forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sajam knjiga Beograd - Okupljanje, soping itd.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 23/10/2011 : 16:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message  Reply with Quote
Danas idem prvi dan u izvidjanje i da iskoristim sto je karta 100 dinara. U subotu dolazim na predstavljanje Sveta stripa i ostalo. Uzdravlje

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/10/2011 : 16:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Javi sta vredi gledati i gde su popusti.. Ako vidis negde Plave ptice obrati paznju...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2011 : 03:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Regare, sta bi na sajmu?
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4683 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 24/10/2011 : 09:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
‎'And we're off.
Iako je zvanično otvaranje Vašara knjiga bilo u 18h, 15h za posetioce, za neke od nas je pazarenje počelo još juče, metodom 'ćapi iz kutije i daj kol'ko daš'. Primetan je pad broja izdavača tokom godina, još primetnija dominacija nekolicine nad halom 1. Kao i uvek, Laguni i njenom štandu sa akcijama se ne može prići od hordi sredovečnih žena i tinejdžerskih hipstera, po posećenosti je u stopu prate Mono i Manjana, Alnari, Službeni, Dereta i Beli Put (da, da, onaj pokojni koji inače daje neverovatne popuste, no o tome malo kasnije). Sa strane je primetan veći broj udruženja tipa pčelari, malinari, evangelisti, a sve manji broj pravih izdavača (koji su pomereni gore, u Zonu Sumraka beogradskog Sajma).
Svakako treba posetiti 'gigante': Laguna, Alnari, M&M daju prilično dobre popuste i gomilu super knjiga po bagatelnim cenama (Komplet Dine za 1100 dinara, Vudu Popaj za 50, Poslednji Srbin i Noć Svih Svetih za po 200...). Tu je i IP Filip Višnjić, sa odličnim knjigama koje prate još bolje cene, Rende (na kome se ove godine može naći i Komiko i Besna Kobila), Lom, standardno jeftine Novosti, standardno skupu Geopoetiku i Evro-giunti. U halama 2 i prolazu valja pomenuti Udružene izdavače, Španski kulturni centar (ogroman shout-out za ljude na tom štandu i neizmerna zahvalnost na poklonjenom stripu!), Ruski kulturni centar, štand hrvatskih izdavača i uvek zanimljivi Zavod. Primetan je i nedostatak Italijanskog kulturnog centra (možda i nemogućnost pronalaženja istog) i preveliki broj privatnih fakulteta.
A sad -spektakl- hala 4.
Standardno omiljena hala za stripaše i gikove, kao i one koji su shvatili da se sve ono iz hale 1 može kupiti i na drugom mestu, samo za manje od sat vremena. Naravno, i tu dominiraju Laguna i Alnari, samo u vidu knjižara - Delfi i Vulkan. Hrvatski Algoritam daje neviđene popuste (40% na stripove, grafičke i fantastiku, 30% na Mange), Znak Sagite ima dosta zanimljivih naslova (uglavnom novijih), a treba pomenuti i English Book, Oxford Centre, Educational Centre i ine na apsolutno jednoličnom i nezanimljivom ponudom fantastike, a lá Edings, Martin (Laguna je dala izuzetno dobar popust na njegove knjige, tako da nema smisla kupovati engleski mass market) i King (Alnari + u Delfiju su jeftinije). No, to neće sprečiti gomilu tinejdžera koji će, kao i svake godine, da opustoše štand, jer eto, ipak su to knjige na engleskom. No, da ne bude da ih skroz kudim, enciklopedije su im na sumanutim popustima, te je ThunderBay enciklopedija oružja samo 1000 dinara, Marvelova oko 2000.
No, vreme je za ono što apsolutno niko nije čekao - izveštaj o stripovima.
Halu 2 i prolaz možete galantno preskočiti, budući da jedino što se tamo može naći jeste Vedis, plus izložbe stripova na ruskom, španskom, japanskom, nemačkom i francuskom.
Hala 1 je znatno bogatija, u krugu imamo štand Darkwooda na kome će se nalaziti samo izdanja te izdavačke kuće na veoma dobrim popustima (nema Fibre, Libellusa i sl.), Komiko/Besne Kobile (standardni popust, plus akcija Besne Kobile) i Belog Puta (Žibre po 700, preko 1500 30% a preko 10000 50% popusta, stripofili unite). Stripovi se mogu naći na štandu Novosti (Simpsonovi), Derete (Dnevnik Šonjavka), Beopolisa (Persepolis, samizdati) i Loma (Kramb).
Hala 4 je znatno drugačija priča, skoro svi strip-izdavači su koncentrisani na tom delu. Tu su Darkwood (popusti 10-40%, gomila akcija), Alan Ford (na kome ima i antikvarnih knjiga), Marketprint (standardni klupski popusti), System Comics (10-30% popusta) i Algoritam (ubediljivi favorit, Tintin i 30 Dana Noći po 1200, mange po 200). Stranih stripova ima u gorenavedenim knjižarama sa stranim naslovima i domaćim knjižarskim lancima.
Na galeriji hale 4 su antikvari, Meka i Medina za 'rčke koji vole da kopaju po starudijama. Na otprilike 10 štandova se mogu naći stripovi, od kojih je bar 5 posvećeno baš njima. Knjige su standardno nekonzistentne što se tiče cena - stvari su daleko ispod ili daleko iznad njihovih uobičajenih cena (Sartr po 1500 dinara naspram Knjiga Krvi po 150), što kod stripova nije toliko izraženo (ja sam uhvatio nekoliko bagatelnih: Partija Lova za 300, Bluberi 1 za 400, 5 stripova Veselog za 350 dinara kod Male prodavnice retkosti).
Suma summarum, veliki popusti na jako malo knjiga, visoke cene na novitete. No, može se uštedeti bar za kartu, da ne pominjem uživanje u sajamskoj atmosferi.'

