forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Svi junaci tozinog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 52

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/08/2011 : 17:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Evo, preuzimam broj šest.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 23/08/2011 : 17:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Evo, preuzimam broj šest.



vazi druze, stavicu tamo gore

... mozda ce culfis uz pomoc celicnog i mracnog obraditi "fantastika u zagorovim stripovima"

ako ima jos neko ideju za neku temu dobrodoslo je

Edited by - andjelt on 23/08/2011 17:54:10
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 23/08/2011 : 23:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote


To neka bude to od mene, ove ostale koje smo preskocili ubacicemo na same stranice albuma lepo uklopljene, eventualno ako bude neka genijalna sugestija, zamenicemo sliku ...

Edited by - andjelt on 23/08/2011 23:37:47
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 24/08/2011 : 06:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message  Reply with Quote
@andjelt:
Pošto biće ovaj album tiskan samo u nekoliko primjeraka, pitam, da li
če se ga poslije močine gdje skinuti, i sličice, pa da si ga sam isprintam ?

kdor ne skače ni Sloven´c
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/08/2011 : 08:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nobody

@andjelt:
Pošto biće ovaj album tiskan samo u nekoliko primjeraka, pitam, da li
če se ga poslije močine gdje skinuti, i sličice, pa da si ga sam isprintam ?


Zarmisljao sam, kad ga zavrsimo, da ga postavim na stripzoni. Ali prvo da ga zavrsimo

p.s. Nobody - raspoložen si da pomogneš oko tekstova ?

Edited by - andjelt on 24/08/2011 08:18:39
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/08/2011 : 12:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem se Red cloud-u na tekstu koji je poslao, sigurno ce nesto moci da se iskoristi odatle druže
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/08/2011 : 13:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Slicice smo sastavili, ako bude neka genijalna ideja za izmenu uradicemo, ajde sad da predjemo na slike za stranice albuma. Znaci da sakupimo slicice likova i dogadjaja iz zagorovih stripova koje smo propustili u slicicama, a zasluzuju da se pojave u albumu.
Do sada imamo za to -
ostale zagorove devojke, scene zagorovog samoubistva i borbe sa heligenom, Crni gospodar,Heyoka, neke od scena koje je predlozio Deki86 na 35 stranici topika...

Sta jos ne bi smelo izostaviti ?

ovo su neke neobavezne scene koje sam ja sakupio i pripremio i od kojih mislim da izaberem neke za album. Trudio sam se sto vise crtača da pokrijem ...



Edited by - andjelt on 24/08/2011 13:34:43
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 24/08/2011 : 13:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Možda sličica kada Zagor i Tonka postaju krvna braća? To je Marčelo crtao pa imamo i njegov crtež onda :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/08/2011 : 14:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast, nasao si Andreuccijev kais u koji sam buljio stalno i stalno. I sve ostale slike su odlicne i jos bolje ukomponovane

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/08/2011 : 14:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Evo spremio sam nekoliko za dva pobratima ... videcemo vec koju da uklopimo i kako.

idemo dalje ?


Edited by - andjelt on 24/08/2011 14:48:39
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 24/08/2011 : 15:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Odlično! Ja sam doduše mislio konkretno na scenu kada spajaju okrvavljenje ruke, ali sve su ovo dobre slike :)

Hmmm, šta bi još moglo...Neka scena iz poslednjeg Helingenovog pojavljivanja? Vendigo? Možda Shyer i neka slika iz Darkwood godine nulte?
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/08/2011 : 18:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote


Koje bi jos slike mogle biti deo stranica albuma ?

Edited by - andjelt on 24/08/2011 18:33:29
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2011 : 20:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ova sa Wendigom nije dobra, izgleda kao da se tucaju

meni je ok i ova srednja iz kamenog diva:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-vec-38-41-kameni-div/1286/

ove bisijeve su isto dobre:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-vec-42-43-rijecni-vukovi/1326/

Ova srednja sa dvorcem je isto dobrea, iako nema Zagija:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lugg-4-dvorac-na-nebu/1323/

malaksali Zagi:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-536-537-u-potrazi-za-zagorom/1292/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2011 : 20:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zagor i Tonka razmjenjuju krv:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-11-tonkin-gnjev/1207/

Edited by - King Warrior on 24/08/2011 20:11:12
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2011 : 20:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
evo jos nekoliko:

http://www.kavadarli.com/zagor_dusmanlar.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/41/gambits.jpg/

http://i38.servimg.com/u/f38/12/98/34/61/zagor_11.jpg

Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/08/2011 : 22:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koju da izaberem za Wendigom, sve je nesto crno i jedva se vidi kad se on pojavljuje.
Sto se tice onih slika sa skupinom prijatelja i skupinom neprijatelja to mi je nekako vec provaljeno, svuda to sreces ...

evo ove



sta bi jos mogli staviti ? koji prijatelj, neprijatelj ?

Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 25/08/2011 : 09:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Čudovište iz Svetog brega!
I neko je rekao Hagot, a nisam video dal si ga stavio.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 25/08/2011 : 09:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Hagot obavezno, prevideo sam da stavim slicicu ovde, izvinjavam se ... inace nisam je farbao, isekao sam je iz "Hagotovoa moc" koji je Attila77 pripremio ... videcu u toku dana da pronadjem i odgovarajucu sliku za cudoviste iz "Svetog brega"

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/08/2011 : 10:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Zar nije moglo i pogled na tu tvrdjavu i Sveti breg??? Mislim da ima jedna lepa slika...
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 25/08/2011 : 11:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/08/2011 : 11:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Odlicno.. A ovo sada iz 4 dela napraviti..
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 25/08/2011 : 15:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
King Warrior je poslao svoje doprinos albumu i mislim da je bas pogodio temu i ono kako sam zamislio da izgledaju tekstovi, svaka cast King kralj si u pravom smislu te reci

King Warior about "Zagorove ljubavi"


Svet bez žena, za mnoge medju nama nezamisliv, pa ipak junaci devete umetnosti cesto proživljavaju avanture bez lepšeg pola. Borbe protiv natprirodnih bica,
ludih naucnika i kriminalaca, ponekad izgleda kao da nemaju vremena za lepši pol, ljubav i seks. U pocetnim Zagorovim epizodama pojavila se poneka žena,
medjutim, kako je bilo uobicajeno za to vreme, ništa se posebno nije dešavalo osim ponekog flerta. Tek desetak godine posle pocetnih epizoda, otprilike
nakon revolucionarnog hipi vremena, Zagor je poceo malo ozbiljnije da se posvecuje ženskom polu. Iako je bilo ljubakanja i slicnih ispoljavanja ljubavnih
osecaja, vecinom su prolazili veliki vremenski periodi izmedu takvih scena. Pocetkom devedesetih godina Zagorovoj ekipi prikljucio se autor Mauro Boselli,
covek koji je izmedu ostalih pisao i ljubavne price. Njegovim dolaskom Zagorov ljubavni život postao je burniji nego ikada pre, tako da su se cesto
pojavljivale žene sa kojima je Zagor imao kratku vezu, ili je skoro dolazilo do toga. Lik našeg junaka se u to vreme dosta promenio, tako da možemo reci da
su žene postala njegova slaba tacka. Frida Lang, Gambit, Virginia, Pupoljak, Marie Laveau, Ylenia Varga i Shyer su samo neke od lepotica koje su svojom
pojavom zauvek promenile život našeg junaka. Iako nijedna od njih nije odredena kao stalna pratilja Duha sa Sekirom, za fanove je Frida ta koja bi jednog
dana mogla postati domacica u drvenoj kolibici u slavnoj mocvari Mo-Hi-La. Vreme ce pokazati da li ce to zaista biti Frida ili neka od drugih devojaka,
uglavnom ljubavne avanture su uvek poželjne medu nama ljubiteljima stripa, ali budimo iskreni, Zagor u ulozi porodicnog coveka, to je u ovo vreme pomalo
nezamislivo. Sreca, ljubav, bol i problemi su deo svake ljubavne price, cak ni Zagor nije pošteden svih tih emocija.


