večeru. Prilično nametljivo zapodjenuo je razgovor sa jednom bogatom, osamljenom putnicom, i počela je cijela parada srceparajućih pričica o bolesnoj baki, o siromaštvu, uzdržavanju, i naravno rezultat je bio da je uz «nevoljko nećkanje» na ženin račun naručio cijeli menI.
Jedan uglađeni nešto stariji gospodin samo je podsmješljivo promatrao cijeli taj događaj, no nije niti na koji drugi način reagirao. Kasnije se povukao u svoj odjeljak, ali igrom slučaja, tu nije bio kraj susreta s Amerikancem, jer mu se i ovaj uskoro pridružio vidjevši da u odjeljku nema nikoga. Amerikanac, pričljiv kakav je bio, odmah je zapodjenuo razgovor, objasnivši subesjedniku svoju životnu filozofiju koja se sastojala u tome da su muškarci slabiji spol i da žene trebaju njih uzdržavati, a ne obrnuto. Uz to je još nevezano spomenuo kako se zaputio u turistički gradić na rivijeri Beaumont-sur-Mer, čuvši da tamo ima mnogo usamljenih bogatih dama, koje su «dušu dale» da ih se očerupa. Na spomen imena gradića, gospodin, Englez podrijetlom, vidno je živnuo i pokušao Bensona razuvjeriti da su u Beaumontu samo stari umirovljenici poput njega, no kako je Freddy ostao uporan u naumu da posjeti mjesto, ovaj je napustio kupe i otišao obaviti jedan telefonski poziv. Naposlijetku, kad su već pristigli na odredište i spremali se napustiti vagon, u njihov odjeljak uđe mlada zgodna dama, spomenuvši da putuje za Portofino u Italiji. I gle čuda, Freddyjeva baka je ISTO! bila u Portofinu, i to sirotica, teško bolesna...u Beaumontu je dakle sišao samo gospodin, kojega je netko dočekao na Peronu, osoba koja je bila ništa manje do li šef policije u gradu (Anton Rodgers), s pitanjem: «Kakva je bila Marion?» «Savršena» odvrati gospodin, misleći da se time riješio nasrtljivca, ne želeći u svom mjestu nikakvu konkurenciju. Slučaj se donekle našalio s Freddyem, jer je gospodin Lawrence Jamieson, (Michael Caine) uglađeni i otmjeni Europljanin, radio isti posao poput njega, samo znatno profesionalnije i u puno većim razmjerima, a u Beumontu, koji je smatrao svojim privatnim lenom, (ta nije li mu i šef policije suradnik?!), nije želio trpiti amatera koji bi uzburkao mirne vode učmala gradića. Računao je da je problem na ovaj način riješen, no pokazalo se da je to bila tek prva runda.....

«Dirty Rotten Scoundrels» («Prljavi pokvareni prevaranti») remake je komedije Ralpha Levya «Bedtime Story» («Priča za laku noć») iz 1964. u kojoj su dvojicu prevaranata glumili David Niven kao Lawrence i Marlon Brando kao Freddy no ni trunke toliko duhovito kako to čine Caine i Martin. Levy očito nije bio dostojna protuteža Ozu . Ozov film ima ipak sve sastojke koji su potrebni da bi izvrsno funkcionirao: izvrsnu glumu, dobar zaplet koji u potpunosti služi da poveže čitav niz urnebesnih, na momente i bizarnih ali svejedno izvrsnih gegova.
Za opisati Franka Oza dovoljno je ponoviti riječi Jima Hensona: «Oz je možda najzaslužnija osoba za to što su Muppeti smješni», a ako te riječi dolaze iz usta tvorca legendarnog Muppet Showa, onda je jasno da pred sobom imate osobu koja je ekspert za komiku, što će se u najboljem svijetlu pokazati upravo u filmu „Prljavi pokvareni prevaranti“. Zanimljivo je da je Henson sreo Oza na jednoj lutkarskoj konvenciji i bio toliko oduševljen sa njime da ga je odmah htio uključiti u postavu Muppet Showa, ali je ipak(!!) morao sačekati da ovaj završi srednju školu. No odmah po svršetku srednje škole Oz se priključuje ekipi, postavši jednim od njezinih najvažnijih članova, udahnuvši život tako nezaboravnim kreacijama kao što su : Miss Piggy, Fozey Bear, Animal, Ksilofonist Marvin, a osim u Muppetima, Oz je svojim glasom oživio i još jedan, jako poznati lik. Yoda, majstor Jedi, i kasniji učitelj Lukea Skywalkera u serijalu Ratova Zvijezda, duguje svoj glas upravo njemu.

