forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/05/2012 : 23:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ove godine je bilo odlično, kao i uvijek, usotalom
valjda će neki shvatiti što su izgubili (propustili) tek kad MAFEST-a više ne bude
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2312 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 28/05/2012 : 23:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Žalosno,samo se nadam da se isto neće desiti i CRŠ-u,tamo povremeno dolazim,mafest mi je bio malo daleko,iako sam ga stvarno želio posjetiti(ionako rijetko idem na more,jer mi skupo),ali eto-što je tu je.U svakom slučaju smatram da je ovo jako loše za strip,a što je tome uzrok,vjerovatno ista stvar ko i gašenju nekih kiosk strip izdanja,slaba platežna moć,premalo ljubitelja stripa te kriza,kriza i uvijek kriza,e jebiga.....

#!??
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/05/2012 : 23:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ogroman, nenadoknadiv gubitak. Nadam se da će se ipak neko čudo dogoditi, ali, iskreno, pravo je čudo što su u takvim uvjetima uopće izdržali ovoliko dugo. Nažalost, još jednom se pokazala sva raskoš našeg mentaliteta: kako neke stvari uzimamo zdravo za gotovo. Ako npr. pola splićana/stripofila koji godinama vise ovdje po forumu nije došla na Mafest, udaljen im jedva sat vremena vožnje, čemu se čuditi što nekakvog referenta za ovo-ono-i-dsz po općinama i županijama boli briga za "tamo neki strip festival"?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/05/2012 : 23:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ali nije mala stvar kada predsednik isprati manifestaciju. U tom cudnije da grad ne stane iza nje.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/05/2012 : 00:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Sve sto valja u ovim nasim feudima mora da se zatre.
Treba odati priznanje Dadama i stafovcima kakve su sve muke morali izdrzavati da bi Mafest stao na listu stripovskih konvencija rame uz rame sa Lukom i Angulemom.
Sta vise, ostao je kao poslednji bastion free druzenja i bezuslovne ljubavi prema stripu posto se vecina festivala pretvorila u mazni sto vise para i bezi (stajanje u redu satima za sto evra da bi se dobila skrabotina od neke ''zvezde'' itd)...
Licno se nadam da je sve samo pauza i da ce se Mafest vratiti, ali poznajuci nase prilike, nada je vrlo mala...
Jos jednom se pokazalo da ni entuzijazam ni izuzetna filantropija ni ekstra osecaj za vrednosti nisu dovoljni da se neka kerumskopalmoidna guzica dozove pameti.

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/05/2012 : 00:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ogroman, nenadoknadiv gubitak. Nadam se da će se ipak neko čudo dogoditi, ali, iskreno, pravo je čudo što su u takvim uvjetima uopće izdržali ovoliko dugo. Nažalost, još jednom se pokazala sva raskoš našeg mentaliteta: kako neke stvari uzimamo zdravo za gotovo. Ako npr. pola splićana/stripofila koji godinama vise ovdje po forumu nije došla na Mafest, udaljen im jedva sat vremena vožnje, čemu se čuditi što nekakvog referenta za ovo-ono-i-dsz po općinama i županijama boli briga za "tamo neki strip festival"?


Kako sam citao i slicno je bilo u Zgbu kad je bilo 50 godina zagora u Hr malo ljudi posjetilo dogadjaje, a zive i rade ili studiraju u zgbu, a isti se opravdavali zauzetoscu i slicno, razumijemo za posao,fax i slicno...za ono sto volis moze se naci cajta...
Meni fakat zao sto nisam bio u Makarskoj, a jos vise sto citam danas na forumu da nece vise biti festivala..mozda da bude svake druge kao auto-show npr.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/05/2012 : 00:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


Treba odati priznanje Dadama i stafovcima kakve su sve muke morali izdrzavati da bi Mafest stao na listu stripovskih konvencija rame uz rame sa Lukom i Angulemom.
Sta vise, ostao je kao poslednji bastion free druzenja i bezuslovne ljubavi prema stripu posto se vecina festivala pretvorila u mazni sto vise para i bezi (stajanje u redu satima za sto evra da bi se dobila skrabotina od neke ''zvezde'' itd)...



