forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lazarus Ledd
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/06/2011 : 17:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Lazarus je po meni jos veci krs od obicnog Boneli krsa. Uglavnom strip kojeg citanje je cista potrata vremena, novaca i sta ja znam cega jos.

Ali to je samo moje misljenje .



A po meni je Larry čak bolji od većine Bonellija.

Istina, ima pretjerivanja, i kopiranja (ali gdje toga nema), no ne sjećam se ijedne dosadne epizode u prvih 50.
Možda sam sentimentalno vezan za te epizode, no tko zna?

U prvih 50 Larrya ima više dobrih i zanimljivih epizoda nego u prvih 50 Nathana (iako su mi najbolji Nathani ipak malo draži od najboljih Larrya).

Jedino mi se nije baš svidjela ona Sveta vatra, ili kako već, no preveliku rupu su napravili (a Larry ima kontinuitet) pa se nisam mogao uživjeti u te epizode.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/07/2011 : 15:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Upravo citam LL.
Nije ljubav na prvi pogled.
Ne znam, mozda su kasnije epizode bolje, ali prvih desetak su ocajne.

Edited by - King Warrior on 12/07/2011 15:35:00
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 12/07/2011 : 16:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ja ga također sada čitam i meni se sviđa! Da bar ponovo krene izlaziti...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 12/07/2011 : 16:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
A ja san pročita sve što je izašlo i mogu ti reći da u suštini nije loš strip. Samo je sranje što je Ludens raskomada sve i nije nastavia tamo di je stala SD....

Trljam ruke.
Go to Top of Page

JPorta
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 12/02/2011

Posted - 12/07/2011 : 20:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send JPorta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

A ja san pročita sve što je izašlo i mogu ti reći da u suštini nije loš strip. Samo je sranje što je Ludens raskomada sve i nije nastavia tamo di je stala SD....



slažem se, ono šta je Ludens napravija je neoprostivo, bilo bi bolje da nisu ni nastavljali nego onako...kad vidim što se sve danas izdaje a Lazarusa ukinuli
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/07/2011 : 20:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Upravo citam LL.
Nije ljubav na prvi pogled.
Ne znam, mozda su kasnije epizode bolje, ali prvih desetak su ocajne.




Prvi put ga čitaš?!

Meni je odličan serijal, bit će kasnije super epizoda, ali ako ti nakon prvih deset nije dobro sjeo vjerojatno neće niti kasnije. Šteta što niti jedan od današnjih izdavača na našim prostorima nema interesa za nove epizode.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2312 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 12/07/2011 : 23:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
A Brandon,Napoleone u principu ista stvar kao naš Lazo,znao sam ga šetajući satima čitati,istina izgubio sm volju za čitanjem nakon što je Ludens zmiksao epizode,jer se u principu radi o kronološki vrlo povezanim epizodama za razliku od ostalih Bonelli izdanja.

#!??
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/07/2011 : 07:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic



Prvi put ga čitaš?!




procitao prije nekoliko godina par sveskica. Sada kada sam krenuo od keca tek vidim da postoji kontinuitet. Ipak, za nijednu epizodu do sada ne mogu reci cak ni da je solidna. Sreca pa nema mnogo teksta i sveske se brzo citaju.
A nista, nastavljam dalje.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 13/07/2011 : 08:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pa prvih 10 Larrya su bolji od prvih 10 Zagora.


I ako ti ni jedna epizoda zasad nije dobra, kog vraga čitaš dalje???

Edited by - Windwalker on 13/07/2011 08:33:26
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/07/2011 : 08:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

I ako ti ni jedna epizoda zasad nije dobra, kog vraga čitaš dalje???



Jer se nada da će naić na dobre epizode kasnije?
Glupoga pitanja...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 13/07/2011 : 09:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
To je kao da ja sad krenem čitat 500 Texova, da bih našao onih 10 koji su dobri. No nisam tolki mazohist.

Ako se Larry ne svidi od početka, čemu se još mučiti.
U prvih 10 ima odličnih epizoda, a kasnije samo par koje su zapravo bolje.
Sve ostale su na razini - odlične, no ne puno bolje od prvih 10.
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 13/07/2011 : 23:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
Vidim da ima dosta forumaša koji bi (barem na riječima) nastavili sa kupovinom LL-a.
Zanima me koliko bi nas se javilo da netko od izdavača ponudi nastavak LL izdanja uz sufinanciranje, tako da se sam izdavač izloži manjem riziku prilikom pokretanja "novog stripa"?
A da izlazi po nekoliko brojeva odjednom (npr.svakih 6 mjeseci 6 brojeva?)

Koliko ste otvoreni za ovakvu vrstu projekta kad je očito da postoji kvalitetan strip (kad kažem kvalitetan ne mislim sad na LL nego općenito nešto što vam je super), koji zbog manjka publike jednostavno nema šansu da bude preveden na hrvatski/srpski, jer je izdavaču neisplativ?
Jeste li i vi kao kolekcionari (ili samo čitatelji) spremni podnijeti dio tereta da se novo strip izdanje pojavi na tržištu?

Ja bih.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/07/2011 : 00:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ne,
jednostavno zato što i bez tog jednog stripa ima dosta drugih stripova
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7293 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/07/2011 : 01:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ne,
jednostavno zato što i bez tog jednog stripa ima dosta drugih stripova



Takvim stavom, smanjiš jedan po jedan strip i voila, nije ih više toliko puno.

