forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Clan marko1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 10/07/2011 : 21:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Pregledavajuci aukcije upade mi jednog dana u oci clan"Marko".Covjek prodaje dosta glancer stripove!Pocetna cijena 10,kupi odmah opcija 14 kuna.Posto me zanimalo dosta Zagor stripova,posaljem mu mail dali bi mi sve stripove koje trebam dao po 10 kuna.Mislio sam,posto mu je 10 kuna pocetna,vjerovatno ce mi ih i dati po toj cijeni,jer takodje ih mogu bidati,niko vise osim mene,osvojio sam ih na kraju po 10 kuna komad.Dakle,pitao ga ja,odgovori on da mu posaljem broj mobitela,ja posaljem,telefon mi zvoni,sacekam ja da odzvoni,kontam,nazvacu ja,ipak meni on je trebao.Eto,valjda sam takav pa mi stalo da ne ispadnem ni u kom pogledu nekorektan.Nazovem ga ja,popricanmo,ja mu kazem sta bi,odgovori Marko da nejde,jer mora on proviziju platiti,pa stoga najmanje 11 kuna me dodje komad.Odmah mi je bilo jasno da tu nece biti nekog dogovora,ali nastavimo mi dalje.
Da pojasnim,za one koji mozda nece skontati:ako si spreman dati za 10 kuna,automacki si i spreman iz tih 10 kuna i proviziju platiti:-),jel??Zasto mi onda dizes na 11 kuna radi provizije.U najmanju ruku smijesno,necu reci cudno!
Nastavimo razgovor(pristao bih ja na tih 11 kuna),ali kroz pricu kazem ja njemu da hocu super ocuvane stripove.Kaze on"nije problem,takve cu ti i dati,svi kompletni,imaju obe korice,svi citavi itd.Bio mi cudan taj nacin pa mu ja pokusam objasniti,da hocu nove,glanc stripove,bez skoro ikakvog traga na njima,sto ga je pogodilo,pa on meni veli:"sta ti mislis da ja nemam drugog posla,nego pregledati stripove detaljno itd".Odgovorim ja da je sve ok,i da cu ja ipak sam pregledati aukcije i izabrati sebi sam ono sto mi pase.Tako i uradim,pregledam sve stripove,nadjem 13 komada,ocjena "5+ i glancer".Kupim ih ja po 14 kuna(opcija kupi odmah).Nisam htio bidati po pocetnoj 10 kuna,vec kontam da rijesimo brze,ebes 50-tak kuna vise.Osvojim ih ja,posalje on racun,ja uplatim lovu,javi on da je dobio,da mi je poslao stripove,te da sam dobio 40 kuna jeftiniju postu(navodno sam korektan kupac).Cekam ja stripove,stigli prije par dana,i tu nastaje problem.
O cemu se radi:
.....Marko je 13 stripova koje sam osvojio,odnosno 12 stripova jer jedan mi je manje poslao,jednostavno bez ikakve zastite"bubnuo" u vazdusnu kovertu, onako 6 prvo,pa zatim ostalih 6,kao dvije cigle i tako poslao.To je tezina od nekih 1,5 kg sto je dovelo do toga da se je koverta bukvalno raspala pa je Njemacka posta ili carina(neznam ko je to radio), intervenirala tako sto je citav paket upakovala u vakum zastitnu kesicu da nebi doslo do ostecenja i poslala dalje.
Dalje,Marko je upisao ,odnosno nije upisao jedan postanski broj moje adrese tako da je posta ponovo intervenisala i zaljepila upozorenje da je adresa nekorektna.
Ok,desi se sve,stripovi su "na guranje" ipak stigli.Dok sam ugledao taj paket sam bio totalno razocaran,ali kontam bitno je da su tu i sve je ok.Otvorim ja paket i imam sta da vidim
Kao prvo,fali jedan strip,na mjesto 13 ,dobijem 12 stripova,ali ono sto je jos gore,od tih 12 stripova,nema ni jednog stripa ni da je blizu ocjene 5,a da ne spominjem ocjenu 5+ ili glancer.
Svi stripovi koje sam dobio su osteceni,kruti,krivi,usukani,negdje pokupili vlagu,i sad Marko tako da nesto prodavati oze pod glancer nisam mogao da shvatim.
Posaljem mu ja mail i pisem mu ovako(sad cu kopirati maile,pa vi sami procitajte i recite jeli to ok):

