forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nemoralna ponuda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/11/2011 : 17:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa
Hah, previše ljudi misli da deca više uopšte ne čitaju stripove. Čita se i dalje, samo ne u tolikom broju. Ja znam bar 10 ljudi ispod 15 godina koji redovno čitaju i prate Martija.

Sve ovisi o tome što svakog pojedinca privlači. Ako vas privlači čisti western onda biramo Texa, ako želimo horror onda Dog, itd. Ako želite sve pomalo onda biramo

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/11/2011 : 17:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

@DeeCay: e bas si osjetljiv kad ti je stric Marti u pitanju, jebote. Pitam se bi li ti slicno reagovao da te neko ovdje osobno opsuje ;)


Vjerojatno ne bi... Al kad mi se dira striček Misterija...
Samo, na jednom "strip forumu" ne mogu vjerovati da netko može izvaliti toliku neutemeljenu debilanu o stripu kojeg zapravo nije ni pročitao (a nešto se i pitam jel 1euro uopće zadnjih deset godina pročitao koji strip), a već 3 godina guši forum hvalospjevima o Malom Rendžeru... Remek djelu nad remek-djelima. AKo nešto nisam čitao i ne zanima ne, automatski ne mogu o tome pričat da je sranje... Imaj barem toliko poštovanja prema stripu kao kulturi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/11/2011 : 18:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by acestroke

@DeeCay: e bas si osjetljiv kad ti je stric Marti u pitanju, jebote. Pitam se bi li ti slicno reagovao da te neko ovdje osobno opsuje ;)


Vjerojatno ne bi... Al kad mi se dira striček Misterija...
Samo, na jednom "strip forumu" ne mogu vjerovati da netko može izvaliti toliku neutemeljenu debilanu o stripu kojeg zapravo nije ni pročitao (a nešto se i pitam jel 1euro uopće zadnjih deset godina pročitao koji strip), a već 3 godina guši forum hvalospjevima o Malom Rendžeru... Remek djelu nad remek-djelima. AKo nešto nisam čitao i ne zanima ne, automatski ne mogu o tome pričat da je sranje... Imaj barem toliko poštovanja prema stripu kao kulturi.



pa nisam ga čitao ali sam razgovarao sa jednim prijateljem koji ga je čitao (čak još uvijek ima nekoliko brojeva ko dkuče) i on sam mi je rekao, kako ovaj Marty samo hoda po nekim bibliotekama, istraživa neke bezvezne stvari,....onda ima tog majmuna koji ne ume da govori, mislim da se zove Java (mmmrr, mfffr,, grrrrrrrrrrrr,....) WTF????
to čak nije strip, bolje da su napisali knjigu....

Ali ne znam o čemu je problem?
J asam rekao kako se taj strip meni ne sviđa, čak mu neču dati šansu da ga ikada pročitam, jer ja sam odlučio da je to sranje (za mene) a tko voli, neka ga čita. Nije to moj problem, Valjda imam i ja pravo na vlastito mišljenje.
Nije ni Mr. No baš neki strip ali kada je več bilo pitanje između Mistr noa i martya ja sam odlučio za Mister No, jer njega sam čitao. Još uvijek pročitam koji maxy.
Inače sve osim Zagora i Kita Telera je bez veze. Bar po mom mišljenju.
Ali su mi ok strip albumi u poslednje vrijeme, npr Meksikajnarji, Plave Bluze,.....volim kada su stripovi u boji, sve onako lijepo nacrtano, malo humora, i da me to opusti, bez nekog razmišljanja i puno teksta (kao što je to kod Martya).

Stripovi su ionako za djecu....

Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 19/11/2011 : 18:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/11/2011 : 18:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Stripovi su ionako za djecu....



Koliko imaš godina?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Guzonjin sin
Starting Member



Serbia
96 Posts

Member since 27/10/2008

Posted - 19/11/2011 : 19:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Guzonjin sin a Private Message  Reply with Quote
Mister No
...ma hocu i Martija

Mrzim duge postove
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/11/2011 : 19:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jebote život

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 19/11/2011 : 19:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by acestroke

@DeeCay: e bas si osjetljiv kad ti je stric Marti u pitanju, jebote. Pitam se bi li ti slicno reagovao da te neko ovdje osobno opsuje ;)


Vjerojatno ne bi... Al kad mi se dira striček Misterija...
Samo, na jednom "strip forumu" ne mogu vjerovati da netko može izvaliti toliku neutemeljenu debilanu o stripu kojeg zapravo nije ni pročitao (a nešto se i pitam jel 1euro uopće zadnjih deset godina pročitao koji strip), a već 3 godina guši forum hvalospjevima o Malom Rendžeru... Remek djelu nad remek-djelima. AKo nešto nisam čitao i ne zanima ne, automatski ne mogu o tome pričat da je sranje... Imaj barem toliko poštovanja prema stripu kao kulturi.



pa nisam ga čitao ali sam razgovarao sa jednim prijateljem koji ga je čitao (čak još uvijek ima nekoliko brojeva ko dkuče) i on sam mi je rekao, kako ovaj Marty samo hoda po nekim bibliotekama, istraživa neke bezvezne stvari,....onda ima tog majmuna koji ne ume da govori, mislim da se zove Java (mmmrr, mfffr,, grrrrrrrrrrrr,....) WTF????
to čak nije strip, bolje da su napisali knjigu....

