forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Moj prvi online strip - traži se kritika
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 13/01/2011 : 23:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
Pa, budite brutalno iskreni - ako vam je gušt:)

Ugl. radi se o stripu koji sam počela crtati iz dosade, a i da se malo poigram tabletom koji mi je godinama skupljao prašinu.

Radi se o stripu koji se bavi isključivo ekipom foto-entuzijasta i foliranata (u koje sama pripadam) pa sam se, čitajući kojekakve forume o prepucavanju Nikon vs. Canon i "moj je objektiv veći od tvoga" odlučila malo baciti na tu tematiku i poigrati se kratkom formom. Svjesna sam da ima puno nedostataka, ali da čujem vas majstore :)











Uglavnom, svi su nastali ovo ljeto, prije nego sam se zaposlila. u zadnje vrijeme baš ne mogu uhvatiti vremena za nove "brojeve" :(

Pa eto, ako vam se da, bacite koji komentar. Hvala :)

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 13/01/2011 : 23:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
atraktivno!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/01/2011 : 23:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nisam majstor, ali biti ću brutalan:
Meni se ovo baš sviđa - pogotovo crtež.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/01/2011 : 00:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Dobrodosla na aktivni deo foruma. Kazi nam malo vise o sebi. Godine,(ne mora bas da budu tacne, ali otprilike), cime se inace bavis, sta citas od stripova i tako to. Ime nam nije vazno, ali je za ocenu bitno malo upoznati autora.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 14/01/2011 : 08:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Iskreno,meni bi trebalo jedno 10-ak godina da nacrtam ovakav strip.
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 14/01/2011 : 09:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Dobrodosla na aktivni deo foruma. Kazi nam malo vise o sebi. Godine,(ne mora bas da budu tacne, ali otprilike), cime se inace bavis, sta citas od stripova i tako to. Ime nam nije vazno, ali je za ocenu bitno malo upoznati autora.



Okej - dakle, u srednjim sam dvadesetima, a uz povremeno črčkanje, bavim se stvarno svim i svačim - pisanjem, fotografijom, sviranjem gitare i modeliranjem. Završavam studij koji nema veze s umjetnošću, iako je prvi faks kojeg sam htjela upisati bila likovna akademija, smjer animacija. Pa kako nisam uspjela iz prve, bacila sam se na književnost i jezike. Uvijek nekako žongliram između tih svojih zanimacija, pa se desi da mjesecima nešto ne nacrtam, ili ne taknem gitaru. Ali bar mi nikad nije dosadno :)
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 14/01/2011 : 09:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
Eh, da, a od stripova čitam koješta - zapravo, puno više sam ih čitala prije, ali i danas ubodem kojega - AF, DD, tu i tamo kojeg Martina i Zagora (najdraža mi je epizoda ikad Fanta Chico). Izdvojila bih još i Ljubav i rakete, Blacksad-a (zbog crteža, ne zbog priče) i Bone-a. Drage su mi i mange - Dragonball, Alita, a posebno Berserk. A od domaćih autora mi je najdraži Macan. Toliko za sad :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/01/2011 : 09:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Simpa pasice. :)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/01/2011 : 10:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by martina23000

A od domaćih autora mi je najdraži Macan. Toliko za sad :)



Nemoj se naljutiti ako te bude kritizirao ovdje, on to čini da te motivira :)

Inače, stripovi su simpatični (mada se ne razumijem previše u fotografiju)... Crtački mi se najviše sviđa prvi, dok mi drugi izgleda nekako zbrzano (pogotovo bode oči sjenčenje u gornjem lijevom kutu)...

Što se samog humora tiče, tu mi je obrnuto, najsmiješniji mi je drugi, dok mi je prvi najmanje smiješan...

I Straško mi je tu uvjerljivo najmanje simpatičan lik (vizualno), ali ako je zamišljen kao neko staro čangrizalo, onda je pun pogodak :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 14/01/2011 : 11:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by martina23000

A od domaćih autora mi je najdraži Macan. Toliko za sad :)



Nemoj se naljutiti ako te bude kritizirao ovdje, on to čini da te motivira :)

Inače, stripovi su simpatični (mada se ne razumijem previše u fotografiju)... Crtački mi se najviše sviđa prvi, dok mi drugi izgleda nekako zbrzano (pogotovo bode oči sjenčenje u gornjem lijevom kutu)...

Što se samog humora tiče, tu mi je obrnuto, najsmiješniji mi je drugi, dok mi je prvi najmanje smiješan...

I Straško mi je tu uvjerljivo najmanje simpatičan lik (vizualno), ali ako je zamišljen kao neko staro čangrizalo, onda je pun pogodak :)



Prvi je možda najbolji jer sam ga direktno s fotografije papira na kojoj je nacrtan prebacila u digitalnu formu i malo doradila. Ostali su nacrtani tabletom a tu mi je već ruka puno nespretnija.
:) Slažem se da je drugi crtački najlošiji. Zapravo sam eksperimentirala sa sjenčanjem, i na kraju mi se više nije dalo popravljati, iako mi je bilo jasno da ne valja :)

Što se tiče Straška, njega sam "kreirala" još u srednjoj školi, ali tek sam mu nedavno dala ulogu u stripu.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/01/2011 : 11:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ali gestikulaciju i izraze likova crtaš sasvim dobro, a to je za ovakvu formu stripa puno bitnije od same tehnike crtanja... Kad se još malo navikneš na tablet (ako uhvatiš vremena :D) i crtež će biti 'čišći', sa sigurnijim potezom...

