forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Clan marko1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/07/2011 : 20:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by talicnitom

Al ste napali coveka, za 1 dan ste mu dali 3 negativne ocene.
Do tada nije imao nijednu, sve pozitivne.
Ja nisam saradjivao sa covekom ali na osnovu svega sto sam procitao i video u ocenama moram ipak da stanem na njegovu stranu.

Mislim da treba razumeti i ovaj sistem ocenjivanja.Smatram da se negativna ocena daje u slucajevima kada stvarno nema izbora i resenja ili u slucaju ne javljanja.
U ovom slucaju sa bihac-unom i marko1 bilo je resenja i nije moralo doci do paljbe negativnim ocenama.Zasto nije moralo?
Pa zato sto je prodavac ponudio resenje odmah

JA SE ISPRIĆAVAM AKO TI TAKO MISLIŠ ŽAO MI JE AKO ŽELIŠ VRATIT ČU TI NOVAC BEZ POVRATA STRIPOVA

Ovo je izuzetno vazno u celoj prici.Prodavac se ponudio da vrati novac i ostavi stripove kupcu.
Uostalom ako niste zadovoljni robom i to odmah iznesete prodavcu mislim da ne postoji veca predusretljivost od ove koju je izneo marko1. Gresim li?



bio bi u pravu da je to marku1 prvi i jedini put
medjutim, to on konstantno radi i ocito je da mu je to taktika
istu pricu ponavlja non-stop
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/07/2011 : 21:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by talicnitom

Al ste napali coveka, za 1 dan ste mu dali 3 negativne ocene.
Do tada nije imao nijednu, sve pozitivne.
Ja nisam saradjivao sa covekom ali na osnovu svega sto sam procitao i video u ocenama moram ipak da stanem na njegovu stranu.

Mislim da treba razumeti i ovaj sistem ocenjivanja.Smatram da se negativna ocena daje u slucajevima kada stvarno nema izbora i resenja ili u slucaju ne javljanja.
U ovom slucaju sa bihac-unom i marko1 bilo je resenja i nije moralo doci do paljbe negativnim ocenama.Zasto nije moralo?
Pa zato sto je prodavac ponudio resenje odmah

JA SE ISPRIĆAVAM AKO TI TAKO MISLIŠ ŽAO MI JE AKO ŽELIŠ VRATIT ČU TI NOVAC BEZ POVRATA STRIPOVA

Ovo je izuzetno vazno u celoj prici.Prodavac se ponudio da vrati novac i ostavi stripove kupcu.
Uostalom ako niste zadovoljni robom i to odmah iznesete prodavcu mislim da ne postoji veca predusretljivost od ove koju je izneo marko1. Gresim li?


Ja sam također za to da vrati novac svima koji se smatraju oštećenima te da mu oni onda obrišu negativne. Ako to ne učini, negativni naravno ostaju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
878 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 14/07/2011 : 22:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Evo, ja imam samo jedno iskustvo sa "Markom1"...i to "zasada" dosta ok. Meni jeprije 2 mjeseca nazad poslao 2 stripa (2 starija Marka ZS 117 imislim da ZS 228). Kod oba 2 imao je opis ocjena 5 i slike bile su dosta korektne....ok,bidao sam ih i osvojio. Nakon 14 dana sam ga uz pomoć nekog člana uspio dobiti na mejl, da smo se dogovorili za adresu, kuda da mi šalje stripove....
Stripove sam dobio odmah, za 3 dana....bili su ljepo očuvani, baš kao po opisu....ali problem je da od tad ne uspijem da stupim u kontakat s tim članom...poslao sam mu 3-4 mejla, ali nema odgovora.
Naime, ja bih uzeo još koji strip kod njega i ujedan put platim za sve ukupno.
Dakle, ako ga tko zna ili mu je blizu, javite mu, nek mi se javi na PM, da se dalje dogovorimo.
Hvala i pozdrav

