forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nemoralna ponuda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/11/2011 : 22:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

sa Flashom kad je u krevetu


Nije on toliko brz.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/11/2011 : 23:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa ovdje sam zbog vas, svojih prijatelja, kojima je stalo do mene kao i meni do vas.
Zar trebam čitati stripove, da se mogu družiti sa vama? ŠTO MI TO NITKO PRIJE NIJE REKAO (haha).

Nego stripovi jesu za djecu ali vi to ne želite priznati (iako to sami znate).
Bonnelli pogotovo....možda su neki strip albumi stvarno kvalitetni, kao Meksikajnarji npr. jer pričaju neku priču na ne toliko "stripovski" način, več više kao knjiga sa slikama (ono bez nekih junaka u izmišljenim kostimima, nego povjesne činjenice).
Pokažite mi jednoga čovjeka koji je stripove počeo čitati u 40+ godini a da nije stripove čitao kao djete? Tko se upoznao sa stripom prvi puta u 40+ godini života i da ne misli kako je to za djecu?
Ako ne vjerujete , napravite mali test.
Idite do susjeda, kolega sa posla,...za koga znate da nije nikada čitao strip i da ima oko 40 godina, poklonite mu Zagora npr i gledajte njegovu reakciju?
Dajte strip vašoj suprugi u ruke i napišite ovdje ako imate hrabrosti šta vam je rekla?

Nisam ništa loše mislio, ali istina jeste da je to za djecu. Pa i sami vidite o kakvim se stvarima ovdje raspravlja( komentiraju se naslovnice, da li ima Zagor predugačk eruke na naslovnici npr..... komentira se koji neprijatelj je najjači i slično,...). Ja znam da je to normalno za ovaj forum ali nije normalno u REAL LIFE. Ako ne vjerujete, pokušajte o tome razgovarati sa vašom ženom, susjedom,....pa čete vidjeti kako če reagirati....
Ljudi normalno razgovarajo o politici, filmovima, glasbi,...zašto mislite da ne i o stripovima? Jer misle da je to za djecu....

Pročitam i ja po nekada neki strip, zašto da ne, opustim se, malo zbog nostalgije i tako da ubijem vrijeme na avionu npr,...ali ja bar ne bježim od tog ada je to ipak napravljeno za djecu, što ne znači da je loše po nekada da i neki stari jarac to ptočita, ali biti ovisan od toga ili se potuči sa nekim zbog tog ašto je rekao da je Marti Misterija sranje, to je več zabrinjuvajoče.....
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/11/2011 : 23:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tek sam sad skužio da sam danas, paralelno čitajući dva topica, postove ostavio na pogrešnom, pa ih sad prebacujem u komadu:

Mislim da je u čitateljskoj recepciji Martina osnovni problem upravo edukativnost stripa koju DeeCay favorizira, i da je to ono što ljude najviše odbija. Zagor i Mr. No nude čistu pustolovinu bez ikakvog filozofiranja i tjeranja na razmišljanje, Dylan je fantastični/fantasy horor s elementima trilera i krimića što uvijek dobro prolazi, a kod Martina su se u zlatnim godinama skladno isprepletale avantura i edukacija, dok danas nažalost njegovi monolozi i držanja lekcija dominiraju nad akcijom. Iluzorno je i očekivati da bi ljubitelji Zagora i Mr. Noa mogli samo tako prigrliti Martina, jer se njihovi svjetovi zapravo isključuju. To bi bilo u skladu sa svojedobnim zaključkom Pavla Pavličića da ljubitelji krimića ne mogu istovremeno biti i fanovi SF-a, jer su krimići strogo racionalni, logični i kod njih je uvijek 2+2=4, dok kod SF-a racionalnosti i logici nema mjesta, osim dakako unutaržanrovske pomaknute logike.
I još nešto, dok je Martin konstruktivan lik Dylan i Mr. No su autodestruktivci, jedan izliječeni alkos izuzetno sklon manje ili više površnim vezama koji seksualnu privlačnost konstantno brka s ljubavlju (iskreno je volio ili voli samo Martinu, Lillie Connolly i Bree), a drugi osoba u stalnom bijegu od civilizacije (čitaj odgovornosti, stabilnog posla i konvencionalne građanske egzistencije), koji k tome toliko pije da to također graniči s alkoholizmom. Za razliku od njih Martin je sveučilišni profesor (užas!), voditelj televizijskih emisija i čovjek sklon logoreičnim ispadima i zamornom držanju lekcija. Te njegove "ljudske" osobine neusporedivo su manje zanimljive (ili zabavne, kako hoćete) od spomenutih Dylanovih i Mr. Noovih, te ga razumljivo čine odbojnijim junakom.
Eh da, glasovao sam za Martina, jer mi je kao lik uvijek bio zanimljiviji od slikovitijeg ali u osnovi konvencionalnog i donekle asocijalnog Mr. Noa, a i zbog toga što živo pamtim s kojom sam nestrpljivošću i uzbuđenjem onog ljeta 1982. iščekivao izlazak drugog broja "Osveta božanstva Ra".