JA-Danas su stripovi stigli,fali broj 64,zatim si pogresio adresu ,ustvari postanski broj nisi upisao,izostavio si jedan broj,pa je posta trazila itd..,zatim si ih totalno lose upakovao,jednostavno ubacio u kovertu i poslao,koverta se ostetila,prebila jer nije bilo ucvrsceno nista kartonom ili slicno tako da se stripovi od tezine ne mogu savijati itd,takodje je posta Njemacka reagovala tako sto je sve u vakum kesu upakovala,(kompletno tvoje pakovanje),zatim dosta stripova ne odgovara ocijeni koju si im dao,stripovi su kruti,krivi,ostecene naslovne itd,a dijelio si im "5+ i glanceri"ocjene,nije to ni vidjelo glanc stripa covjece .Totalno sam nezadovoljan,mislio sam stvarno da cu dobiti stripove kao sto si ih i opisao.Pogledaj samo sliku stripa broj 58,dao si ocjenu 5+ cini mi se ,a naslovna dobro ostecena,nije ni za ocjenu 4.
Iskreno,losiji posao nisam napravio do sad
bihac-una

ON:JA SE ISPRIĆAVAM AKO TI TAKO MISLIŠ ŽAO MI JE AKO ŽELIŠ VRATIT ČU TI NOVAC BEZ POVRATA STRIPOVA

POZDRAV ŽELJKO ZG.

JA:Posalji ti meni stripove onakve kakve sam i kupio,u ocjeni" 5+ i glancere",znaci 13 komada, a ne 12 komada i to stripova koji su osteceni i koji su kruti i krivi od vlage koja ih je negdje dohvatila i prica je zavrsena,ove koje sam dobio cu ti ja vratiti nazad kad dobijem prave koje i trebam

JA:Reci mi dali ces rijesiti ovo sto imamo ili ne???Hoces mi poslati druge stripove??(na prvi mi ail nije odgovorio,pa sam mu jos ovaj poslao)


ON:POŠALJI MI ADRESU NA KOJU TI MOGU VRATITI NOVAC I MOLIM TE DA MI SE VIŠE NE OBRAČAŠ ALI BAŠ NIKAD VIŠE U ŽIVOTU JA SAM TI SE ISRIĆO I VRATIT ČU TI NOVAC TAKO DA TI NISI NA GUBITKU I TO JE TO ZA SVA VREMENA AROGANCIJA FUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JA:Arogancija jel??Kako te sramota nije tako nesto pomisliti a kamoli reci??Pa sta ti mislis da sam ja budala i da svoje pare nalazim po cesti,a ti pametan pa mislis da mozes jaja pod bubrege prodavati,jel??Stripove koji su prosjecne ocuvanosti pod glancere prodavati??Jel ti uopste znas sta znaci i kako izgleda glancer???Kad si ti tako pametan,sad ce slike tvojih stripova,tvojih meila i tvojih paketa ici na forum pa neka svi vide sta prodajes pod glancere i kako varas svojim jebenim "glanc" stripovima.


ON:nisi mi poslao adresu da ti vratim novac i molim te da si djeliš lekcije svojoj ženi a ne meni AROGANTNI SRAM TE BILO G........ J.........

JA: Zasto sam ja govno,zasto mene sram bilo i zasto uzimas mi zenu u usta???De mi odgovori na ova tri pitanja molim te !U cemu sam ja pogresio pa sam govno,jesam ti ostao duzan pa sam govno,jesam ti poslao fals pare pa sam govno,jesam ti dogovoreno prekrsio pa sam govno itd,de mi odgovori zasto mene sram bilo i cega treba da se sramim.Necu dozvoliti da padnem tako nisko i da te govnom nazivam,da ti familiju uzimam u usta i tako dalje,tebi hvala na lijepim rijecima koje sam "ja kao arogantni,koji treba da se srami i koji je jebeno govno" uveliko zasluzio