Svaka cast na trudu Dadama i staffovcima..
Citam i o tim skupim crtezima za koje pljunes lovu i cekas satima za to, a sve je to izvlacenje love zagrizenima ...osobno, potpis "zvijezde" ili "zvijezdice" festivala nije ni potrebno gubiti vrijeme...imam potpisani poster Z-a od Ferrija i MNO prvi broj od Libellusa jos od 2004( na tim sam stripovima odrastao), a ostali mi nisu toliko ni bitni iako sam mislio DeAngelisa,Stana i Alessandrinija "zicati"...skromno zar ne ?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 29/05/2012 : 01:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ogroman, nenadoknadiv gubitak. Nadam se da će se ipak neko čudo dogoditi, ali, iskreno, pravo je čudo što su u takvim uvjetima uopće izdržali ovoliko dugo. Nažalost, još jednom se pokazala sva raskoš našeg mentaliteta: kako neke stvari uzimamo zdravo za gotovo. Ako npr. pola splićana/stripofila koji godinama vise ovdje po forumu nije došla na Mafest, udaljen im jedva sat vremena vožnje, čemu se čuditi što nekakvog referenta za ovo-ono-i-dsz po općinama i županijama boli briga za "tamo neki strip festival"?

To je to.
A ima i ovoga: masa ljudi dođe a onda se zakucaju po obližnjim birtijama.
Onda neki novi likovi koji su tu prvi put konstatuju da se u suštini niko više ne zanima za strip i posramljeni odu kući i više se nikada ne pojave.

Zato je veoma bitno da stripofili koji dođu na manifestaciju zbog stripa budu prisutni na stripovskim dešavanjima.
Zašto?
Tako slučajni posetilac vidi da postoje ljudi koje strip interesuje pa će doći ponovo
Tako mediji snime gomilu ljudi koja voli strip i koja je tu (a ta gomila je stvarno tu... doduše tu negde po kafanama) zbog stripa
Tako autori imaju pune ruke posla oko crteža i potpisivanja
Tako na kraju gradske strukture (videvši izveštaje sa tribina pred prepunim salama) ukapiraju da je ulaganje u takvu manifestaciju u stvari ulaganje u kulturu

Na ovakvim okupljanjima strip treba da nam je na prvom mestu a pivo nigde neće pobeći
Ja nisam bio ni na jednom okupljanju vezanom za strip a da sam ostao bez piva
Koliko sami poštujemo ova okupljanja toliko će nas poštovati i ljudi koji slučajno nalete na vest o stripovskoj konvenciji.



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 29/05/2012 : 01:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote


... ili da stripovska okupljanja prerastu u okupljanja ljubitelja piva



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/05/2012 : 01:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
zbog ekonomsko-studentskog stanja nisam mogao doci na ovaj MaFest, a obecao sam si da cu sledece godine doci makar pesice...a sad ovo sranje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/05/2012 : 01:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
velika steta, bas tuzna vest :(
nadam se da ce ipak biti necega, ako ne sledece godine, a onda unapred....kvalitet je bio neosporiv, i svi do jednog su imali samo reci hvale, svake godine od kada sam prisutan na s.com; a tako nesto, kao sto znate, se ne vidja bas cesto, naprotiv....

sad mi je jos krivlje sto nijednom nisam bio u situaciji da odem
a ko zna i kad bih bio....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

miamaltese
Junior Member



Croatia
343 Posts

Member since 03/04/2007

Posted - 29/05/2012 : 01:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send miamaltese a Private Message  Reply with Quote
Markos, Ultras, to su definitivno istine sto govorite. Meni iz godine u godinu nije jasno kako nema vise ljudi na tribinama. Cak i ako govore autori stripova koji nekog ne zanimaju mislim da je opet jako zanimljivo cuti neke informacije i osjetiti duh necijeg stvaralastva.

Bucni stripovi-Svagi
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 29/05/2012 : 02:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by paro

Užasan vijest....užasna..



A ti propustio i zadnju priliku... I meni te je žao... Jesi barem navratio koji dan?



i još je govoria da če doč


Da, al sam barem nagovjestio eventualnu nemogučnost po pitanju istog.
Dobre su ti fotke elvude...supermarku je konačno počela rast brada...za par godina možda više neće bit ni junfer, dijete drago
globinjo se i dalje drži, unatoč godinama

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26473 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/05/2012 : 07:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://morenoburattini.blogspot.com/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/05/2012 : 08:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ako npr. pola splićana/stripofila koji godinama vise ovdje po forumu nije došla na Mafest, udaljen im jedva sat vremena vožnje, čemu se čuditi što nekakvog referenta za ovo-ono-i-dsz po općinama i županijama boli briga za "tamo neki strip festival"?