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20955 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2011 : 10:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Koliki je to brate Krešo kod Marketprinta "standardni klupski popust" ???
Kupujem kod njih godinama i nikad mi to nije bilo jasno.
jedanput su mi poklonili besplatnu poštarinu - možda je to "standardni klupski popust" ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4683 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 24/10/2011 : 10:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Isto kao cene u Darkvudu, iste cene kao i uvek.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20955 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2011 : 10:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Isto kao cene u Darkvudu, iste cene kao i uvek.


Pa da to sam i mislio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 24/10/2011 : 11:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message  Reply with Quote
Ako neko naleti na ovo, molio bih da javi koja je cena.
http://tanesi.co.rs/details_edgarsabrane.html

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2011 : 11:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@kreŠa

E to je izvestaj sa sajma!!!! Kruna topica!!!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 24/10/2011 : 12:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kitaric

Ako neko naleti na ovo, molio bih da javi koja je cena.
http://tanesi.co.rs/details_edgarsabrane.html



znaš, mnogo je bolje radovo izdanje istog sadržaja, i po kvalitetu izdanja (neuporedivo) i po prevodu... uostalom pogledaj pa uporedi...
radovo izdanje je zvanično rasprodato, ali tu i tamo mogu da se nađu poneki primerci

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 24/10/2011 : 13:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by kitaric

Ako neko naleti na ovo, molio bih da javi koja je cena.
http://tanesi.co.rs/details_edgarsabrane.html



znaš, mnogo je bolje radovo izdanje istog sadržaja, i po kvalitetu izdanja (neuporedivo) i po prevodu... uostalom pogledaj pa uporedi...
radovo izdanje je zvanično rasprodato, ali tu i tamo mogu da se nađu poneki primerci



Stvarno, nisam imao priliku da vidim ovo izdanje. Ovo sto sam linkovao sam drzao u ruci, nisam bas nesto odusevljen kvalitetom, ali je ipak najbolje sto sam nasao kod nas. Pokusacu da pronadjem i ovo, hvala!

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
336 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 24/10/2011 : 14:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Krešo, na iscrpnom izvjestaju. Znaci, ne zalijetati se, sve fino pregledati i moze se dosta ustedjeti
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 24/10/2011 : 14:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Regare, sta bi na sajmu?



Evo Kresa je najbolje opisao sajam ove godine. Prvi dan sam iskoristio samo da uzmem ono sto je na popustu, i to onom vecem, a u subotu cu kupiti nesto za sta moram i da se isprsim.

Prvo iznenadio me stand Alnarija. Imali su jedan broj knjiga, megju kojima i neke dobre, na neverovatnom popustu. Uzeo sam drugu i trecu knjigu Dine za po 200 dinara, i drugi deo knjige Koplje sudbine za 99 dinara. Ima jos nekoliko zanimljivih naslova sa dobrim popustom, vredi pogledati ako uspes da se izlaktas da bi uleteo tamo.

Jedino sto me je zacudilo bila su nova izdanja. Prvo nisu jeftina, drugo, jeftinija su na nekim drugim standovima (ne samo na standu Delfija). Konkretno, hteo sam da kupim novu knjigu Stivena Kinga "Pod kupolom". Nasao sam istu knjigu kod nekih anonimusa za manje pare.

