forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Svi junaci tozinog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 52

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 20/08/2011 : 23:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Ovo je uvodni tekst koji je napisao Kuduzov, meni je fenomenalan, doduse ja bih ga malo preslozio, ali to jedino ako autor dozvoli ,

Najjace utiske na ljude obicno ostavljaju dogadaji iz detinjstva, najdublje nam se u secanja urezuju neke od stvari koje su nam tada
zaokupljale pažnju. Jednostavno tada sve ima onaj poseban ukus koji decija nevinost pamti za citav vek. I utisci, i secanja mog detinjstva
(pretpostavljam i dobrog dela vas) vezani su za stripove, te cudesne crno-bele knjižice koje su nam bojile bezbrižne dane najlepšim bojama.
Pojedine od prica ostace za mnoge od nas neizbrisivi simboli radosti, tragovi u snegu našeg životnog puta, koji ce ostati samo u našim
secanjima na dane prohujalih vremena. Bili su predmet naših decijih želja, nešto posebno, ono zbog cega smo bdeli nocima uz lampu u nekom
kutku doma, putujuci po nebeskim prostranstvima mašte, ali i ono, zbog cega, kad usnimo jedva cekamo da se probudimo, ne bi li
ponovo listali, nastavili sa borbom uz našeg junaka. Te price su i danas ostale nešto posebno za sve nas, naša skrivena utocišta, naš
vremeplov kroz lavirinte secanja, ono jedino preostalo pomocu cega možemo ponovo da osetimo mirise davnih dana, ono nešto što nas seca na ljude kojih više nema, na prostore u kojima ne živimo, na ulice kojima ne prolazimo.

Edited by - andjelt on 20/08/2011 23:51:47
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 21/08/2011 : 00:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
slazem se sa Kingom, to bi bila super ideja.
zao mi je sto nemam vremena da pomognem s ovim, ali zelim svima sve najbolje u vezi ovog projekta, i nadam se da ce rezultat biti fenomenalan!
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/08/2011 : 00:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
ja sam malo prepravio ovaj Kutuzov tekst ... opet kazem, jedino ako se on slaze sa tim...

Najjace utiske na ljude obicno ostavljaju dogadaji iz detinjstva, stvari koje su nam tada zaokupljale pažnju i bile izuzetno važne. Tada je sve imalo onaj poseban ukus koji decija nevinost pamti za citav vek.
Utisci, i secanja mog detinjstva (pretpostavljam i dobrog dela vas) vezani su za stripove, te cudesne crno-bele knjižice koje su nam bojile bezbrižne dane najlepšim bojama. Pojedine od prica ostale su neizbrisivi simboli radosti. Bili su predmet naših decijih želja, nešto posebno, zbog cega smo bdeli nocima uz lampu, putujuci po beskrajnim prostranstvima mašte, ali i ono, zbog cega, kad usnimo jedva cekamo da se probudimo, ne bi li ponovo listajući, nastavili sa borbom uz glavnog junaka.
Te price su i danas naša skrivena utocišta, naš vremeplov kroz lavirinte secanja, ono jedino preostalo pomocu cega možemo ponovo da osetimo mirise davnih dana, nešto što nas seca na ljude kojih više nema, na prostore u kojima ne živimo, na ulice kojima ne prolazimo i na neke druge nas koje smo žureći zaturili u nekim starim požutelim fotografijama.

Edited by - andjelt on 21/08/2011 00:28:55
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 21/08/2011 : 09:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
Imaš ovlašćenje za unete korekcije.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39935 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/08/2011 : 10:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Tozo, ja bih koncipirao malo drugacije album.. I kao sto kaze King, napravio album od bar 300 slicica.. Materijala ima...

Meni je onaj Dnevnikov super ispao pa bih se drzao toga... Podelio bih album na sledece celine:

Zagorovo okruzenje (Darkvud, divlji zapad, Pleznt point, srebrni vodopad, mrtvacka glava itd...) - Imas tu lepih slika koje se mogu napraviti u nastavcima, 2, 3 ili 4 slicice..

Onda lik Zagora u nekim situacijama, kao sto je u Dnevnik albumu bilo Zagor sa ajkulom, tigrom, Zagor u akciji itd...

Pa onda lik Zagora u perima drugih crtaca.. Pa nadjes Zagora sto je crtao Feri, pa Donateli, Pepe itd... Ali bih svakako album bazirao na Feriju jer je ovo drugo bezveze...

Onda ides na Cika i njegove budalastine.. Ciko indijanac, traper, serif itd... Tu imas Ferija isto ali Gambe koliko hoces, uglavnom komicne situacije...

Pa Zagorove prijatelje... I tu ubaciti i njegove simpatije...

Onda Zagorove neprijatelje i cudna bica sa kojima se borio.. (Sveti breg obavezno)..

I na kraju naslovnice Zagora u drugim edicijama.. I neke najlepse u nasim...

Izmedju svake oblasti mozes napraviti poster na dve strane kao sto je to islo u Dnevnikovim albumima...

To je to... Ako nesto nije jasno, pitaj... Ja se javljam da pokrijem troskove svog albuma i 2 seta slicica.. Jedan da zalepim a drugi da cuvam i listam kad mi volja...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 21/08/2011 : 11:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Dobre sličice-ovih još nemam :)
Stvarno stavi i Zagorove djevojke.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 21/08/2011 : 11:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Dobre sličice-ovih još nemam :)
Stvarno stavi i Zagorove djevojke.