Uz Hensona, Oz se polako počeo baviti i režijom, zajedno su radili izvrsni, pomalo tolkienovski fantasy, «Dark Crystal» («Tamni Kristal»), koji međutim nije polučio veliki uspjeh u doba premijere, vjerojatno stoga što publika u lutkarskom filmu, koji odmah asocira na film namijenjen djeci) nije očekivala onako mračnu priču, no danas se taj film smatra kultnim, i na taj način ispravljena je nepravda prema ovom istinskom dragulju.

Prvi samostalni redateljski debut Oz će imati 1984. opet s Muppetima, u «Muppets Take Manhattan»(«Muppeti zauzimaju Manhattan»), a dvije godine kasnije napraviti će izvrsni musical, remake filma Rogera Cormana «Little Shop of Horrors» iz 1960. Tu će prvi put surađivati sa Steve Martinom, a ujedno je to i prvi film na kojem glavni glumci neće biti lutke, osim glavnog negativca, biljke mesožderke, i gdje će Oz pokazati da osim izvrsnog rada s lutkama zna jednako tako dobro raditi i sa pravim glumcima.

Michael Caine i Steve Martin izvanredno funkcioniraju u tandemu. Caine inače nije tako često glumio u komedijama, ali je i u ovom filmu, kao i u filmu Bryan Forbesa «Wrong box», («Pogrešna kutija« ), crnohumornoj komediji smještenoj u viktorijansku Englesku, a prema motivima priče R.L. Stevensona, pokazao da je itekako talentirani komičar. Steve Martin, s druge strane uglavnom glumi u komedijama, (ovo je možda njegov ponajbolji film, uz parodiju na film noir Carla Reinera «Dead Man Don't Wear Plaid» («Mrtvaci ne nose karirano») , pri čemu se uglavnom oslanja na fizikalnu ekspresivnost, tako da je savršeno profunkcionirao kao protuteža Caineovu glumačkom minimalizmu. Posebno su urnebesne scene kada Caine prihvati da će podučiti Martina svim tajnama zanata, pod uvjetom da ovaj nakon toga ode i nikad se više ne vrati u Beaumont. Kao što se moglo i očekivati Freddy dobiva najgore moguće uloge, primjerice ulogu mentalno zaostalog brata princa Ruprechta i u tim scenama Martin jednostavno briljira. Na jedan nevini upit bogate klijentice zašto prinčev brat ima čep na viljušci, Martin se automatski opali viljuškom po oku, preko kojeg, naravno, stoji crni povez.

Freddy kao Freddy ni nakon poduka nije želio otići, te između dvojice varalica pada opklada: prvi koji izvuče 50.000$ od odabrane «naivne» žrtve, pobjeđuje i ostaje u gradu, dok drugi odlazi i ne vraća se. Tu film uistinu doseže vrhunac. Dvoboj je sada nešto osobno, sukob dvije različite «škole varanja», ne preza se od ničega, od lažnih invalida - veterana, do još lažnijih švicarskih doktora koji liječe invaliditet. I upravo tu dolaze Caineovi posebno veliki momenti kada nastupi kao poznati švicarski doktor Emil Schaufhaussen, koji se obavezao da će «časnika» Bensona podignuti iz invalidskih kolica i učiniti da prohoda. Caine ne radi facijalne geste poput Martina, ali ona njegova uštogljenost i ozbiljnost, jednostavno vas natjeraju u smijeh, pogotovo kad počne lječiti sirotog Bensona. Do samog kraja cijeli vatromet gegova, nikad vulgarnih, i uvijek originalnih, dok je sam kraj izvrstan, sa jednim velikim obratom, u kojemu su naše simpatične varalice naučili jednu dobru, doduše skupu, ali opet dobru, lekciju.

