forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Moj strip-Dubravka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/12/2011 : 22:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Sve mi je okej, osim naslova.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 02/12/2011 : 00:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
Meni je Dubravka zasebno bolja od Mirakula. Ali takodje, cini mi se , treba imati na umu da Torghal rece kako ce biti nekoliko zasebnih prica koje se na momente preplicu i teku u isto vreme...tek kad sve zavrsi moci cemo konkretno vidjeti sta, ko i kako... do tada... zavidim ti na slobodnom vremenu, samo gruvaj

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 02/12/2011 : 01:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Motivi krivnje, samooptuživanja, samokažnjavanja i konačno samoubojstva praktički su glavni motivi Mirakula i Dubravke. Kako je ovo drugi od šest planiranih stripova (Thorgal rekao u nekom od prethodnih postova) bilo bi scenaristički mudro količinu tih motiva smanjiti u preostale četiri epizode kako čitatelji ne bi imali osjećaj več viđenog, a u slučaju čega će večina dati najbolje ocjene Mirakulu i to večinom zato jer su njega prvog vidjeli.
S druge strane, možda su gornji motivi središnji motivi za svih šest stripova. U tom slučaju, zanimljivo će biti vidjeti na koji način će autor pokušati postići da cjelina bude veća od zbroja dijelova.




Najbolji komentar do sada.
I nadam se da Torghal ima spremna neka scenaristička iznenađenja za nas, jer će inače buduće reakcije uvijek bit: A-ha, opet je sve crnjak, bit će crnjak i završit će crnjak nad crnjacima. Whatever..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1981 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 02/12/2011 : 16:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Sve mi je okej, osim naslova.

mcn


Kad sam smislia naslov tada je radnja tribala ic u drugom smjeru(Dubravka je tribala bit oteta i prodana u bijelo roblje a otac koji je vec izgubia jedno dite ne bi preza prid nicim da je pronadje...i na kraju bi je nasa ali bi skuzia da je postala isto cudoviste ka i ovi koji su je oteli.)ali sam to prominia(dijelom jer se nisam osjeca sposoban to nacrtat).mlislia sam posli prominit naslov ali vec sam ga jedan put minja pa nisam tia opet...a i nije mi nista pametno palo na pamet...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7098 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/12/2011 : 04:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je sto je nekima Dubravka bolja. Meni je Mirakul bolji, ali i Dubravka je vrlo dobra. Ovakav mi je odnos, ako je Mirakul 10, Dubravka je 8, ali crtez je bolji u Dubravki, pogotovo tamo nedje nakon prve trecine.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

hac
Starting Member



35 Posts

Member since 08/12/2011

Posted - 08/12/2011 : 23:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit hac's Homepage  Send hac a Private Message  Reply with Quote
super!! atmosfera radnje je fenomenalna a tvoj crtež dojam ostavlja neponovljivim. sviđa mi se i promatrati napredak u samom crtežu iz table u tablu. ništa ne bi dodavao, ništa ne bi micao. daj još, daj još stripeva!

a ovo:

quote:
Torghal@ uvik vanzemaljce zamisljamo kao inteligentnija bica od nas samih...ne mozemo zamislit da u svemiru ima itko gluplji od nas



http://haccomics.blogspot.com/

Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/12/2011 : 01:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ovako, prvo da pohvalin Torghala na radu koji je uložia u ovo. Svaka čast kralju, uživa san čitajući!

Ne znan zašto, ali ove su mi se priče jako svidile.... Možda zato što iman dojam da san ih već čuja, da su već ispričane... Kao da su "next door stories", ako je to pravi izraz.
Tužne ljudske sudbine...

Sad, igrom slučaja san prvo pročita Dubravku a zatim Mirakul. Nisan dobro iša kronološki, ali mi je tako zapala za oko jedna "sitnica".
Naime, radi se o sceni kad Miro na škalama susritne Zvonu pa ga pita da di će, a ovaj odgovara: "U crkvu." E, ispod si napisa da se oba stripa (Mirakul i Dubravka) događaju u isto vrime. Tu stajemo. Dubravka se u cijelosti događa u periodu od godine dana, a vrime radnje smo zaključili po nadgrobnom spomeniku na kojem je naznačena Markova smrt ('07. godina). Sad sam zbunjen. Radnja Mirakula je smještena u '98./1999. i dogodila se otprilke u periodu od godine dana. Lako je zaključit da je 1998. zato što su je Prosinečki bia igrač Dinama (tadašnje Croatie) a njemu su očito bili upućeni povici. Ako se radnja događa Mirakula događa '98. a radnja Dubravke poslije 2007. kako onda scena sa škala može biti u isto vrime, osim ako Zvone nije prikaza u toj sceni (budući da se zna da je Miro bia psihički rastrojen za to vrime)? Opet, ako je radnja Dubravke isto u devedesetosmoj godini tada bi Marko ima 10 godina i ne virujen da bi se baš sa 10 godina iša pucat heroinom. Možda san nešto propušta čitajući jedno od to dvije pa ću sada ispasti glup ali mi na prvi pogled ne štima kronološki tijek radnje dvaju priča.