P.S. Samo da sad dodam da potpuno razumijem 1 euro, jer sam i ja prije nekoliko godina, kad se Kit Teller ponovo počeo izdavati kod nas, bez čitanja zaključio da mi je taj strip tolika budalaština da je to jednostavno nepodnošljivo, i da ga ne želim ni uzeti u ruke. Kao klincu sam ga čitao, naravno, ali danas mi je jednostavno sasvim nečitljiv. I za taj se zaključak nisam ni sa kim konzultirao.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/11/2011 : 00:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ja znam da je to normalno za ovaj forum ali nije normalno u REAL LIFE. Ako ne vjerujete, pokušajte o tome razgovarati sa vašom ženom, susjedom,....pa čete vidjeti kako če reagirati....
Ok, probaj ti razgovarat o ekološkim rendžerima u REAL LIFE. Baš me zanima kako će ljudi reagirat i da li će ti reći da si zaigran ka malo dite. I obavezno reakcije napiši na forumu!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/11/2011 : 00:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
1euro, objasni malo to da su "stripovi za djecu", na koje stripove si točno mislio, jer ima ih jako, jako puno koji nisu za djecu, pa i neki Bonelliji nisu baš dječje štivo... Ako si u životu čitao samo Mikija, Tellera ili Bleka nije čudno što tako misliš... I ja ih čitam ponekad, iz nostalgije i baš zato što jesu za djecu, ne bježim od toga, kao što ne bježim ni od priznanja da sam pokušao curi podvaliti Zagora i da mi je rekla da je to sranje... Sve je to istina, a istina je i to da nisu svi stripovi za djecu, čak većina nije za djecu...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 00:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by 1Euro

Ja znam da je to normalno za ovaj forum ali nije normalno u REAL LIFE. Ako ne vjerujete, pokušajte o tome razgovarati sa vašom ženom, susjedom,....pa čete vidjeti kako če reagirati....
Ok, probaj ti razgovarat o ekološkim rendžerima u REAL LIFE. Baš me zanima kako će ljudi reagirat i da li će ti reći da si zaigran ka malo dite. I obavezno reakcije napiši na forumu!



tu sam te čekao, jer ja to i jesam učinio, čak smo ja i moji prijatelji osnovali društvo na tu temu i prijavili se da dobijemo neki novac (ako projekat bude prihavčen) iz Europskih fondova.
Ne znam zašto bi to bilo za djecu?
Ekologija je nešo o čemu se svugdje priča (recikliranje, očuvanje prirode, korištenje alternativnih virova energije, eko subvencije,....), RANGERI isto tako postoje (ne samo u stripovima!)
nego postoje i PARK RANGERS, koji se upravo i bave tim poslom, pa ne razumijem zašto bi to bilo čudno ili da bi se netko trebao sramiti, imate i Mountain Rangers u Kanadi, Park Rangers u Americi, MOUNTED Rangers isto tako u Kanadi, samo što to znači rangeri na konjima,....
sve u svemu jedan sasvim solidan projekat, koji omogučava ljudima da izađu van na vazduh, maknu se od stripova,interneta, prošetaju šumom i naprave report ako vide neke nepravilnosti,....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 00:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

1euro, objasni malo to da su "stripovi za djecu", na koje stripove si točno mislio, jer ima ih jako, jako puno koji nisu za djecu, pa i neki Bonelliji nisu baš dječje štivo... Ako si u životu čitao samo Mikija, Tellera ili Bleka nije čudno što tako misliš... I ja ih čitam ponekad, iz nostalgije i baš zato što jesu za djecu, ne bježim od toga, kao što ne bježim ni od priznanja da sam pokušao curi podvaliti Zagora i da mi je rekla da je to sranje... Sve je to istina, a istina je i to da nisu svi stripovi za djecu, čak većina nije za djecu...