Ali ne znam o čemu je problem?
J asam rekao kako se taj strip meni ne sviđa, čak mu neču dati šansu da ga ikada pročitam, jer ja sam odlučio da je to sranje (za mene) a tko voli, neka ga čita. Nije to moj problem, Valjda imam i ja pravo na vlastito mišljenje.
Nije ni Mr. No baš neki strip ali kada je več bilo pitanje između Mistr noa i martya ja sam odlučio za Mister No, jer njega sam čitao. Još uvijek pročitam koji maxy.
Inače sve osim Zagora i Kita Telera je bez veze. Bar po mom mišljenju.
Ali su mi ok strip albumi u poslednje vrijeme, npr Meksikajnarji, Plave Bluze,.....volim kada su stripovi u boji, sve onako lijepo nacrtano, malo humora, i da me to opusti, bez nekog razmišljanja i puno teksta (kao što je to kod Martya).

Stripovi su ionako za djecu....



Čovječe, kako možeš reći da je sranje a nisi ga ni pročitao, nego slušaš savjet nekog druga koji ga je prelistao jednom...
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 19/11/2011 : 19:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Martin Mystere.

Rastao sam sa njim i to mi je bio jedan od prvih stripova. I najbolji (nekad) naravno. Te prve epizode su fantastične ali to je bilo nekad. Razumijem sada nešto mlađe osobe ili one čitatelje, koji su pročitali jednu/dve epizode, da nije to za njih. Tada (tamo u 90 godinama) je bio super strip, sada nažalost više nije, jer mislim, da ga je vrijeme pregazilo. Ima još dobrih epizoda naravno ali to nije to - ko se još danas npr. bavi sa nekadašnjim misterijama. Ne znam, kad sam zadnji put nešto čuo o piramidama, Jetiju npr. ili NLP, Vampirima...a MM strip mi je sve to tada donio; sad te teme nekako više nisu interesantne.

A Mister No nije toliko slab strip ali stvarno je puno epizoda koje su jednolične. A nekad mi je bio M NO dosta zanimljiv, sada više nije. Čitao sam nekad a i sada oba stripa, MM pročitam sigurno a zadnje stripove M NO (one epizode u kojima želi doči u NY) sam čitao ali na kraju ne više, samo sam prelistao do kraja priče...

Mogu kazati, da sam pročitao SVE od MM izdano na ovim prostorima i skoro sve M NO (LMS), tako, da dajem i mogu dati glas za strip Martin Mystere!
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2617 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 19/11/2011 : 19:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Martin Mystere, jer se neobjavljene priče nadovezuju na one objavljene, dok je Strip Agent završio objavljivati Mister NO-a na pravom mjestu, po završetku obračuna s Ishikawom.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/11/2011 : 20:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Martin Mystere, jer se neobjavljene priče nadovezuju na one objavljene, dok je Strip Agent završio objavljivati Mister NO-a na pravom mjestu, po završetku obračuna s Ishikawom.

Je, ali nije završila za zadnjim epizodama.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/11/2011 : 20:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Mno!
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 19/11/2011 : 20:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Kad bi No bio kvalitetan kao u prvih 100-150 epizoda svojih, onda bih njega izabrao.
Ovako stric Marti, iako je i njegov kvalitet diskutabilan danas.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/11/2011 : 20:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Kad bi No bio kvalitetan kao u prvih 100-150 epizoda svojih, onda bih njega izabrao.

Zlatna su to bila vremena.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

MladenT
New Member

Croatia
259 Posts

Member since 16/10/2007

Posted - 19/11/2011 : 20:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit MladenT's Homepage  Send MladenT a Private Message  Reply with Quote
Martija :) Drago mi je da vodi. Volim i MN ali da moram birat drazi mi je Marti.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 19/11/2011 : 20:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Kako neko može da tvrdi Mister No ima kvalitetnih samo prvih 100, 150 brojeva kada tek nakon toga idu afričke pustolovine recimo i još dosta dobrih epizoda?
Postoji određeni pad kvaliteta doduše kasnije, ali ne toliki kolikim se on konstantno predstavlja (možda to i izgleda tako ako se posmatra iz ugla da Mister No na početku serijala i malo posle nije praktično ni imao nijednu lošu priču).U neku ruku to je vezano i za promene u ekipi pilotovih scenarista i crtača.Nije mi jasno zašto ni u zlatno doba Mister Noa većina scenarista i crtača nije imala ambicije da se zadrži u njegovoj stvaralačkoj ekipi već su gledali da se što pre prebace na rad sa nekim drugim junakom?Pretpostavljam da je to bilo i zato što je pilot Bonelijevo čedo, a verovatno su hteli da se malo više lično istaknu.Nego, Binjotijeva smrt je takođe bila dosta jak udarac za održavanje kvaliteta crteža pilotovih epizoda.
Ipak, smatram da taj serijal i dalje imao dosta dobrih epizoda i da je itekako imao smisla, a materijala za nove avanture je bilo dosta.No, valjda su Italijani ipak imali malo drugačiji ukus.