Lazarus je tragična žrtva našeg tržišta, fascinanto je koliko ljudi mi je na Mafestu reklo da bi voljeli ponovno izdavanje, al eto, valjda ih nema više od 1000 u ciloj državi. Kako je samo SD izgurala 54 broja, nije mi jasno. U biti jasno mi je, al da...


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/07/2011 : 01:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ajde dosadan si s tim lazom više.
nauči talijanski i bok.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/07/2011 : 01:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice



Lazarus je tragična žrtva našeg tržišta, fascinanto je koliko ljudi mi je na Mafestu reklo da bi voljeli ponovno izdavanje, al eto, valjda ih nema više od 1000 u ciloj državi. Kako je samo SD izgurala 54 broja, nije mi jasno. U biti jasno mi je, al da...




Jos kad na to dodas cinjenicu da je u to vreme u Srbiji za LL znao svaki deseti stripofil a da se mnogo ljudi ponovo vratilo stripu tek sa pojavom Veselog cetvrtka...
Mislim da bi LL sad prosao, tad nije imao sansu.
Jos i ono nesrecno pucanje SD i zatisje do pojave Ludensa, to je sigurno uticalo na odredjeni broj ljudi da izgubi poverenje i prekine sa sakupljanjem stripova uopste
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/07/2011 : 06:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Procitao 12 epizodu, Dan nezavisnosti.
Napokon jedna odlicna prica, crtez i scenario.
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 14/07/2011 : 15:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice
Takvim stavom, smanjiš jedan po jedan strip i voila, nije ih više toliko puno.


Slažem se. S jedne strane se onda isprofilira publika koja prati provjereni strip, jer znaju što će od njega dobiti. I to je u redu. Ali kad ljudi nisu spremni dat kunu za nešto novo, čisto radi probe, onda ne samo da nema širenja spektra ponude, nego dođe i do zasićenja postojećim.
Dobro je Slobodna još i obradila Lazu.
Da se razumijemo, za nesklonost eksperimentiranju najviše krivim ekonomsku situaciju na prostorima exYu. U trenutku kad se ljudi brinu o egzistenciji, kulturne potrebe su u drugom planu.


@Tex Willer
Primijetio sam i ja da se u zadnjih par godina povećao broj ljudi koji se vraćaju stripu, a ima i mladih sve više (svaka čast VČu, a i Ludensu koje stalno otpisuju). To me raduje i daje nadu da će se skupiti kritična masa i za našeg Lazu, bez obzira što mu ni doma nije išlo.
Svejedno, kad bi se našao neki izdavač koji bi na izdavao Lazu, a da mu platim unaprijed za 6 brojeva, pitao bi di trebam potpisat!

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/07/2011 : 15:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

To je kao da ja sad krenem čitat 500 Texova, da bih našao onih 10 koji su dobri. No nisam tolki mazohist.


Da, pa naravno... Zaboravija sam da ti prije nego kreneš čitat nešto već znaš koliko je dobrih i koliko je loših epizoda.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/07/2011 : 16:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shiva314


Svejedno, kad bi se našao neki izdavač koji bi na izdavao Lazu, a da mu platim unaprijed za 6 brojeva, pitao bi di trebam potpisat!




Bi i ja za Lazarusa, znam da bi od forumasa i Carson sigurno
Ma i 12 ako treba
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/07/2011 : 17:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja ih imam sve i samo "1000 svjetala NY" i "Grad andjela" u "digitalnom formatu"..
Volio bi da izadje do kraja ili bar kojih dvadesetak brojeva , 7-8 knjiga..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/07/2011 : 17:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

znam da bi od forumasa i Carson sigurno


Morao bi poslusati sefovo naredjenje, je li tako
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/07/2011 : 19:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Tex Willer

znam da bi od forumasa i Carson sigurno


Morao bi poslusati sefovo naredjenje, je li tako



Pa jasta
Samo mu zapretim da necu vise da pijem s njim
Go to Top of Page

bazgtoon
Starting Member



Croatia
49 Posts

Member since 16/11/2010

Posted - 14/07/2011 : 22:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bazgtoon a Private Message  Reply with Quote
@ shiva 314: slazem se, meni je lazarus najbolji strip i stvarno je šteta što vise na izlazi. lazarus bi definitivno našao svoju publiku kada bi ga nastavili izdavati. ako bi bilo potrebno, dao bi cijelu svoju mjesečnu plaću, samo da ga opet vidim na kioscima :)
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 14/07/2011 : 23:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bazgtoon

@ shiva 314: slazem se, meni je lazarus najbolji strip i stvarno je šteta što vise na izlazi. lazarus bi definitivno našao svoju publiku kada bi ga nastavili izdavati. ako bi bilo potrebno, dao bi cijelu svoju mjesečnu plaću, samo da ga opet vidim na kioscima :)



Asti koji hardcore fan!
Nije potrebno ići u takve ekstreme. Pokušao sam samo predložiti nekakav održivi model, koji bi omogućio da stripovi koji su neslavno prošli na tržištu ipak opet zažive barem za uski krug (hardcore?) fanova.
Ako su se gradile zgrade i stanovi kupovali na takav način za puno veće svote, valjda bi se dalo nešto takvo napraviti i sa Larryjem za puno manju lovu?

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000