forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 238

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 07/12/2011 : 12:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

...
Ja bih isto mogao krenuti da pljujem po ne znam kakvim stripovima sto su tebi super i dodjemo na isto...



Ja bih voleo da se procitaju ti stripovi i da se argumentovano pljune po njima. To bi bio veliki napredak u odnosu na masu bonelijevaca koji de facto ne uzimaju nista drugo u ruke. Ni da pokusaju da prosaraju malo da vide da li ce nesto da im se svidi...to mene ubija u pojam.
Da se razumemo, od americkih stripova npr., po meni je dobrih 85% produkcije tesko sranje (samo je tehnicki bolje odradjeno od bonelija), i jos 10-ak posto je ok...zbog onih 5 % vredi citati amerikance. Ali njihova produkcija je ogromna, pa se tu nadje tusta i tma dobrih naslova.
Mange su specificne i mogu da razumem da se nekom ne svidjaju, ali treba pokusati preci preko atipicnog manga crtezha, pa i kad vas bas odbija, zarad odlicne priche.



Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 07/12/2011 13:01:44
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18727 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/12/2011 : 12:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
a dok ne evoliramo mi ononiramo i mastrubiramo, valjda to nije zabranjeno...
ne na Zagora več na Drunno, ima li onda nade da nas primite u društvo "pravih" ljubitelja strip kulture?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 07/12/2011 : 13:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

a dok ne evoliramo mi ononiramo i mastrubiramo, valjda to nije zabranjeno...


ne da vam nije zabranjeno, vec ko sto je BornInTheRun pomenuo ranije...cak je i pozeljno....nema opasnosti od prokreacije...

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/12/2011 : 13:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@Austin

Meni je za strip prica tercijalna stvar.. Prvo i osnovno crtez, onda tematika, pa prica na kraju... Tako da npr. mangu nemogu da smislim... Amerikanci mi takodje ne leze, vecina... Bar onog sto sam ja trazio za sebe... I tako redom.. Mozda je vrhunska prica u mangama ali ja to ne mogu ni poceti da citam.. Mozda i ostali okoreli bonelijevci isto tako, ili bar slicno rezonuju...
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 13:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch
Meni je za strip prica tercijalna stvar.. Prvo i osnovno crtez, onda tematika, pa prica na kraju...

Znaci zelis reci da ces procitati i najgore smece, ono, ne znam, najdebilniju epizodu Velikog Bleka, ako izgleda onako kako ti pase? I bit ce ti super?

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 07/12/2011 : 13:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Meni je dosta teško pročitat strip sa lošim crtežom a dobrom pričom,ali mi je isto tako nemoguće pročitat strip koji ima odličan crtež a šrot od priče.....
Definitivno dajem prednost priči..

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20955 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/12/2011 : 13:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Forza Austin!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/12/2011 : 13:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Mislim da griješite pri tako oštrom odvajanju priče i crteža; kao što jednom Alexts reče - strip je vizuelni medij i ako kažete da vam se dopala priča, a crtež je odvratan, upadate u paradoks: crtež mora imati određeni latentni kvalitet čim ste se uspjeli uživiti u priču, ostvarenu putem istog, i pojmiti je na pravi način.

Obrnut slučaj je već sasvim moguć. Ne znam šta da vam kaže: što duže čitam stripove, to mi je crtež postajao sve važniji i važniji, na istom nivou kao i priča.

Inače, i meni Boneli čini većinu kolekcije, zato što sam tek u zadnje vrijeme počeo da čitam strane stripove drugih škola, no, kao što bi rekao Bušido, postoje dobri i loši stripovi, i to je jedina apsolutno opravdanja i tačna podjela. :)

Edited by - Mhejl on 07/12/2011 13:42:39
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/12/2011 : 13:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Što bi rekao Bora Čorba: "Kako je lepo biti glup"...Uzgred,da li je Austin već dobio Nobelovu nagradu ili je samo običan akademik?
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/12/2011 : 13:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Pa da. Mada, više sam mislio na dva polariteta - "smeće" i "remek-dijelo", i nijanse između, u kojima subjektivno pozicioniramo pročitani strip. :)

I meni neke izjave često izgledaju bezveze. Pogotovo što se polovina njih ne daje na osnovu stavova, već stečenih predrasuda, koje se, istina trebaju rušiti, no bez provokacija i sukoba. Naročito se iznerviram kada vidim kojekakve gluposti koje potpuno neupoznati laici pišu o mangama. :(
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/12/2011 : 13:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Da li se ova kritika gore odnosi na Sawitcha? Čovek je u medjuvremenu zavoleo mange...;-)
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/12/2011 : 14:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ne, uopšte nisam ni pažljivo pročitao njegovu poruku. ;)

Imao sam na umu druge izjave, na koje sam ranije nalijetao...

