forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 06/02/2012 : 20:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Jaoj, nemoj da se vređaš, ali ja nikada ne bih kupio strip sa ovakvim crtežom...menjaj nešto pod hitno

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 06/02/2012 : 21:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Dijelim mišljenje cijenjenog člana ace ovo je stvarno dobro.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 06/02/2012 : 21:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
I meni je extra. Posebno mi se svidja Chico... Samo naprijed!

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/02/2012 : 11:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Odlicno zeljko, ali mi je tus na mnogim mestima bledunjav, treba biti malo "masniji".
Varam li se ili prepoznajem crteze u vinjetama koje si nam ranije davao samo skicirane olovkom?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/02/2012 : 13:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa ja bih ubio nekog da mi je znati da ovako crtam bravo
mada, ima tu jos rada da se dodje do solidnog SBE nivoa, ali si na dobrom putu.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 07/02/2012 : 16:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 07/02/2012 : 16:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Meni se takodje svidja crtez ali kao sto rece PP malo vise crne,malo je bledo.Evo bas pitam zenu koja lepo crta da prokomentarise kaze super je ali isto to fali jos crne i detalja u pozadini.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/02/2012 : 17:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Jaoj, nemoj da se vređaš, ali ja nikada ne bih kupio strip sa ovakvim crtežom...menjaj nešto pod hitno



Potpis.
Meni isto ne odgovara, sve mi izgleda previše plastično nekako.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/02/2012 : 18:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by karven

Jaoj, nemoj da se vređaš, ali ja nikada ne bih kupio strip sa ovakvim crtežom...menjaj nešto pod hitno



Potpis.
Meni isto ne odgovara, sve mi izgleda previše plastično nekako.



+1
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/02/2012 : 20:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Ja do sada nisam htio komentirati ali vjerujem da takav strip ne bi kupovao. Jedino da mu je scenarij do jaja.

I meni sve skupa izgleda previse plasticno. Likovi kao da su drveni.
Vidi se poboljsanje ali treba ti jos dosta vezbe. Sa detaljima si isao mozda i predaleko (moglo bi se reci da imas vise tehnican pristup, mada se to ne vidi u smislu Frisende), a fali ti onaj "lagani pokret rukom", gdje u samo par linija dajes zivot liku. I tada mozes mirno mimo svih malih detalja, nebitni su, zapravo vise guse sliku.
Problem je i profil, pogotovo kod Zagora.

Nisam htio preterati sa kritikom, ali iz tvog entuzijazma i ulozenog truda se vidi koliko ti je stalo do crtanja, koliko ti znaci, i samim tim imas uvjete za napredovanje. "Vjezbaj, vjezbaj, vjezbaj."

Napravi "par stotina" brzih poteza, samo grubih orisa likova, bez nepotrebnih detalja. Da vidis kako prikazati polozaj tjela, a da funkcionira crtez. Tek tada proraditi na detaljima, tusirati... Mukotrpan posao, ali sta ces...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/02/2012 : 20:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kao sto sam jednom napisao,samo crtaj,ionako imas vise vremena i volje za crtanjem od mene.
Ja crtam grafitnom pa pojacavam flomasterima od 0.1 do 0.5 ponekad 0.8..
Ali sve to stoji kad jednom odlucim stavit cu vise,a sto se tice tusa treba znati sa njim ali kod "freestylera" i nije ni potreban nece nitko od nas ici u Bonelli raditi nije ionako neka lova...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 07/02/2012 20:56:58
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 07/02/2012 : 23:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ja do sada nisam htio komentirati ali vjerujem da takav strip ne bi kupovao. Jedino da mu je scenarij do jaja.

I meni sve skupa izgleda previse plasticno. Likovi kao da su drveni.
Vidi se poboljsanje ali treba ti jos dosta vezbe. Sa detaljima si isao mozda i predaleko (moglo bi se reci da imas vise tehnican pristup, mada se to ne vidi u smislu Frisende), a fali ti onaj "lagani pokret rukom", gdje u samo par linija dajes zivot liku. I tada mozes mirno mimo svih malih detalja, nebitni su, zapravo vise guse sliku.
Problem je i profil, pogotovo kod Zagora.

