forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 -brišite topić-
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

skuby
Average Member



Croatia
764 Posts

Member since 06/02/2011

Posted - 30/03/2011 : 18:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send skuby a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast prijatelju!
Odlični crteži
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 31/03/2011 : 12:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Baš bi me zanimalo vidjeti ove dvije table s upisanim tekstom.
Nije mi jasno zbog čega je potrebno napraviti 11 malih kadrova umjesto recimo 3 max 4 veća?
Zanimalo bi me i zašto su svi kadrovi jednake "vrijednosti" tj. veličine? Konkretno, zašto stiskanje gasa i startanje gume zaslužuje isti kadar kao i super dinamični kadar rotacije automobila u kojem na moje veliko razočarenje automobil treba tražiti povečalom?
Go to Top of Page

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 31/03/2011 : 13:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djeno

quote:
Originally posted by Patrix

WWWWWWWWWWWOOOOOOOOOOOOWWWWWWWWWWWW!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bolje crtaš od Picatta,Brindisija,Stana,M&G-a,i to zajedno!!!


Ne znam za te legende ali po 'talijanskim imenima bih rekao da crtaju za govnelli?




Yes!!!Crtaju za tzv. govnelli.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 31/03/2011 : 14:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by david

koje je "opravdanje" za samo dva kadra na zadnjoj stranici? ...


quote:
Originally posted by dupli

...
Nije mi jasno zbog čega je potrebno napraviti 11 malih kadrova umjesto recimo 3 max 4 veća?


kago god da uradiš, uvek se neko buni.

pi-jes: ako ti nešto znači -- po scenariju ih je bilo 13 pa sam dva izbacio.


quote:
Originally posted by dupli


...Konkretno, zašto stiskanje gasa i startanje gume zaslužuje isti kadar kao i super dinamični kadar rotacije automobila u kojem na moje veliko razočarenje automobil treba tražiti povečalom?


eno imaš veeeliki auto u predzadnjem kadru.


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 31/03/2011 : 14:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo odlično, dobro je nacrtano i priča teče, a to je najbitnije za strip. Kad će sljedeće table...
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 31/03/2011 : 17:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Dobar mi je bas treci kadar, posebno taj detalj lijevo sa klimom i kontejnerom ispod, a super ti je i ovaj dim na komplet tabli ;)
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 04/04/2011 : 09:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Super, hvala...
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 07/04/2011 : 14:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Opet ja sa sugestijama.
Malo je nezgodna kompozicija ove zadnje table. Kužim ja da se prvo gledaju gornja tri kadra pa onda donja dva ali kompozicija me vuće s prva dva gornja kadra na prvi donji. Vjerojatno zato što je crna tako raspoređena da sa prvog kadra vodi na crninu onog ispod, a i fizički se taj prvi donji kadar spaja s prva dva gornja. Dodatno, imaš čistu vertikalu bjeline među kadrovima koja tablu dijeli na lijevu stranu široku 2/3 i desnu široku 1/3. Uglavnom, na kraju gornji desni kadar “ispada” iz sljeda radnje.
Gdje se uopće pojavljuju ljudi u crnom u odnosu na curu? Iza nje ili desno od nje?
Stvarno mi nedostaje jedan dramatični široki kadar u kojem se vide svi zajedno i osjeća neizvjesnost u zraku.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 07/04/2011 : 15:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Opet ja sa sugestijama.
...
Stvarno mi nedostaje jedan dramatični široki kadar u kojem se vide svi zajedno i osjeća neizvjesnost u zraku.



u pravu si.

ja sam se tek na kraju setio da fali jedan kadar gde se vide svi zajedno. verovatno ću da promenim treći panel (svakako je njesra).

hvala na sugestijama.


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Fe
Starting Member



39 Posts

Member since 01/04/2011

Posted - 07/04/2011 : 21:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Fe a Private Message  Reply with Quote
pregledao sam tvoje radove i mogu ti reci da mi je ovaj djeno-evropski-manga-djeno stil skroz dobar. Ja bi citao tvoje stripove.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 08/04/2011 : 01:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Fe

pregledao sam tvoje radove i mogu ti reci da mi je ovaj djeno-evropski-manga-djeno stil skroz dobar. Ja bi citao tvoje stripove.


to! a jel bi ih kupio ili ilegalno daunloudov'o?

www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Fe
Starting Member



39 Posts

Member since 01/04/2011

Posted - 08/04/2011 : 08:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Fe a Private Message  Reply with Quote
hahah, pa da bi strip bio dostupan za download, morao bi steci visi nivo popularnosti i interesovanja (morao bi proci kroz solidan promet), a tad bi te vec bolio dzon kako ga ko nabavlja...
Go to Top of Page