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/07/2011 : 08:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
ja sam osvojio kod marka1 na aukcijama neke stripove u sijećnju (rekoh čekat ću koliko treba, među njima je i jedan stari ZS Tex, koji mi baš treba, planiram napokon skupiti sve od Texa do 2013 , fali mi još 11), možda se do sijećnja sljedeće godine i dogovorimo, ali nekak sumnjam, nisam od onih koji će nekog zatrpavat mailovima, a sumnjam kako će se marko1 javiti, što mi je čudno za prodavača stripova. Ne kužim, zar je tak teško poslati račun, na koji bi uplatio, a onda on pošalje stripove, pa to je bit aukcija! ne znam u čemu je fora?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/07/2011 : 09:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa fora je u tome, što čovjek ima 1500+ AKTIVNIH aukcija (ili koliko več) i on se vjerovatno izgubi usred svih tih aukcija, mailova, adresa,...što naravno nije ok, zato bi bolje bilo da smanji broj aukcija i posveti im više vremena, energije,...tako ne bi došlo do "loše procjene stripova, glanceri i slično), a i komunikacija bi mu bila na nivoju, ovako ispada nekako živčan,raztresen, izgubljen oko svega toga,....
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 16/07/2011 : 22:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by talicnitom

Al ste napali coveka, za 1 dan ste mu dali 3 negativne ocene.
Do tada nije imao nijednu, sve pozitivne.




Pa ono, ljudska klasika.
Niko ne bi talasa, međutim kad krene linč svi se okuraže.



https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

andjusticeforall
Advanced Member



Croatia
3006 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 17/07/2011 : 03:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Da se vješa.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/07/2011 : 22:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja stvarno ne znam otkud problemi s članom marko1, 2-3 puta sam kupovao od njega, svaki put sve ok.
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 21/07/2011 : 15:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja stvarno ne znam otkud problemi s članom marko1, 2-3 puta sam kupovao od njega, svaki put sve ok.



Problem je u tome što ni jedan strip nije glancer takvo nešto ne postoji

Jer nešto što je za nekoga glancer za nekog je 3-ca,
Ali ovdje je očito riječ o kupcu koji hoče nešto što je kupio i platio, ali...

Prodavatelj to nema , tj. ima ali ne u pojmu onoga što je kupcu glancer
Prodavatelj nudi refund novaca a kupac neče

I sad ne kužim malo previše to baš

Nedavno sam prodao komplet af clasika , novi , sa kioska , kupljeni spremljeni, nikad čitani, nisam ih ocijenio sa glanc nego upravo tako kako sam napisao, išta , meni kaže kupac remitenda
Koja crna remitenda ,kupljeni kako su izlazili i spremljeni u kutiju, nikad pročitani,
opičio sam odma na živce i popio xanax ,
Ljudi na kiosku nema stripa koji nije oštečen, znam kupujem ih redovno sve, i šta sad , nekoga sam zajebo ocjenom istog

Zbog toga sam i odustao od prodaje stripova ovdje , preveliki kriteriji kupaca koje na kraju ne bi platili nego bi "glancc" za 10kn,



