forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 24/04/2012 : 18:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
THORGAL -
Nažalost, nijedan HR izdavač još nije zagrizao da kupi licencu.
Najveći problem je u tome što je serijal trenutno u frižideru - nakon drugog albuma, taman kad je prije nekolko godina roknula recesija, stigla je direktiva da se serijal na neodređeno vrijeme prekida. A to znaju i domaći izdavači i ne žele ulagati u priču koja možda i neće biti završena. Tak je bilo i sa TARAS BULJBA i SRCE BITAKA serijalima i tu je Algoritam popušio - oba serijala su naprasno prekinuta na pola puta zbog jebene recesije , nakon samo dva albuma, i nema dalje.... :(
Ali, imamo mi i veselih vijesti - upravo sam uploadirao novi nastavak TEXAS KIDA, pa uživajte!
Ševe, šore i šege napretek:
http://activatecomix.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/04/2012 : 18:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sudbina Rivers of Blood

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/04/2012 : 08:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ovo za srce bitaka i taras buljbu nisam znao:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 25/04/2012 : 08:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

ovo za srce bitaka i taras buljbu nisam znao:(



Nisam ni ja, iako je bilo za pretpostaviti obzirom na to da već duže vremena Algoritam ništa nije najavio vezano uz te stripove. Žao mi je i Kelta, jer sam čekao da Algoritam i to izda...
Uglavnom dva pitanja manje za Kordeja na tribini u Makarskoj...
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 25/04/2012 : 10:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Još nekoliko dana, točnije 1.5.2012. i program će se znati.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 25/04/2012 : 11:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
JAKI-
Ha, Rivers of blood - to mi sjedi na kičmi već 20 godina - ali strpljen , spašen.
Nedavno su, to možda i znate, neke od ranih Burroughsovih Tarzan knjiga postale "public domain", jer je prošlo 90 godina, ali šanse su male, pošto njegova familija još uvijek drži pravo na Tarzana kao brand. Ak skroz popizdim, i ak Neven konačno dovrši scenario, nacrtat ću ga do kraja i objavit pod izmjenjenim imenima - tipa, da se on zove
TARMAN, LORD GREENSMOKE ;)))))

Edited by - kordej on 25/04/2012 11:33:30
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1921 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 25/04/2012 : 12:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
A ja kupio i Tarasa i Srce
Nadam se da ce Algotitam bar da izbaci novi intgral Tajne istorije
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 25/04/2012 : 13:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
FENIKS -
na Algoritam se u vezi Tajne povijesti još uvijek može računati. Malo je sve usporeno zbog financija, naravno. ali, bit će. Znam da je otkupljena hrpa novh TP albuma of Delcourta....
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/04/2012 : 13:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

A ja kupio i Tarasa i Srce



ja zbog toga i nisam kupio ova dva izdanja
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/04/2012 : 14:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej

JAKI-
Ha, Rivers of blood - to mi sjedi na kičmi već 20 godina - ali strpljen , spašen.
Nedavno su, to možda i znate, neke od ranih Burroughsovih Tarzan knjiga postale "public domain", jer je prošlo 90 godina, ali šanse su male, pošto njegova familija još uvijek drži pravo na Tarzana kao brand. Ak skroz popizdim, i ak Neven konačno dovrši scenario, nacrtat ću ga do kraja i objavit pod izmjenjenim imenima - tipa, da se on zove
TARMAN, LORD GREENSMOKE ;)))))


Nije loša ideja

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 25/04/2012 : 15:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by feniks

A ja kupio i Tarasa i Srce



ja zbog toga i nisam kupio ova dva izdanja


Kupija san sva tri za 90kn prije pola godine i nisam požalija.
A volija bi da se nastavi

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/04/2012 : 15:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

A ja kupio i Tarasa i Srce
Nadam se da ce Algotitam bar da izbaci novi intgral Tajne istorije



I ja. I baš mi je žaj šta nema nastavka, pogotovo srce bitaka koji mi je odličan. Čak je i odlično nacrtan za razliku od plakata

