forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 "ne šaljem u inozemstvo" - ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 15/08/2011 : 14:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
jel bi se ikako softverski moglo zapriječit ljudima iz inozemstva da bidaju na aukcije di je jasno odabrana opcija "ne šaljem u inozemstvo"?

znam da ebay ima sličnu opciju (tj. ako si iz zemlje u koju seller ne želi slat paket, onda ne možeš niti bidat na njega, osim ako ti seller ne odobri)

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
649 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 15/08/2011 : 14:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Pa baš nisam siguran da je to pametno, jer recimo ja mogu platiti stripove u Hrvatskoj ili Srbiji. I Imam adresu na koju se može poslati u te dvije zemlje...
Pa sad da ne mogu bidati bilo bi glupo zar ne ????
A mislim da nisam jedini sa takvim kombinacijama....
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4092 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 15/08/2011 : 18:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Ako je opcija Ne saljem u inozemstvo,ja nikada nebidam na aukciju,jedino ako se dogovorim sa prodavcem.
Na primer sa tvojih aukcija bidao bih 20 stripova,ali na vreme video da nesaljes u inozemstvo i odustao!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 15/08/2011 : 19:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da je moguće (mislim da ima opcija filtriranja IP adresa koja blokira sve koje nisu iz RH; naravno, Markos kao admin bi to znao bolje), ali to onda povlači za sobom jedan drugi problem. Recimo, ja odem negdje van u inozemstvo, a baš u to vrijeme budu aukcije koje bi me zanimale. I naravno - mogu se slikati ako bi bilo blokirano za one izvana.

A što si imao takve situacije, da ti aukcije osvoji netko izvana a ti ne šalješ van?
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 16/08/2011 : 05:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
osmo - mislio sam da bi moglo bit kao na ebayu, da ako se javiš prodavaču i kažeš da možeš plaćat itd., da te "odobri" kao kupca

wolf - nisan baš razradia ideju.

Edited by - byoman on 16/08/2011 05:36:06
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
649 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 16/08/2011 : 08:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Možda je to ipak praviše posla za administratore
Mislim da je najjednostavnije da ako neko osvoji aukciju a ti tamo ne šalje, da ti Markos pobriše plaćanje za te aukcije a ti stripove opet staviš na aukcija i to je to....
Ali mislim da kupci ipak gledaju opciju " ne šaljem u inozemstvo " i zaobilaze takve aukcije.
Ja lično ne bih ništa mijenjao.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/08/2011 : 08:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by osmo

Možda je to ipak praviše posla za administratore
Mislim da je najjednostavnije da ako neko osvoji aukciju a ti tamo ne šalje, da ti Markos pobriše plaćanje za te aukcije a ti stripove opet staviš na aukcija i to je to....
Ovo definitivno nije dobra opcija - cimati Marka za takve stvari.
Ali mislim da kupci ipak gledaju opciju " ne šaljem u inozemstvo " i zaobilaze takve aukcije.
Ima koji ne gledaju i baš ih briga.
Ja lično ne bih ništa mijenjao.


Ono sa odobravanjem zvuči dobro, ako je to moguće izvesti.
No, vjerovatno je najbezbolnije za sve ostaviti stvari kakve jesu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/08/2011 08:58:19
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2313 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 16/08/2011 : 09:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ne kužim problemus,ako je netko spreman platiti debelu poštarinu,poslao bi mu po klokanu i u Australiu,i na Mars vanzemaljcu ako treba.

#!??
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4092 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 16/08/2011 : 09:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Ne kužim problemus,ako je netko spreman platiti debelu poštarinu,poslao bi mu po klokanu i u Australiu,i na Mars vanzemaljcu ako treba.




Zar i vanzemaljci na Marsu citaju stripove?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/08/2011 : 10:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Ne kužim problemus,ako je netko spreman platiti debelu poštarinu,poslao bi mu po klokanu i u Australiu,i na Mars vanzemaljcu ako treba.


Problemus je što ima onih koji licitiraju pa kada čuju kolika je poštarina, prestanu s komunikacijom.
Drugi problem je što u želji da uštede, kupci novac pošalju u pismu, novac putem nestane, a prodavač ispadne lopov.
Treći i najmanje zastupljen problem je što stripovi ponekad budu raspakirani i otvoreni na carini ili se iz nekog drugog razloga tiskanica raspadne (ili netko jednostavno ukrade) te ne stigne na odredište pa prodavač ponovo ispadne lopov.

S obzirom da sam te probleme imao upravo kod slanja u inozemstvo, ja sam odlučio odustati. Ionako ništa veće nisam prodao, samo sam imao stres (za sitne pare)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 18/08/2011 : 00:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by byoman

jel bi se ikako softverski moglo zapriječit ljudima iz inozemstva da bidaju na aukcije di je jasno odabrana opcija "ne šaljem u inozemstvo"?

znam da ebay ima sličnu opciju (tj. ako si iz zemlje u koju seller ne želi slat paket, onda ne možeš niti bidat na njega, osim ako ti seller ne odobri)

Ja kupujem iz BiH ali imam rodbine dosta u Kninu. I kad god nesto kupim sa aukcija oni uplate i na njihovu adresu dolazi. Ne znam u cemu je problem kad je takva situacija.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000