Pa nisan baš siguran.
Skoro svi splićani su bili na Mafestu. makar na 1 dan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/05/2012 : 08:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma neću nikoga prozivati, ali sigurno bi ih mogao nabrojiti bar desetak koji nisu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/05/2012 : 08:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Malo mi je čudno ovo ukidanje Mafesta....kao ono "grad nas nije podržao, nitko nas nije podupirao,..." pa ajde istini na volju ne treba da bude Mafest 7 dana, 30+ i nekoliko gostiju iz 4 kontinenta, ne znam koliko strip tribina, strip radionica za djecu,.....što se jednostavno ne ide manjim obsegom?
Zašto umjesto 7 dana ne bude 2-3 dana, zašto umjesto 30+ gostiju ne bude 3 gosta npr,....stvarno bi bila šteta da se ukine Mafest, jer poveziva stripofile iz svih republika, dođu ljudi na druženje itd,....ali ne treba kriviti ove ljude koji ipak dođu što onda ne posjete tribine, nego idu u kafič. Nema veze, došli su u Makarsku. Možda ih tribine i svi ti gosti i ne zanimaju toliko ali šta onda. Treba onda prirediti festival njihovom okusu, znači više kafanskog druženja (ono kao skup trapera), možda neki sportski event, burza stripova tu i tamo neka tribina itd....a ne da se ide megalomazno u taj projekt.
Trebalo bi nešto naučiti iz svih ovih godina (7 godina) i vidjeti koje su stvari bile dobre, što je bilo posječivano,...i onda one stvari obdržati a ono šta nije bilo posječivano ukinuti....
Znači očito je d aje ovakav Mafest preveliki zalogaj i preskup pa se ne isplati. Dobro, nema veze, sljedeči put neka bude skromniji, pa nema veze ako stane samo na burzi stripova, kafanskom druženju i možda neki gost, možda neki domači autor ili jedan specijalni gost i to je to, ja sam siguran da če večina stripofila ipak doči, ako ništa drugo, če doči na more, na druženje, "da si popiju koju",....ako Mafest svejedno bude ukinut, onda se nadam da če netko drugi preuzeti taj festival. Ne mora da bude kao Mafest, neka bude 3 dana druženja stripofila onako kao "skup trapera"!
Ja da sam došao, isto tako bi visio po kafanama....isto tako kao ovdje visim u svaštari, ali takvih ljudi je polovina.....tu smo, zanima nas strip ali nas ne zanimaju tribine i šta ja znam sve....zbog toga bi bolje bilo da Mafest ide nekim amaterskim putem, ili neki drugi grad to preuzme.....
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/05/2012 : 09:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Da, stvarno tužna vijest, ali tako je to. Samo nemojte misliti da je problem u tome što mnogi sjede po birtijama, pa su tribine prazne i sl. Festival je izašao iz početno zamišljenih okvira i pretvorio se u ogroman posao. Lakše je bilo sve organizirati na prvom kada je bio samo Herman ili na drugom sa dvojicom glavnih gostiju. Ove godine je bilo sigurno preko dvadeset gostujućih crtača ili scenarista, a volontera je manje nego na prvom festivalu. Teško je to sve organizirati, poslati stotine mailova, putovati u Italiju, tražiti sponzore, neprospavane noći i još sto drugih stvari, a onda ti grad svake godine smanjuje buđet. A MAFEST je kao događaj broj jedan u Makarskoj. Pokroviteljstvo predsjednika samo je simbolično. Nadao sam se da će se od ove godine kada se je osobno pojavio nešto promijeniti, ali očigledno nije. Netko bi rekao da je riješenje vratiti festival u termin od petka do nedjelje s npr jednim gostom, ali od toga sigurno neće biti ništa. Ostaje samo da Ministarstvo kulture, grad Makarska i neki drugi shvate da su pogriješili pa zamole organizatore za 8 MAFEST! Ali da neki glavešina ili političar u ovoj državi prizna grešku zvuči kao utopija!
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 29/05/2012 : 09:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
eto ima i lijepih novosti npr ove godine crš bi trebao biti bar 20% bolji od mafesta budući su dobili 20% više sredstava ,znači očekujem bar 7 dana ludog provoda sa 40-tak gostiju,,,mislim stvarno smiješno da nešto što se organizira u zagrebu dobije 55 000 kuna ,a mafest 45 000 od ministartstva kulture,koji su tu parametri po kojima se ti novci dijele? ili je po onoj staroj dajmo našim koji su tu a one u pripizdini ko jebe imaju more pa nek se placaju...da me se pogrešno ne shvati nemam ništa protiv crš (dabogda imao 100 000 kuna poticaja) ali kad ovakav dogođaj koji traje 7 dana,koji ima 40 gostiju (od toga bar pola stranih) ,dječije radionice,humanitarne aukcije,koncerte,trbine,potpisivanje,itd itd dobije od države 45 000 kuna je za ,,jer nije ovo 1 mafest pa da se ne zna šta da se očekuje več jedan od največih uopće festivala takve vrste.za mnoge je iznenađenje što mafesta neće biti više iz prostog razloga što se nikad nije podvlačila crta u javnosti o minusima kad se sve sabere.jednostavno treba skinuti kapu i za ovih 7 prekrasnih događanja svim volonterima i organizatorima ...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/05/2012 : 09:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
@1euro