čitao sam sve (ili skoro) sve što je izlazilo po kioscima davnih 90 godina prijašnjeg stolječa. Znači boneli kiosk stripovi (mark, blek,zagor,....) i na osnovi toga sam donio tu odluku da su ti stripovi za djecu.
Iako kažem da postoje neki strip albumi (koje se dapače ne može kupiti na kiosku, zbog toga sam i manje upoznat sa njima) koji možda nisu sasvim za djecu jer je tematika ozbilnija ali sve u svemu strip kao "medij" je napravljen za djecu, bar ono bonelli (što se i najviše čita ovdje).
Recimo Meksikajnarji nisu baš za djecu (ili jesu) ali je razlika, da kada ih uzmeš u ruke stvarno kao da držiš neku istorijsku knjigu ili gledaš film iz tog vremena, što j esuper. Ali to zbog toga jer se koristi stari slovenski jezik, upravo takav kakav se govorio u to vrijeme, ljudi imaju baš takvu odječu (uniforme) zgrade su baš takve, kakve su bile u stvarnosti,...i to je ono pravo,...nema nekog divljaka sa drvenim štapom na kojeg je zavezao kamen i koji se može potuči sa vanzemaljcima i šta ja znam šta sve ne može uraditi. To je za djecu od 10 godina, dok su Meksikajnerji za malo stariju djecu od 30+ godina npr haha.
Ali u biti strip kao medij to j eu biti "slikanica" za malo stariju djecu kao što mo mi svi (ali ja sam si bar priznao) dok bi se neki potukli da im to kažeš u lice
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/11/2011 : 00:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
Ali u biti strip kao medij to j eu biti "slikanica" za malo stariju djecu kao što mo mi svi (ali ja sam si bar priznao) dok bi se neki potukli da im to kažeš u lice

Ne napadjte mi 1Euro! Čovjek mi je prvi čestitao tako da neka nitko protiv njega ne zucne ni riječ.
Za tuču ćemo se dogovoriti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 20/11/2011 00:43:20
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/11/2011 : 00:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Prije 20-ak godina bio bi Mister No. Danas MM.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 08:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zagor i Mr. No nude čistu pustolovinu bez ikakvog filozofiranja i tjeranja na razmišljanje

Pa, nisam skroz siguran. Zagor ima jak shtih staroskolske moralnosti i "pravih vrednosti", i mnogim ljudima sa foruma je bio jak formativni uzor. Sada je cisto pustolovan, ali bio nekad...sto se Mr. Noa tice, barem 65% epizoda ima cisto ekolosku/environmental notu, a puno puta se potkaci politika i socijalna klima tog doba. Ima pilot svoje momente.

Inace, dok sam ja odrastao, Mr. No je bio medju najmanje popularnim likovima iz klasicne postave. Zagor, Blek i Mark su harali.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/11/2011 : 08:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Prije 20-ak godina bio bi Mister No. Danas MM.

Slomio si mi srce.
Mislio sam da si dobar čovjek.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 20/11/2011 : 10:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by 1Euro

Ja znam da je to normalno za ovaj forum ali nije normalno u REAL LIFE. Ako ne vjerujete, pokušajte o tome razgovarati sa vašom ženom, susjedom,....pa čete vidjeti kako če reagirati....
Ok, probaj ti razgovarat o ekološkim rendžerima u REAL LIFE. Baš me zanima kako će ljudi reagirat i da li će ti reći da si zaigran ka malo dite. I obavezno reakcije napiši na forumu!



tu sam te čekao, jer ja to i jesam učinio, čak smo ja i moji prijatelji osnovali društvo na tu temu i prijavili se da dobijemo neki novac (ako projekat bude prihavčen) iz Europskih fondova.
Ne znam zašto bi to bilo za djecu?
Ekologija je nešo o čemu se svugdje priča (recikliranje, očuvanje prirode, korištenje alternativnih virova energije, eko subvencije,....), RANGERI isto tako postoje (ne samo u stripovima!)
nego postoje i PARK RANGERS, koji se upravo i bave tim poslom, pa ne razumijem zašto bi to bilo čudno ili da bi se netko trebao sramiti, imate i Mountain Rangers u Kanadi, Park Rangers u Americi, MOUNTED Rangers isto tako u Kanadi, samo što to znači rangeri na konjima,....
sve u svemu jedan sasvim solidan projekat, koji omogučava ljudima da izađu van na vazduh, maknu se od stripova,interneta, prošetaju šumom i naprave report ako vide neke nepravilnosti,....

Zar ne čitaju samo djeca stripove?