ON:MOLIM TE POŠALJI MI ADRESU DA TI VRATIM PARE PRVI PUTA SAM TI SE ISPRIČO A TI ISPRIKU NE UVAŽAVAŠ I DALJE MISLIŠ DA SAM TE ZAJEBO ALI ISKRENO NISAM IMAO NAMJERU I ŽAO MI JE ALI
TEBI NIJE VAŽNO JER MISLIŠ DA SAM LAŽLJIVAC I LOPOV A JA SAM ČOVJEK OD 46 GODINA I DVOJE DIJECE OD 18 I 20 GODINA I NIJE MI POTREBNO SE SRAMOTITI ZA 200 KUNA JER SAM SITUIRAN SA SAVIM PRISTOJNOM ZARADOM U SVOM BIZNISU I SAMO BIH HTIO DA SHVATIŠ DA TE NISAM IMAO NAMJERU ZAJEBATI I DA TO RIJEŠIMO NA KULTURAN NAČIN NA OBOSTRANO ZADOVOLJSTVO MISLIM DA JE TO JEDINO ISPRAVNO ZAR NE ??

JA:Posaljes mi ovakvu poruku(nisi mi poslao adresu da ti vratim novac i molim te da si djeliš lekcije svojoj ženi a ne meni AROGANTNI SRAM TE BILO G........ J.........) i potom zelis da rijesis"na kulturan nacin"??Pa covjece u kojem ti svijetu zivis???Kakav je to nacin na koji ti nastupas??Kao jedan dobro situirani,u srednjim godinama,odrastao covjek,familijaran.Pa jeli to stavrno za tebe normalno,da nekog ko te ispostovao u svemu,nazivas govnom i da se neceg trebam sramiti???
Ja i ti smo pricu zavrsili,a ja znam kako cu dalje,cucemo se ja i ti jos
Ziv bio

Eto to je to,e sad kako da covjek bude pametan u ovome,kupis nesto,posteno platis,u svemu si ok,na kraju budes razocaran,postanes arogantno i jebeno govno,samo radi toga sto si nezadovoljan onim sto si dobio,sto si nesto reklamirao,sto si zeljeo stripove onakve kakve si i kupio(glancere)itd....


Ovaj topic sam postavio da se nebi desilo jos nekom da dozivi isto ovo od gos. sa nickom Marko,da postane arogantno,jebeno govno samo radi toga sto je sa svoje strane sve ispostovao i bio korektan do kraja

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/07/2011 : 21:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Bihac, moje misljenje - Mozda covek ne zna sta je glancer, nije svako toliko u tom svetu... Ako si kupio stripove sa slika, onda znas sta si pazario... Ne zna svako ni da pakuje niti salje i prima toliko paketa pa da zna da to postari bacaju itd... Dalje, izvinuo ti se i rekao da ce vratiti novac da mu das podatke i da mu ne trebas vracati stripove... Ali ti si hteo nove stripove, mozda covek nema vise tih istih glanc stripova... Sve u svemu prenaglio si.. Ne znam zasto nisi dao svoje podatke jer ti je prodavac uvazio reklamaciju... Ja bih te odjebao posle reakcije na finu ponudu da ti se pare vrate, iskreno...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/07/2011 : 21:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, hteo je da ti vrati pare. Možda nema glancere ili ne može da ih nabavi i koliko vidim hoće da ti vrati novac i da ne snosiš ti nikakve troškove!
Jedino što mu ti zameraš je što ti je poslao loše očuvane stripove, a ocenio ih je sa 5+ ili glanc. I nećeš nazad pare, već stripove.
Moj savet ti je da prihvatiš da ti vrati pare, a stripove ćeš već kupiti negde. Da se ne bi svađa proširila, sad ja tako mislim, a vi radite šta hoćete.

Čovek ti se i prvi put izvinio ali ti to nisi prihvatio, hteo si po svaku cenu stripove!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 10/07/2011 21:39:38
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/07/2011 : 21:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Evo, izgleda da smo Savić i ja istovremeno pisali i sličnog smo mišljenja, pa poslušaj naš savet, to je to.