@kordej
Neću reć da mi je žao što su te neki ljudi uključujući i mene napali(ja ne zbog djela nego zbog nastupa), jer nije.
Isto tako moraš bit svjestan da ti nisi i nikad nećeš bit obični forumaš, jer bi da jesi zbog svog nastupa dobija hlađenje od baren 7 dana
Ti si kako god možda zvučalo smišno, crtačka zvjezda i većina ljudi koji su komentirali tvoj plakat(uključujući i mene) su tvoji veliki fanovi, a na fanove baš i nije lipo ić đonom.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 25/04/2012 : 15:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by feniks

A ja kupio i Tarasa i Srce
Nadam se da ce Algotitam bar da izbaci novi intgral Tajne istorije



I ja. I baš mi je žaj šta nema nastavka, pogotovo srce bitaka koji mi je odličan. Čak je i odlično nacrtan za razliku od plakata

@kordej
Neću reć da mi je žao što su te neki ljudi uključujući i mene napali(ja ne zbog djela nego zbog nastupa), jer nije.
Isto tako moraš bit svjestan da ti nisi i nikad nećeš bit obični forumaš, jer bi da jesi zbog svog nastupa dobija hlađenje od baren 7 dana
Ti si kako god možda zvučalo smišno, crtačka zvjezda i većina ljudi koji su komentirali tvoj plakat(uključujući i mene) su tvoji veliki fanovi, a na fanove baš i nije lipo ić đonom.



Jere, nije baš ni lipo od velikih fanova da idu đonom na kordeja, jelda? Što bi ti napravio da tebe netko bezrazložno i neupućeno popljuva?? Ignorirao ih, izljubio sutra na Mafestu, ili im na finjaka pokušao objasniti da griješe?


Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/04/2012 : 16:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

[quote][
Jere, nije baš ni lipo od velikih fanova da idu đonom na kordeja, jelda? Što bi ti napravio da tebe netko bezrazložno i neupućeno popljuva?? Ignorirao ih, izljubio sutra na Mafestu, ili im na finjaka pokušao objasniti da griješe?




Ako me neko pljuca zbog vlastitog neznanja/neinformiranosti pokuša bi na normalan način objasnit šta iman. Ako ni nakon argumenata pljucanje ne prestaje, šaljen po kratkom postupku u tri prekrasna kurca i ignoriran.
Pa jeba te, jaki je jedan od najvećih njegovih fanova, i 100% san siguran da nije ništa loše mislija svojin komentaron, a ovaj ga je opra ka da mu je mater opsova.
Isto tako, meni nebitnome je još više zasmetalo šta je (in)direktno popljuca i svoje kolege tvrdnjon da je u svoj plakat uložija 6 puta više volje i truda nego šta je uloženo u sve ostale plakate.
Možda i je, ali u tom slučaju ostavi da to umisto tebe kaže tvoje djelo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 25/04/2012 : 16:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by bosancicigor

[quote][
Jere, nije baš ni lipo od velikih fanova da idu đonom na kordeja, jelda? Što bi ti napravio da tebe netko bezrazložno i neupućeno popljuva?? Ignorirao ih, izljubio sutra na Mafestu, ili im na finjaka pokušao objasniti da griješe?




Ako me neko pljuca zbog vlastitog neznanja/neinformiranosti pokuša bi na normalan način objasnit šta iman. Ako ni nakon argumenata pljucanje ne prestaje, šaljen po kratkom postupku u tri prekrasna kurca i ignoriran.
Pa jeba te, jaki je jedan od najvećih njegovih fanova, i 100% san siguran da nije ništa loše mislija svojin komentaron, a ovaj ga je opra ka da mu je mater opsova.
Isto tako, meni nebitnome je još više zasmetalo šta je (in)direktno popljuca i svoje kolege tvrdnjon da je u svoj plakat uložija 6 puta više volje i truda nego šta je uloženo u sve ostale plakate.
Možda i je, ali u tom slučaju ostavi da to umisto tebe kaže tvoje djelo.