Nisam htio preterati sa kritikom, ali iz tvog entuzijazma i ulozenog truda se vidi koliko ti je stalo do crtanja, koliko ti znaci, i samim tim imas uvjete za napredovanje. "Vjezbaj, vjezbaj, vjezbaj."

Napravi "par stotina" brzih poteza, samo grubih orisa likova, bez nepotrebnih detalja. Da vidis kako prikazati polozaj tjela, a da funkcionira crtez. Tek tada proraditi na detaljima, tusirati... Mukotrpan posao, ali sta ces...





Potpis.
Poboljšanje se vidi, likovi više nisu totalno ko ken i barbi, ali nije to još to.

No sikiriki
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/02/2012 : 23:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Stigao PIjaniPatak s novim pisamcem!


Gospodar tame / Zagor ZG VEC 51/53 | 230 str.

Misteriozni san tera Zagora na put ka indijanskom selu na obali Atlantika, da se susretne sa jednim mladim vračem, takođe uznemirenim neobičnim događajima i teskobnim predskazanjima… Uznemirujuće indicije ukazuju na to da se Stephan, sveštenik mračnog kulta demona Haggotha vratio…

http://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-vec-51-53-gospodar-tame/1431/


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 08/02/2012 : 23:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pročitao recenziju, morat ću nabaviti strip. Nešto Ade u zadnje vrijeme radi brljotine. Prvo maxi pa ovo.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 08/02/2012 : 23:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Čak je i previsoka ocena. Ja sam upravo pročitao i, iako prva 2 dela mogu da prođu, poslednjih 40 strana je toliko đubre, parodija na temu Zagora i sprdnja da je to strašno. E moj Kapone...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 09/02/2012 : 01:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Bat Baterton
Čak je i previsoka ocena.


Za crtež je i pre-pre-previsoka.
PIjaniPatak je zagorovac kao i ja pa se nadam da se neće uvrediti ako o tome nešto kažem.
U većini stvari napisanih u recenziji se slažem sa njim a ako je tako odakle onda 4 za scenario, 5 za priču i 7 za naslovne ? Moralo je to još niže...

U vezi crteža se uopšte ne slažemo.
Gde desetka za ovakav crtež u stripu gde vrvi od grešaka tipa:
katastrofalne proporcije likova i loš izbor kadrova kroz celu priču, haotičan položaj likova u pojedinim vinjetama (koje se nižu jedna za drugom) stoje čas sa leve, čas sa desne strane (vrhunac su u "Il segno del male": tuča sa traperima strane 22-31 pogledati još jednom kako se svi likovi nalaze čas-tamo čas-ovamo; i deo u salunu, strane 78-82 pogledati raspored sedenja Zagora, Čika i Indijanca, kao i gde stoje krčmar i šerif); najzad, glavni negativac izgleda tako smešno, jeftino i jadno da nemam druge termine kako bih ga nazvao (PIjaniPatak objasnio u recenziji) ...

Nema za ovako nešto opravdanje u godinama ili u onome: nemojmo da cepidlačimo...
Cela priča je nacrtana katastrofalno.
Ako se svi slažemo da je Feri već u godinama, dajte da se zapitamo zašto ne prestane sa crtanjem?
Zašto da se ovoliko ponižava... ili se u redakciji ide na kartu da ćemo mi fanovi bas sve progutati...

Posle prva dva dela (čekajući treći) bilo mi je jasno da se priča ne može efektno završiti ali sam se ipak nadao da će i scenarista i crtač dati sve od sebe da (ne)kvalitet priče ne padne još neki stepenik niže...
Možda su obojica i dala sve od sebe, ne znam... ali da je priča totalni fijasko - to znam.