I nije se IZVINUO(može se noga izvinuti), nego izvinio!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 10/07/2011 21:40:46
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 10/07/2011 : 21:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Pa nemam pojma,ja sam s čovjekom surađivao u par navrata i sve je uvijek bilo fer i korektno(obostrano),te nisam doživio sličnih neugodnosti,a nadam se da i neću u nekoj skoroj budućnosti.
Što se tiče očuvanosti stripova,ovdje ionako dosta njih pretjeruje s veličanjem pojma "glancer" te ih takvog naziva na aukcijama ima svakog dana sve više i više(otkad sam ja član ).Meni osobno to i ne igra neku toliko značajnu ulogu,ali ima nas svakakvih,pa eto neki uzimaju samo takve stripove...što se također mora poštovati.
Ako piše glanc,onda tako i treba biti.
Svatko od nas ima loš dan,ali mislim da se to uvijek da riješiti na malo privatniji način od ovoga....ipak to nije neka prevelika stvar,a članovi obitelji koji stvarno nemaju nikakve veze s stripovima trebali bi svakako biti pošteđeni tj.ne spominjani u bilo kojem ovakvom ili sličnom kontekstu.

Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 10/07/2011 : 22:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Neugodna situacija, ali bude i gorih.

Ne znam, čovjek je nakupio preko 150 pozitivnih i niti jedan negativni komentar. Nije tražio prethodni povrat stripova (što nosi samo dodatni rizik), već je ponudio novac bez povrata tih istih stripova. S druge strane, već dugo vremena ponekad se uveseljavam njegovim ocjenama stripova, jer evidentno je na slikama da često ne odgovaraju ocjeni, ali zato imamo oči pa vidimo stanje istih. Druga, po meni bitnija stvar, je da uglavnom ne stavlja neke pretjerane iznose čak i za objektivno ocijenjene stripove, za razliku od nekih koji dobro odrežu cijenu, prešućuju bitne detalje, a ni ne nude povrat novca, ili barem zamjenu za bolje.

Moj savjet obojici: Bihać, uzmi novac i nemojte više poslovati, a Marko neka pažljivije ocjenjuje stripove i ne šalje stripove u slabim paketima (kao u ovom slučaju 12 komada u omotnici), radi izbjegavanja mogućih sličnih situacija u budućim predmetima i poslovanju. Eto, i ja sam isto s njim poslovao i zasad nemam primjedbi.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/07/2011 : 22:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
bihac-una je u pravu
ovaj covjek prodaje cesce stripove pa bi se trebao razumjeti u ocuvanost istih
ali ako se i ne razumije to nije izlika za lose pakiranje (a prodaje cesto, kao sto smo zakljucili)
da ne govorim o pisanji adrese (to znaju i mala djeca)

na kraju: nekulturno vrijeđanje bez ikakve osnove! koji jad i bijeda.... i to je covjek od 50 godina???? jebes ovakav svijet
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 10/07/2011 : 22:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Ja necu te pare nazad,sanse nema,necu ni stripove koje sam trazio da mi ponovo posalje nakon njegovih meila,necu nista od tog covjeka vise.Ovo sam napisao samo radi toga da upozorim druge,da nebi postali jebena govna ni krivi ni duzni.
Komentari su suvisni,necu nicije komentirati,znaci samo upozorenje na tog clana,nista vise.Niko nije glup pa da nije shvatio sta na ovom sajtu znaci pojam"glancer",tu nema opravdanja.Ja slike nisam ni gledao,jer cim sam procitao glancer,kontam to je to.Tu sam pogresio,mozda i nisam,jer slike su lose i nemoze se tu nesto primijetiti,posebno krut ili povijen strip da se primijeti,ma nema sanse.

Za tog covjeka nema opravdanja u mojim ocima
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 10/07/2011 : 22:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče ružnih riječi to stoji i tu si u pravu. Nije red. Osobno nisam niti želim opravdavati Marka, samo sam dao svoje mišljenje i što bih sam učinio na tvom mjestu.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/07/2011 : 22:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
"ON:JA SE ISPRIĆAVAM AKO TI TAKO MISLIŠ ŽAO MI JE AKO ŽELIŠ VRATIT ČU TI NOVAC BEZ POVRATA STRIPOVA"

POZDRAV ŽELJKO ZG.


