forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 23/04/2012 : 15:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
OK, pilići,
kad smo već pri konverzaciji, idemo po redu:

NO1 -
zaista cijenim dobar smisao za humor - toga treba više :)))))

MISTER YES + SPIDERMAN - naravno da postoje foto refrence -to je dio zadatka - Darijo se uvijek potrudi i autorima šalje vedute Makarske (uvijek različite) koje sam fotka. Stavio bih originalnu fotku ovdje, ali jednostavno ne znam kao se to radi -ne vidim ovdje nikakvu pomoć, tipa "choose file" ili "send file", ali ću vam objasnit postupak:
Fotku sam preselio u TIFF format na photoshopu, dodao tonu pixela da povećam format, neutralizirao je izbljeđivanjem da mogu lakše raditi po svojem, a onda pljunuo u moje virtualne šake i krenuo preko nje sve iznova crtati i slikati, pri čemu mi je originalna fotka sa strane na ekranu služlla ka extra referenca. i eto, finalni rezultat je hiperrealistična slika. gotovo isti postupak koji upotrebljavaju hiperrealistični slikari poput strica Mihanovića (čiju mi je sliku podastro Ken2 kao dobar primjer za razliku od mog šmiranja), razlika je jedino u tome što oni upere projektor sa slajdom na platno pa onda opcrtavaju olovkom. Hvala bogu na photoshopu!
Maskirani idiot, magarčić, sjene na putu, travi i kaktusima, extra kaktusi, stijene, travke i šljunak,- to je sve iz moje glave, beleive it or not ;) Dogon zgrade -naravno da sam ih našao na netu, na mojoj slici su naravno pod drugom perspektivom, bojama i drugačijom rasvjetom.

DEE CAY+ KEN 2 + LORDA -sprike prihvaćene!! još ima nade za vas ;))

JAKI -(*) moje reagiranje nije nimalo bahato - tvoja tvrdnja da koristim foto efekte kod rada na Algoritmovim ilustracijama i da je prije sve bila manuala - to je jednostavno neistina i implikacija da šmiram!
Ja jednostavno znam odlično slikati, kao posljedica super treninga koji sam imao na primijenjenoj i akademji, te neprestanog žestoko motiviranog crtanja i slikanja zadnjih četrdesetak godina (valjda je već i bilo vrijeme da budem odličan, zar ne ;)). Znam da vam je teško svarit činjenicu da takvi kao ja postoje - lakše je polaziti od sebe i vjerovati da su i svi ostali u močvari do obrva, prosječni, pa onda (poput naših poliitčara ) postižu rezultate muljanjem i laganjem, a ne velikom vizijom i teškim crnčenjem. Ono što me je iznerviralo kod tvog posta je neutemeljenost tvoje tvrdnje - nisi proučio gradivo. I to nek tebi i ostalima bude pouka za smislen život i karijeru - uradite domaću zadaću i pokušajte saznati kako STVARNO funkcioniraju stvari oko vas, pa onda s dobrim temeljima blebećite koliko hoćete ili radite već što god vas volja - ali tada vam nitko neće moći ništa, jer istina je samo jedna. Kad činiš neistinu, ne činiš je meni, nego samo i isključivo sebi. Ako to radiš dovoljno dugo, sljedi najgora, terminalna faza - kad zbog vlastite slabosti počneš vjerovati u tu neistinu, a pošto te to ipak podsvjesno muči, počneš oboljevati od rakova, jastoga, dijabetesa, alergija, nedostatka humora, netrpeljivosti, mržnje, zavisti, pohlepe, depre i ostalh sranja. Nekad sam, tokom žvota tamo, vjerovao da su žitelji Sjeverne Amerike najbolesniji na svijetu per capita, ali otkad sam ponovo ovdje, zadnjih 6 godina, vidim da ih Hrvati u tome najozbiljnije slijede, što dovoljno govori samo po sebi--- "Neistina je opijum za mase" reče Maksim Gorki i ode u zalazak sunca;))
PS. pripadnik najzdravije nacije na svijetu, Mex, kaže "When you have nothing, you have nothing to loose" :)))
PS 2 "Tata, tko jebe sve te sisate, guzate, lomne u struku? - Odlični strip crtači, sine!"
PS 3 "Tata, kakve su ono žute bobice? -Nisu žute, sine, to su crvene, samo što su još zelene!"
(*) u slučaju nedoumice da li pročitati ovaj dio ili ne, pogledaj Kordejevo pravilo broj 4, pa ako si OK s time, nastavi; ako ne - just skip it ;)



Edited by - kordej on 23/04/2012 15:43:59
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
386 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 23/04/2012 : 16:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Jel ovaj samo meni iritantan do bola ili ima jos netko?!? I uopce mi nije duhovit.