Pošto žurim, još samo ovo: treća naslovna nije iz ove priče. To je naslovna za početak priče o Mortimeru

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/02/2012 : 10:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Dobro, slazem se, pri ocenjivanju se ne sme gledati da li je crtac ovakav ili onakav, star ili mlad, jednoruk ili nesto trece, ali mi se stalno motalo po glavi dok sam citao, da je Ferri vec cica i da je cudo sto ga ruka tako-tako slusa.
EDIT:Opravdanje mi jeste boze sacuvaj, ali to je stav mene kao recenzenta price i drzim se te ocene koliko god sa necije strane (a sada i moje ) bila pogresna. Volim Ferrija i cenim sto umesto daljinskog upravljaca, case vina i ostalih penzionerskih rekvizita i dalje drzi olovku u ruci. Dodjavola i sa objektivnoscu! Uostalom, javna je tajna je da je objektivni stav samo argumentovani subjektivni stav

Nije iz te price, ali sadrzi pricu prvih par strana. Ako sam ja dobro ukapirao, stavljaju se sve naslovnice koje unutar svojih korica imaju pricu koja je tema recenzije, sto je slucaj sa "Plezent Pointom"


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/02/2012 11:38:19
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2012 : 10:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
Nije iz te price, ali sadrzi pricu prvih par strana. Ako sam ja dobro ukapirao, stavljaju se sve naslovnice koje unutar svojih korica imaju pricu koja je tema recenzije


I što sad, jel treća naslovnica spada u Caponeovu priču ili ne? Nije tako teško pogledati tko su autori u tom trećem izdanju... Da čujem točan odgovor.

P.S. Pogledao na SBE, završetak je u toj trećoj epizodi. Ultrase, što mi daješ dezinformacije?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2012 : 10:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
"Marinci", ZG MX 7 by Capone & Della Monica



Ovu priču počeo sam čitati 2008. godine, a sad ponovno sve u komadu pa da nabacim koji komentar. zato i jest ovaj forum, ne, za raspravljanje o stripu. Pročitao sam i infernovu recku ponovno i mogu reći da ju je momak odradio kako treba! Kad malo promislim ocjene možda i jesu preniske, s obzirom kad se sjetim kako je dosadnih i slabo nacrtanih ZG maxija bilo u zadnje vrijeme. Ocjene 5/5/5/6

Karakteristično za ovu priču je Caponeov povratak u Zagorov staff, i uporaba još jednog od američkih nacionalnih simbola i ponosa - marinaca. Mišljenja sam da je priča malo prerazvučena i na momente vrlo monotona, što jednostavno zamara čitatelja. Nema humora i previše je situacija dokazivanja nekome i nekoga, pa problemi sa stegom, nepovjerenjem, itd. Akcijske sekvence čine tri četvrtine stripa i koliko god on bile maštovite, Capone to banalizira totalno jednostavnim klasičnim kadriranjem 3x2. Kao da nije dovoljno monoton strip. Della Monicim crtež pršti od estetike i jedva sam čekao kad će presjeći s nekim krupnijim kadrom koji na velikom formatu sigurno izgledaju jako dobro.

I to nasilje koje Inferno spominje, kad se čovjek zapita, ako nije opravdano nekim višim razlogom ili pravim okajanjem na kraju, ono je zaista besmisleno. Toliko mrtvih među Indijancima i marincima, a sve to da se njihove vođe dokažu koliko su sposobni. A za topovsko meso nikog nije briga. Ipak, drago mi je što se Capone vratio u staff, za njega možda i malo neuobičajenom ne-fantastičnom pričom. Capone uvijek poziva neke elementarne Zagorove karakteristike, njegovo tragično djetinjstvo iliti prošlost, njegovu osobnost rođenog lidera, i njegov karakter božanstva kakvim ga smatraju Indijanci.