I taman kad su utučeni mislili da je sezona propala, jer su turisti otišli i stiže jesen, pristigla im je gomila turista iz Australije koju im je doveo najneočekivaniji saveznik, znan kao «Šakal» (nadimak govori sve) i tri vuka se ustremiše na ovce, a što je od ovaca ostalo možemo samo zamisliti jer tu počinje odjavna špica.

Ovaj film jedan je od onih, uvjetno rečeno, «malih» filmova, koji vas znaju i više nego ugodno iznenaditi svojom kvalitetom. Kako je dobru komediju izuzetno teško napraviti, jer osim standardnih uvjeta za dobar film (scenarij, režija, gluma) ona mora biti i smješna, ovaj film će uvijek imati posebno mjesto u mojoj kolekciji, kao uistinu rijedak film koji me sa svakim gledanjem nasmije do suza. Uistinu se teško mogu sjetiti neke druge komedije za koju mogu reći isto.

Edited by - rommel on 29/12/2010 21:15:28
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/12/2010 : 21:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kingpin

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25128 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/12/2010 : 21:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


Sad mi bas nisi jasan...



Ako te teši, ja samom sebi nisam jasan ponekad...


quote:

Noises Off i Dumb&Dumber na istoj polici da ne kazem u istoj glavi?


Biće da se vadim, ali ovakve liste pišem bez razmišljanja, video sam da ga je neko aveo, pa me mrzelo da razmišljam dalje.ALI: meni je Keri jedan od najpotcenjenijih holivdskih glumaca. Bar sa onim ozbiljnim ulogama. Dumb and dumber mu je najbolja komedija, pa je zato na listi. Ali da, sviđa mi se film.
Sad sam se malo podsetio još nekog naslova, pa bih dodao još i Little miss sunshine,Everything You Always Wanted to Know About Sex...,Bandits.



quote:
Dobro, mogu se voleti razne vrste komedije, ali postovaoci komplikovanih (i za vecinu neduhovitih) ujdurmi poput Noises Off retko kad mogu da gledaju Kerijevo kreveljenje.


Meni je Noises off jedna od najboljih komedija ikada. U stvari, taj film i Neki to vole vruće sam gledao "mali milion puta", ove ostale komeNdije su miljama posle njih.




quote:
Zlobno pitanje: zar je moguce da ti Bwajanovo zitije nije ispred Meet the Parents?



Još zlobniji odgovor: ne podnosim ruganje religiji. Ne zato što sam toliki vernik, jednostavno mislim da je tako nešto potpuno deplasirano. I Pajtonovce nikada nisam gotivio. Stiller u Parentsima ima toliko deblinu facu da mi je dovoljno samo njega da gledam i da se smejem.



quote:
Zreo si za dvoboj kinoprojekorima sa Rommelom

Rommel, filmovi i ja u istoj rečenici. Koja uvreda za Rommela.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 29/12/2010 21:36:34
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9599 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/12/2010 : 22:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Kako mozes ovo da ne volis:

http://www.youtube.com/watch?v=B2Je1CEPkUM

http://www.youtube.com/watch?v=-v1OLMjG52I !!!!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=UDPqB9i1ScY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Inace, Posetioci (Les visiteurs) 1 i 2 su mi ubedljivo najjaca komedija u istoriji vaseljene!!! gledao sam ih trilion puta, i svaki put se smejem ko kreten!!!!!!


Hunter je pomenuo i Everything you wanted to know.... od Alenovih komedija mi je (na primer) odlicna Love and death

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5832 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/12/2010 : 22:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Menchjagger
Znaci, prakticno si zakinut i za Dave Allena....

Keriju svaka cast, u Maski je blistao, ali se bojim da su neki od njegovih filmova ili previse prizemni ili su previse pretenciozni. Inace, meni je olaksavajuca okolnost da sam se nagledao Dzeru Luisa koji je Kerijev najverovatniji uzor.

Nikad nisam dozivljavao Brajana kao sprdanje sa religijom... Vise kao neozbiljno o ozbiljnom...