Btw meni se plakat jako svidio, ali njegov autor nikako :).
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2012 : 16:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Jel ovaj samo meni iritantan do bola ili ima jos netko?!? I uopce mi nije duhovit.

Btw meni se plakat jako svidio, ali njegov autor nikako :).



brko, pazi na svoje brkove haha, (oprosti, morao sam haha)
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 23/04/2012 : 16:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
brko17, iritantni (do bola) su komentari ljudi koji nemaju blage veze o čemu pišu, koji uvijek gaze na prvu loptu(pojedinci redovito). Iritantni i u najmanju ruku smiješni! Eto, meni je sada njegov rad još draži ;)
Čovjek je mogao ignorirati sve napisane gluposti i svi bi bili zadovoljni, zar ne? Je li bahat što je ovako nastupio? Ne bih rekao. Mislim da je mogao, a možda i trebao još žešće stati u obranu struke i svog rada.

Evo, na kraju sve je oprostio gornjoj trojici, nije zlopamtilo i sada ken2 može u Makarsku ove godine bez frke :)


Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 23/04/2012 : 17:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
BRKO 17
Cool . ak' skupiš dovoljn potpisa za micanje Kordeja sa foruma, odo'ja - nema frke :))
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2012 : 17:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej

BRKO 17
Cool . ak' skupiš dovoljn potpisa za micanje Kordeja sa foruma, odo'ja - nema frke :))



Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 23/04/2012 : 18:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je vecini forumasa drago sto si ovde sa nama, prema tome nista od micanja!
quote:
Originally posted by kordej

BRKO 17
Cool . ak' skupiš dovoljn potpisa za micanje Kordeja sa foruma, odo'ja - nema frke :))


http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
386 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 23/04/2012 : 19:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Pa tko je spominjao bilo kakvo micanje, zasto bi se covjek maknuo, ima svako pravo biti tu.

Vjerujem da sam masi ljudi i ja iritantan, pa sto onda, ako je tako stave me na ignore listu i problem rijesen.

Internet je zaj****** stvar, ne treba stvari shvacati preozbiljno.

@kordej svidja mi se vas rad, ali nastup ni pod razno.

Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 23/04/2012 : 20:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Pitanje nevezano uz plakatnu umjetnost, ali vezano za plakate. Mogu li se plakati kupiti, ima li neka samarićanska duša koja bi u Makarskoj pokupila (kupila) jedan plakat Torpedu, čisto da ne mora plakat'?


Mogao bih ti ja, uzeti pa da ga Kordej potpiše, samo moram to napraviti pod krinkom, ne smijem otkriti svoj identitet...



Zanima me Frisendin plakat MV i Casinijev NN Ne moraju biti potpisani. Platio bih plakat(e). I piće bih platio dobronamjerniku.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 23/04/2012 : 21:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
@brko17: meni je recimo dosta Boneli izdanja... hoćemo ih maknut?

@Kordej: drago mi je da si na forumu :) inače ja sam onaj kaj zna blicat po festivalima i promocijama (algoritam novi zagreb)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/04/2012 : 21:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

inače ja sam onaj kaj zna blicat po festivalima i promocijama (algoritam novi zagreb)



Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 23/04/2012 : 21:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Hahaha,čovjek voli zvati ljude "pilići" :D
Btw.njegov plakat mi je najzanimljiviji. Iako da mi je saznati koja je ovo spodoba na magarcu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2012 : 22:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
mene prvo podsjeca na ove nase "kurente"

ali mislim da sam vec vidio taj lik, ako nitko drugi Kordej ce pojasniti (nisam neki maher pa da poznajem cjeli Kordejev rad, no ipak imam osjecaj da sam "spodobu" vec vidio negdje, mozda i kao crtez pored nekog intervjuja? mozda u Kvadratu??)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/04/2012 : 22:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley
Osobno, jedan od dražih plakata mi je bio plakat Alema Ćurina.


oš kupit,imam original

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 23/04/2012 : 23:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
nije od ove godine, al sto se ne podsjetit majstora

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign

Edited by - Rico on 23/04/2012 23:16:28
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/04/2012 : 23:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

nije od ove godine, al sto se ne podsjetit majstora



kupio sam ga na humanitarnoj aukciji...prejeben plakat...i autor

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/04/2012 : 23:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
i ovim putem pozdrav doktoru kordeju

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 23/04/2012 : 23:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Jel ovaj samo meni iritantan do bola ili ima jos netko?!? I uopce mi nije duhovit.