Iz ove prve poruke vidimo da je čovek kulturno i korektno ponudio da vrati novac bez povratka stripova. Po meni, svaka mu čast i da je "bihac-una" odmah prihvatio takvu soluciju, ne bi bilo nikakve prepirke, niti vređanja. A šta mu je drugo mogao ponuditi, vraća pare, odriče se stripova, snosi sve troškove, plus se odmah na početku izvinio.
"Bihać-una" ništa ne gubi, može ponovo za te pare da kupi od drugog stripove, ali on je zapeo da baš od ovoga dobije te glancere. Da je prihvatio izvinjenje, ne bi bilo nikakve uvrede, prema tome, moje mišljenje je da se to može rešiti kako je "marko1" i predložio i nema nikakvih problema.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/07/2011 : 22:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Elvise, ja sam na forumu maltene non-stop i nisam primetio post od ovog Marka... Tako da stvarno moze biti da covek nije uopste imao pojma o glancerizmu.. Veruj mi i meni je trebalo dugo da udjem u te fazone... A i video si stripove na slici.. Mislim da je njegova jedina greska u losem pakovanju.. Opet kazem, mozda pojma nema, mozda je i ranije pakovao te stripove tako i stizali su neosteceni ili mu se niko nije pozalio da mu skrene paznju... Ne mozes biti tako iskljuciv... A i sto ti kaze Srdjandj, pogledaj njegov prvi mail, izvinIo se i rekao da zeli da ti vrati pare, i da on bude direktno ostecen zbog greske koju je napravio (a mogao si mu i napomenuti kako da ti zapakuje), ali ti si insistirao na necemu sto ne postoji vise... Kontam ja da ti imas para, ali nisi Bogom dan da se ponasas tako nadmeno... Na izvinjenje drskost, izvini, drugarski ti kazem, to je bezobrazluk...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 10/07/2011 : 22:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
bihac-una, i ja sam imao isto iskustvo sa tim likom - marko1, mene je isto zajebao, ali buduci da je bila rijec samo o 50kuna, reko sam ko ga jebe... tragedija je da covjek od 46godina svoj obraz prodaje za 50 pisljivih kuna...

situacija je bila slijedeca:
na aukcijama sam bidao u zadnjoj turi 3 stripa, on ih je ocijenio sa 5 i sa 4,8...
a ovo sta mi je stiglo od njega je imalo utore od vezivanja, naljepnice, posarano bilo, naslovnica prelomljena - i to sve je imao strip koji je imao ocjenu 5...

posaljem ja covjeku mail: on se fino isprica i kao vratit ce pare, a ja da zadrzim stripove...
ja odgovorim da cu vratiti stripove jer netreba meni to, a on neka vrati novac i sve 5 :-))
kulturno ga pitam za kriterije ocjenjivanja, a on poceo drzati prodike da ko je meni kriv, kakvo je to MOJE ponasanje, da sam arogantan itd itd... i da mi zato nece vratiti novac i da mu se nikad vise ne obracam u zivotu... ono wtf????

buduci da mi se nije dalo natezati sa "gospodinom" za 50kuna, rekoh nek mu je sa srecom tih mojih 50kuna, ako ce mu to pomoci u zivotu, poslat cu mu jos 50kuna da ne mora ljude varati na aukcijama...

EDIT: potrazit cu njegove mailove, pa mogu tocno od rijeci do rijeci prenijeti "komunikaciju" :))

Edited by - wanderer on 10/07/2011 22:54:16
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 10/07/2011 : 23:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Elvise, ja sam na forumu maltene non-stop i nisam primetio post od ovog Marka... Tako da stvarno moze biti da covek nije uopste imao pojma o glancerizmu.. Veruj mi i meni je trebalo dugo da udjem u te fazone... A i video si stripove na slici.. Mislim da je njegova jedina greska u losem pakovanju.. Opet kazem, mozda pojma nema, mozda je i ranije pakovao te stripove tako i stizali su neosteceni ili mu se niko nije pozalio da mu skrene paznju... Ne mozes biti tako iskljuciv... A i sto ti kaze Srdjandj, pogledaj njegov prvi mail, izvinIo se i rekao da zeli da ti vrati pare, i da on bude direktno ostecen zbog greske koju je napravio (a mogao si mu i napomenuti kako da ti zapakuje), ali ti si insistirao na necemu sto ne postoji vise... Kontam ja da ti imas para, ali nisi Bogom dan da se ponasas tako nadmeno... Na izvinjenje drskost, izvini, drugarski ti kazem, to je bezobrazluk...


a ovo je jos veca tragedija...