Druženja je bilo i prije MAFEST-a, a bit će i poslije. Bio sam na svih sedam, proveo sam nezaboravne trenutke, upoznao gomilu svojih omiljenih crtača i scenarista, što stranih, što domaćih, a da ne govorim koliko sam upoznao drugih ljudi koji vole strip. Ako iduće godine neće biti festivala, bit će sigurno nekakvo druženje, već se je govorilo o tome. I bit će vrhunski!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/05/2012 : 09:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
@bubo

Skidam i ja kapu svima koji su svih ovih godina marljivo radili oko MAFEST-a. Svaka čast i hvala na svemu!

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/05/2012 : 09:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras
Na ovakvim okupljanjima strip treba da nam je na prvom mestu a pivo nigde neće pobeći Ja nisam bio ni na jednom okupljanju vezanom za strip a da sam ostao bez piva Koliko sami poštujemo ova okupljanja toliko će nas poštovati i ljudi koji slučajno nalete na vest o stripovskoj konvenciji.


Strip, pivo i ćevapi su neizbježna kombinacija! Jedno bez drugoga ne može! Što se mene tiče, ljudi slobodno cugaju po birtijama i obližnjim parkićima, no svakako bi trebalo barem baciti pogled na tribine s autorima koji ih zanimaju. Kad se pogleda, na mafestu tribine baš i nisu bile posjećene, barem ne u opsegu kojeg ja smatram dovoljnim. Na većini tribina bilo je svega nekolicina ljudi, a čak je i meni koji sam pogledao većinu bilo teško balansirati između trčanja za autorov potpis/crtež, druženja s forumašima, kupovanja stripova i posjećivanja tribina. I naravno da većinu najviše zanima da dobije crtež (ako treba čekat će i pola dana) o autora nego da sluša ili sudjeluje u tribini. Meni je zaista bilo interesantno sudjelovati u tribinama i mogu reći da mogu biti zaista zanimljive.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/05/2012 : 09:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro
globinjo se i dalje drži, unatoč godinama


To si ti misliš, na momente je dokazivao suprotno...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/05/2012 : 09:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Možda san glupi optimist, ali ja i dalje odbijan povirovat u ovo...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/05/2012 : 09:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

eto ima i lijepih novosti npr ove godine crš bi trebao biti bar 20% bolji od mafesta budući su dobili 20% više sredstava ,znači očekujem bar 7 dana ludog provoda sa 40-tak gostiju,,,mislim stvarno smiješno da nešto što se organizira u zagrebu dobije 55 000 kuna ,a mafest 45 000 od ministartstva kulture,koji su tu parametri po kojima se ti novci dijele?


To je barem lako, zagreb je zagreb, to je bit centralizma, ne? A osobno mislim da bi CRŠ mogao biti i puno bolji, ima neke boljke koje nikako da se poboljšaju. I moglo bi se nakon par godina otresti tog elitizma pa pozvati i kojeg bonellijevca... I jedna stvar koja uvijek fali, a to su stripofili kojih zna biti kronično malo na okupljanjima i tribinama.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000