http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/07/2011 : 16:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
hehehee slažem se...ja sam jednom obišao pola grada da bih za drugug kupio stripove i kad sam nakon 20-ak primjeraka koji su mi bili pri ruci na koje sam naišao i desetak kioska koje sam obišao odabrao najbolje očuvane,osoba za koje sam ih kupovao mi je rekla kad sam u ih predao u ruke da nisu baš nešto extra očuvani...
tako da me poslije toga više ništa ne može začuditi.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 21/07/2011 : 22:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Na običnim kioscima rijetkost je naći neoštećen, a kamoli glanc strip. Evo samo nekih od nebuloza s kojima se svatko od nas barem jednom susreo (a neki i svakodnevno):
- baba na kiosku (ali i mlađe trgovkinje) uredno strip stavlja na sunce pa lijepo požuti već drugi dan, a još veća glupost je da stavi i ostale primjerke iza toga, tako da manje-više svi požute; pa se onda čudi zašto ih nitko ne kupuje takve (mada se u pravilu najviše čude kad strip kupuje neki odrasli lik, pogotovo netko srednjih godina kao većina nas ovdje ); jednako mudro postupa naša baba i sa PC časopisima, pa možemo zamisliti uporabljivost DVD medija nakon višednevnog (ili tjednog) sunčanja
- što je strip skuplji to se više iživljava na njemu; primjer: zatiskivanje specijalaca, maxija ili giganata u one uske metalne okomite police (koje služe prvenstveno za dnevni tisak i križaljke) uz neminovno oštećivanje stripova; pa se naša draga baba opet iščuđuje kako to nitko ne želi kupiti maxi od 49 kn s takvim oštećenjima
- posuđivanje stripova iz kioska rodbini ili lokalnim prijatelji(ca)ma u kafiću, knjižari ili butiku; pa onda uredno tako višestruko pročitane stripove stavi natrag u prodaju; naravno, opet čuđenje naše babe kako ga nitko ne kupi tako lijepo izgužvanog i izlomljenih korica
- a ovo mi je najveći biser - lijepljenje etiketa sa cijenom na strip, iako uredno pišu cijene; kaže baba "To je radi evidencije i papirologije", iako večina kioska danas ima PC kase s barcode čitačima, za koje svi znamo čemu služe.

Najmanje problema bude u prodavaonicama koje su u lokalima, dakle, kad uđemo kroz vrata i nađemo ono što želimo uredno postavljeno u policu. Zato mrzim kioske

S druge strane, kad naletim na onaj gdje je neka mlada zgodna cura (koja se obavezno oskudno odjene za takav posao), nema većeg zadovoljstva nego kad se penje gore po policama i traži pravi strip (a mi usput parimo oči ).
Go to Top of Page

PRIMOŠTEN 123
Junior Member



410 Posts

Member since 29/12/2009

Posted - 21/07/2011 : 22:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PRIMOŠTEN 123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Na običnim kioscima rijetkost je naći neoštećen, a kamoli glanc strip. Evo samo nekih od nebuloza s kojima se svatko od nas barem jednom susreo (a neki i svakodnevno):
- baba na kiosku (ali i mlađe trgovkinje) uredno strip stavlja na sunce pa lijepo požuti već drugi dan, a još veća glupost je da stavi i ostale primjerke iza toga, tako da manje-više svi požute; pa se onda čudi zašto ih nitko ne kupuje takve (mada se u pravilu najviše čude kad strip kupuje neki odrasli lik, pogotovo netko srednjih godina kao većina nas ovdje ); jednako mudro postupa naša baba i sa PC časopisima, pa možemo zamisliti uporabljivost DVD medija nakon višednevnog (ili tjednog) sunčanja
- što je strip skuplji to se više iživljava na njemu; primjer: zatiskivanje specijalaca, maxija ili giganata u one uske metalne okomite police (koje služe prvenstveno za dnevni tisak i križaljke) uz neminovno oštećivanje stripova; pa se naša draga baba opet iščuđuje kako to nitko ne želi kupiti maxi od 49 kn s takvim oštećenjima
- posuđivanje stripova iz kioska rodbini ili lokalnim prijatelji(ca)ma u kafiću, knjižari ili butiku; pa onda uredno tako višestruko pročitane stripove stavi natrag u prodaju; naravno, opet čuđenje naše babe kako ga nitko ne kupi tako lijepo izgužvanog i izlomljenih korica
- a ovo mi je najveći biser - lijepljenje etiketa sa cijenom na strip, iako uredno pišu cijene; kaže baba "To je radi evidencije i papirologije", iako večina kioska danas ima PC kase s barcode čitačima, za koje svi znamo čemu služe.