A btw MOUNTED Rangers ili Mounties su policajci, a ne grupa ljudi koja se u slobodno vrijeme igraju ekologa...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 10:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanford

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by 1Euro

Ja znam da je to normalno za ovaj forum ali nije normalno u REAL LIFE. Ako ne vjerujete, pokušajte o tome razgovarati sa vašom ženom, susjedom,....pa čete vidjeti kako če reagirati....
Ok, probaj ti razgovarat o ekološkim rendžerima u REAL LIFE. Baš me zanima kako će ljudi reagirat i da li će ti reći da si zaigran ka malo dite. I obavezno reakcije napiši na forumu!



tu sam te čekao, jer ja to i jesam učinio, čak smo ja i moji prijatelji osnovali društvo na tu temu i prijavili se da dobijemo neki novac (ako projekat bude prihavčen) iz Europskih fondova.
Ne znam zašto bi to bilo za djecu?
Ekologija je nešo o čemu se svugdje priča (recikliranje, očuvanje prirode, korištenje alternativnih virova energije, eko subvencije,....), RANGERI isto tako postoje (ne samo u stripovima!)
nego postoje i PARK RANGERS, koji se upravo i bave tim poslom, pa ne razumijem zašto bi to bilo čudno ili da bi se netko trebao sramiti, imate i Mountain Rangers u Kanadi, Park Rangers u Americi, MOUNTED Rangers isto tako u Kanadi, samo što to znači rangeri na konjima,....
sve u svemu jedan sasvim solidan projekat, koji omogučava ljudima da izađu van na vazduh, maknu se od stripova,interneta, prošetaju šumom i naprave report ako vide neke nepravilnosti,....

Zar ne čitaju samo djeca stripove?

A btw MOUNTED Rangers ili Mounties su policajci, a ne grupa ljudi koja se u slobodno vrijeme igraju ekologa...



nisi shvatio poantu. A nisam ni tvrdio da su Mounted rangers, ekolozi, samo sam ih naveo kao primjer (jer se koristi riječ rangers) i da je ta riječ sasvim prihvatljiva i van stripova.
Pa stripove čitaju i odrasli, ali su napravljeni prvijenstveno za djecu
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/11/2011 : 11:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ah, što volim biti dijete!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 20/11/2011 : 11:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Mister No
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/11/2011 : 11:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Poruke koje mlađem uzrastu šalju Zagor i Mr. No (kao i recimo Tex i Mali rendžer, o Bleku, Marku i Mikiju da se i ne govori) su jednostavne, univerzalne i lako prijemčive, a u osnovi se svode na afirmiranje pravednosti, hrabrosti, tolerancije među narodima i rasama, borbe protiv kriminala, manje ili više eksplicitnog ekološkog angažmana itd., i za to nije potrebno, kako bi rekao pokojni Franjo Tuđman, "zasukati mozak". Čitanje Martina zahtjeva znatno više misaonog napora i korištenja poirotovskih "malih sivih stanica", često čak i neko čitateljsko predznanje i određenu erudiciju tj. opću kulturu, i to je ono što ljude odbija. Gledano u cjelini, na području bivše Jugoslavije uvijek su odlično prolazili manje zahtjevni Bonellijevi i ostali stripovi, dok su oni zahtjevniji (Martin, Nathan, često podcjenjivana Gea, sličnu sudbinu predviđam i Greystormu) propadali na kioscima i(li) tavorili u limitiranim kolekcionarskim izdanjima.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 11:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Poruke koje mlađem uzrastu šalju Zagor i Mr. No (kao i recimo Tex i Mali rendžer, o Bleku, Marku i Mikiju da se i ne govori) su jednostavne, univerzalne i lako prijemčive, a u osnovi se svode na afirmiranje pravednosti, hrabrosti, tolerancije među narodima i rasama, borbe protiv kriminala, manje ili više eksplicitnog ekološkog angažmana itd., i za to nije potrebno, kako bi rekao pokojni Franjo Tuđman, "zasukati mozak". Čitanje Martina zahtjeva znatno više misaonog napora i korištenja poirotovskih "malih sivih stanica", često čak i neko čitateljsko predznanje i određenu erudiciju tj. opću kulturu, i to je ono što ljude odbija. Gledano u cjelini, na području bivše Jugoslavije uvijek su odlično prolazili manje zahtjevni Bonellijevi i ostali stripovi, dok su oni zahtjevniji (Martin, Nathan, često podcjenjivana Gea, sličnu sudbinu predviđam i Greystormu) propadali na kioscima i(li) tavorili u limitiranim kolekcionarskim izdanjima.

Sa ovakvim ekspozeom se ipak slazem.

Gea, inace, bi bio mnogo bolji strip da Enoch nije presvirao kurac sa svojim idealistickim paradiranjem koji se oslikava kroz sporedne likove u stripu.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 20/11/2011 : 11:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Dobra razmišljanja, ali ipak se ne mogu u potpunosti složiti.

