forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - plakat za mcn-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 77

alexts
Advanced Member



Serbia
7556 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/02/2011 : 00:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
To znači da kad skeniraš gotov crtež, posle ukloniš plavu boju, ili je skener ne prepoznaje kod cb skeniranja (ustvari prebacio bi je u crnu?) ili je izbrišeš gumicom, a samo neke ostatke ukloniš, ili skeniraš u boji, makneš plavu, pa prebaciš u CB (ali onda ostaju nijanse u crnoj)??
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 09/02/2011 : 02:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
@Dupli: može jedna "urednička"? Jeb'o pinup Conana u kojemu se Conanu ne vidi lice.

Re: StripGen - album Seaborna ide za MaFest, ako sve bude kako treba. Ako se nisam zabrojio fale Mishimina i Banetova epizoda.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/02/2011 : 07:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

To znači da kad skeniraš gotov crtež, posle ukloniš plavu boju, ili je skener ne prepoznaje kod cb skeniranja (ustvari prebacio bi je u crnu?) ili je izbrišeš gumicom, a samo neke ostatke ukloniš, ili skeniraš u boji, makneš plavu, pa prebaciš u CB (ali onda ostaju nijanse u crnoj)??


Skeniranje crno belo (u nekim programima black/white, u nekim bitmap) ne ''hvata'' plavu boju. Tamo gde je plava veceg intenziteta (ustvari kada predje nekih 70% sive) moze da se desi da je sken uhvati.. Bolji skeneri imaju opciju treshold kojom se nivelise prisustvo plave na nulu.
Jednostavniji postupak je da se slicno brisanju obicne olovke, malo izbrise i plava olovka.
Skeniranje u grej skali naravno ne dolazi u obzir posto se registruju SVE linije.
Ako skeniramo u boji, moramo to pretvoriti u CMYK i uzeti samo crni kanal. Medjutim, tu se mora biti vest i imati dobro oko.

Edited by - cat claw on 09/02/2011 07:33:58
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/02/2011 : 07:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

@Dupli: može jedna "urednička"? Jeb'o pinup Conana u kojemu se Conanu ne vidi lice.
mcn



To sam i ja 'teo da kazem, ali sam se ogranicio samo na analizu samog crteza.
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 09/02/2011 : 11:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Prvo, hvala svima na sugestijama. Pomogle su mi.
Drugo, pitao bih cat claw da li je MSPaint dovoljno profesionalan za slanje sugestija i popravki na Radnoj akciji? Naime, neke sugestije su mi doturene ispod klupe jer neki ne žele dirnuti u osjećanja onih s nabrijanim alatima.

@mcn i cat claw - Točno. I sam sam uočio taj problem čim sam došao na ideju za scenu. Ali scena mi se sviđala i djelovala mi je izazovno za nacrtati. Nije problem samo to što se ne vidi Konanovo lice. Problem je i što ga napadaju vukovi, a ne recimo horde ratnika, trolova, zombija. Vukovi su nekako obični.
Jedna od najdražih scena iz filma Konan mi je baš kad ga proganjanju vukovi i on bježi i onda se skloni u onu grobnicu gdje nađe mač. Kad izađe iz grobnice mačem razbije okove i onda postoji scena kad vuk ustaje i hop! scena u kojoj Konan dolazi pred vještičinu kuću zaogrnut vučjim kožama. (http://www.youtube.com/watch?v=P9H0PeuHf3M&feature=related - oko 5-te minute). Obračun između vukova i Konana je vjerojatno jako teško bilo snimiti pa su se dosjetili muci. No, meni je uvijek bilo fora zamišljati kako je obračun izgledao. Jedino, zamijenio sam mač nožem jer mi je tako djelovalo dramatičnije.
E sad, ne vidi se Konanovo lice pa još neki tamo vukovi. Nije to za naslovnicu, nije ni za pin-up ilustraciju ali valjda može proći kao vinjeta (15 x 10 cm) između dvije prozne priče.

Problem s mojom prvom skicom je što sam htio da djeluje superherojski, ludi kutevi, ruke i noge frcaju na sve strane s prenapregnutim mišićima. Očito nemam "osjećaja" za takav stil pa je ispalo kako je ispalo.
Ovako sam ja to zamišljao prije nego sam pokušao izvesti superherojštinu. (Onaj vuk ispred trga odjeću s Konana)
Kako vam se čini?

Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 09/02/2011 : 11:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
meni ovo super

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/02/2011 : 13:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Dupli
Gadni mali MSPaint je sasvim ok za informacije o crtezu.
Ne vidim zasto se plasis Fotosopa. Za tvoje potrebe nije tako komplikovano a pruza daleko finije mogucnosti.

sto ne pokusas da zaustavis tu scenu sa vukovima u filmu. To ti je najbolji referens.
Ovaj novi crtez je suvise obican, To je samo borba i svi su sitni. Bitni su izrazi lica, dinamika pokreta.
Mozda nesto ovako...



Edited by - cat claw on 09/02/2011 13:17:04
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 09/02/2011 : 13:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/media/rm484948480/tt0816462

Evo novog referensa za Conana.
Nije bas lose, ali mislim, da cu ipak ostati na starom .

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/02/2011 : 13:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Evo malo materijala za uporediti sta je na skici a sta je istusirano
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/02/2011 : 13:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A ovo je isto to samo skenirano b/w.

Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 09/02/2011 : 13:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
kako to ovako jednostavno izgleda:)

Prva liga mi je ovo

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/02/2011 : 14:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
au jbt! :O

plava olovka konza!!!!!! :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 09/02/2011 : 14:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Dupli
Gadni mali MSPaint je sasvim ok za informacije o crtezu.
Ne vidim zasto se plasis Fotosopa. Za tvoje potrebe nije tako komplikovano a pruza daleko finije mogucnosti.


Ma ne pitam zbog sebe. ..., nema veze.

Uočio sam jednu stvar na ovoj novoj JS tabli i učinilo mi se da je to "otkrovenje" i ono što mi je do sada izmicalo pa provjeravam jel stvarno ili sam umislio.
Naime, kad crtam uvijek mi se čini da su mi olovke bolje od tuša. Ne govorim o sjenčenju, šrafiranju i to, nego već kad izvućem konturnu liniju u tušu crtež i dinamika se nekako izvitopere. Ja inače kad tuširam idem tušem preko olovke, a kod ove table mi se učinilo da cat claw tušira po vanjskom rubu olovke ili čak izvan olovke koja ostaje s unutarnje strane. Jel moguće da baš tim trikom biva kompezirana crnoća tuša u odnosu na sivoću olovke i crtež u tušu zadržava izgled tj. dojam onog u olovci?
Naravno, moguće je da se meni to sve samo priviđa
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/02/2011 : 15:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Prividja ti se, Dupli. Mozda zbog one leve ruke na drugoj slici koju sam 'u hodu' povecao.
I, uopste, sama olovka nije zakon nego sve sto ti se ucini da si fulao ispravis u tusu (samo da ne ispadne posle, joj zaj...ao se).
Tu veliku ulogu igra rutina. Manje-vise, dok olovkras, greske ostaju zapisane da ce se ispraviti u tusu.

Recimo, dva debla na skici (velika slika, dole levo) uopste nisam planirao da ukrstim. To mi je palo na pamet kad sam poceo da tusiram jer mi se ucinilo da ce tako biti trodimnzionalnije.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/02/2011 : 15:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
evo pitanja koje sam postavio Banetu preko putem privatne poruke. (a i njegovog odgovora)
iskreno, mislio sam da je glupo, pa nisam pitao ovde, ali Bane me razuverio

quote:
zadnjih dana mi se neke misli motaju, a podstaknute time sto sam video razne neke ilustracije koje su mi se bas dopale....zasto je "a must" da crtez bude uradjen u tushu?

naime, kako to da nema nikoga ko radi samo olovkom?
je li u pitanju "tradicija", da su u pocetku morali tako da bi se nesto uopste videlo pa su svi krenuli tim koracima....ili jednostavno zato sto je to najoptimalnije resenje, zato sto to trazi zahteva publika, urednistvo....

pitam, jer sam par puta video crteze, gde olovka rastura, a onda legnu tush, pa jos i kolor, i sve, pardon - zaseru!!!!

a naravno, i meni samom je tusiranje prilicni pain in the ass, oprostices, pa kapiram da najvise iz tog razloga pitam


quote:
U pocetku, zbog tehnologije (novinska hartija plus cinkani klisei) je zahtevala jasnu crnu liniju i jasne crne povrsine, a tus je bio taj koji je to omugucavao. Kroz sto godina istorije stripa, taj se zahtev nije menjao dobrih 70. Kada su rasteri postali precizniji, dobila se i mogucnost da se stampa crtez olovkom, ali je tradicija tusa bila mnogo eksponiranija pa se takvi radovi nisu ni primecivali. Evo, ni ja sada ne mogu da se nabrzaka setim sta je radjeno samo olovkom.
Prelaskom na graficke ploce, a posle na CTP, problemi sa reprokamerama koje su slabo hvatale sivu boju su anulirani. Danas bukvalno mozes stampati i nesto sto je crtano govnetom (Marvel prednjaci u tome ).
Danasnja digitalna tehnika (pre svega Wacom Cintiq table) dozvoljava sirok dijapazon stripskog izrazavanja.
Ipak, tusirana tabla je nesto na sta smo navikli, nesto po cemu prepoznajemo majstore i jos dugo ce biti standard.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 10/02/2011 : 11:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Bane molim te možeš li staviti zadnju sliku (sudskog vještaka) sa table u jačoj rezoluciji. Tuširanu. Hvala!
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 10/02/2011 : 13:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
A ovako nešto?
(Sad vidim da je skener zbrljavio oko lijevog oka pa Konanovu razrokost pripišite tehničkim problemima )
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 10/02/2011 : 14:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Dupli, ovo je meni odlicno. Razmrsaj mu jos kosu od straga, smanji malo oci i pokrij uvo kosom.
Dobro istusirano to bi bila jedna super ilustracija.

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 10/02/2011 : 14:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
Malo cu off-ati
Ovaj lici na Macana


www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/02/2011 : 16:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote


@kriticni
i treba da lici na Mcn-a

@Bizli
Bice veceras ako ne zaboravim
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/02/2011 : 21:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio. Sutra.
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 10/02/2011 : 23:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
@CatClaw

Nijesam u toku, sorry

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/02/2011 : 00:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Pogledaj Macanov avatar.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 11/02/2011 : 07:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Zaboravio. Sutra.


OK, hvala,
ja ću sutra poslati nekoliko fotografija što sam našao , a obećao sam...
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 11/02/2011 : 10:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Detaljna (i čista) olovka na hameru.
Večeras slijedi tuširanje.
Još stignem popraviti ako vidite nešto
Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 77 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000