forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 1000 NAJBOLJIH STRIPOVA? (Nagrade - str 10!)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/12/2009 : 12:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by mcn

d) a moje je da ovu listu koristim kao jedan od repera, uz vlastiti ukus i par enciklopedija, u sastavljanju liste natuknica "1000 najboljih stripova svijeta" koju sam Markosu pitchao za 2012.




O cemu se tocno radi? Sastavljas listu 1000 najboljih stripova svijeta za Markosa, u koju svrhu?


U svrhu objavljivanja knjige "1000 najboljih stripova svijeta", sto drugo?




Sad malo gledam ovu listu pa me odjednom uhvatila euforija. Pa ova ideja je ništa drugo nego izrada Strip enciklopedije ili leksikona! Kao što je veliki Ante Peterlić onomad stvorio jednu od rijetkih filmskih enciklopedija u svijetu tako bi si Marko i Macan mogli podići spomenik sa Enciklopedijom stripa !
Ogroman je to posao ali baza na sajtu već postoji a također i suradnici. Već vidim: Strip leksikon, mat HC :-), 620 stranica, 299 kn, 500 najboljih stripova, natuknice o najznačajnijim autorima, žanrovima, razdobljima, stilovima. A ima i Zagora unutra, prodaja sigurna .
Šalu na stranu, Ameri izdaju enciklopedije i knjige samo o superjunacima i grafičkim novelama, Japanci o mangama, Talijani o Bonelliju, Francuzi o BD-u, nitko nema tržište (uvjetno rečeno) jednako zainteresirano za sve žanrove kao mi.
Bojim se i pomisliti koliko bi to bilo dobro.


ameri su izdali enciklopediju za sve žanrove (baš kao i za crtani film)ali je stara i vapi za reizdanjem potpisuje je maurice horn a ima čitav niz suradnika medju inim i rustemagića - no baš kao i za toonse puno toga fali
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 05/12/2009 : 20:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>ideja je ništa drugo nego izrada Strip enciklopedije ili leksikona!

Bestraga, provaljeni smo.

mcn




Bit će to tvoj i Markov magnum opus ako uspijete . Knjiga koju će svatko od nas ovdje željeti imati. A sve si nešto mislim da bi se to moglo i prevoditi na stranjske jezike . Kada to bude aktualno već ćemo biti u Eu pa će nam i tržište biti malo veće .

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/07/2011 : 21:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.bleedingcool.com/2011/07/04/1001-comics-paul-gravett-wants-you-to-read-before-you-die/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/07/2011 : 21:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Bushido, care.

Opet.

Preordered, lepo ce da stoji uz 1001 movies & 1001 albums :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 11/07/2011 : 01:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

http://www.bleedingcool.com/2011/07/04/1001-comics-paul-gravett-wants-you-to-read-before-you-die/



Hc izdanje, 960 strana, 23$ pre-order na Amazonu... Shta reci: must have.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 11/07/2011 : 01:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

quote:
Originally posted by mcn

>ideja je ništa drugo nego izrada Strip enciklopedije ili leksikona!

Bestraga, provaljeni smo.

mcn




Bit će to tvoj i Markov magnum opus ako uspijete . Knjiga koju će svatko od nas ovdje željeti imati. A sve si nešto mislim da bi se to moglo i prevoditi na stranjske jezike . Kada to bude aktualno već ćemo biti u Eu pa će nam i tržište biti malo veće .




Btw. kako ovo napreduje, ako nije tajna?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37773 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/07/2011 : 08:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Bas me zanima koliko SBE junaka ima unutra

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/07/2011 : 10:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Btw. kako ovo napreduje, ako nije tajna?

Nikako, naravno. Em zatrpani poslom, em se lomim oko koncepta.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 11/07/2011 : 22:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Evo vidio ovu najavu i čini mi se, pa, nedobro. Koncept tisuću i jedno najbolje nešto je previše ako nije prava enciklopedija. O svakom stripu imaš jednu ili pola stranice, jednu tablu za najveće stripove a za ostale vjerojatno ni to, par osnovnih informacija koje vjerojatno već znaš i adio. Obično nabrajanje. Ovo vrijedi i za filmove i za glazbu u ovakvim izdanjima.
Ako se već ne radi o klasičnoj enciklopediji čini mi se ipak pametnije ograničiti se na recimo dvjesto-tristo najboljih stripova koji će onda biti bolje obrađeni, nekakva kronologija izlaženja, autori, trivia, poneka značajna tabla ili naslovnica... Abecednim redom, po strip junacima ili nazivu stripa, kronološki ne bi imalo previše smisla. Dvije ili tri knjige, po tristopedeset-četiristo stranica :). Na kraju svake knjige biografije tridesetak najvažnijih autora čiji se stripovi spominju u toj knjizi. U dodatku nagrade po godinama. Izdanje na hrvatskom i engleskom (u engl. izdanju imena junaka i nazivi stripova u originalu ili engl. verziji, dakle različit poredak stripova u knjigama na hrv. i engl. jeziku). Autor je dva puta za Eisnera nominirani D.M. a izdavač M.Š. koji je objavio na svom jeziku sve stripove koji se u knjizi spominju. Skoro, jel. Još tu dodaš Bušida, koji je čudo znanja i entuzijazma u zadnje vrijeme i desetak drugih vrijednih ljudi sa sajta (koji će se sami prepoznati) i struke po Macanovom izboru i za dvije-tri godine imaš nešto što još nigdje nije i neće biti objavljeno.
Maštanje... Ajde recite, šta mislite o ovome? Svi osim Macana, on će reći da nema vremena i da je to nemoguće :). Ali kontam da bi mu bilo drago kada bi vidio neku zainteresiranost ovdje.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/07/2011 : 13:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni bi bilo drago da ide kronoloski i da su unutra podaci po cemu su stripovi znacajni, sto su novoga donijeli i kojem zanru/tipu/skoli pripadaju. Isto tako postoje stripovi koji su znacajni po tehnici pripovijedanja, stilu crteza i slicno, a mozda ne spadaju u tisucu najboljih. Ne bi bilo lose da ih se spomene u tekstu o nekom drugom predstavniku skole/zanra koji je usao na listu.

Ovo je tip projekta koji ima potencijal da se protegne u beskonacnost. Sretno!

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/07/2011 : 15:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Ako se već ne radi o klasičnoj enciklopediji

Izvorni neka zamisao je bila slična Gravettovoj - 1000 svega i svačega, ali ne enciklopedijski šturo već što zanimljivije. Ali avaj, problem: s dva članka tjedno, to je svejedno deset godina. Plus, naravno, kako s jednakom strašću pisati o svemu? Koji kriterij upotrijebiti? Kada i kako stati?

Zatim sam počeo razmišljati u dva smjera. Jedan je leksikonski, informacijski, podatkovni, uobličen kako se leksikoni rade, s nužnim naglaskom na ono objavljivano kod nas i povijesno ili tržišno bitnim stripovima koji su nas mimoišli. Bez ličnog pečata, ekipni rad, svejedno pet godina posla.

Drugi smjer, eseji koji počnu od jednog stripa i dohvate koliko mogu na neku temu. Ni kronološki (to je treći pristup), ni leksikonski, osobnije, ali maglovitije. Dugotrajno, svakako. Tome naginjem, ali strepim od početka.

I tako to.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000