forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog od prvog broja - Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 07/06/2012 : 01:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

I meni je jucer stigao primjerak prve knjige. Ne mogu komentirat na VC KIDD knjige, zato sto ih nikad nisam drzao u rukama, ali ovo Libellus izdanje je totalno savrsenstvo. Bez sumnje najbolje DD izdanje kojeg sam ikad imao cast da citam.


Ace, da su izdanja prva liga ne treba sumnjati jer su sva izdanja Libellusa super urađena.
Ali da je VČ DD KI hrpa govana - to je već nebuloza.
Zbog toga moja reakcija na curnirov post.

Nego, zavidim ti. Snabdeo si se i Zagorom i Dylanom


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 07/06/2012 : 01:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Ne sviđa mi se to konstantno poređenje izdavačkih kuća i koja je bolja, to mi liči na one klinačke priče tipa čiji je tata bolji.
Svaki izdavač ima svoje prednosti i mane, dobro ne bude to uvek sve u istoj meri, ali zar je to toliko bitno uostalom?Najvažnije je da imamo što više stripova u ponudi i da svako bira po svojoj meri i želji.

Ja lično kupujem gomilu izdanja Libellusa, smatram ih po mnogim parametrima za najbolju izdavačku kuću na ovim prostorima, uzimaću najverovatnije i ovo izdanje Dilana, ali mislim da se malo preteruje sa nekim hvalospevima upućenim njima (nevezano toliko baš za ovo konkretno izdanje Dilana) .
Pre svega, stalno mogu pročitati da je Libellus u svemu savršen.Jako se olako koristi ta poslednja reč iz moje prethodne rečenice.Savršenstvo nije lako dostići u bilo kojoj delatnosti, pa je eto to slučaj i sa izdavanjem stripova.
Libellusova izdanja su tehnički veoma dobra, ali nisu baš savršena.Ovo se pogotovo odnosi na neka njihova izdanja čije su korice urađene u sjaju, što se tiče onih u matu, tu puno zamerki nemam.Naslovnice izdanja koje su urađene u sjaju veoma su osetljive na svaku vrstu makar i slučajnog grebanja, dovoljno je da jednom pustiš da ti narastu nokti i slučajno zakačiš knjigu po korici naslovnice, vidi se veoma jasan i gadan trag. Zatim, često se desi da deo korice knjige u predelu oko hrbata bude nekako smežuran i spljošten.Isto tako, pod samo malo većim pritiskom hrbat knjige se blago krivi, nije to u nekoj većoj meri, ali kada su u pitanju HC izdanja mislim da to ne bi trebalo tako lako da se dešava.Nije baš ni lako zameniti neki primerak kada ga dobiješ u takvom stanju, pogotovo ako je neko drugi uzeo strip za tebe pa ga recimo nisi dobio baš odmah.Što se tiče na primer unutrašnjosti Libellusovih izdanja, to zaista izgleda odlično i nikakvu zamerku tu ne bih dodao.
Što se tiče KI Veselog četvrtka, priča je već poprilično prožvakana, znamo veoma dobro koje mane i tu postoje, no činjenica je da njihov kvalitet uprkos raznim pričama nije uopšte loš i da se čak kako vreme prolazi samo podiže na veći nivo, odnosno da postoji želja za poboljšavanjem, a najbolji primer za to je recimo poslednji KI Dilan.

Generalno, sve ovo meni je ipak sporedno, najvažnija mi je sama suština stripa, odnosno sadržaj.Zato mislim da bi se zaista trebali svi okanuti ovih priča vezano za poređenja raznih izdavačkih kuća.Jeste, kod nekih izdanja postoji određena konkurentnost, možda je baš ovde kod Dilana i najočiglednija, ali uvek će biti ljudi koji će uzimati ova izdanja tako da je tu sva priča deplasirana, a svako treba sam da odluči šta je za njega bolje i isplativije.