Fe
Starting Member



39 Posts

Member since 01/04/2011

Posted - 08/04/2011 : 20:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Fe a Private Message  Reply with Quote
super tabla
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 08/04/2011 : 21:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
fantastično, ovo je sve bolje i bolje, samo popravi kod djevojke kažiprst na lijevoj ruci, jer joj palac ne mož biti preko njega,jelte... ne bi tako mogla pucati (nema veze i ako je automatik:)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 08/04/2011 : 21:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ne preterujte sa pohvalama. Ova zadnja tabla je prepuna sa gresaki.
Viktore, uspori malo. Poceo si bas da brzas i da resavas stvari na prvu loptu.
Nije ti cilj da se par njih ovde egzaltira nego da crtas promisljeno, studiozno i sa jasnom namerom.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 10/04/2011 : 17:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Leteće uho :)
Može pitanje? - iz "struke"; koristis li linijar uopšte? (naravno nevezano za ramove panela) Te ako da, za koje vrste linija ili još bolje kokretno da pokazes gdje je upotrebljen na ovim tablama.
Mada najvjerovatnije nije upotrijebljen nigdje, ovo pitam samo zato jer mi tvoja olovka, tj. linijski segment konkretno, djeluje tako čvrsto i reckavo (ne znam koje druge rijeci da upotrijebim) pogotovo na kosi te nekim drugim linijama na licima llkova da prosto imam utisak kako 90% linija povuces ili sa krivuljarom ili linijarom i to jako brzo uz veliki pritisak :)
Ovo nije kritika vec naprotiv, a i super ti je stil to sam ti vec rekao, nego me cisto zanima kako onda postizes ovako oštre i čiste rubove generalno? Mozda elektricnom gumicom i uz neke papirne šablone cistis linije skice ispod? Koja ti je tvrdoca olovke btw?
Mislim uvijek se moze naći neki detalj da se kaze "Moglo je mozda bolje" (npr. mali prst šake u predzadnjem kadru mi je previse mesnat i mozda nepotrebno savijen) ali misljenja sam da se bolje okrenuti stvarima u kojima si jos bolji te ih pokusati dodatno "boost-ati" :) o ovom slucaju to je kako sam vec rekao, precizna i ukusna olovka, odlican osjecaj sa kadriranje i, komplet kompozociju table i odnos crno/bijelih povrsina na istoj. Nivo detalja je takodje super i odlicno razdvaja vazno od nevaznog na svim scenama ;) Sve u svemu super, nema šta.
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 11/04/2011 : 11:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

odlican osjecaj sa kadriranje i, komplet kompozociju table i odnos crno/bijelih povrsina na istoj.





P.S. Oprosti Djeno, ovo je tvoj home-topic i nije mjesto za ulaziti u rasprave ali morao sam komentirati ovu izjavu. Ako ni zbog čega drugog onda zbog ravnoteže.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 11/04/2011 : 12:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli



...

P.S. Oprosti Djeno, ovo je tvoj home-topic i nije mjesto za ulaziti u rasprave ali morao sam komentirati ovu izjavu. Ako ni zbog čega drugog onda zbog ravnoteže.


kakve ravnoteže? misliš na gravitaciju? niš' ja tebe ne razumem. objasni.




www.bogdanovic.deviantart.com

Edited by - Djeno on 11/04/2011 12:25:53
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 11/04/2011 : 15:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djeno
kakve ravnoteže? misliš na gravitaciju? niš' ja tebe ne razumem. objasni.



MisterYES i ja smo se čuli mailom i sve lijepo objasnili jedan drugom.
Nesporazum je, naravno, bio u odabiru referentne točke. On je stvar gledao s Mjeseca, a ja sa Zemlje. Ili obratno. Analogija mi nije baš najbolja ali ima veze s gravitacijom.
Kako ne bi ispalo da se razgovaramo iza tvojih leđa, proslijedio sam ti mail koji sam slao MisterYES-u. No, izgleda da ti adresa koju si ostavio na stripovi.com (...erasertech...) nije vise aktivna pa sam dobio Message Delivery Failure.
Ako želiš (si znatiželjan) mogu ti prosljediti na neki aktivni mail.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 11/04/2011 : 16:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
...
Ako želiš (si znatiželjan) mogu ti prosljediti na neki aktivni mail.



probaj: kick_up_the_fire (et) yahoo tačka de.




www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 11/04/2011 : 21:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

...
...koristis li linijar uopšte?...


koristim lenjir za konstrukciju perspektive zgrada i inih anorganskih objekata, mada u zadnje vreme gledam da ga izbegnem koliko god mogu jer mi crtež sa puno izvučenih linija deluje beživotno.


quote:
Originally posted by MisterYES
...kako onda postizes ovako oštre i čiste rubove generalno?


