forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Odabrane Priče
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 40

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/05/2012 : 17:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kandraks

Pa, u moru prosjecnih ipak su mi se izdvojile ove tri:"Mrtvacka Glava", "Pljackasi Djavolje Doline" i "U Sakama Robijasa"...



Mda, te price su nesto bolje. I dan danas se secam Pljackasa i Robijasa istih kad sam ih prvi put citao (u ono vreme).

Edited by - kasper on 30/05/2012 17:22:47
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2012 : 17:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da su mi sve te toninellijeve ličile jedna na drugu, no svejedno je bilo jako zabavno čitajući ih! Jedno lijepo razdoblje...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 30/05/2012 21:59:28
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 30/05/2012 : 21:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
toninelijev period..period mog detinjstva..super period
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/05/2012 : 21:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Moram priznati da su mi sve te toninellijeve ličile jedna na drugu, no moram priznati da je svejedno bilo jako zabavno čitajući!


Slazem se. A i sam pokojni Donatelli je imao taj dar da negativcu podari onaj jebeno opasni izgled kako i treba da bude.
Mislim da niko u SBE ekipi nije crtao tako dobre i raznolike emocije na licu kao on.
Danasnji crtaci vecinom obracaju vise paznju na okolinu nego na likove.
Na drvetu se vidi svaki list, na kuci svaka cigla, a likovi im setaju sa uvijek jednim te istim izrazom lica.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/05/2012 : 22:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by DeeCay

Moram priznati da su mi sve te toninellijeve ličile jedna na drugu, no moram priznati da je svejedno bilo jako zabavno čitajući!


Slazem se. A i sam pokojni Donatelli je imao taj dar da negativcu podari onaj jebeno opasni izgled kako i treba da bude.
Mislim da niko u SBE ekipi nije crtao tako dobre i raznolike emocije na licu kao on.
Danasnji crtaci vecinom obracaju vise paznju na okolinu nego na likove.
Na drvetu se vidi svaki list, na kuci svaka cigla, a likovi im setaju sa uvijek jednim te istim izrazom lica.




Sa ovim se slažem potpuno, nitko nije znao tako dobro dočarati emocije kao stari Donatelli
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 30/05/2012 : 22:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kandraks
Dobri su mi svi ali je ipak Poseceno Lice najjaci...


Slažem se, to lice se ne zaboravlja lako.
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 30/05/2012 : 23:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

toninelijev period..period mog detinjstva..super period



84to a?? :) ;)

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/05/2012 : 00:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Citajuci sve ovo, sebe zaista ne shvatam...Slazem se da je Donatelli bio majstor oko ekspresije likova (uglavnom na licima) ali mi njegov crtez nikad nije zaista seo...Ni kao klincu! Kao klinac sam zagorove epizode po karakterizaciji crtaca delio u tri grupe: jebeno dobar crtac tj. Ferri, onaj koji ne valja tj. Donatelli i one koje vezze ko su a nit su jebeno dobri niti su onaj koji ne valja tj. Peppe, Torricelli, Gamba... If you know what I mean
Likovi kod Donija pucaju od emocija ali sve ostalo sam uvek gledao sam grimasom na licu: anatomija (kad sam bio klinac, to se zvalo "telo likova"), okolina, lobanje i kosturi kojima sam pucao od smeha...sve ko da je izaslo iz niskobudzetnog crtaca, od onih koje smo stalno gledali na tv-u.

Gadjajte cime hocete, ali prema Doniju gajim samo ono "ah nostalgijo" osecanje, ali i ono je bledo.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 31/05/2012 : 00:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
I meni su njegove lobanje i kosturi bili kao iz nekih parodija...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 31/05/2012 : 02:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
84to a?? :) ;)

ne,ja sam 78..ali kad kazem tonineli moje detinjstvo,mislim na cinjenicu da sam poceo citati zagora u tonineli eri
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 31/05/2012 : 02:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
1987 sam poceo citati zagora....evo vec 25 godina ,naravno sad citam sve redom...ali secanje na zagora ostaje i opstaje
Go to Top of Page