Najmanje problema bude u prodavaonicama koje su u lokalima, dakle, kad uđemo kroz vrata i nađemo ono što želimo uredno postavljeno u policu. Zato mrzim kioske

S druge strane, kad naletim na onaj gdje je neka mlada zgodna cura (koja se obavezno oskudno odjene za takav posao), nema većeg zadovoljstva nego kad se penje gore po policama i traži pravi strip (a mi usput parimo oči ).


Iz ovog iščitavan da bi oskudno odjevene mlađe tete tribale stat u izlog kioska a stripove maknit sa sunca pa bi porasla prodaja.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 21/07/2011 : 22:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
... i ne samo stripova
Go to Top of Page

PRIMOŠTEN 123
Junior Member



410 Posts

Member since 29/12/2009

Posted - 21/07/2011 : 22:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PRIMOŠTEN 123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja stvarno ne znam otkud problemi s članom marko1, 2-3 puta sam kupovao od njega, svaki put sve ok.

Čovik je ima smrtni slučaj u obitelji pustimo ga malo na miru inače uvik korektan
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 22/07/2011 : 20:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Tonka24

Vidio sam gospodin Marko ima 3 negativna. Dali to po pravilima znači izbacivanje?


A da pročitaš pravila?




Sta ti ovo znaci"A da procitas pravila"?

Evo pravila:

Što su to "Moji komentari"?

Komentari su ocjene koje ste dobili od ostalih sudionika na aukcijama po završenoj transakciji. Članovi sa velikim brojem pozitivnih komentara imaju veći ugled i smatraju se "sigurnijim" za obavljanje transakcije od članova sa nula ili jako malo pozitivnih komentara. Poželjno je nakon svake obavljene transakcije s nekim članom ostaviti komentar kako bi i ostali članovi imali uvid za vaša iskustva sa konkretnim članom, pogotovo ako su ona negativna. Upozoravamo vas da komentare nije moguć mijenjati, pa stoga negativne komentare ostavljajte samo u slučaju da ste sigurni da ste iscrpili sve druge opcije pregovora sa drugom stranom. Članovi sa više od tri negativna komentara od tri različita člana će biti izbačeni sa aukcija. Negativne ili neutralne komentare je moguće naknadno obrisati, a na iste je moguće i odgovoriti. U slučaju "osvetničkih" negativnih komentara (kada član koji zasluženo dobije negativni komentar vrati nezasluženi negativni komentar članu koji mu ga je ostavio), administrator će obrisati "osvetnički" negativni komentar, a izbaciti člana koji ga je ostavio.



Ili ih mjenjaj ili ih se drzi,iako mislim da bi ih trebao promijeniti a ne ih se drzati
Nemozes jednog Dmar npr. izbaciti jer je pokupio vec dva negativna od pitaj Boga koga i zasto,dobije jos jedan bez veze npr.i leti vani,nije to pravilo bas na mjestu"tri negativna,leti vani"

Edited by - bihac-una on 22/07/2011 20:38:53
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/07/2011 : 20:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Nemozes jednog Dmar npr. izbaciti jer je pokupio vec dva negativna od pitaj Boga koga i zasto,dobije jos jedan bez veze npr.i leti vani,nije to pravilo bas na mjestu"tri negativna,leti vani"

Spominjao sam ja amnestiju...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/07/2011 : 20:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Članovi sa više od tri negativna komentara od tri različita člana će biti izbačeni sa aukcija.

Ovo se moglo sročiti malo drugačije jer većini ljudi se po glavi mota broj 3. A nas zanima broj 4.
Dakle možda ovako:
Članovi koji dobiju četiri ili više negativnih komentara od različitih osoba će biti izbačeni sa aukcija.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 22/07/2011 20:54:12
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/07/2011 : 21:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

... i ne samo stripova




depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 22/07/2011 : 22:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Članovi sa više od tri negativna komentara od tri različita člana će biti izbačeni sa aukcija.