često oštrim olovku.


quote:
Originally posted by MisterYES
Mozda elektricnom gumicom i uz neke papirne šablone cistis linije skice ispod?


ništa od navedenog. sve to ide vremenom. primetio sam da danas mogu da izvučem neke linije jednim potezom koje ranije nisam mogao da potrefim ni iz 20 pokušaja. i to će svako da primeti ko crta svakodnevno. jednostavno ti raste samopouzdanje, ne plašiš se više da pogrešiš i automatski crtaš bolje.


quote:
Originally posted by MisterYES
Koja ti je tvrdoca olovke btw?


2h za skicu i HB ili B za finiš.


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 11/04/2011 : 22:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Hvala na info-u ;) Iz "često oštrim" sam dobio i odgovor na pitanje koje sam zaboravio postaviti, dakle ne koristiš tehničke ;)

Edited by - MisterYES on 11/04/2011 22:57:33
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 12/04/2011 : 10:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

Hvala na info-u ;) Iz "često oštrim" sam dobio i odgovor na pitanje koje sam zaboravio postaviti, dakle ne koristiš tehničke ;)


koristim tehničke sa debljim minama koje se oštre.


crtao sam dugo i sa tankim minama ali sam primetio da onda nepotrebno detaljišem pa sam se silom odvikao.


www.bogdanovic.deviantart.com

Edited by - Djeno on 12/04/2011 10:51:04
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 12/04/2011 : 13:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Ah da, ove su mi bile omiljene na akademiji, komad šmirgl papira i to je to ;)
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 13/04/2011 : 12:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Na izričiti Djenin zahtjev kopiram ovdje analizu koju sam poslao MisterYES-u i Djeni, a u kojoj objašnjavam što mi je bilo smiješno u onoj izjavi "odlican osjecaj sa kadriranje i, komplet kompozociju table i odnos crno/bijelih povrsina na istoj."

-----
Djeno lijepo i cisto crta. Olovke su mu odlicne. Anatomija i poze su mu za trojku ali su mu zato facijalne ekspresije za pet. Zato stalno i crta krupne face, a izbjegava kadrove gdje se vide cijele figure ili vise figura. To bi bilo OK da crta ljubavni strip za djevojcice ali ovdje je ambicija napraviti akcijski horor. Znam ja da najpoznatija horor scena (ona iz Psiha) prikazuje u jednom kadru ruku s nozem, a u drugom krv koja otjece u slivnik i to je to ali ne mozes taj princip ponavljati iz scene u scenu. Pogledaj koliki su kadrovi u kojima se vidi par detalja, a koliki su totali na kojima ima vise likova ili je neka akcijska scena. Imas kadar preko cijele table gdje zena sumanuto puca, a onda mali kadar na sljedecoj gdje se vide tj. bolje reci ne vide posljedice tog cina. Ne kuzim.

Sto se tice kamere, imas dinamicnu kameru koja obljece oko prakticki staticne scene kad zena ulazi u usku ulicicu (o kojoj znamo sve u prvom kadru i ne treba nam pogled iz tri kuta) dok, s druge strane, tamo gdje kamera treba biti dinamicna kad pocne akcija, kamera je ukopana na visinu ociju i ne mrda. Po meni je to daleko od odlicnog kadriranja.

Sto se tice komponiranja table. To sam vec Djeni komentirao npr. za onu tablu kada zena ulazi u ulicu. Vizualno kadrovi uopce ne teku u smjeru radnje vec te vuku u suprotnu stranu. A stvar dodatno pogorsava raspored crno bijelih ploha koje opet imaju svoju obrnutu logiku.
Evo sad sam ponovo pogledao posljednju tablu. Uoci nesretno slaganje u smjeru zenine noge i smjera sablje na drugom kadru u odnosu na pistolj na trecem kadru. To vizualno povezuje drugi i treci kadar, a prvi onda visi iako su tematski ustvari povezani prvi i drugi kadar, a najbolje bi bilo da se mogu dozivjeti svi kadrovi odvojeno. A nelogicni crni zidovi na trecem kadru? I jos paralelni s okvirom. Vizualno bi bilo bolje da se zidovi i ne vide jer to crnilo skrece pogled prema gore sto je u ovom slucaju dalje od radnje i pogresno.

Slazem se ja kako ne treba robovati vizualnim pravilima ali treba imati valjane razloge za krsiti ih za sto ovdje nema potrebe.

Ukratko, ne bih se slozio s tim da Djeno ima odlican osjecaj za kadriranje, kompoziciju i crno-bijelo. I ne mislim kako se tu radi o argumentima Svidja mi se - ne svidja mi se. Meni se svidja kako Djeno crta ali smatram da sve to moze biti daleko dojmljivije i efektnije ako se fino upakira. Sve ce to Djeno sigurno savladati ali nisam siguran da neargumentirano tapsanje po ramenu pomaze.
------
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000