Edited by - tumen on 07/06/2012 02:01:43
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 07/06/2012 : 02:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

Ali da je VČ DD KI hrpa govana - to je već nebuloza.




Sigurno si u pravu, mozda covjek i jeste malo pretjerao, ali sta ces, to ti je uzbudjena reakcija jednog stripofila. I ja sam ovdje pisao puno gore stvari, pa sam se kasnije kajao zbog toga, to ti je zivot.
You live, you learn.
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 07/06/2012 : 10:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
mislim da će osnovni kriterij biti prijevod, tko je u prilici neka usporedi i ako krene urbana legenda o superiornosti jednog izdanja nad drugim to bi trebalo biti cjenjenije izdanje. drugo, tu je i materinji jezik, barem mala, nekima ne toliko mala prednost u startu. zatm ritam izlaženja, a meni bi korice došle na kraju.

Till I Collapse
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 07/06/2012 : 10:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dzoni

ostajem pri vc dd kolekcionarskom...najostriji crtez dilana ikada u nasim izadnjima...


Što fali Libellusu?



kako što? tona zamrljanih stranica, bijele fleke, prelijevanje crteža i slicne ljepote
zbog kojih 7 vc-ovih knjiga koje sam kupio i nervirao se sada vrijedi kozjeg dreka.
otisak ocajan, a ljudi govore o "ostrini". ludo!
koliko se moze biti slijep i pristran, to je strasno.
i ludensova i vc-ova izdanja prema libellusovima izgledaju k'o hrpa govana.
eto sto fali, zavist i jad.

a cijena vc-ovih dd-a je, po milijunti put, u HR veca od libellusovih.

sve skupa djeluje kao neka tugaljka i samouvjeravanje da ovo ne valja.
je rajt. najbolji dd ikad, za sva vremena.
sve drugo treba baciti u smece.
razumijem ljude koji ne mogu, ali nek' se drze kiosk izdanja onda a ne bacaju novce na poluproizvode.



Je l' te neko plaća da ovoliko promovišeš Libellus, a pljuješ ostale izdavače?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13427 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 07/06/2012 : 10:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dzoni

ostajem pri vc dd kolekcionarskom...najostriji crtez dilana ikada u nasim izadnjima...


Što fali Libellusu?



kako što? tona zamrljanih stranica, bijele fleke, prelijevanje crteža i slicne ljepote
zbog kojih 7 vc-ovih knjiga koje sam kupio i nervirao se sada vrijedi kozjeg dreka.
otisak ocajan, a ljudi govore o "ostrini". ludo!
koliko se moze biti slijep i pristran, to je strasno.
i ludensova i vc-ova izdanja prema libellusovima izgledaju k'o hrpa govana.
eto sto fali, zavist i jad.

a cijena vc-ovih dd-a je, po milijunti put, u HR veca od libellusovih.

sve skupa djeluje kao neka tugaljka i samouvjeravanje da ovo ne valja.
je rajt. najbolji dd ikad, za sva vremena.
sve drugo treba baciti u smece.
razumijem ljude koji ne mogu, ali nek' se drze kiosk izdanja onda a ne bacaju novce na poluproizvode.



Je l' te neko plaća da ovoliko promovišeš Libellus, a pljuješ ostale izdavače?



Što pitaš kad je to očigledno.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/06/2012 : 10:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Osecam sjajnu zabavu na ovome topicu, jedva cekam dalju raspravu . Nadam se da ce se rasplamsati danas u toku radnog vremena, jerbo sutra necu moci toliko da uzivam, a za vikend nisam tu.

