forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Nanook sa sjevera i Čovjek s filmskom kamerom...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/12/2011 : 11:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
...na YouTubeu. Dok Macan juri k 100-toj ovogodišnjoj recenziji, za sve koji se žele upoznati s pionirskim danima sedme umjetnosti tu su dva antologijska filma koja je recenzirao u kolovozu...

Nanook sa sjevera http://www.youtube.com/watch?v=kaDVovGjNOc&feature=watch-now-button&wide=1

Čovjek s filmskom kamerom http://www.youtube.com/watch?v=op2sOtF113M&feature=watch-now-button&wide=1


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 11/12/2011 : 11:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
ne kuzim ove teme koje otvaras......pa naravno da sve ima na youtubeu, koja je svrha tvojih tema?


razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/12/2011 : 11:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ekipa je često neobavještena ili ne ide za nekim stvarima, pa računam da je zgodno ukazati na neke vrednije sadržaje, važne filmove, kultne serije itd. koji se mogu pronaći. Vodim se i osobnim afinitetima, pa kad npr. otkrijem izvrsnu seriju "Ja, Klaudije" koju gledam ovih tjedana, to podijelim s ostalima...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 11/12/2011 : 12:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
ajde dobro, valjda onda postoji hrpa neinformiranih i nesposobnih ljudi koji nisu u stanju napisati u google ili youtube zeljeni naziv filma (igranog, animiranog, serijskog, dokumentarnog i dr.) i dobiti ono kaj hoce!


meni se osobno cini to nevjerojatnim, ali valjda se onda varam (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/12/2011 : 12:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni su ovi informativni topici potpuno u redu. Saznam nešto o nečemu o čemu nisam znao ništa, dobijem savjet za pokoji dobar film i još usput me to sve dovoljno zaintrigira da počnem malo i sam istraživati sa strane. Napred Difool!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/12/2011 : 12:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Vodim se i tim da su dobrom broju forumaša neki naslovi, recimo ova dva, prilična ako ne i potpuna egzotika, a kako je riječ o iznimno vrijednim filmovima (ili pak simpatično bizarnim tj. trash kakvi su turski o Zagoru i Marku) računam da nije na odmet na njih ukazati. Lako je na Google ili YouTube upisati nešto ako znaš što tražiš, ali koliko će nas konkretno upisati Dzigu Vertova ili Roberta J. Flahertyja, odnosno njihove filmove, ili pak D.W. Griffitha, Murnaua, Langa itd.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 11/12/2011 : 12:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
pa jednostavno odes na Criterionove ili Masters of Cinema stranice i upoznas se sa zanimljivim naslovima (svi naslovi iz njihovih kolekcija su vrijedni)....odes na google i to je to! Osobno znam da sve ima na youtubeu (i dnevno ponuda rapidno raste), ali nema sanse da nekaj gledam na taj nacin. Jednostavno skinem kompletno izdanje (s dodacima i komentarima) i pogledam u puno boljoj kvaliteti od one koju nudi youtube!
Meni to djeluje vrlo jednostavno, ali lako moguce da sam zbopg svojeg poznavanja filmske umjetnosti izgubil dodir s vecinom po tom pitanju. Onda mi te stvari djeluju jednostavno, a ustvari nisu bas tak jednostavne!?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/12/2011 : 12:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nije stvar u jednostavnosti nego, sad sam pretenciozan, samo u tome da korisnicima ovog sajta ukazem na neke filmove i serije. Ti ces recimo jednostavno potraziti na Criterionu (ovaj Nanook je njihovo izdanje) ili na Masters of cinema, i ja cu to napraviti, ali mnogi nece. Kad se vec mcn trudi pisati recenzije takve "egzotike", ja samo otvorim topic na njegovu tragu. Znam, mogao sam otvoriti topice s biranjem najmrsavijeg (Bela Rakosi? Hellingen?) ili recimo najdlakavijeg (vukodlak?) Zagorovog neprijatelja, ali ovo mi se cini zgodnije i na koncu vaznije.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/12/2011 : 12:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nije stvar u jednostavnosti nego, sad sam pretenciozan, samo u tome da korisnicima ovog sajta ukazem na neke filmove i serije. Ti ces recimo jednostavno potraziti na Criterionu (ovaj Nanook je njihovo izdanje) ili na Masters of cinema, i ja cu to napraviti, ali mnogi nece. Kad se vec mcn trudi pisati recenzije takve "egzotike", ja samo otvorim topic na njegovu tragu. Znam, mogao sam otvoriti topice s biranjem najmrsavijeg (Bela Rakosi? Hellingen?) ili recimo najdlakavijeg (vukodlak?) Zagorovog neprijatelja, ali ovo mi se cini zgodnije i na koncu vaznije.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 11/12/2011 : 13:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Dobro je ovo što radiš, samo nastavi. Evo ja imam oba filma na hardu ali sad me baš došla želja da ih ponovno pogledam kad si ih spomenuo. I što ću napraviti: kliknut ću na link naravno, neću spajati hd, tražiti i gnjaviti se. Postali smo komotni, šta ćeš. Da ih nisi spomenuo ne bi mi palo na pamet da ih uopće imam, u tome je stvar.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/12/2011 : 17:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Meni su ovi informativni topici potpuno u redu. Saznam nešto o nečemu o čemu nisam znao ništa, dobijem savjet za pokoji dobar film i još usput me to sve dovoljno zaintrigira da počnem malo i sam istraživati sa strane. Napred Difool!


+1

Mada se smatram prilicno verziranim u ovoj grani umetnosti, ne vidim zasto bi ovo smetalo bilo kome. Meni ponajmanje. Vise strucnjaka, kvalitetnija rasprava.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000