Nego, za Noises Off (i meni jedna od najdrazih komedija - pored predstave Buba u Uhu - obozavam ulaske, izlaske i kriva vrata) imam bedni divX sa odlicnim tonom, i fenomanalni divX sa ruskim tonom. Znas li neki izvor za dobar devederip?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9599 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/12/2010 : 23:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
meni je taj "Glupan i tupan" ono....ne znam ni kako bih ga opisao....

jedina scena na koju sam se pokidao, i koje se bas secam je: http://www.youtube.com/watch?v=0cVlTeIATBs

ostatka filma se i ne secam, a gledao sam ga pre godinu dana

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/12/2010 : 01:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw



Keriju svaka cast, u Maski je blistao, ali se bojim da su neki od njegovih filmova ili previse prizemni ili su previse pretenciozni.



maska je meni jedini odličan carreyev film. on se u većini svojih filmova (primjerice glup i gluplji i lažljivac) uglavnom samo krevelji, ništa drugo...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/12/2010 : 01:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Sad, bez razmišljanja, jedna od najomiljenijih klasičnih glupih komedija koja me još ne živcira je Dumb and Dumber. Uvijek su mi smiješni.

A jedan film, koji sam tek nedavno pogledao, i dobro me nasmijao, je Dr. Strangelove. No to nije klasična komedija. To je istinski klasik, pregenijalan film. Ne rade više takve. Nestao je taj pametni kritički humor.
Danas su sve neki Mrak filmovi, romantične komedije, ili neke kvazi-komedije o opijanju za pijanice. Šteta.

Edited by - Windwalker on 30/12/2010 01:57:12
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16330 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 30/12/2010 : 02:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Americka pita (prva tri dela, ostale nisam ni hteo da gledam, da ne bih pokvario utisak), Meet the parents, Trula cula, Sam u kuci 1,2, Ace Ventura pa i Policijska akademija prva tri dela...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 30/12/2010 02:41:56
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 30/12/2010 : 09:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
čitam ove komentare i koliko god bio demokratski nastrojen, ne mogu da shvatim šta je to toliko smešno u ranim Kerijevim filmovima, isforsiranim porodičnim komedijama ili filmovima tipa Posetioci gde se cela komika vrti oko nekog primitivca koji ceo film prdi.
Ja se lično kunem u Brajanovo žitije i to baš zbog toga što se zeza na temu religije i dogmi svih vrsta. Smatram da ništa nije toliko nedodirljivo da ne možemo da se našalimo na račun toga.
Od kerijevih filmova mi je pak najbolji ovaj noviji: Yes Man ili kako se već zove, upravo zbog toga što se komika nije fizička već je reč o nekoj vrsti komedije zabune.
Od konvencionalnih komedija, meni je posebno drag jedan mali film koji su kod nas preveli kao: Kad sreća zakuca. Reč je o jednom simpatičnom malom prevarantu koji se usled male zamene teza nadje u ulozi potencijalnog zeta jedne bogataške porodice i potencijalnog menadžera u njihovoj porodičnoj kompaniji. Prevarant naravno nema profesionalno znanje ali raznim marifetlucima i ličnim šarmom zaista uspe da donese benefit sredini u kojoj se našao. U ovom filmu je i nezaboravna scena u kojoj glavni junak izvodi pesmu "Born to be wild"
http://www.imdb.com/title/tt0100301/

Edited by - milandj3 on 30/12/2010 09:24:49
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 30/12/2010 : 11:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Man on the moon
Truman show
Ne znam ko bi bolje odglumio od Carreya.
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 30/12/2010 : 12:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Man on the moon
Truman show
Ne znam ko bi bolje odglumio od Carreya.



samo što ti filmovi nisu komedije. Jesu izuzetni filmovi ali nisu pravljeni kao komedije
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/12/2010 : 12:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Theres something about Mary
Bruce Almighty
Dirty Rotten Scoundrels
Clerks
Hangover
The Big Lebowski
Monty Python
Ko to tamo peva
Sabirni centar

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 30/12/2010 15:02:49
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 30/12/2010 : 12:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter



Rommel, filmovi i ja u istoj rečenici. Koja uvreda za Rommela.


uopće ne

Edited by - rommel on 30/12/2010 12:57:41
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000