Dobro. Ali vidiš nismo svi isti, što je sjajno i nije razlog za prozivanje.
(a usput, sjećam se kako si ti popizdija par puta i bez rukavica reka drito uglavu što misliš, npr. kao onda kad si se osjetio uvrijeđen jer je netko uvrijedio dalmatince :)
Uglavnom, u vezi Jakija Kordej je već sve rekao pa nema smisla ponavljat.
Koliko je truda u plakat uložio, to ćeš vidjeti kad vidiš plakat uživo, dakle, njegovo djelo je svoje reklo, a to što se kao prozvan javio i isprao svih koji su trubili bez veze, po meni je sasvim ok. Možda je mogao i ljepše to reći, ali na kraju krajeva zašto bi?
Nismo svi Obi




Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 25/04/2012 : 18:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
u jebote, ode je bilo stosta za procitati, vrlo interesantan topic. vidim Kordej ima masu odvjetnika:) koji mu uopce ne trebaju. Valjda je nagao, temperamentan ka covik, neman pojma. Naravno da mi se ne svidja nastup nimalo, iako onaj kenov potez sa mihanovicevom slikom je totalno bez veze ( moze dovest lako do zapaljenja fitilja )
Susretao sam se dosta sa slicnim odnosom prema fanovima u raznim prilikama, ali u ovom konkretnom slučaju najbezveznije mi je ono "zato sam ja ovdje gdje jesam, a di ste vi... da ne citiram, tako nesto" Pa ovdje na forumu ima 70% ljudi fakultetski obrazovanih, ima doktora znanosti... vrlo uspjesnih u svojim karijerama, a dokaz da su VRLO uspjesni je sto mogu kupovati stripove koji su skupi u 3 pm... ne, u 4 pm! Ja nisam bas toliko uspjesan:)
Inače veliki plus Kordeju sto piše što misli, bez ustezanja, pa ko voli nek izvoli... valjda.
Nisam se prepoznao ni u jednoj ni u drugoj grupi, al ovo je forum, pa mi se hoće, đast maj tu sents:)


https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 25/04/2012 : 18:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
A u pm, sad san se sitija... sto bi ovaj Verni onda meni rekao za moj komentar ( ne kužim ove crtace zagora, jbte koda se natjecu ko ce vise anatomski usrat likove... ) bilo bi tuče jebeš mi sve, al taljan bice metar i lamica... vjerojatno bi ja to rješija u prvoj rundi...

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 25/04/2012 : 19:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Verni bi te zbog komentara za koljeno ugrizao:)

Još jednom, apropo cijele ove priče.
Ajde, zamisli da netko npr. treba prekopat 10 hektara zemlje, a ima samo lopatu i mašklin, nema konja, nema plug, a o traktoru i ostalim čudima da i ne govorimo.
E, onda se naš sirotanović recimo ubije od posla i rintanja tjedan dana dan-noć da obavi nešto od čega mu život (usjev) ovisi i u predinfarktnom stanju sve na vrijeme uspije obaviti, doduše padne na pod izbjegne komu i preživi. Sutradan nakon neprospavane noći sav slomljen sjedne ispred kuće i pokušava ispiti jutarnju kavicu, kad odjednom ničim izazvani prođu dva-tri iz susjednog sela i kažu mu: " majstore lako je tebi sjedit, kopat nos, češat se za guzicu i pit kavu kad ti Jozo sa sinovima svu zemlju preorao." Ovaj samo što ne umre na licu mjesta, još ne uspije ni odgovoriti od šoka, kad mu jedan od njih kaže: "da si im barem pošteno platio trud ne bi me bilo briga, ali dao si im dva stara Zagora i misliš da si s tim sve riješio, ali varaš se, jer ljudi danas nisu glupi."
Pitanje što bi ovaj nesretnik tada uradio:
1. - ponudio Blago Crvene planine u glanc stanju imaginarnom Jozi, jer više ni sam nezna što je san što java
2. - ubio ovo troje na licu mjesta
3. - pozvao ih na sok i kolače i sve im pokušao lijepo razložno objasniti
4. - skresao im u sebi sve do 10 koljena i mahnuo veselo u znak pozdrava
5. - otišao doma i objesio se za krovnu gredu
6. - puko skroz, pa otišao dati Jozi cijeli glanc komplet LMS

Eto, kako ja tu situaciju vidim. Karikirano jasno(i bez ikakvih implikacija prema bilo kome).


Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 25/04/2012 : 19:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
:) ne znam sto bi lik iz tvoje priče napravio, ali znam da te dvi, tri seljačine koje su mu srale nisu njegovi fanovi 30 godina.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/04/2012 : 20:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nije lijepo ispasti glup, dogodi se i meni
dobio sam po nosu, ispričao se i nadam se da je sve ok
kordej je uletio u klizeći start i to mnogima nije sjelo - nije ni meni, ali bio sam kriv pa sam progutao knedlu

a ja sam mihanovića postavio iz nesporazuma / neinformiranosti / brzopletosti... nikako iz zlobe ili zbog provokacije
naime, spominjala se prije mog posta hiperealistična kordejova faza, a i u gastonovoj najavi plakata piše: ''Naime, isti je slikan na fotografiji što daje dozu hiperrealizma i na prvi pogled odaje dojam kao da je riječ o običnoj fotomontaži, no ako se pažljivije promotri i poveća dovoljno da se vide i najsitniji detalji onda se jasno da primijetiti da ipak nije riječ o tome.'' A ja i uz najpažljivije gledanje nisam uspio razlučiti o čemu drugome se tu radi.
Pa sam zaključio glupo i brzopleto.

ono što sada mogu zaključiti je slijedeće:
kod mihanovića se i na smanjenom formatu vidi da se radi o slici, dok se kod kordeja to vidi tek na velikom formatu - što znači da njegova tehnika daje stvarniju sliku - i vjerujem da iza toga stoji golem trud (respekt do poda)
ono što je (možda) minus takve tehnike, je što masa ljudi to neće prepoznati kao sliku, a mislim da se laici mihanoviću dive upravo zato što je tako stvarno, a ipak slika
moguće da se kordej dodatno naljutio baš zbog mihanovića, čiji rad mnogi doživljavaju kao kič, ne znam

u svakom slučaju, iz svega ovog, dijelom neugodnog, izašlo je i par dobrih stvari:
- naučili smo nešto o tehnikama crtanja / slikanja
- naučili smo da se s kordejem nije zajebavat
- a on je postao aktivan član foruma


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/04/2012 : 21:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

- naučili smo da se s kordejem nije zajebavat



Iako grub i arogantan, mene je nasmijao njegov stil pisanja, onako otkacen, "s čekićem", kao Stinky!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/04/2012 : 21:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom, bolje ispasti glup nego iz aviona...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/04/2012 : 21:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Popis gostiju...

1. Moreno Burattini (Italija) (Zagor)

2. Stefano Casini (Italija) (Nathan Never, Sighma, Dampyr)

3. Sylvain Cordurié (Francuska) (La Mandragore, Ravermoon, Sherlock Holmes)

4. Mirko Čolak (Srbija) (Punisher, Red Skull)

5. Pasquale Frisenda (Italija) (Magicni Vjetar, Tex, Dylan Dog)

6. Igor Kordej (Hrvatska) (Vam, Tarzan, Tajna Povijest)

7. Vladimir Krstić Laci (Srbija) (Sherlock Holmes)

8. Tomaž Lavrič (Slovenija) (Crveni Alarm, Diareja, Ekstremni sportovi)

9. Nicola Mari (Italija) (Dylan Dog, Nathan Never)

10. Jean Van Hamme (Belgija) (XIII, Thorgal, Largo Winch)

11. Marco Verni (Italija) (Zagor)

12. Renato Queirolo (Italija)(Rebecca, Nick Raider, MV)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/04/2012 : 22:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Popis gostiju...

1. Moreno Burattini (Italija) (Zagor)

2. Stefano Casini (Italija) (Nathan Never, Sighma, Dampyr)

3. Sylvain Cordurié (Francuska) (La Mandragore, Ravermoon, Sherlock Holmes)

4. Mirko Čolak (Srbija) (Punisher, Red Skull)

5. Pasquale Frisenda (Italija) (Magicni Vjetar, Tex, Dylan Dog)

6. Igor Kordej (Hrvatska) (Vam, Tarzan, Tajna Povijest)

7. Vladimir Krstić Laci (Srbija) (Sherlock Holmes)

8. Tomaž Lavrič (Slovenija) (Crveni Alarm, Diareja, Ekstremni sportovi)

9. Nicola Mari (Italija) (Dylan Dog, Nathan Never)

10. Jean Van Hamme (Belgija) (XIII, Thorgal, Largo Winch)

11. Marco Verni (Italija) (Zagor)

12. Renato Queirolo (Italija)(Rebecca, Nick Raider, MV)


Odkud ova informacija, na siteu ne piše.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 25/04/2012 : 22:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
OZNA

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000