Slažem se sa tobom.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 23/04/2012 : 23:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Spiderman

inače ja sam onaj kaj zna blicat po festivalima i promocijama (algoritam novi zagreb)







ee baš taj... neki kažu da sam sličan sa njime buahahahah :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/04/2012 : 23:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ne možeš ti mene prevariti
gledao sam ja film
to je spiderman, a još i fotografira
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 24/04/2012 : 08:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
DICMANJAC -
Idiot namagarcu je lik iz mog serijala KELTOS, jedan od tri šamana iz drugog albuma
( objavljeno kod Delcourt Editions - nažalost još nije izašao u HR). Maska je inače inspirirana kurentima, pokladnim maskama kakvih ima po Sloveniji, i dosta sličnih po Istri i Međimurju.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 24/04/2012 : 11:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej

A sad stavka broj 2 - onima koji se zgražaju na moj odgovor "stručnjacima". U čemu je problem? Zašto bi ovakav sajt bio privatna prćija i poligon za prepucavanje samo za fanove? Pratim pasivno ovaj sajt nekih 6 godina i pročitao sam na njemu tonu gadarija koje upućujete jedni drugima bez većih posljedica. I sad se, O BOŽE MOJ, zgražate kad ja, isto tako legitimno učlanjeni lik kao i vi, reagiram na očite neistinite i neodgovorne insinuacije
( koje se sve mogu svesti na to da ja navodno šmiram i muljam, te odrađujem džabe tezgu lijevom nogom u pet minuta)
Znači, fanovi mogu neograničeno lupati što god , a autori moraju biti fini, gluhi i slijepi i blagonaklono trpjeti razmaženu avatarsku klinčadiju i još ih tapšati po glavicama (jer da se netko od fanova ne daj bože uvrijedi pa iz osvete ne kupi jedan od ona dva i po primjerka mog strip albuma na ovdašnjem ogrometnom i prosperitetnom tržištu).
Zvuči kao segregacija, gospodo! Ako je do sranja, onda ćemo svi moći srati, ili ako je do finjaka onda ćemo svi biti fini i pristojni. Ako vam se ne sviđa demokracija, inzistirajte kod moderatora da se stavi znak na ulazu u sajt, nešto kao - AUTORIMA ZABRANJEN PRISTUP!
Pa onda bar znamo na čemu smo - "Svi su ljudi jednaki, ali su neki jednakiji od drugih", reče stric Orvell, pa štucne, prdne i umre ;))




I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1981 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 24/04/2012 : 16:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej

DICMANJAC -
Idiot namagarcu je lik iz mog serijala KELTOS, jedan od tri šamana iz drugog albuma
( objavljeno kod Delcourt Editions - nažalost još nije izašao u HR). Maska je inače inspirirana kurentima, pokladnim maskama kakvih ima po Sloveniji, i dosta sličnih po Istri i Međimurju.



Da li je u planu da se uskoro objavi u HR?
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 24/04/2012 : 16:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej

DICMANJAC -
Idiot namagarcu je lik iz mog serijala KELTOS, jedan od tri šamana iz drugog albuma
( objavljeno kod Delcourt Editions - nažalost još nije izašao u HR). Maska je inače inspirirana kurentima, pokladnim maskama kakvih ima po Sloveniji, i dosta sličnih po Istri i Međimurju.




Hvala ;)
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 24/04/2012 : 17:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Pitanje nevezano uz plakatnu umjetnost, ali vezano za plakate. Mogu li se plakati kupiti, ima li neka samarićanska duša koja bi u Makarskoj pokupila (kupila) jedan plakat Torpedu, čisto da ne mora plakat'?


Mogao bih ti ja, uzeti pa da ga Kordej potpiše, samo moram to napraviti pod krinkom, ne smijem otkriti svoj identitet...



Dee je car!

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000