Edited by - kasper on 07/06/2012 10:58:18
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/06/2012 : 11:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja imam VČ izdanja (dampyr, tex, DD, brad) i otisak je često očajan,
dok imam i hrpu libellusa i niti jedno izdanje nije manje od savršenog
tako da čisto sumnjam u curunirove motive koje ovdje spominjete
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/06/2012 : 11:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

@supermarce
mislim da je ovdje rijec o kolekcionarskom izdanju DD a ne o kiosk izdanjima ;)

ja nisam kod pregleda DDKI vidio nikakav kiks, procitao sam samo prvu knjigu, dok sam ih jos nekoliko samo preletio...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 07/06/2012 : 12:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message  Reply with Quote

Slazem se da su sjajna izdanja Libellusa...mada me malo smara to dizanje u nebesa..jer eto i njima se potkrade greska koju ni majstor Blazina ne bi napravio...Magicni Vjetar knjiga 37..unutrasnja naslovna stranica za pricu Staza Odmetnika regularni broj 109..ispod natpisa na hrvatskom Magicni Vjetar..vide se nedovoljno dobro pocrnjena slova originalnog italijanskog natpisa magico Vento i to slova A i NTO...Naravno ovo je beznacajna stvar ali nisam primetio da je neko prijavio ovu falinku..verovatno jer se slicne stvari ne ocekuju od najboljeg izdavaca na ovim nasim prostorima...ali zato se ostalim izdavacima ovakav propust ne bi oprostio..jesam li u pravu!?

drale
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/06/2012 : 12:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ako sam te dobro razumio:
zar je u MV 37 kriva naslovnica unutar stripa? (ne kupujem MV)
pa to nije mala greška!
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 07/06/2012 : 13:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message  Reply with Quote
pazi...sasvim slucajno sam to primetio nije toliko upadljivo ali se ipak vidi..plasim se da pogledam sve ostale knjige jer je moguce da takvih slicnih propusta ima jos..za mene je to mala greska i ne pridajem neki znacaj ali sam samo hteo u svetlu svih hvalospeva da ukazem na to da nije sve uvek tako savrseno ali isto tako i da skrenem paznju svima nama da previse sitnicarimo oko svega

drale
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/06/2012 : 13:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

mislim da je ovo vec bilo spomenuto, mislim da na LL forumu...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 07/06/2012 : 13:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da jeste..mrzi me traziti..ali pitam se da li se digla frka?

drale
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/06/2012 : 13:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Osecam sjajnu zabavu na ovome topicu, jedva cekam dalju raspravu . Nadam se da ce se rasplamsati danas u toku radnog vremena, jerbo sutra necu moci toliko da uzivam, a za vikend nisam tu.



Najsmešnije od svega je što su ispljuvali čoveka koji ceni Libellus i kupuje jako mnogo njihovih izdanja .
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/06/2012 : 14:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Evo je prica koju pominje Drasko:
http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=280&p=6

Ako se mene pita, vake greske su mi nebitne. Odnosno, da ovako nesto gledam, verovatno bih do sada umro 2 puta.

Edited by - kasper on 07/06/2012 14:38:43
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 07/06/2012 : 18:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by draskomisterno


Slazem se da su sjajna izdanja Libellusa...mada me malo smara to dizanje u nebesa..jer eto i njima se potkrade greska koju ni majstor Blazina ne bi napravio...Magicni Vjetar knjiga 37..unutrasnja naslovna stranica za pricu Staza Odmetnika regularni broj 109..ispod natpisa na hrvatskom Magicni Vjetar..vide se nedovoljno dobro pocrnjena slova originalnog italijanskog natpisa magico Vento i to slova A i NTO...Naravno ovo je beznacajna stvar ali nisam primetio da je neko prijavio ovu falinku..verovatno jer se slicne stvari ne ocekuju od najboljeg izdavaca na ovim nasim prostorima...ali zato se ostalim izdavacima ovakav propust ne bi oprostio..jesam li u pravu!?



