forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Threadless - ponuda za suradnju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Kris Kozi
Starting Member

4 Posts

Member since 01/06/2011

Posted - 02/06/2011 : 12:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kris Kozi a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima,
Javljam se prvi put pa je red i da se predstavim. Zovem se Kristijan, živim u Bjelovaru. Cro strip scenu pratim nekih godinu dana, kad sam se javio na natječaj za scenarij kod Macana. Nije bio neki scenarij, a oduševio me konstruktivan odgovor/kritika. Nakon toga sam manje-više redovito-neredovito pratio scenu preko darko macan dot kom.
Nakon nekog vremena sam počeo učiti crtati. Moje crteže možete pogledati na http://www.flickr.com/photos/kris_kozi/
Osim toga, da ne duljim previše, ako vas više zanima kliknite ovdje: http://mediapositiva.hr/Default.aspx?sid=11494
Ako je netko zainteresiran za sudjelovanje u grupi koja se spominje u članku može mi se obratiti u slučaju pitanja. Preporučam svima koji vole crtati portrete ili to žele bolje naučiti.

No, da sada pređem na pravu temu ovog topica,
Kako ne znam crtati, odnosno nisam na nivou koji je potreban za Threadless, interesira me da li postoji zainteresiranost crtača za kolaboracije? Ukoliko netko ne zna što je Threadless neka ode na njihovu stranicu ili se raspita kod drugara. Pretpostaviti ću da svi znaju o čemu se radi jer kad bi krenuo u objašnjavanje i tog dijela mislim da ne bi nikad došao do onog zbog čega sam zapravo ovdje.

Sada ću opisati dva dizajna za koje tražim crtače. Trenutno je u tijeku Challenge –Threadless Travel 3.
http://www.threadless.com/loves/travel3
(osim ta dva dizajna imam još nekoliko, ali da ne zatrpavam temu smatram da bi bilo dobro skoncentrirati se na ove koji se mogu vezati za postojeći zadatak, koji traje do 16.06.)

Prvi prijedlog:
Ideja je putovanje, odlazak na odmor. Odmor se veže uz neko lijepo i opušteno mjesto. Ima jedno mjesto uz koje od djetinjstva vežem uz putovanja i odmor, a to je trajektna luka. Luka Split da budem precizan, mada to nije previše bitno u ovom trenutku.
Tu zapravo počinje ljetovanje, nervoza je već iza tebe, naslonio si se na auto, uživaš u suncu, muvanju i već se vidiš kako ćeš uskoro skinut majicu i tjedan-dva provest u borovoj šumici.
Kako mi želimo doći na summer holliday, tako i sunčeve zrake imaju isti plan i na kraju se svi nađemo na istom mjestu. Jer u 2011 planeta Zemlja je top destinacija i to svugdje, everywhere.
Kuda nas to vodi:
U doljnjem dijelu je veliki polukrug – rub sunca, sjaji se. Kao što je Rico napravio svjetleći mač za Darth Vaderwoman, slično, ali malo tanje bi trebao biti žuti rub sunca. Sunce je trajektna luka na koju pristaju trajekti. U daljini se vidi Zemlja, okrugla s obrisom N&S America (kao se vidi Brač iz luke Split). Ekipa koja čeka na trajekt bi trebali biti obični ljudi, ništa stilizirano kao nekakvi 'ljudi sa sunca...' sve normalno.
Precrtat parking auta koji čekaju u splitskoj luci, neki su izašli iz auta, djeca se ganjaju između autiju... ima kampera, auta s gliserima. U luci pristaje trejekt, ili je ukrcaj u tijeku, otvorena je kapija... Trajekt i ljudi bi trebali biti nacrtani samo linijama, jebiga sad ne znam kako da ti objasnim, kao kod skica.. da nisu obojani, kao da su prozračni... nekako u ovom stilu:
http://www.flickr.com/photos/kris_kozi/5421810696/in/set-72157625863423105
ali naravno, puno bolje nacrtano.
Negdje sa strane, pored reda, natpis EARTH (via OZON HOLE?). Departure: Now Arrival in 499 second.
Ako bi bilo dvije tri kolone, mogla bi druga biti za EARTH, NORTHERN HEMISPHERE ili JUPITER ili OUT OF SOLAR SISTEM (u tom bi redu mogli biti malo drugačiji auti i ljudi obučeni kao astronauti).
Osim toga, ako na kraju ne bude jasno da se radi o Suncu kao polaznom mjestu, moći će se napisati SUN to EARTH... Uglavnom ne radi se o svemircima ili NLO fori...
Kako će gornji dio biti malo siromašan, staviti ćemo natpis:
TOP (ili HOT) DESTINATION: PLANET EARTH
Vezano uz to kako bi mogalo izgledati Sunce: slično kao na reklami za novu bocu Bavarije (trenutno na hrpi bilborda i na kioscima Tiska).
Toliko o tome, ukoliko je ovo objašnjenje previše nejasno ili zbunjujuće, probati ću skicirati da razjasnim, ali za sada bi najradije pustio crtače da sami predlože kako bi to izgledalo.

Drugi prijedlog:
Kod putovanja je neminovno da postoje 'domaći' i 'turisti'.
Ovaj dizajn je sa životinjama, kad pitome životinje dolaze kod divljih.

Prednja strana:
Savana. Ptičja perspektiva u razini žirafine glave koja gleda prema dolje. A dolje se nalazi auto iz kojeg se vidi samo bikova glava. On razgovara sa zebrom koja mu pokazuje put. Iza žirafe se sakrila hijena koja se smije. U daljini na sredini putokaz – strelice lijevo/desno. Na lijevoj strani malena oaza, a na desnoj strani žbunje i dva lava. Jedan se oblizuje.

Zadnja strana – Jedan lav se oblizuje, jer zalizuje kosu, drugi gleda prema žirafi. Iza žbunja neke divlje životinje – recimo noj, ptice, antilopa i/ili slične pripremaju natpis 'wellcome', a do njih pripremljena pijača i zebre obučene u havajske suknjice.


Toliko za sada, u buduće ću biti kraći, obećavam

Zapravo, ostalo je još nešto za definirati kako bi eventualna suradnja bila što otvorenija i bolja. Benefiti od eventualne prodaje bi se dijelili 50:50.
U slučajevima ako bude zainteresiranih profesionalnih crtača stripova, tada ću vrlo rado i taj omjer promjeniti.

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 02/06/2011 : 12:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
odlične ideje,
ako se dobro odradi imat ce te veeelike sanse.

Good luck!!!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Kris Kozi
Starting Member

4 Posts

Member since 01/06/2011

Posted - 05/06/2011 : 22:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kris Kozi a Private Message  Reply with Quote
Rico, hvala ti!


Pokušao sam skicirati prvi prijedog. Nakon nekoliko verzija najbolja mi je bila ova:

Ljudi nema jer ih ne znam crtati. Za ovo nacrtano sam se potrudio da je bar prepoznatljivo.
Od nekih detalja sam odustao jer bi prijedlog trebao biti jednostavan.
Osim toga zaključio sam da za ovu temu ne odgovara. Mora biti previše zaključivanja.

Originalno sam na ideju došao za Challenge - Summer. Onda je sve puno logičnije Ljeto=Sunce i dolazak sunčevih zraka na Zemlju. Mislim da se taj dio gubi za temu Travel.
Zato ću ovo ostaviti za slijedeći put kad se vrati tema Summer.

Ima li zainteresiranih za drugi prijedlog, odnosno, bolje da pitam - ima li uopće zainteresiranih?

Edited by - Kris Kozi on 05/06/2011 22:54:34
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000