P.S. U stvari, kada malo bolje razmislim, i ja se stidim velikog broja mojih starijih izjava. Neke sjajne serijale sam nalijepio na pravdi Boga - Korta Maltezea, Lestera Koknija, itd. - no dobro, barem se mogu vaditi na mladost. :)

Edited by - Mhejl on 07/12/2011 14:06:16
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 07/12/2011 : 14:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
A da odradimo opet ovakvu anketu?
http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32843&whichpage=1
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/12/2011 : 14:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Da. Jesi li čitao Lesterove avanture objavljene u "Stripoteci"? Meni se taj serijal od početka svideo. Izdvojio bih epizodu koja govori o revoluciji u Madjarskoj 1848.godine u kojoj je na zanimljiv način prikazan i lik Franca (Ferenca) Lista,genijalnog kompozitora. Jedan od glavnih likova madjarske revolucije,Petefi Šandor,je poreklom bio Srbin...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/12/2011 : 14:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

A da odradimo opet ovakvu anketu?
http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32843&whichpage=1


Verovatno bi ishod glasanja bio sličan kao i prošli put...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/12/2011 : 14:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Da. Jesi li čitao Lesterove avanture objavljene u "Stripoteci"? Meni se taj serijal od početka svideo.


Jesam. Počeo sam sa mini-serijalom o njegovom djetinjstvu, takođe odličnom, pa sam pozajmio starije "Stripoteke" i pročitao ostatak. Dobar strip, a od svih epizoda, možda su mi se najviše dopale avanture u Indiji.

(Od Korta Maltezea, najviše su mi se dopali "Kelti" i "Zlatna kuća Samarkanda", mada nisam pročitao čitav serijal.)

Inače, moj utisak je sledeći, kao jedno poređenje koje mi se samo nametalo u periodu kada sam čitao jedino Boneli i BD produkciju: u slučaju prvog, ide se na to da strip bude što lakši i pristupačniji čitaocu, i tekst često objašnjava ono što se već vidi na slici, a dijalozi su takođe iste prirode, i često zvuče izvještačeno, nipošto kao odlomci iz stvarnog života i situacija. Sa druge strane, i dan-danas francuske stripove ostavljam za doba dana kada sam najskoncentrisaniji, pošto je naracija, ne uvijek, ali vrlo često, na jednom zahtijevnijem, ambicioznijem nivou.

Američkoj školi zamjeram česte izlete u kvazi-poetične didaskalije koje bi trebalo da nam približe unutrašnje psihološko stanje junaka, ali se ponavljaju i postaju banalne, barem meni.

Mangama ništa ne zamijeram, zasad. ;)

Edited by - Mhejl on 07/12/2011 14:26:20
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 07/12/2011 : 14:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by pravedni



Ovo mnogi tvrde već četrdeset godina,što ne smeta da "Duh sa sekirom" i dalje bude najpopularniji strip na ex-Yu prostoru...Od detinjstva sam pored Zagija i Texa čitao i klasike poput Asterixa,Taličnog,Ridjobradog,Tangi i Laverdira,Princa Valijanta,Ripa Kirbija,tako da ljubav prema SBE junacima ne isključuje nužno uživanje u čitanju drugih strip heroja...



Eto, lepo zbori generacija, nemam ništa da dodam, potpuno se slažem!
[/quote]

Sto mu gromova , od ovih veterana mi mladi ne možemo da dođemo do reči.
U ime svih nas iz šezdeset i neke....

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/12/2011 : 14:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Da nastavimo da glasamo tamo ili da Dessa ili Iwood postave novu anketu?
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/12/2011 : 14:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Rezultat će svakako biti zanimljiv...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/12/2011 : 14:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Daće odgovore na mnoge dileme i otvoriti neka nova pitanja...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 07/12/2011 : 14:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by pravedni

Rezultat će svakako biti zanimljiv...



aj staviču ja novu



Taman da prebacimo diskusiju sa ove teme.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 14:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da uopće nema smisla da stavljate tu anketu.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/12/2011 : 15:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84
Znaci zelis reci da ces procitati i najgore smece, ono, ne znam, najdebilniju epizodu Velikog Bleka, ako izgleda onako kako ti pase? I bit ce ti super?



Apsolutno!!! Meni je Sabotaza u luci, Tabas Kabas, 7 podviga itd. neuporedivo bolje stivo nego na primer onaj "Hladna kao led" ili bilo koji Fibrin strip npr..
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/12/2011 : 15:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Mislim da griješite pri tako oštrom odvajanju priče i crteža; kao što jednom Alexts reče - strip je vizuelni medij i ako kažete da vam se dopala priča, a crtež je odvratan, upadate u paradoks:



Najmladji a ubedljivo najpametniji!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 07/12/2011 : 15:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

U ime svih nas iz šezdeset i neke....



Ej, pa sad vidim da si i ti naš gene! Ima nas, ima iz šezedeset i neke! E sad da li si napunio 49 ili si ušao u 49-tu?, Ja napunio 48 i polako pičim ka pedesetoj!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 238 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000