forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prodaja crteza sa posvetom - fer inaf ili ne?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 07/04/2010 : 10:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?

neces ispasti arogantan...ali bi tim nacinom sebe apriori svrstao na stranu onih koji to cine samo da bi prodali jer u cemu je onda razlika, dzabe onda price i o osjecjajima...
ja sa svoje strane ne bih nikada prodao one crteže koje sam skupio, (pokloni sestri i necakinjama se ne racunaju) jer mi previse znace, dapace cesto mi je i vrlo neugodno stupiti pred koga od vas i zamoliti za crtez jer pretpostavljam da je to tlaka samo takva....a ako se vec i prisilim da progutam nelagodu - to nije zato da bi nekom preprodao jer nelagodu takve vrste ne bih nikad mogao progutati, pogotovo u susretu s nekim od tih ljudi - vec ostaje lijepa uspomena na susret s tom osobom
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/04/2010 : 10:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@rommel
Autor sam bira da li ce dolaziti na festivale, promocije itd. Ako vec dodje, onda zna da sleduje i potpisivanje i crtanje, prema tome pritiska nema i ne treba da ti bude neugodno da nam pridjes.
A sto se tice crtanja u albumu, da je situacija (finansijska) u nasim zemljama drugacija i da kupovina albuma ne predstavlja odricanje od neceg drugog, dozvolio bih sebi da budem i arogantan. Ovako, ostajemo ista raja kojoj je bitan provod a ne soldi.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 07/04/2010 : 13:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Poštovani,

jedna zamobla, vezana je za ovu temu, a tekst ću staviti i pod topic DANI STRIPA U OSIJEKU.

Naime, radi se o slijedećem, kako ću furati moj moćni gestapo laptop za potrebe projekcija, pofurat ću usput i scaner. Dakle, kako kolega i ja pišemo za portal www.osijek031.com napravili bi galeriju, također i na nesopronom autoritetu za stripove www.stripovi.com, dakle galeriju scanova crteža koji bi nastali za vrijeme trajanja manifestacije.

Tako bi se i znalo tko je što nacrtao, kome, a oni koji nisu u prilici doći bi mogli vidjeti crteže.

Znači, kad oni koji dođu, crtači i fanovi, nek se jave osobi s scanerom kako bi mogli upriličiti galeriju.

Kad dođete, ulovite crtež, tražite dakle od nekog od Striposa upute.

Naravno, ukoliko se slažete s ovom idejom. Nije ništa nemoguće nadam se. Jedino je scaner A4.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 24/06/2012 : 12:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
Nije fer. Ako je sa posvetom za nekoga, onda nije fer prodavati, a i glupo je kupovati (osim ako u pitanju nisu Action Comics #1 i Detective comics #27 )

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 24/06/2012 : 13:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Nisam siguran da li je fer ili ne. Opet taj ctrež će kupiti neko kome je stalo do autora i njegovog dijela. Ja sam nedavno kupio Katu 3 sa crtežom i posvetom nekom drugom. Naravno da bih više volio da je posveta namjenjena meni. Ali tu je i ctrež pa mi je to ok. Nažalost nikad nisam bio u prilici da se sretnem sa Banetom i dobijem crtež za sebe. Edit Tek sad vidjeh da je ovo stara tema koju je neko izvukao.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???

Edited by - Sekta on 24/06/2012 14:48:16
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 24/06/2012 : 15:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Imam ih puno i od Baneta, naravno! Nema šanse da ijednog prodam, sram bi me bilo da mi se crtež sa mojim imenom vuče po aukcijama!

Najdraže ću uokviriti, neki već jesu.

A sad, ako netko prodaje, tu nemam neko svoje mišljenje, to je stvar od osobe do osobe. Ako bi mi se neki crtež svidio možda bih ga i kupio...
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/06/2012 : 15:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Sta ako je neko iz nuzde resio prodati strip? Naravno ne podrzavam kupovinu crteza sa posvetom, kao ni prodaju, ali ako je neko iz muke stavio crtez za prodaju. Kad mi je pas dobio rak hteo sam da rasprodam sve stripove da ga posaljem na operaciju, na moju zalost mom psu nije bilo pomoci, rak je previse brzo napredovao :(, ali sam bio spremam prodati sve svoje stripove da bih mu pomogao.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/06/2012 : 16:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
e upravo zbog tih stvari vani se naplaćuje crtanje... jbg...

ja crteže koje sam dobio nema šanse da ih prodam :)

skupio sam lijepu kolekciju crteža i sad kako i ne radim i nemam prihoda ne pada mi na pamet da ih prodam.

http://www.youtube.com/watch?v=B1Wn349LIv4


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 24/06/2012 : 16:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

e upravo zbog tih stvari vani se naplaćuje crtanje... jbg...

ja crteže koje sam dobio nema šanse da ih prodam :)

skupio sam lijepu kolekciju crteža i sad kako i ne radim i nemam prihoda ne pada mi na pamet da ih prodam.

http://www.youtube.com/watch?v=B1Wn349LIv4


Svi crteži su odlični, ali Gajićeva Edit je naj!
(Naićićeš na ovaj komentar i na videu )

Fudbal i semenke

Edited by - Ajkula on 24/06/2012 16:13:16
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2012 : 16:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ako modsi misle da je ovo za Aukcije ili Svastaru, molim neka premeste.