Edited by - wanderer on 10/07/2011 23:03:34
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/07/2011 : 23:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

bihac-una, i ja sam imao isto iskustvo sa tim likom - marko1, mene je isto zajebao, ali buduci da je bila rijec samo o 50kuna, reko sam ko ga jebe... tragedija je da covjek od 46godina svoj obraz prodaje za 50 pisljivih kuna...

situacija je bila slijedeca:
na aukcijama sam bidao u zadnjoj turi 3 stripa, on ih je ocijenio sa 5 i sa 4,8...
a ovo sta mi je stiglo od njega je imalo utore od vezivanja, naljepnice, posarano bilo, naslovnica prelomljena - i to sve je imao strip koji je imao ocjenu 5...

posaljem ja covjeku mail: on se fino isprica i kao vratit ce pare, a ja da zadrzim stripove...
ja odgovorim da cu vratiti stripove jer netreba meni to, a on neka vrati novac i sve 5 :-))
kulturno ga pitam za kriterije ocjenjivanja, a on poceo drzati prodike da ko je meni kriv, kakvo je to MOJE ponasanje, da sam arogantan itd itd... i da mi zato nece vratiti novac i da mu se nikad vise ne obracam u zivotu... ono wtf????

buduci da mi se nije dalo natezati sa "gospodinom" za 50kuna, rekoh nek mu je sa srecom tih mojih 50kuna, ako ce mu to pomoci u zivotu, poslat cu mu jos 50kuna da ne mora ljude varati na aukcijama...

EDIT: potrazit cu njegove mailove, pa mogu tocno od rijeci do rijeci prenijeti "komunikaciju" :))



Ova prica skroz menja situaciju i sliku o tom Marku... Ali nije mi jasno kako moze neko da ti podvali strip kao 5 i vidis ga na slici a on je za 3!?

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/07/2011 : 23:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer
a ovo je jos veca tragedija...



Sta? To sto sam hipotetisao sa "mozda"?

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 11/07/2011 : 00:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
Kao što je Wolf rekao,imamo oči pa gledamo..fotografije stripova koje Marko1 stavlja na aukcije su jasne a još je jasnije da ne odgovaraju ocjenama po kriteriju stripofila...sami damo ocjenu i procjenimo koliko bi taj strip vrijedio.Osobno poznajem Marka koji je možda čovjek kratkog fitilja ali prevarant nije sigurno...muljaže koje spominjete možete vidjeti kod prodavača SovaVG...namjerno mutne fotografije gdje trebaju biti mutne da se prikriju i zamaskiraju nedostatci....i zašto je Sawitchev komentar tragedija!?? 100% iskren pa svidjelo se to kome ili ne...uvjek se može replicirati i argumentirati
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/07/2011 : 00:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim dosta se ljudi žali na marka ja sam jednom pitao kulturno za jedan strip čovjek mi je odbrusio da što ja mislim da on ima vremena za zajebancije po stripovi.com i da on ima 50 godina... ok odlučio sam izbjegavati njegov aukcije i to je to... bihac- una malo pretjeruješ sa tim glancerima i time mislim da stripovi služe za ćitanje a ne za gledanje... također kupujem iste glancere i kad mi strip dođe ne gledam čovjeku svaku crticu svaku sitnicu... što se tiće markovog ocijenjivanja čovjek jednostavno ne zna ocjenjivati...Dalje...ovaj sova vg. veće se pisalo da je prevarant i također njegove aukcije uopće ne gledam...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/07/2011 : 00:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim član "marko1" ima od njih 152 pozitivne komentare, ni jedan negativan. Po tome sudim da je pošten čovek.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/07/2011 : 00:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Koliko vidim član "marko1" ima od njih 152 pozitivne komentare, ni jedan negativan. Po tome sudim da je pošten čovek.