King Warrior about UVODNI TEKST

Većina nas nije bila rođena 1961. godine, u vrijeme kratko nakon poznatog zlatnog doba stripa. Pored toga što je tada prodaja globalno počela da opada,
skoro svakodnevno su nicali novi stripovi i junaci, autori sa svih strana su htjeli svoj komadić kolača. Izdavačka kuća SBE je u to vrijeme izbacivala
dosta novih stripova, prije svega western žanra. Stvar je u tome da je većina njih nestala kako se i pojavila, samo su rijetki opstali u nemilosrdnoj trci
prikupljanja novih fanova. Tex, Kapetan Miki, Mali Rendžer su u to vrijeme imali već tradiciju i vjernu publiku, to im je pomoglo da prežive doba gdje su
se stripovi sa identičnim temama pojavljivali i nestajali preko noći. Jasno je bilo da se u ovoj masovnoj produkciji tražilo nešto novo, nešto svježe što
odudara od svega poznatog i odskače od popularnog western trenda koji je vladao tim vremenom. Podstaknuti kultnim ostvarenjima kao što su Tarzan i Phantom,
Gallieno Ferri i Sergio Bonelli su našli jedan koncept za novog junaka, još jedan od mnogih koji je ubačen u trku za preživljavanje.
Ferri je tada već crtao Maskara, junaka skoro identičnog Phantomu, međutim, bilo je jasno da jedna obična kopija ne može dugo da preživi u svijetu stripa,
zato se ipak moralo smisliti nešto novo i osvježavajuće, nešto što će probuditi znatiželju čitalaca i istovremeno biti originalno, pored uticaja već
provjerenih elemenata. Tako je stvoren Zagor, gospodar Darkwooda, branilac slabijih i potlačenih. Autori se već od samog početka nisu htjeli u potpunosti
da odreknu western teme, a zašto bi to uradili, western je u to vrijeme palio i žario Evropom i sama pojava kauboja je bila dodatni bonus za jedno
ostavrenje na putu prema uspjehu. Kao što sam rekao, problem je bio što su stripovi sa tom tematikom bili na svakom koraku, zato se morao napraviti
eksperiment sa malim miksom. Taj temelj, koji je udaren Zagoru na samom početku, miks westerna, avanture, natprirodnih pojava i horrora, ostao je prisutan
i do dan danas. Cijeli Zagorov svijet je svijet fantazije, svijet iz mašte, sam Darkwood je izmišljeno mjesto u kojem može skoro sve da se desi.
U toj šumi udaraju mašta i stvarnost jedno na drugo, bajka i istorijske činjenice. Interesantno je Zagorovo zapažanje kada je jednom rekao da je
Darkwood možda neka vrsta magneta za paralelne dimenzije i da nije slučajno da se svako malo tu pojavljuju događaji za koje ljudi misle da postoje samo u
ljudskoj mašti. U neku ruku i jeste tako, ali ako gledamo iz naše perspektive. Tu su se desile stvari koje su nezamislive u našom svijetu, čudovišta,
vanzemaljci, utvare i druga bića iz mašte nisu rijetkost u Zagorovim pričama. Tako je serijal zamišljen od početka, zato nije iznenađenje što vidimo takve
stvari u pričama, jer Zagor nije obični western serijal u kojem se u svakoj epizodi sukobi samo sa pobunjenim Indijancima i kriminalcima.
Upravo zbog toga ima vjernu bazu fanova, ljude koji su spremni na momenat da utonu u svijet mašte i fantazije. To je, kako se s vremenom pokazalo,
bio glavni razlog zašto je Zagor u međuvremenu nadživio na desetine drugih stripova koji su u toku godina izlazili u SBE. Zagor je nedavno napunio
pedeset godina i još uvijek je u stanju da nam ponudi epizode koje mogu da se čitaju sa oduševljenjem. Nadajmo se da će za stoti rođendan naš junak još
uvijek da brani svoj svijet od zla i raznih opasnosti i da ćemo mi biti tu da zajedno sa njim proslavimo taj jubilej.

Edited by - andjelt on 25/08/2011 15:42:25
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/08/2011 : 17:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
samo za info-prilikom prebacivanja teksta izostali su u prvom dijelu dijakritički znakovi č,ć i slovo đ
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 25/08/2011 : 17:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Da, da ... za one koji nisu primetili

Takodje, gorfica Varga ce pisati nesto na temu "fantastika u zagorovim stripovima".

a ovo ovo je moj predlog za prvu stranicu ...


Edited by - andjelt on 25/08/2011 18:45:45
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 25/08/2011 : 17:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote

1. Kutuzov - dao tekst za uvod i pise tekst o zagorovim neprijateljima i fenomenu povratka neprijatelja

2. AlanFord - pise tekst o "liku i delu malog coveka sa velikim trbuhom"

3. King Warrior - ce napisati tekst o Zagorovim konkubinama

4. Manhunter - pise tekst o zagor edicijama na ExYu prostorima

5. Bat Baterton - teksto o zagoru i čiku, njihovom prijateljstvu ( ako ima vremena i tekst o Zagorovim odisejama i uvod u ovu novu u Južnoj Americi)

6. Zagor12 - tekst o zagorovim prijateljima

7. D.J: - tekst o fenomenu likova koji su ponekad na njegovoj strani, po nekad ne (super majk, dzimi gitara, vuk samotnjak, onaj nemac iz "timber bil" ...)

8. pijani patak - tekst o samom zagoru,darkwoodu i zagorovoj ulozi u njemu

9. Grofica Varga - fantastika u zagorovim stripovima

10. ... - koja bi jos tema mogla da bude interesantna ?


da li ima jos zainteresovanjih za tekstove ?



Go to Top of Page
Page: of 52 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000