Marti je dobar, ali zaista ponekad ume da bude dosadan, plus što i rasplet ponekad ne bude baš najbolji.Možda ima i previše dodatnih izdanja.Ali dobar je Marti, uostalom ja volim sve Bonelijeve junake.

Edited by - tumen on 19/11/2011 20:51:43
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/11/2011 : 21:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
pa nisam ga čitao ali sam razgovarao sa jednim prijateljem koji ga je čitao (čak još uvijek ima nekoliko brojeva ko dkuče) i on sam mi je rekao, kako ovaj Marty samo hoda po nekim bibliotekama, istraživa neke bezvezne stvari,....onda ima tog majmuna koji ne ume da govori, mislim da se zove Java (mmmrr, mfffr,, grrrrrrrrrrrr,....) WTF????
to čak nije strip, bolje da su napisali knjigu....

Ali ne znam o čemu je problem?
J asam rekao kako se taj strip meni ne sviđa, čak mu neču dati šansu da ga ikada pročitam, jer ja sam odlučio da je to sranje (za mene) a tko voli, neka ga čita. Nije to moj problem, Valjda imam i ja pravo na vlastito mišljenje.

Stripovi su ionako za djecu....


Ne mogu vjerovati vlastitim očima s kim ja ovdje pričam...
Majko mila 1euro, pa što ti radiš ovdje? Jesi li ti znao da je ovo forum o stripovima, a ne kružok za liječenje logorejičnih ovisnika o propalim biznisima? Kad pomislim da sam nekad čak i opravdavao tvoje gluposti...

Acestroke, ajde sad obrani 1eura i daj neki opravdani razlog koji će opravdati njegovu neuračunljivost.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/11/2011 : 21:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Pogasiti sve i krenuti sa izdavanjem mangi.

Pilot je likchina.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/11/2011 : 21:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Pogasiti sve i krenuti sa izdavanjem mangi.

Pilot je likchina.



Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/11/2011 : 21:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Stripovi su ionako za djecu....

Meni je ovo dosta...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/11/2011 : 21:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Pogasiti sve i krenuti sa izdavanjem mangi.

Pilot je likchina.


To se neće nikad dogoditi.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 19/11/2011 : 21:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
Stripovi su ionako za djecu....

Jedna od glupljih izjava...

Edited by - alanford on 19/11/2011 22:12:52
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7225 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/11/2011 : 21:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by 1Euro
pa nisam ga čitao ali sam razgovarao sa jednim prijateljem koji ga je čitao (čak još uvijek ima nekoliko brojeva ko dkuče) i on sam mi je rekao, kako ovaj Marty samo hoda po nekim bibliotekama, istraživa neke bezvezne stvari,....onda ima tog majmuna koji ne ume da govori, mislim da se zove Java (mmmrr, mfffr,, grrrrrrrrrrrr,....) WTF????
to čak nije strip, bolje da su napisali knjigu....

Ali ne znam o čemu je problem?
J asam rekao kako se taj strip meni ne sviđa, čak mu neču dati šansu da ga ikada pročitam, jer ja sam odlučio da je to sranje (za mene) a tko voli, neka ga čita. Nije to moj problem, Valjda imam i ja pravo na vlastito mišljenje.

Stripovi su ionako za djecu....


Ne mogu vjerovati vlastitim očima s kim ja ovdje pričam...
Majko mila 1euro, pa što ti radiš ovdje? Jesi li ti znao da je ovo forum o stripovima, a ne kružok za liječenje logorejičnih ovisnika o propalim biznisima? Kad pomislim da sam nekad čak i opravdavao tvoje gluposti...

Acestroke, ajde sad obrani 1eura i daj neki opravdani razlog koji će opravdati njegovu neuračunljivost.


E ovo treba zapisati, da se čak i Dee zapjenio i uspio izbaciti iz takta.
Dee da te malo utješim, ja sam ipak za Martija mada ni Mister No nije loš.
Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 19/11/2011 : 21:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Ja sam za MM ,pogotovo su dobre epizode koje je crtao Giancarlo Alessandrini.

http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2011 : 22:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by mikado

prvi bi otpao Mr. No jer mi je teško da se s njim identifikujem


Ovo ne kontam bas najbolje.
S kojim onda junacima mozes da se identifikujes i koliko ti je to vazno kada citas strip?



sa Flashom kad je u krevetu
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000