Koliko sam ja shvatio iz objasnjenja, takvu su naslovnicu dobili iz Bonellija. Znaci greska se nije potkrala njima vec talijanima. Njihova je jedino to sto ju nicu primjetili.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 07/06/2012 : 18:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Cijena bi trebala da presudi a ne kvalitet.VČ je jeftiniji u Srbiji a Libelus u Hrvatskoj.
Meni lično,Ludens Extra je dovoljna.96 strana za oko 2 eura,tako je pokojni Boneli i zamislio svoj strip!
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 07/06/2012 : 21:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by d.r.p

Cijena bi trebala da presudi a ne kvalitet.VČ je jeftiniji u Srbiji a Libelus u Hrvatskoj.
Meni lično,Ludens Extra je dovoljna.96 strana za oko 2 eura,tako je pokojni Boneli i zamislio svoj strip!


E falim te k... da je neko jedan put već izgovorio pametne reči. Svaka čast.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1532 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 07/06/2012 : 23:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za vas, ali su meni u VČ oni tekstualni dodaci na kraju knjiga fenomenalni. I jedan od razloga što ču nastaviti sa Dylanom od VČ.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 08/06/2012 : 01:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Evo je prica koju pominje Drasko:
http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=280&p=6

Ako se mene pita, vake greske su mi nebitne. Odnosno, da ovako nesto gledam, verovatno bih do sada umro 2 puta.



drale
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/06/2012 : 19:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ove rasprave idu od pretjeranog sitnicarenja do preuvelicavanja i pljucanja.

Libellusova izdanja ce najvjerojatnije imati bolju kvalitetu papira, bolji otisak, korice i dizajn. To je libellusov standard i jedino Fibra to radi pedantnije od njih kako mi se cini.

VC Dylan bi morao imati bolji prijevod i tekstove na kraju. Oboje rade dylanovi hardcore fanovi.

Libellus ce vjerojatno imati bolji tempo izdavanja.

Cijena VC knjiga u Hrvatskoj je 20 eura, dok je u Srbiji 10 eura. Libellusovo izdanje kosta nekih 15-17 eura u Hrvatskoj.

To su vjerojatne cinjenice i svatko moze izabrati sto mu se vise svidja. A kome ne pase uvijek ima kiosk Dylana i to i srpsko i hrvatsko izdanje, a vidim da su i u Bosni krenuli s Bonellijem.

Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/06/2012 : 20:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
vc knjiga ima bolju ostrinu crteza
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 08/06/2012 : 20:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Ove rasprave idu od pretjeranog sitnicarenja do preuvelicavanja i pljucanja.

Libellusova izdanja ce najvjerojatnije imati bolju kvalitetu papira, bolji otisak, korice i dizajn. To je libellusov standard i jedino Fibra to radi pedantnije od njih kako mi se cini.

VC Dylan bi morao imati bolji prijevod i tekstove na kraju. Oboje rade dylanovi hardcore fanovi.

Libellus ce vjerojatno imati bolji tempo izdavanja.

Cijena VC knjiga u Hrvatskoj je 20 eura, dok je u Srbiji 10 eura. Libellusovo izdanje kosta nekih 15-17 eura u Hrvatskoj.

To su vjerojatne cinjenice i svatko moze izabrati sto mu se vise svidja. A kome ne pase uvijek ima kiosk Dylana i to i srpsko i hrvatsko izdanje, a vidim da su i u Bosni krenuli s Bonellijem.





najbolji i najiskreniji post!
v.c prednjaci u prevodu i tu ne verujem da ce iko od izdavaca biti bolji.u svemu ostalom bolji je libellus.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 09/06/2012 : 00:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom da se složim sa svim sem da Libellus ima boilji kvalitet korica, pogotovo kada su u pitanju one rađene u sjaju.Kako vreme teče taj kvalitet je kod Libellusa sve slabiji.Dizajn korica je već druga priča i tu je Libellus odličan.
A što se tiče cene, povoljnije je VČ u Srbiji za domaće kupce nego što je to Libellus u Hrvatskoj isto za domaće kupce, nije ni to do te mere beznačajno iako je glupo porediti, ali eto pošto se to već radi da cepidlačimo do kraja.

Edited by - tumen on 09/06/2012 00:51:31
Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.39 seconds. Snitz Forums 2000