Augment
Starting Member

4 Posts

Member since 28/05/2012

Posted - 31/05/2012 : 02:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Augment a Private Message  Reply with Quote
Donatellia sam prije uzasavao..ali je imao neku srecu da je dosta epizoda bilo dobro napisano.

a za odabrane price volio bih da izadje: "Ubica iz Darkwooda".. u svom vlasnistvu sam imao samo 1. nastavak i toliko me zanimalo ko je ustvari ubica da sam ludio, jer nisam mogao pronaci nastavke.. trebalo mi je 7-8 godina na pronadjem ostala dva. i to pojavom interneta :(
na kraju i nije ispalo senzacionalno kako sam ocekivao, ali ipak ta epizoda mi je i dalje ostala jedna od najboljih
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 31/05/2012 : 08:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Citajuci sve ovo, sebe zaista ne shvatam...Slazem se da je Donatelli bio majstor oko ekspresije likova (uglavnom na licima) ali mi njegov crtez nikad nije zaista seo...Ni kao klincu! Kao klinac sam zagorove epizode po karakterizaciji crtaca delio u tri grupe: jebeno dobar crtac tj. Ferri, onaj koji ne valja tj. Donatelli i one koje vezze ko su a nit su jebeno dobri niti su onaj koji ne valja tj. Peppe, Torricelli, Gamba... If you know what I mean
Likovi kod Donija pucaju od emocija ali sve ostalo sam uvek gledao sam grimasom na licu: anatomija (kad sam bio klinac, to se zvalo "telo likova"), okolina, lobanje i kosturi kojima sam pucao od smeha...sve ko da je izaslo iz niskobudzetnog crtaca, od onih koje smo stalno gledali na tv-u.

Gadjajte cime hocete, ali prema Doniju gajim samo ono "ah nostalgijo" osecanje, ali i ono je bledo.



Ista stvar i kod mene iako prpadam novacima. Donatelli mi je odbojan,iako me je oduševio u Velikoj zaveri I Crnom gospodaru,ali nigdje više. Lica koja crta su možda dinamična,ali su nekako meni preslična. Mislim,svaki beznačajni razbojnik isto izgleda. Šešir,nosina i slabo obrijana brada.

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/05/2012 : 09:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor
Mislim,svaki beznačajni razbojnik isto izgleda. Šešir,nosina i slabo obrijana brada.



Dobro nekad je i bez nosa, bez sesira i bez brade, imao je Donateli i varijacija na temu sa Toninelijem. Sve u svemu sasvim je drugaciji (i daleko bolji) bio sa Nolitom, ah.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/05/2012 : 09:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Mena moja prva secanja za Zagora (samim tim i za strip) vezu za Veliku pljacku (tako, godina 85 ili 86). Naravno, siguran sam da to nije prvi Zagor na kojeg sam naleteo/procitao, al obicno tako bude u zivotu nakon dosta vremena -> secanje promeni istoriju. Kako imam veliko postovanje za tu epizodu, vise je necu citati jerbo sam apsolutno siguran da cu se razocarati. Ovako nek legenda zivi neokaljano.
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
336 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 31/05/2012 : 14:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Citajuci sve ovo, sebe zaista ne shvatam...Slazem se da je Donatelli bio majstor oko ekspresije likova (uglavnom na licima) ali mi njegov crtez nikad nije zaista seo...Ni kao klincu! Kao klinac sam zagorove epizode po karakterizaciji crtaca delio u tri grupe: jebeno dobar crtac tj. Ferri, onaj koji ne valja tj. Donatelli i one koje vezze ko su a nit su jebeno dobri niti su onaj koji ne valja tj. Peppe, Torricelli, Gamba... If you know what I mean
Likovi kod Donija pucaju od emocija ali sve ostalo sam uvek gledao sam grimasom na licu: anatomija (kad sam bio klinac, to se zvalo "telo likova"), okolina, lobanje i kosturi kojima sam pucao od smeha...sve ko da je izaslo iz niskobudzetnog crtaca, od onih koje smo stalno gledali na tv-u.

Gadjajte cime hocete, ali prema Doniju gajim samo ono "ah nostalgijo" osecanje, ali i ono je bledo.