Dakle, MM zahtijeva poprilično tehničko poznavanje detalja istorije, kulture i slično, ali ne i neki naročit rad "sivih ćelija" pri "dešifrovanju" koncepta stripa i namjera autora. Nemojte da brkate količinu informacija i stvarnu kompleksnost/slojevitost radnje (npr, neka za primjer ovakvih dijela, veelike kompleksnosti, uzmemo "Nadzirače", o kojima skoro pisah, pa mi odmah padaju na pamet).

Od svih Boneli stripova, najveći broj poruka i tumačenja utkan je u, rekao bih, Natana Nevera, sa temama alijenacije/straha od budućnosti/funkcionisanja svijeta/moralnosti jednog agenta koji se, barem formalno, bori za status quo. MM je, recimo, prosjek.

Edited by - Mhejl on 20/11/2011 11:58:59
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 20/11/2011 : 12:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
Mister No
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 20/11/2011 : 12:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Pročitam i ja po nekada neki strip, zašto da ne, opustim se, malo zbog nostalgije i tako da ubijem vrijeme na avionu npr,...ali ja bar ne bježim od tog ada je to ipak napravljeno za djecu, što ne znači da je loše po nekada da i neki stari jarac to ptočita, ali biti ovisan od toga ili se potuči sa nekim zbog tog ašto je rekao da je Marti Misterija sranje, to je več zabrinjuvajoče.....


Ima pravo.
Da mi sad neko kaže aktualni Zagor je sranje sad bi ja treba skrenuti ili neznan što...Mislim, zaboli me što neko misli i jeli uopće sranje, čitaću ga uvijek. I ne treba biti neki stručnjaki poznavaoc da se zaključi da je i MrNO & MM zadnjih koliko godina čisti BS...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 20/11/2011 : 12:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Mister No, nek se završi dostojanstveno

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/11/2011 : 12:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never ima najbogatiji i unutarnji (intimni, psihološki) i vanjski svijet koji je izuzetno složen i bogat, i brojnošću podsvjetova, u boljim slučajevima psihološki iznijansiranih likova i njihovih odnosa, i ikonografijom i scenografijom, što ga automatski čini intrigantnijim i slojevitijim. No recimo da je on uže namijenjen ljubiteljima SF-a, dok je Martin ipak usmjeren na šire čitateljske krugove. Kao takav Martin svakako zahtjeva određeno predznanje i opću kulturu, manje od Natana ali ipak, zbog čega je Nathan i mnje popularan od Martina. Stripovi na kioscima uspijevaju i propadaju upravo zbog svoje "zahtjevnosti" i količini "truda", razmišljanja i koncentarcije koje treba uložiti u čitanje. Zagor je u osnovi plošan, jednostavan i arhaičan (u pozitivnom smislu), što vrijedi i za sve starije Bonelli/Dardo stripove, a valja uzeti u obzir da na konzervativno-mačističkom Balkanu ženski junaci nikad neće biti ni približno popularni kao muški. No pri tome se recimo erudicijska Gea u smislu alibija za čitateljsku lijenost proglašava infantilnom (što dijelom i jest, ali s jasnim ciljem i svrhom), i namijenjenom curicama, bez obzira na objektivne slabosti na koje ukazuje Mairosu. Jednostavno, kovačićevskim "indolentnim mužekima" je neki strip jednostavnije i lakše otpisati kao infantilan, zamoran, primjeren djeci itd., nego krenuti u njegovo čitanje.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 12:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nathan je meni psiholoski najzabavniji lik, i ubedljivo najrazredjeniji. Takodje, puno paralela sa modernim svetom i problemima modernog coveka. Dylan je kao neka karikatura, da je Sclavi cuo za jos neku fobiju, dao bi je Dylanu. Mozda je zabavno prvih 20 brojeva, posle postaje "running joke", evo u pretposlednjem VC Dylan tera svoju Bubu do Ukrajine :D :D :D

Gea k'o Gea je meni solidan strip, uz malo mucan prvi cin (koji jeste infantilan), intrigantnu razradu i spektakularan zakljucak. Ima dosta decijih bolesti, ali mi se cini da su one sve prelezane, jerbo Lilith ne nalazim manu.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 20/11/2011 : 12:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
nathahn never ...e to je tek sranje
Šala,šala... nemojte sad odma..

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 20/11/2011 : 12:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool
a valja uzeti u obzir da na konzervativno-mačističkom Balkanu ženski junaci nikad neće biti ni približno popularni kao muški.


Da,slažem se. Isto tako, da Toby Guard nije stvorio Laru Croft umjesto jačeg spola uvjeren sam da Tomb Raider nebi doživio svjetski uspjeh tada...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000