Slicno je i na standu Lagune. Ima jedan deo knjiga na dobrim popustima, postoji i sajamski popust, ali ja sam uzeo samo novu Pracetovu knjigu Peti slon, vise mi se isplatilo da kupim karticom na kojoj imam solidan popust.

Ako neko trazi popuste ima ih i na standu vojno izdavackog preduzeca. Naravvno koga interesuje takva literatura. Mada oni tamo imaju stvarno siroku paletu izdavastva. Ja sam uzeo knjigu o novinarstvu i o retorici i besedama za neke male pare.

Ne znam koliko ce ovo zvucati kao novost, posto verovatno mnogi znaju. bio sam na sajtu VC-a, pitao sam ih sta je izaslo, oni su rekli da ocekuju da ce u cetvrtak izaci nova Teksova knjiga. Ovo uzmite sa rezervom jer je moguce da se ona devojka na standu zbunila. Inace od stripova nista nisam uzimao, to sam ostavio za subotu.

Na standu Belog puta (koji se nalazi na slicnom mestu gde i prosle gosdine, pa me cudi kako imaju para da priuste tako nesto ako su pred bankrotom) ima svega i svacega, ali treba pohvatati tacno njihove popuste.

Na jednom izdanju pisu cetiri cene u zavisnosti u kojoj vrednosti pazarite. Ako je Kresa provalio kako ide taj popust mogao bi da napise.

Imao sam malo vremena, manje od dva sata, pa nisam mogao detaljnije da se promuvam kroz sajam. Detaljnu potragu ostavio sam za subotu. Samo da legne plata do tada.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20955 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2011 : 16:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Treba li kome možda Odgoda od BP (neotvarana) ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 24/10/2011 : 16:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message  Reply with Quote
Regar jesi bio na sajtu VČ ili na štandu istog?
Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 24/10/2011 : 16:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kitaric

Ako neko naleti na ovo, molio bih da javi koja je cena.
http://tanesi.co.rs/details_edgarsabrane.html

Prošle godine sam je uzeao i bila je čini mi se 2100 dinara.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 24/10/2011 : 19:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Treba li kome možda Odgoda od BP (neotvarana) ?



anto, ne tako, moraš da privučeš kupca
npr:

odgoda, đana, kod ante, samo 1100 dinara

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/10/2011 : 19:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ovogodišnji ulov...










What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 24/10/2011 : 19:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
koliko para je noćna straža?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/10/2011 : 19:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

koliko para je noćna straža?


23 eura za komplet...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/10/2011 19:40:35
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2011 : 19:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Koliko si ove Imperatore platio Obi?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/10/2011 : 19:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Koliko si ove Imperatore platio Obi?


Bili na sniženju po 199 dinara komad. To nisam ni planirao, ali kada je već tako povoljno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2011 : 19:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Strasno....

Valjda ce biti do petka jos toga..

Sad sam video jos svega.. Jel' ti problem da ispises cene toga sto si uzeo? Da se spremim za petak.. :) Imamo od prilike isti ukus..

Edited by - sawitch on 24/10/2011 19:56:17
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 24/10/2011 : 20:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Susret sa ramom je odlicna knjiga, al na kraju kad shvatis da ima nastavke batalis cekanje papirnog izdanja nego se bacis na kindle :)

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/10/2011 : 20:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Strasno....

Valjda ce biti do petka jos toga..

Sad sam video jos svega.. Jel' ti problem da ispises cene toga sto si uzeo? Da se spremim za petak.. :) Imamo od prilike isti ukus..


Ponesi sve što imaš pa ako ti ostane, bit će za drugi sajam.
Pravo da ti kažem negdje nisam ni pitao pošto jer sam morao brzo potrošiti 200 eura što sam promjenio. Nije mi išlo jer su svi davali popuste.
Žibre po 700
Bluberi 1100
Džipsi 650
Bordžije po 1000
Ogregod 500
Odmazda Mračnog Viteza i Liga II po 1500
Kutija Noćna straža 2300
Knjige Lagune 500 dinara u prosjeku ali ja imam i članski i popust 10 % na više od 3), a Alnari po 600 redovno i 200 na popustu.

Uglavnom, kod Alnarija imaš krasnih knjiga i kompleta po 200 dinara komad. Recimo Imperator 1-4 za 800 ili Dina 1-3 za 600.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/10/2011 20:13:15
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000