+1
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/05/2012 : 16:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Moguce sledece izdanje OP-a bi po logici Veselog Cetvrtka trebalo da bude

"Osveta vudua" zbog skorog povratka Gambit:


kasnije epizode regularne serije ne traze takvu logiku. Sumnjam da bi opet stampali "Nultu godinu Darkwooda" zbog epizode "Ponekad se vracaju" Mozda:


dotle bi trebalo da izadje par Odabranih prica koje ne bi pratile hronologiju, vec bi stavili neke od the best of/evergreen collection

Kasniji povraci bi trazili mozda

i



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/05/2012 : 22:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Moguce sledece izdanje OP-a bi po logici Veselog Cetvrtka trebalo da bude

"Osveta vudua" zbog skorog povratka Gambit:


kasnije epizode regularne serije ne traze takvu logiku. Sumnjam da bi opet stampali "Nultu godinu Darkwooda" zbog epizode "Ponekad se vracaju" Mozda:


Da, trebala bi biti Osveta Vudu...

dotle bi trebalo da izadje par Odabranih prica koje ne bi pratile hronologiju, vec bi stavili neke od the best of/evergreen collection

Kasniji povraci bi trazili mozda

i




Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/05/2012 : 23:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

1987 sam poceo citati zagora....evo vec 25 godina ,naravno sad citam sve redom...ali secanje na zagora ostaje i opstaje



I ja sam 78 godište, a Zagora "gulim" već 27 godina (od 85)... Stric je bio taj koji je čitao stripove ali nekako je stalno vrtio Texa po rukama, toga se dobro sjećam... Kad sam prvi put listao Zagora, više nije bilo povratka... I baš taj Tonninelli mi je posebno drag, s njim je sve počelo, naravno i s Ferrijem i Donatellijem...
Go to Top of Page

Augment
Starting Member

4 Posts

Member since 28/05/2012

Posted - 01/06/2012 : 00:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Augment a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Mena moja prva secanja za Zagora (samim tim i za strip) vezu za Veliku pljacku (tako, godina 85 ili 86). Naravno, siguran sam da to nije prvi Zagor na kojeg sam naleteo/procitao, al obicno tako bude u zivotu nakon dosta vremena -> secanje promeni istoriju. Kako imam veliko postovanje za tu epizodu, vise je necu citati jerbo sam apsolutno siguran da cu se razocarati. Ovako nek legenda zivi neokaljano.



i nemoj.. meni se isto desilo sa Horde Zla
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1921 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 01/06/2012 : 14:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
A mogle bi i epizode iz Ludensa Crni brod itd..
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/07/2012 : 18:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Sledece nedelje Osveta vudu. Sjajan strip sa jos boljim crtezom Laurentija. Taman cu ovim da zamenim sjebano plavicasto izdanje Slobodne Dalmacije.
Polako se finisira pred pocetak JA sage. Sledi Helingen 6, Kain 1, 2 u narednih par godina, da narod moze na miru da prati sagu.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/07/2012 : 18:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Sledece nedelje Osveta vudu. Sjajan strip sa jos boljim crtezom Laurentija. Taman cu ovim da zamenim sjebano plavicasto izdanje Slobodne Dalmacije.
Polako se finisira pred pocetak JA sage. Sledi Helingen 6, Kain 1, 2 u narednih par godina, da narod moze na miru da prati sagu.



Osveta Vudu je sledeci u OP?


Bas steta, jer ima jos toliko puno legendarnih epizoda koje nisu objavili u ovom izdanju.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 30/07/2012 : 19:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

A mogle bi i epizode iz Ludensa Crni brod itd..


To će ići za jedno 3-4 broja.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 30/07/2012 : 19:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Sledece nedelje Osveta vudu. Sjajan strip sa jos boljim crtezom Laurentija. Taman cu ovim da zamenim sjebano plavicasto izdanje Slobodne Dalmacije.
Polako se finisira pred pocetak JA sage. Sledi Helingen 6, Kain 1, 2 u narednih par godina, da narod moze na miru da prati sagu.


Odakle ti informacija o tim OP?

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page
Page: of 40 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000