Ovo se moglo sročiti malo drugačije jer većini ljudi se po glavi mota broj 3. A nas zanima broj 4.
Dakle možda ovako:
Članovi koji dobiju četiri ili više negativnih komentara od različitih osoba će biti izbačeni sa aukcija.




Pa mislio sam isto kao i ti,ovo pravilo nije najjasnije definirano,ali ako se razmisli dublje,ipak ima logiku.
Ovako:

Ja,Obi i clan tri metra drva npr.damo negativne,znaci nas smo trojica a ukupno dali 22 negativna(znaci vise od tri),jer smo toliko stripova pazarili kod tog kojem dijelimo negativne.To je to,tako se moze definirati ovo pravilo,i ako je to tako,clan Marko1 frca sa aukcija.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/07/2011 : 23:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Članovi sa više od tri negativna komentara od tri različita člana će biti izbačeni sa aukcija.

Ovo se moglo sročiti malo drugačije jer većini ljudi se po glavi mota broj 3. A nas zanima broj 4.
Dakle možda ovako:
Članovi koji dobiju četiri ili više negativnih komentara od različitih osoba će biti izbačeni sa aukcija.




Ne stajem ni na čiju stranu ali sve ovo mi je baš smiješno. Izvinjavam se upletenima u ovaj slučaj ali meni je da puknem od smijeha....
Čovjek od 150 pozitivnih komentara nije imao nijedan negativni (ima jedan neutralni!). Problem nastaje kada se netko pobuni kako stripovi nisu takvi kakvim su opisani na aukcijama i padne negativni (ok, slažem se sa negativnim od Bihač Une, jer je čovjek razočaran,iako mu se nudio povrat novca svejedno to ne može niti ne smije biti praksa da se tako nešto radi u tom stilu:" ocjenit ču stripove da su glanceri, iako nisu, pa ako prođe prođe, ako ne vratit ču pare,..."jer ipak pare nisu sve, tu se radi o razočaranju, o izgubljenom vremenu, o izgubljenoj energiji, nerviranju,....to su stvari koje su važnij eod tih 15 kuna po stripu a i treba stati na kraj da netko LAŽE putem ocjenjivanja, iako je to ionako neregularno jer svatko ima drukčije kriterije ocjenjivanja,tako da se vrtimo u krug,...ali ok negativni slažem se, ali onda su se pronašla još dva SA CILJEM DA BUDU UKUPNO 3 NEGATIVNA PA DA SE TAJ MARKO1 IZBACI SA AUKCIJA ( to je samo zloča, 100 procentna zloča, jer da su htjeli mogli su dati negativni odmah ili bar neutralni i upozoriti ostale odmah kada su primili stripove a ne sada sa namjerom da se izbaci tog tipa, jer je kao prevario nekog trečeg a vi imate mogučnost da mu ostavite komentar...ako idemo ovako onda če ljudi sačekati sa komentarima pa pratiti situaciju pa če nakon pola godine dati komentar da se nekoga izbaci, možda če ga prije toga ucjenjivati i slično,...to jednostavno nije fer. Ili daš komentar odmah ili ne daš uopšte. Ako stripovi nisu bili ok prije pola godine zašto negativni tek sada?
Ono što mi je smiješno je to, da trebaju pronači još nekoga d apostavi negativni jer su mislili da če 3 negativna biti dovoljna a trebaju biti četiri hahahaha, pa sada čekamo ( uz to jedemo kokice) i čekamo tko če biti taj koji če zabiti poslednji čavao u krstu i time zapečatiti karijeru tog Marko1.
Ili če svi koji če kupiti stripove kod njega, da ga ucjenjivaju:

"pa slušaj Marko1, ovi stripovi nisu takvi kakvi trebaju biti, vrati mi novce ili ču ti ostaviti negativni pa češ odlijetitsa aukcija"

a ovaj če svima vratiti novce i ostat bez stripova....