@andjelt:
Možeš da staviš jednu od ovih dvoje slika, pa ju podeli u četiri sličice, i tako imamo nekoliko djevojka na okupu ?!?




kdor ne skače ni Sloven´c
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 21/08/2011 : 11:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Kingom i sawitshom u svemu, i ja se prijavljujem da finasiram svoj album
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 21/08/2011 : 12:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Takodje i ja! Ovo je poduhvat vredan svake hvale...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 21/08/2011 : 12:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi napraviti i sličice pripadnika svih plemena koja obitavaju u Darkwoodu,zajedno sa mapom njihovog razmeštaja u tom okruženju.
Najbolje je mapu odraditi na dve strane a sličice lepiti na mesta njihovih logora...
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 21/08/2011 : 12:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
Ideja je zaista puno, kako stvari stoje ja ću tekstove odraditi:

UVODNA REČ

POVRATAK ZAGOROVIH NEPRIJATELJA
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39935 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/08/2011 : 12:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Trebalo bi napraviti i sličice pripadnika svih plemena koja obitavaju u Darkwoodu,zajedno sa mapom njihovog razmeštaja u tom okruženju.
Najbolje je mapu odraditi na dve strane a sličice lepiti na mesta njihovih logora...



Odlicna ideja... Ali odlicna!!! I plemena.. Kad se setim one slicice iz Dnevnik albuma Hjuron!!! Uuuuu...

Neka ti Profesor pise tekstove.. I svi ostali... To ce biti dobro.. U dizajn ne sumnjam..

A one slike par postova gore o devojkama su mi bezveze totalno.. Odradi maksimalno ferijevski album...

I OBAVEZNO sredi jezik...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/08/2011 : 12:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
mapa vec postoji:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=274
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39935 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/08/2011 : 12:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ruzna mi ta mapa.. Bolje bi Toza prilagodio neku drugu tome...
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 21/08/2011 : 12:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
Tozo prioni na posao
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 21/08/2011 : 15:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Ja ću sa zadovoljstvom ovo kupiti,Tozo odvoji vremena koliko treba ali da ispadne kako valja!
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 21/08/2011 : 16:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt
Bat Baterton - teksto o zagoru i čiku, njihovom prijateljstvu, ako se slazes



Može, sklopiću nešto.

Možda bi mogao i neki tekst o Zagorovim odisejama i uvod u ovu novu u Južnoj Americi. (kad smo već kod toga, mogao bi i Rihter da se doda među neprijatelje?)
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 21/08/2011 : 20:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote

ja bih album sa slicicama
a ne album sa tekstovima
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 21/08/2011 : 21:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie


ja bih album sa slicicama
a ne album sa tekstovima

Album sa sličicama je za decu uzrasta do 10 godina, ovo treba da bude ipak nešto više.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/08/2011 : 21:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie


ja bih album sa slicicama
a ne album sa tekstovima


Slazem se sa ovim.
Tekstovi bi trebali biti informativni i kratki.
Otprilike ovako nesto kao kod Kutuzova poslije prerade.
Ipak su u centru paznje slicice, a ne recenzije ili tekstovi.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/08/2011 : 21:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie


ja bih album sa slicicama
a ne album sa tekstovima


Slazem se sa ovim.
Tekstovi bi trebali biti informativni i kratki.
Otprilike ovako nesto kao kod Kutuzova poslije prerade.
Ipak su u centru paznje slicice, a ne recenzije ili tekstovi.


potpuuno se slazem sa tim K warrior

Sto se tice broja slicica, opet kazem, ajd da zaokruzimo ovo, pa cemo kasnije ako bude postojalo raspoozenje za tim, album prosiriti, to bar nije tesko kod digitalnog formata. Ukoliko se nadju ljudi koji su raspolozeni da pomognu mozemo napraviti i 300 slicica
Sto se tice stampanja i placanja albuma, ovo je totalno nekomercijalni projekat namenjen dobroj zabavi ovde na forumu i nicemu vise.
Ajd sad da probamo da zaokruzimo ovo za pocetak

Edited by - andjelt on 21/08/2011 21:45:59
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39935 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/08/2011 : 02:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Moje ideje ne valjaju?
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 22/08/2011 : 06:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Moje ideje ne valjaju?


Valjaju,druže. Samo si previše avangardan,dok ljudi ukapiraju prodje voz. I ja mislim da bi bolje bilo da album ima 300.sličica...
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 22/08/2011 : 10:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by sawitch

Moje ideje ne valjaju?


Valjaju,druže. Samo si previše avangardan,dok ljudi ukapiraju prodje voz. I ja mislim da bi bolje bilo da album ima 300.sličica...



Sale nisam rekao da tvoje ideje ne valjaju. Vrlo dobro znas da bi i ja sam voleo da napravimo album tog obima.
Radi se o tome sto mi ovde niko nece pomoci oko bojenja i slicnih stvari a 300 slicica je pet puta vise od 60. Treba izabrati, izbalanskirati izbor i obojiti ... ako sam to budem radio u jednom trenutku ce mi to postati napor a ne zadovoljstvo ...
Zato kazem, ajd da zaokruzimo ovako kako sam ja zamislio, jer tako znam da mogu sve dovesti do kraja,uz ili bez pomoc drugih ljudi, pa ako bude pogodna atmosfera mozemo prosirivati taj album, ali bar znamo da smo napravili ovaj od 60 slicica i videcemo na sta ce liciti ...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39935 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/08/2011 : 12:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sto se bojenja tice tu ti ne mogu pomoci, ali oko odabira slicica mogu i te kako.. Ako je dovoljno, bacicu se na posao...
Go to Top of Page
Page: of 52 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000