Možemo mi vidjeti što god hoćemo ja ne osporavam u nijednom trenutku poštenje dotićnoga več govori,m činjenice a to je da se dosta ljudi žali na toga čovjeka isto tako činjenica je da ima 150 pozitivnih komentara
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/07/2011 : 00:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Recimo da se ja ne žalim na dotičnog člana. Kad je kupio od mene, zvao me telefonom, lepo popričali, uplatio pare, dobio je stripove od mene i gotovo. Jednom sam kupio od njega, isto tako smo se brzo dogovorili da stripove pošalje jednom mom priljatelju u HR, kasnije su ti stripovi došli kod mene i bio sam zadovoljan. Moje iskustvo je odlično. Ne mešam se u dalje šta je bilo sa nekim drugim članovima, samo sam konstatovao da se iz njegovog prvog maila vidi da je hteo da vrati pare i tako izgladi nezadovoljstvo kupčevo.

Prijatno!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 11/07/2011 : 00:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim,žali se troje ljudi zasad....a sto i kusur je zadovoljno.
Pa vidi se na slikama strip ,sam daješ ocjenu.
Digla se cijela hajka zbog nečega što je moglo završiti na krajnje jednostavan način.
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
744 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 11/07/2011 : 00:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Tonka24

Koliko vidim dosta se ljudi žali na marka .....

Gde se to ljudi zale na Marka? Ovde? Zasto se zale ovde?
Covek ima sve pozitivne ocene na aukcijama, a sada se ovde javljaju njegovi kupci koji nisu zadovoljni dobijenim stripovima. Jos jednom moram da pitam - zasto se zale ovde?!
Ukoliko kupci koji se sada zale, nisu bili zadovoljni dobijenim, kao ni komunikacijom sa doticnim clanom, mogli su da mu za sve to daju odgovarajucu ocenu. I da u komentaru ocene navedu da je ocuvanost stripova daleko gora od one u opisu, da je komunikacija losa i sl.
Tako bi ostali potencijalni kupci imali malo bolju predstavu sta (mozda) moze da im se desi kada kupuju od ovog prodavca.

Ali isti ti kupci, koji se sada OVDE zale na doticnog prodavca, to nisu uradili, nego se sada horski javljaju i jadaju.

Vec je bilo komentarisanja tog nedavanja negativnih ocena (cini mi se da je Globinjo dao dobar komentar u vezi sa tim), kada su se opet nezadovoljni kupci zalili u smislu "trebalo je da mu dam negativnu, ali ipak..., ma, nije to neka kinta..... mozda covek ne zna kako da oceni strip.... sledeci put cu mu je sigurno dati... neka mu sluzi na cast.... tra-la-la..."

Nije strasno dati nekome negativnu ocenu ukoliko ju je zasluzio. Na taj nacin mozete da uticete i na onoga kome ste je dali (da bolje ocenjuje svoje stripove, da bude ljubazniji, korektniji,...), ali i da pomognete onima koji bi u buducnosti saradjivali sa tim clanom.
Tada bi sigurno bilo manje onih koji bi se posle n vremena setili kako su, eto, i oni imali lose iskustvo sa nekim.

A sto se konkretnog slucaja tice, po mom misljenju, kupac je trebalo da uzme ponudjeni novac, ukoliko prodavac vec nije mogao da mu posalje bolje stripove. I da prodavcu da odgovarajucu ocenu.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/07/2011 : 01:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Pa naravno. Nisam zadovoljan kupljenim stripovima, prodavac se ponudi da mi vrati pare i tako izgladi situaciju, a ja sad iz nekog inata neću da prihvatim ponuđeni novac nazad, nego insistiram da mi pošalje glancere. To je ključ nesporazuma. Da je ovaj prihvatio povrat novca, plus bi mu ostali i ti lošije očuvani stripovi, ne bi došlo do nikakvih uvreda i bilo bi sve odavno rešeno.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/07/2011 : 08:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
savicu

kao prvo neznam zasto se trpas tamo gdje ti nije mjesto i gdje nisi pogodjen ni u kom pogledu ni sam cim??
Razumijem ja da si ti inventar stripova.com(drugarski ti to kazem),sto i sam znas i pises kako si non-stop tu,ali bog ti tvoj onaj u koga vjerujes pomogo,de radi svog posla a pusti mene i nemoj mene bez potrebe nazivati bezobraznim,drskim,da me Bog dragi nije dao da budem ovakav i onakav itd...