Možda mu izbacivanje sa aukcija dođe kao olakšanje
Go to Top of Page

DARKO18
Starting Member

91 Posts

Member since 17/01/2011

Posted - 22/07/2011 : 23:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DARKO18 a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav forumašima.
Javljam se u vezi prodavača Marko 1.Moja prva kupovina kod Marka1 bila je cca 2-3 mj.2011 ,nisam kod kupovine pratio slike nego sam gledao ocjene.Kada su stripovi stigli ,bio sam razočaran ,jer po mojem kriteriju nisu odgovarali ocjenama prodavača.Javim mu se mail-om da nisam zadovoljan ,odgovor da tražim dlaku u jajetu te da mi vraća novac ako nisam zadovoljan,moj odgovor da neću povrat novaca ,neka tako ostane i da neću više kupovati kod njega te da nije pošteno prema drugim prodavačima koji adekvatno ocjenjuju stripove.
Drugi slučaj moje kupnje Alan forda SS od broja 1 do 200 ,oglas u njuškalo.hr cifra 7.700 kn.učinilo mi se jako prihvatljivo ,nazovec čovjeka ,pitam za očuvanost ,on veli od +4 do 5.Sve ok ,ja uplatim ,stignu stripovi ,a ono koma (selotejp,potpisi penkalom,zgužvani za ocjenu u prosjeku 2).Vratim stripove poštom i srećom čovjek korektan te dobijem povrat love.
Što želim ovim reći ,nema stripova očuvanih u ocjeni -5,5,glanc za malu lovu ,to svi moramo biti svjesni kod kupovine.Svi ljudi koji prodaju stripove informirani su o cijenama ,jako teško je naletjeti na nekog tko nezna (oću reći nemoguće)
Da se vratim na Marka 1 ,sad opet nešto kupim od čovjeka,pogledam sliku stripa ,a ne ocjenu (nemamo svi isti kriterij ocjenjivanja).Osim slike stripa i njegove cijene su sukladne stanju stripa ,i to moramo uzeti u obzor.kod zadnje kupnje mi se javio porukom da ako nisma zadovoljan nekim stripom da ga vratim bez problema.Na taj načim smo obnovili korektnu suradnju.
Poanta svega :dobro pogledati fotografiju ,ako je nejasna ne kupovati strip bez obzira na datu ocjenu ,te ne kupovati stripove na slijepo ako ih nismo vidjeli ili vidjeli sliku stripova koja je jasna (kao npr.ja kod kupnje Alan Forda kad sam pomislio kakvu sam dobru kupnju napravio ,a onda aj me)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/07/2011 : 09:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam jednom na aukcijama par desetina ZS i LMS stripova povoljno. Bez slike, piše očuvanost 3 do 4. Prodavač kojeg znam od ranije sa više od 1000 pozitivnih komentara. Dobijem stripove, zamotane samo u providnu foliju (bez ikakve kutije) - najgori kupus koji sam ikada vidio. Polovini su falile stranice ili korice - ocjena 0 , a druga polovina ocjena 1 do 2.5 (prljavo, poderano, zaljepljeno, pošarano). Tri stripa su bila bez korica, sljepljena zajedno selotejpom te još zaljepljena za neki komad kartona koji je koristio kao korice (HC integral ). Nisam mogao vjerovat šta sam dobio. Onda sam reklamirao pa mi je prodavač rekao da je on za svaki taj strip dao dobar novac kada ih je kupovao. Na kraju mi je ipak vratio novac (nije bio baš sretan), ali ne i novac za poštarinu. Tada sam shvatio da velik broj komentara daje sigurnost da nećeš biti prevaren (u smislu dobijanja stripova), ali da član s puno komentara ne mora nužno znati ocjenjivati. Od tada se držim provjerenih prodavača ili pitam da mi prvo pošalju stripove pa onda platim (ovo nekad upali, a nekad i ne, ali bar sam siguran)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/07/2011 09:51:38
Go to Top of Page