Sorry ako kvarin sve

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1981 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 15/12/2011 : 05:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ovako, prvo da pohvalin Torghala na radu koji je uložia u ovo. Svaka čast kralju, uživa san čitajući!

Ne znan zašto, ali ove su mi se priče jako svidile.... Možda zato što iman dojam da san ih već čuja, da su već ispričane... Kao da su "next door stories", ako je to pravi izraz.
Tužne ljudske sudbine...

Sad, igrom slučaja san prvo pročita Dubravku a zatim Mirakul. Nisan dobro iša kronološki, ali mi je tako zapala za oko jedna "sitnica".
Naime, radi se o sceni kad Miro na škalama susritne Zvonu pa ga pita da di će, a ovaj odgovara: "U crkvu." E, ispod si napisa da se oba stripa (Mirakul i Dubravka) događaju u isto vrime. Tu stajemo. Dubravka se u cijelosti događa u periodu od godine dana, a vrime radnje smo zaključili po nadgrobnom spomeniku na kojem je naznačena Markova smrt ('07. godina). Sad sam zbunjen. Radnja Mirakula je smještena u '98./1999. i dogodila se otprilke u periodu od godine dana. Lako je zaključit da je 1998. zato što su je Prosinečki bia igrač Dinama (tadašnje Croatie) a njemu su očito bili upućeni povici. Ako se radnja događa Mirakula događa '98. a radnja Dubravke poslije 2007. kako onda scena sa škala može biti u isto vrime, osim ako Zvone nije prikaza u toj sceni (budući da se zna da je Miro bia psihički rastrojen za to vrime)? Opet, ako je radnja Dubravke isto u devedesetosmoj godini tada bi Marko ima 10 godina i ne virujen da bi se baš sa 10 godina iša pucat heroinom. Možda san nešto propušta čitajući jedno od to dvije pa ću sada ispasti glup ali mi na prvi pogled ne štima kronološki tijek radnje dvaju priča.

Sorry ako kvarin sve


Uvik sam se pita kad ce to netko primjetit...ideja da spojim te dvi price mi je dosla naknadno tako da sam bia planira da ispravim tu tablu sa nadgrobnom plocom i da pomaknem Markovu smrt ranije tako da se price poklope.
p.s.drago mi je da ti se svidjaju stripovi.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/12/2011 : 12:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Uvik sam se pita kad ce to netko primjetit...ideja da spojim te dvi price mi je dosla naknadno tako da sam bia planira da ispravim tu tablu sa nadgrobnom plocom i da pomaknem Markovu smrt ranije tako da se price poklope.
p.s.drago mi je da ti se svidjaju stripovi.

Ma baš san to i mislia pridložit; samo da izmjeniš taj datum i to je to
I samo nastavi to što radiš, malo je reći da sam oduševljen. A za Balkanski gen ću pričekat kad budeš kroz gotov da pročitan u komadu

Trljam ruke.
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 15/12/2011 : 15:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
čini mi se kako se u Dubravki pojavljuje i auto suzuki SX4, tako da bi i njega trebalo promjeniti.

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/12/2011 : 15:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlikovski

čini mi se kako se u Dubravki pojavljuje i auto suzuki SX4, tako da bi i njega trebalo promjeniti.

Mislin da se vrimenski nedostatak može lako ispravit, na stranu Suzuki SX4 i mobiteli sa realtone melodijama

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1981 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 15/12/2011 : 16:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
U filmu Erin Brockovich se u djecjoj sobi pojavljuju plakati iz 90ih a radnja filma se desava u 80ima,da ne nabrajam greske iz Gladijatora itd. ali to su svejedno sjajni filmovi...ne zelim rec da su moji stripovi sjajni vec da te greske ne bi trebale utjecat na ukupni dojam.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/12/2011 : 16:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

U filmu Erin Brockovich se u djecjoj sobi pojavljuju plakati iz 90ih a radnja filma se desava u 80ima,da ne nabrajam greske iz Gladijatora itd. ali to su svejedno sjajni filmovi...ne zelim rec da su moji stripovi sjajni vec da te greske ne bi trebale utjecat na ukupni dojam.

I nisu

Trljam ruke.
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 15/12/2011 : 16:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by Torghal

U filmu Erin Brockovich se u djecjoj sobi pojavljuju plakati iz 90ih a radnja filma se desava u 80ima,da ne nabrajam greske iz Gladijatora itd. ali to su svejedno sjajni filmovi...ne zelim rec da su moji stripovi sjajni vec da te greske ne bi trebale utjecat na ukupni dojam.

I nisu

nisu sjajni ili ne utječu? :)

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/12/2011 : 16:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Pa samo boldano
Ne utječu

Trljam ruke.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000