Pročitao sam ga u jednom cugu, i s obzirom na enorman broj stranica maxija i vrlo velik broj statičnih kadrova, osjetio sam lagani zamor koji se sve više povećavao kako sam se približavao kraju stripa. Pod hitno bi trebalo malo poraditi na dinamičnosti kadriranja, a Capone bi umjesto patetike morao ubaciti humor, koji je nezaobilazan u ovako tragičnim momentima krvavih orgija. Preozbiljan je. Scenarij je tehničko lijepo odrađen, no fali mu dinamike i zanimljivosti, pa mu stoga dajem nižu ocjenu. Ne zato što Capone ne zna kako napraviti scenarij, nego zato što je neinspirativan. Nešto slično se može reći i za Della Monicu. Odličan detalj s naslovnice, kao posveta Nollitinoj priči.

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-7-marinci/825/

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 09/02/2012 : 10:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Bat Baterton
Čak je i previsoka ocena.




U vezi crteža se uopšte ne slažemo.

Nema za ovako nešto opravdanje u godinama ili u onome: nemojmo da cepidlačimo...
Cela priča je nacrtana katastrofalno.
Ako se svi slažemo da je Feri već u godinama, dajte da se zapitamo zašto ne prestane sa crtanjem?
Zašto da se ovoliko ponižava... ili se u redakciji ide na kartu da ćemo mi fanovi bas sve progutati...





Moje je lično mišljenje da je najveći problem ko će ga zameniti. Kod Teksa to je uradio Vila i to na bar 10x bolji način nego Galepi, a opet nije izgubio Teksovu crtu i suštinu. A ko to može kod Zagora? Verni? Nemojmo se zasmejavati. Nuci? Još mnogo mu falu. Kjariola ili Verni? Možda su zaista frhunski crtači ali njov Zagor je izgubio osnovnu crtru lika (nemoj te me odmah napadati da oni nisu loši, jer ja to i ne tvrdim) jedino nisu za naslovnicu i tačka. To mora biti neko ko će dati svežinu naslovnicama. Ko je to? Lično ne znam.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/02/2012 : 11:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Moje je lično mišljenje da je najveći problem ko će ga zameniti. Kod Teksa to je uradio Vila i to na bar 10x bolji način nego Galepi, a opet nije izgubio Teksovu crtu i suštinu.


Pa kako nije?! Villin Tex je vizuelno totalni drugi tip od onog Galepovog. Ville jeste bolji crtac, ali je on malte ne stvorio totalno drugog junaka. Zamjerke su, naravno, Villine pozerske naslovnice, dok je Galep znao na dobar nacin da stavi Texa u scenu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/02/2012 : 11:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake





ako se ovog dočepa neki izdavač odavde biče to biznis stolječa

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/02/2012 : 11:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras
Ako se svi slažemo da je Feri već u godinama, dajte da se zapitamo zašto ne prestane sa crtanjem?
Zašto da se ovoliko ponižava... ili se u redakciji ide na kartu da ćemo mi fanovi bas sve progutati...


Kao sto vec rekoh, slazem se apsolutno sa svime sto si napisao. Ali nemojte ljudi, ko boga vas molim, da se opet pokrece tema o Ferriju kao crtacu naslovnica! Od ovih 100 i kusur strana, makar je jedna trecina komentara na tu temu!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 09/02/2012 : 12:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
A ko od ostalih crtaca Zagora ima sjajan crtez, odlicne proporcije, postignut poptuni sklad, bez ijedne jedine greske?
Recimo, meni je Verni ok, ali neki njega bas i nevole. Nekima je Laurenti super, meni nije. Nemoguce je postici savrsenstvo u celom stripu. Cak i u najboljim danima Feri nije crtao bez greske, cak sta vise, imao ih je poprilicno...
Ali opet to me ne sprecava da i dalje kupujem i citam Zagora.

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/02/2012 : 13:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

A ko od ostalih crtaca Zagora ima sjajan crtez, odlicne proporcije, postignut poptuni sklad, bez ijedne jedine greske?
Recimo, meni je Verni ok, ali neki njega bas i nevole. Nekima je Laurenti super, meni nije. Nemoguce je postici savrsenstvo u celom stripu. Cak i u najboljim danima Feri nije crtao bez greske, cak sta vise, imao ih je poprilicno...
Ali opet to me ne sprecava da i dalje kupujem i citam Zagora.




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.58 seconds. Snitz Forums 2000