DARKO18
Starting Member

91 Posts

Member since 17/01/2011

Posted - 24/07/2011 : 21:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DARKO18 a Private Message  Reply with Quote
Danas popodne otiđem sa familijom u Novalju (loše vrijeme ,nije za plažu),nađem kiosk ,gledam i nigdje ne vidim stripove.Pitam prodavačicu (starija gospođa cca 55 godina) dal imate stripova.Gospođa pita dalije za Vas ili vašeg sina.Odgovorim da je za mene (imam 39 godina),čudno me pogleda i teškom mukom izvači stripove sa gornje police (polica od izloga ali složeni da se uopće ne vide).Izaberem stripove ,nato gospođa pita mene zar nisma prestar za čitanje stripova .odgovaram da čitam inače samo sex časopise ,a stripove čitam samo na odmoru kad sam 24 sata sa ženom.gospođa se nasmije i veli vi muškarci ste svi isti.
quote:
Originally posted by wolf

Na običnim kioscima rijetkost je naći neoštećen, a kamoli glanc strip. Evo samo nekih od nebuloza s kojima se svatko od nas barem jednom susreo (a neki i svakodnevno):
- baba na kiosku (ali i mlađe trgovkinje) uredno strip stavlja na sunce pa lijepo požuti već drugi dan, a još veća glupost je da stavi i ostale primjerke iza toga, tako da manje-više svi požute; pa se onda čudi zašto ih nitko ne kupuje takve (mada se u pravilu najviše čude kad strip kupuje neki odrasli lik, pogotovo netko srednjih godina kao većina nas ovdje ); jednako mudro postupa naša baba i sa PC časopisima, pa možemo zamisliti uporabljivost DVD medija nakon višednevnog (ili tjednog) sunčanja
- što je strip skuplji to se više iživljava na njemu; primjer: zatiskivanje specijalaca, maxija ili giganata u one uske metalne okomite police (koje služe prvenstveno za dnevni tisak i križaljke) uz neminovno oštećivanje stripova; pa se naša draga baba opet iščuđuje kako to nitko ne želi kupiti maxi od 49 kn s takvim oštećenjima
- posuđivanje stripova iz kioska rodbini ili lokalnim prijatelji(ca)ma u kafiću, knjižari ili butiku; pa onda uredno tako višestruko pročitane stripove stavi natrag u prodaju; naravno, opet čuđenje naše babe kako ga nitko ne kupi tako lijepo izgužvanog i izlomljenih korica
- a ovo mi je najveći biser - lijepljenje etiketa sa cijenom na strip, iako uredno pišu cijene; kaže baba "To je radi evidencije i papirologije", iako večina kioska danas ima PC kase s barcode čitačima, za koje svi znamo čemu služe.

Najmanje problema bude u prodavaonicama koje su u lokalima, dakle, kad uđemo kroz vrata i nađemo ono što želimo uredno postavljeno u policu. Zato mrzim kioske

S druge strane, kad naletim na onaj gdje je neka mlada zgodna cura (koja se obavezno oskudno odjene za takav posao), nema većeg zadovoljstva nego kad se penje gore po policama i traži pravi strip (a mi usput parimo oči ).

Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 24/07/2011 : 21:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
... a tebi tako krivo što umjesto gospođe nije bila neka partijanerica sa Zrća
Go to Top of Page

DARKO18
Starting Member

91 Posts

Member since 17/01/2011

Posted - 24/07/2011 : 22:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DARKO18 a Private Message  Reply with Quote
Tako nekako ,uvesti zakon da u turistikoj sezoni na kioscima rade mlade gospodične (od 18 do 25 godina)
a tebi tako krivo što umjesto gospođe nije bila neka partijanerica sa Zrća
[/quote]
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000