Para imam(Bog mi dao,hvala milion puta),ali vise radim za njih nego sto ti presjedis za kompom,stoga ih cijenim i cuvam ih,borim se za njih itd...

Kad sam ti u mjesec-dva slao do 1000€ i gledao da ti posaljem u najkracem mogucem roku da bi ti mogao na Ma-fest ici,tad si bio totalno drugi tip,sto samo govori o tvom karakteru, tvoj moto(dok valjas si dobar,dok mi nisi potreban si bezobraznik,ovakav i onakav).Zalosno savicu,zalosno ali nebitno.De ti gledaj da natrpas ti postova(mozda uspijes na vjecitoj listi izbiti na prvo mjesto),ali gledaj da to radis u pdf sport ili gdje drugdje,a nemoj trpati se tamo gdje ti nije mjesto

Neces zamjeriti,jer..........ovo je naravno sve bilo DRUGARSKI
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/07/2011 : 08:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Evo,da i ja dodam priču s dotičnim 'gospodinom'!
bidao sam kod njega pred 7-8 mjeseci 5 aukcija za 95kn.
Medu njima tex-extra 6 za 10kn. Poceta je bila 9kn. Ocijenio je kao glancer.

Javio mu se po zavrsetku aukcija-ne odgovara. Posaljem drugi mail, on odgovori da cemo rijesiti. Posaljem mu mob,
objasnim gdje radim, i ako bude u blizini mozemo se naci i za radnog
vremena, ili kasnije. I vise se ne javlja i onda me kroz 3 tjedna nazove i bahato se dere da je vrijeme da to rijesimo.
Ja mu kazem-ok, ali ja sam se javio nekoliko puta, i niste pokazali interes... Uglavnom poslao je necaka da mi dostavi stripove
jer i on radi u blizini gdje i ja. Onih 95 kn ja zaokruzim na 100. Odmah na poslu naivno podjelim sve pozitivne komentare, a
kad dodjem kuci, vidim da je famozni Tex-extra broj6 pretvoren u Tex-extra broj 2 koji je u najboljem slučaju ocijena -3.
Javim mu njegovu gresku, ne odogovara. Komentare nije sve ni dao, što mi nije toliko ni bitno. Tek nakon nekoliko mailova
udostojio se javiti kako je slučajno pogriješio, bez ikakve isprike, i kako če mi zamjeniti strip kad nabavi drugi.
Ja pitam kad ce to biti! On kaze -tesko je reci, javim se! Aukcija osvojena 24.11.1010. Jos se nije javio, a ja niti ne
očekujem to od tako zaposlenog gospodina.
Jer par postova gore Wanderer kaze ne isplati se natezati, a takvi likovi to i koriste...
Izgubio sam 15 kuna ali i nesto naucio. Znanje nije bespatno!
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 11/07/2011 : 12:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message  Reply with Quote
Meni je pun kufer komentara tipa " MOZDA COVEK NIJE ZNAO DA OCENI STRIP..." Kako to da sam ja znao od prvog casa na aukcijama sta je glancer a sta nije ? U redu da mu je to prva prodaja i prva greska ali posle toliko vremena... Mnogi ovde poznati prodavci lose ocenjuju stripove. Napisu da je glancer a ono otisci od casa sa sokom po koricama. Vidi se da je strip procitan bar 5 puta a pise da je necitan. Drugo, na fotografiji moze mnogo toga da promakne, osim ako se slika kako treba. Lepo vam je VLADAR napisao: sta kukate sad ??? Kad se desilo trebalo je da zalepite negativni i napisete sve ostalo pa da se zna.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000