Uglavnom, podrška za ovo što radiš, nemoj biti kao ja pa sve ostavljati nedovršeno :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 14/01/2011 : 12:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
A bre, to je humoristicki kais strip, nije tolko bitno da crtez bude tehnicki dobar kolko treba da prenosi atmosferu i emocije, a ovde to lepo radi. Po mom misljenju drzi se toga kako je na 4. kaisu, taj je, onako za jedan webcomic, najbolji. :)
(Edit: a bas videh da je Beva to vec napisao :) )

A da, punchlajni su predvidivi :)

O, i + za Berserka.

Edited by - Grujah. on 14/01/2011 12:04:39
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 14/01/2011 : 15:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
Hvala, ljudi :)

Heh, da, trebala bih malo poraditi na suptilnijem humoru :)
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 14/01/2011 : 18:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
super izgleda,pravo uvrnut ovaj delfin

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 14/01/2011 : 22:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

super izgleda,pravo uvrnut ovaj delfin



Hehe, hvala!

Nedostajala mi je jedna "tipična kopnena životinja" za upotpuniti ekipu :)
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 14/01/2011 : 23:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Super si to napravila.
P.S.Canon je bolji od Nikona TOČKA! :)

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 15/01/2011 : 00:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by martina23000

quote:
Originally posted by tosha

super izgleda,pravo uvrnut ovaj delfin



Hehe, hvala!

Nedostajala mi je jedna "tipična kopnena životinja" za upotpuniti ekipu :)





Žirafa sa eksturzijom vratnog diska - glava joj pomalo visi, a kako bi bila u kadru - pa joj nakon nekog vremena riješe disk (duži niz epizoda), te od tada je samo torzo i komad vrata unutar kadra za vrijeme komunikacije... Ili tako nešto.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 16/01/2011 : 17:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Super si to napravila.
P.S.Canon je bolji od Nikona TOČKA! :)



Hehe :)

Pa ne znam, imam Canona al nemam ništa protiv Nikona ni Pentaxa :)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/01/2011 : 19:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
crtez je dobar, odgovara toj vrsti stripa, jedino sjencenje sa puno linija u drugoj prici nije ispalo najbolje
sto se tice scenarija, na humoru bi trebala malo poraditi
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 17/01/2011 : 13:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by martina23000

quote:
Originally posted by King Warrior

crtez je dobar, odgovara toj vrsti stripa, jedino sjencenje sa puno linija u drugoj prici nije ispalo najbolje
sto se tice scenarija, na humoru bi trebala malo poraditi



Hvala na iskrenoj kritici!

Imam još dosta ideja, samo moram naći vremena da ih realiziram. Valjda će biti bolje :)

Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 17/01/2011 : 22:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
meni humor ovdje uopće nije loš, dapače...


evo baci malo pogled i na StpripKlinceve radove http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38530

Dečko obećava

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 19/01/2011 : 08:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zo

meni humor ovdje uopće nije loš, dapače...


evo baci malo pogled i na StpripKlinceve radove http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38530

Dečko obećava



Jako simpatično :) Sviđa mi se!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/01/2011 : 08:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Oću-neću, neću-oću ...

Razlog zašto se Straško me uklapa jest što si u međuvremenu napredovala. Ostali likovi imaju početke trodimenzionalnosti i čvrstine dok je Straško baš dječji crtež, onakav kakav crtaš na klupi ili ploči, sretna što si našla način da dvaput prepoznatljivo nacrtaš isti lik.

To, avaj, znači da ga - želiš li da se uklopi s ostalim likovima - moraš ili drastično promijeniti ili odbaciti. Ovako, kao što su i drugi primijetili, ruši prosječnu razinu kvalitete.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

martina23000
Starting Member



78 Posts

Member since 15/12/2010

Posted - 25/01/2011 : 08:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send martina23000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Oću-neću, neću-oću ...

Razlog zašto se Straško me uklapa jest što si u međuvremenu napredovala. Ostali likovi imaju početke trodimenzionalnosti i čvrstine dok je Straško baš dječji crtež, onakav kakav crtaš na klupi ili ploči, sretna što si našla način da dvaput prepoznatljivo nacrtaš isti lik.

To, avaj, znači da ga - želiš li da se uklopi s ostalim likovima - moraš ili drastično promijeniti ili odbaciti. Ovako, kao što su i drugi primijetili, ruši prosječnu razinu kvalitete.

mcn




Biti će mi malo krivo, ali kužim zašto bih ga trebala promijeniti :)

Kad dobijem natrag svoj tablet, nešto ću novo iskemijati pa staviti na novo razmatranje.

Hvala na posjeti i kritici :)
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 01/02/2011 : 19:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovo bas svidelo. Mada kad vidim Mijazakijev rad u avataru autora jasno je da pored dobrih uticaja i ne moze drugacije :)

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/02/2011 : 17:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li neko napisao, promijeni font obavezno. Comic sans je jedno od vecih zala koje su zadesile strip. Imas tovar dobrih fontova na dafonts.

https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000