Naleteo sam na http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=2188285 pa me zanima neko opste misljenje...
Aukcija je obrisana još davnih dana vjerovatno pa ne vidim šta je bilo.
Da li je fer da se crtez koji je autor posvetio nekome izlaze za prodaju?
Možda i nije. No šta je danas fer? Živimo u vrlo nefer svijetu, ne bih puno oko toga razbijao glavu.
Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da, razumljivo.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?
Naravno.


Pričica od prije par godina:
Teglim ja tako 100 kila knjiga/stripova i ženu po BG sajmu kada štand Marketprinta i Bane Kerac glavom i bradom. Šapćem ženi: Vidi draga, to ja naš... i on je crtao to i to...nju to inače jako zanima...
Uguram se nekako iza svih tih ljudi pa gledam šta sve nemam. Obilazim oko onog nesretno pozicioniranog stola, a sve mi torbe zapinju za sve ostalo. Izaberem par stripova, između ostalog i Cat Claw br.1. Platim nekako i spremam se pobjeći kada netko kaže (ne sjećam se tko je bio točno): Evo Bane Kerac će vam nešto nacrtati, samo malo sačekajte. Sociofobičnog kakav sam na žalost, obliva me znoj. Najradije bih pobjegao, ali ne želim nikoga uvrijediti. Izmotavam se nešto, Kerac kaže: Šta ne voliš da ti netko šara po stripu? To nije bilo ono što me muči pa dajem strip da mi nešto nacrta. Ostali naručuju sve i svašta, razne facijalne ekspresije i obnažene Cat Claw, ja zatražim: "Bilo što, vi izaberite". Iako mi te stvari ne znače previše, izuzetno mi je drago kada pogledam taj crtež i sjetim se tog sajma.
Nadam se da nikada neću prodavati taj strip, no opet, nekako mislim da ne bih trebao osjećati grižu savjesti ni ako ga prodam. Griješim li?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/06/2012 16:35:01
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 24/06/2012 : 17:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by cat claw

Ako modsi misle da je ovo za Aukcije ili Svastaru, molim neka premeste.

Naleteo sam na http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=2188285 pa me zanima neko opste misljenje...
Aukcija je obrisana još davnih dana vjerovatno pa ne vidim šta je bilo.
Da li je fer da se crtez koji je autor posvetio nekome izlaze za prodaju?
Možda i nije. No šta je danas fer? Živimo u vrlo nefer svijetu, ne bih puno oko toga razbijao glavu.
Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da, razumljivo.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?
Naravno.


Pričica od prije par godina:
Teglim ja tako 100 kila knjiga/stripova i ženu po BG sajmu kada štand Marketprinta i Bane Kerac glavom i bradom. Šapćem ženi: Vidi draga, to ja naš... i on je crtao to i to...nju to inače jako zanima...
Uguram se nekako iza svih tih ljudi pa gledam šta sve nemam. Obilazim oko onog nesretno pozicioniranog stola, a sve mi torbe zapinju za sve ostalo. Izaberem par stripova, između ostalog i Cat Claw br.1. Platim nekako i spremam se pobjeći kada netko kaže (ne sjećam se tko je bio točno): Evo Bane Kerac će vam nešto nacrtati, samo malo sačekajte. Sociofobičnog kakav sam na žalost, obliva me znoj. Najradije bih pobjegao, ali ne želim nikoga uvrijediti. Izmotavam se nešto, Kerac kaže: Šta ne voliš da ti netko šara po stripu? To nije bilo ono što me muči pa dajem strip da mi nešto nacrta. Ostali naručuju sve i svašta, razne facijalne ekspresije i obnažene Cat Claw, ja zatražim: "Bilo što, vi izaberite". Iako mi te stvari ne znače previše, izuzetno mi je drago kada pogledam taj crtež i sjetim se tog sajma.
Nadam se da nikada neću prodavati taj strip, no opet, nekako mislim da ne bih trebao osjećati grižu savjesti ni ako ga prodam. Griješim li?



To kako se bi se ti osećao je tvoja stvar, ali ipak mislim da to sve zavisi od toga kako se tebi svideo taj stip (ili crtež).

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2029 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 02/07/2012 : 20:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
E moji striperi grešite grešite ali i griješiti je ljudski, hahahahahah
zašto, pa jednostavno kod nas nikog ne interesuju strip table ili crteži, da to nekog interesuje pa već
bi se table koje se prodaju na ovom sajtu prodale, ako sam dobro pratio iste stvari se nude već godinu dana.
Crteži koji se dobiju na festivalima su loši imaju jedino emotivnu vrijednost, nekad čak ni to.
Mada na našim prostorima sve je roba pa tako i crteži, ja nisam kolekcionar crteža ali priznam da imam par tabli i dosta crteža a još više potpisanih albuma, da li bi prodao neki crtež NE ali da budem iskren pola bi bacio hahahahahahhaa
zašto do sada nisam bacio te crteže možda su to neke emocije prema crtaču - znao sam da sam nastran
hahahahahah
u svakom slučaju iz mog iskustva od pravih umjetnika i strip crtača dobijao sam crteže i table besplatno dok od nekih nafuranih likova ne da ne možeš dobiti crtež nego ne možeš ni da pričaš, možda je tako i bolje hahahaha
živeli moj prijedlog je da se stavi što više crteža koji su dobijeni na festivalima besplatno pa da i crtači i kolekcionari daju svoj sud o par poteza olovkom, hahahahahha stvarno bi volio da se formira tržište strip tabli kod nas jer mi fali par djelova mog djetinstva,
živeli i samo bez uvrede jer nisam imao tu namjeru
živeli i srećno
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000